Plaan maksustada 2017. aasta juulist ka omanikuvahetus.

(07-12-2016, 23:40 PM)spitfire Kirjutas:  
(07-12-2016, 23:05 PM)Marko Kirjutas:  Autode müügiks ülesklopsimine ongi äri, paraku on riik võimetu seda maksustama ja nii lajatatakse kõigile ühe mõõduga. Kusagilt on vaja pikaajalist nälga valimislubadusi täita katteks raha saada. Kiirustamine käib mitmel rindel ja midagi head sellest ei tule.
Kas registritoimingu riigilõiv mitte enam-vähem kulupõhine ei peaks olema? Justkui oleks selline asi meeles...
Viis minutit kuudis "spetsialisti" pilgu all ja kolm minutit printeri tulemust oodates 130 euro eest? Ma tahan ka sellist äri Big Grin

Mul on ka nagu midagi kõrva jäänud, et "ARK toimingu tasud on arvestatud kulupõhised ja sealt kasumit ei teenita" jutt.

Seda iroonilisem ongi see, et selle uue maksuga koos kahekordistati ka riigilõiv. Ehk siis uue maksu arvutamine on nii raske töö, et vaesed ametnikud peavad topeltkoormusega tööd rahmama. Ja eks ikka kliendid maksavad kinni...
Vasta

(07-12-2016, 21:40 PM)ugandiklubi Kirjutas:  Omaniku vahetust maksustatakse ju!
Andke andeks, mitu korda aastas te autosid vahetate? Tõsiselt.
Mul 2007 ostetud auto ja ei plaani lähiajal vahetada. No 10-20 aasta jooksul jõuan selle 100 eurot autohinnale juurde maksta. 
   Kust sellised küll tulevad , auto on tarbe ese ja vahetakse iga 2-3 aasta jooksul välja ja reeglina on peres veel mitu masinat .   100 euriga ei pääse kindlasti kohe ,.

Sellised ei tule, need juba on.
Mul on näiteks peres 8 sõiduautot, mis siis? neist 3 on hobiautod ja müümisele ei kuulu, aga kokku on 5 (loe. viis)+2 lubadega isikut, kes elavad kõik omas rütmis.
Kuna tavaks on panku ja kindlustusi nälgas hoida, siis ei ole liisinguid jms. Autode väärtus on suhtes sissetulekute ja maksevõimega. Mulle isiklikult oleks paarsada € omaniku vahetuse vormistamise eest liig.
Peale seda kui üht autot pidasin 8 aastat, sai selgeks, et edaspidi on  maks 2-3 aastat ja vahetus. Viimasega läks ikka käest, oli 4a. nb, müüsin 100€ odavamalt kui ostsin.
Auto on tarbeese ja vahend asjade ja inimeste liigutamiseks.
Häirib see Sind?


Vasta

Omanikuvahetuse maksu üle käib küll hirmus nutt, aga maksuvaba miinimumi tõstmine praeguselt 170 eurolt 500 euroni on justkui suva?

...põhiline eesmärk on see, et selle maksureformiga kõnetame 86 protsenti Eesti tööealisest elanikkonnast. See on üle 500 000 Eesti inimese, kes käivad igapäevaselt tööl, see puudutab neid... Ratas märkis, et kuni 1200 eurot teeniv inimene saab kuus 62 eurot rohkem kätte kui praegune plaan.


Aastas 744 eur rohkem kätte... äkki väga ei nutaks selle auto omanikuvahetuse teemal? Rolleyes
Vasta

(08-12-2016, 00:00 AM)veix__ Kirjutas:  Omanikuvahetuse maksu üle käib küll hirmus nutt, aga maksuvaba miinimumi tõstmine praeguselt 170 eurolt 500 euroni on justkui suva?

...põhiline eesmärk on see, et selle maksureformiga kõnetame 86 protsenti Eesti tööealisest elanikkonnast. See on üle 500 000 Eesti inimese, kes käivad igapäevaselt tööl, see puudutab neid... Ratas märkis, et kuni 1200 eurot teeniv inimene saab kuus 62 eurot rohkem kätte kui praegune plaan.


Aastas 744 eur rohkem kätte... äkki väga ei nutaks selle auto omanikuvahetuse teemal? Rolleyes

See siin pole "perekooli" vaid auto foorum, kui pole märgand.  Vanaauto foorum. 
Auto enne kui vanaks saab, vahetab paraku mõned-kümned korrad omanikku.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

Elu ongi tiba keerulisem...
Eks paksud kiruvad kuskil paksude foorumis suhkrumaksu. Meie siin automaksu.
Tulumaksu vähenemise üle on mõlemad rõõmsad.
Niimoodi lahmida loomulikult ei tohiks, aktsiisimuutuste näol on värske kogemus ju olemas.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(08-12-2016, 01:34 AM)Marko Kirjutas:  Elu ongi tiba keerulisem...
Eks paksud kiruvad kuskil paksude foorumis suhkrumaksu. Meie siin automaksu.
Tulumaksu vähenemise üle on mõlemad rõõmsad.
Niimoodi lahmida loomulikult ei tohiks, aktsiisimuutuste näol on värske kogemus ju olemas.

Kahjuks ei saa olla tulumaksu ega muude maksude vähenemise üle rõõmus, sest siis pannakse otsa suhkrumaks ja automaks ja muid makse ka veel nii igaks juhuks. Ühest küljest saad palka juurde, teisest otsast võetakse see ära ja kasu on näiline. Ses suhtes on stabiilsus alati parem kui maksudega mängimine. Keskkond teab mida oodata ja kuidas käituda. Tehakse pikaajalisi plaane, investeeritakse, hoitakse kulusid vastavalt tuleviku ajaskaalale jne. Tänase seisuga käib meie ühiskonnast läbi mingi kloun, kes suvaliselt kurikaga kõik selle õhkõrna stabiilsuse kildudeks peksab. Kes siis nüüd võidab sellest? Mitte keegi tegelikult...kõik kaotavad.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(08-12-2016, 01:25 AM)spitfire Kirjutas:  
(08-12-2016, 00:00 AM)veix__ Kirjutas:  Omanikuvahetuse maksu üle käib küll hirmus nutt, aga maksuvaba miinimumi tõstmine praeguselt 170 eurolt 500 euroni on justkui suva?

...põhiline eesmärk on see, et selle maksureformiga kõnetame 86 protsenti Eesti tööealisest elanikkonnast. See on üle 500 000 Eesti inimese, kes käivad igapäevaselt tööl, see puudutab neid... Ratas märkis, et kuni 1200 eurot teeniv inimene saab kuus 62 eurot rohkem kätte kui praegune plaan.


Aastas 744 eur rohkem kätte... äkki väga ei nutaks selle auto omanikuvahