Akudest tibake.

Olen mõned 12V mänguautod Makita 18V akude pealt tööle sättinud. Sõit palju lõbusam (kaaluvõidust rääkimata) ja siiani pole veel ükski maha põlenud. 
Kiiruse muutmiseks kasutan originaal lüliti asemel Makita trellide lüliteid. Saab kohe nii sujuva kiiruse muutmise, tagurpidi käigu kui aku kaitsmise liigse tühjendamise eest (originaalis ainult on-off lüliti).
Kuna akusid on palju ja laadijaid ka, siis sõita saab lõputult. Ja ei peagi iga aasta uut akut ostma.
Vasta

Tsitaat:Unustasin voltmeetri ära, selle peal võiks pinget jälgida, et juhtme tagant ära tõmbaks, kui 10V peale kukub, muidu tapad aku lõplikult ära pirniga.
https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=43744&pid=372807&highlight=lacetti#pid372807 

Olen sügavalt veendunud, et aku tühjendamine 0 voldini väikese laetule pirniga ei kahjusta akut. Enamgi, mõjub aku kestvusele soodsalt. Eelnev link selle tõestus. Kui auto oli 13 ja pool aastat vana, läks ta minu käest ära tehaseakuga, mis elas üle 0 voldini tühjenemise kusagil viienda eluaasta kandis. 0 voldiga oli esialgne laadimine ka 0 ampriga 12v, sest dest. vesi ei juhi el.voolu ja hapet seal lahuses enam polnud ilmselt. Siis keerasime 24v peale ja varsti hakkas ampermeeter tõusma ja siis uuesti 12v peale. See oli Lacetti (endise nimega daewoo nubira) aku ja ilmselt koreas tehti korralik, kestev aku. Mida kuulu järgi eurooplased teha ei oska või taha, et alla 10V surevad ära.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

sellisele lasteautole peaks olema ruumi paigaldada suurem aku
Vasta

7ah 12v akut koormasin 21w 12v pirniga 133 minutit ning 12v kukkus 10v peale.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(15-02-2022, 17:46 PM)tõnn Kirjutas:  7ah 12v akut koormasin 21w 12v pirniga 133 minutit ning 12v kukkus 10v peale.

12V juures on aku laetus ca 45%. 100% jaoks peaks olema pinge umbes 12,8V. Eeldusel et mõõtmised on tehtud ilma koormuseta.
Vasta

(15-02-2022, 14:22 PM)aavu Kirjutas:  Olen sügavalt veendunud, et aku tühjendamine 0 voldini väikese laetule pirniga ei kahjusta akut.

Ole palun hea ja ära seda valet rohkem kirja pane!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(15-02-2022, 17:46 PM)tõnn Kirjutas:  7ah 12v akut koormasin 21w 12v pirniga 133 minutit ning 12v kukkus 10v peale.

Veel on oluline teada, mis pingelt täpselt läksid ja kuidas klemmipinge muutus, kui pirni külge ühendasid. Elus VRLA võiks ikka 12,4-12,6 välja köhida ja mitte üle 0,1 V kukkuda, kui pirni põlema paned.

Nagu näed, on kasulik teada, KUI täpselt multimeeter mõõdabWink
Praegu on umbkaudne mahtuvus 133/60*1,75=3,88 Ah. Säärane tühjendamine-laadimine teeb ka akule head.
Vasta

Kell 14:20 
[Pilt: AVvXsEj1jGJ9a-z_O7BqhSmP6_VAZb-Kvmb9byB_...xi-A=s4160]


Kell 16:33
[Pilt: AVvXsEg1X-Nf4TRJTlPrnHXnb6L_oWZXYHAOZu_T...G1yA=s4160]


Hiljem panin laadija sappa ning 25 minutiga ei suutnud täis laadida.

Tulemus 100% hea.

[Pilt: AVvXsEhbs1CihyKruqbM3pk1qNomcQyYCDWMAfVm...XbKw=s4160]
Vasta

Härrased, kasutage standby akude asemel süvatühjendatavaid (deep cycle) akusid ja mured murtud. Maksavad küll mitu korda standby aku hinda. Aga järglased on rõõmsad ja sellele hinnalipikut külge ei pane. Käidud tee.
https://www.patareid.ee/et/search/?query...3%BChjenev
Vasta

(15-02-2022, 17:53 PM)Marko Kirjutas:  
(15-02-2022, 14:22 PM)aavu Kirjutas:  Olen sügavalt veendunud, et aku tühjendamine 0 voldini väikese laetule pirniga ei kahjusta akut.

Ole palun hea ja ära seda valet rohkem kirja pane!
See on praktika, teooriaid on internet täis, võta üks ja viska teist.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(15-02-2022, 20:27 PM)aavu Kirjutas:  
(15-02-2022, 17:53 PM)Marko Kirjutas:  
(15-02-2022, 14:22 PM)aavu Kirjutas:  Olen sügavalt veendunud, et aku tühjendamine 0 voldini väikese laetule pirniga ei kahjusta akut.

Ole palun hea ja ära seda valet rohkem kirja pane!
See on praktika, teooriaid on internet täis, võta üks ja viska teist.

Ei, see teooria, et kuuest kahevoldise klemmipingega plii-happeaku elemendist koostatud patarei ohutu miinimumpinge on 10,5V on ikka aastakümneid vana ja püsib senini. Kui ei usu, vaata paberist raamatuidSmile

Et Sul oli õnne, on ainult meeldiv erand. Ka mul on mõni kord õnneks läinud akut tühjendava pirni ööseks pealejätmine ilma pingevahita, aga veel rohkem kordi on liiga madalale koormamine muutnud aku jäätmekoodiks klemmipingega 10,3 või 8,2 V. No valdav osa mu mänguasju olid seda juba minu kätte sattudesSmile
Vasta

(15-02-2022, 20:27 PM)aavu Kirjutas:  
(15-02-2022, 17:53 PM)Marko Kirjutas:  
(15-02-2022, 14:22 PM)aavu Kirjutas:  Olen sügavalt veendunud, et aku tühjendamine 0 voldini väikese laetule pirniga ei kahjusta akut.

Ole palun hea ja ära seda valet rohkem kirja pane!
See on praktika, teooriaid on internet täis, võta üks ja viska teist.
Omaette võid sellist asja praktiseerida, kui tahad aga ülejäänud inimesed käitugu ikka V6sa öeldud 10,6V järgi, mitte sellise tervisele ohtliku suhtumise.
Vasta

Liiguvad need 12V autod ka 48 voldiga väga edukalt Big Grin 


Kui video ei taha siin otse mängida, siis: https://www.youtube.com/watch?v=7eKOHV-0VPk

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta

Täna mul russi akul märkimisväärne päev. 19 aastat  tagasi võeti ta ühe auto koosseisus esmakordselt arvele. Aku  ise kindlasti paar kuud vanem. 
Hetkel veel märkusi pole. 0,6kW planetaarstarteriga kerib käivitusmootorit ikka väga pikalt. Huvipärast proovisin ilma küünlajuhtmeta.
Akul endal pole säilinud peal mitte ühtegi kleepsu ega kirjet. Alt valge ja pealt must. Kogu inf.

Paar aastat tagasi hakkas korra märku andma kui paar kuud seisis, et oli peaaegu tühjaks vajunud aga kui unustasin paariks kuuks inteligentse laadija järgi siis peale sellist šokki ei julge enam tühjaks vajuda. Talvel ei puutunud kolm kuud ja vedas käimari käima. 
Vot see on roheline aku ja selline peab olema roheline mõtteviis.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Kui keegi pole veel näinud, kuidas Indias vanu autoakusid taastatakse: https://www.youtube.com/results?search_q...r+in+india
Cool

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta

Küsimus Li-Ion aku elementide vahetuse kohta.
Kas keegi Tallinna kandis hobikorras aitaks mõned elemendid kinni punktida?
Pole endale vajalikuks pidanud punktkeevitust hankida, kui kord aastas vaja läheb, ei tundu nagu mõistlik. Teenusepakkujad ei taha jutule võtta, kui nende käest elemente ei osta. Lisaks on hinnapoliitika selline, et elemendid +töö kipub juba asja mõtekus ära kaduma, lihtsam on uus aku osta. Päris tasuta teenust muidugi ei soovi, tehtud töö saab hüvitatud.
Tänud ette, Sax
spoceQsolo.ee
Vasta

Kas elemendid on juba olemas? Osad müüjad (nkon näiteks) pagialdavad kliendi soovil iga aku külge sellised 1-2cm pikkused ribad, mille külge saab ise juhtme joota kartmata aku üle kuumutamist. Väiksemate tööde puhuks on see väga mõistlik variant võrreldes küla pealt punktkeevituse otsimisega.
Vasta

(09-07-2023, 17:08 PM)Sax Kirjutas:  Küsimus Li-Ion aku elementide vahetuse kohta.
Kas keegi Tallinna kandis hobikorras aitaks mõned elemendid kinni punktida?
Pole endale vajalikuks pidanud punktkeevitust hankida, kui kord aastas vaja läheb, ei tundu nagu mõistlik. Teenusepakkujad ei taha jutule võtta, kui nende käest elemente ei osta. Lisaks on hinnapoliitika selline, et elemendid +töö kipub juba asja mõtekus ära kaduma, lihtsam on uus aku osta. Päris tasuta teenust muidugi ei soovi, tehtud töö saab hüvitatud.
Tänud ette, Sax
spoceQsolo.ee
 Kui palju on mõned? Kümne kandis elemente saab vabalt ka ca 60W jootekolviga kokku joota.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Tsitaat: Kui palju on mõned? Kümne kandis elemente saab vabalt ka ca 60W jootekolviga kokku joota.
Kuna elemendid lähevad akupanga sisse, millel on ka käivitusvõimekus, siis tinaga joota ei taha (klemmid võivad hetkeks päris tuliseks minna)  Lisaks on need elemendist suht lühikeselt väljaulatuvad.
Vasta

Mu hea tuttav elrattaentusiast joodab kõik ühendused, tõsi küll, ta teab et kähkukas on parem. Kasutab veneaegset jootetina, sellel pliid rohkem ja sulamistemperatuur madalam. Väidetavalt pole ühtegi probleemi siiani olnud, jutt aastatest.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne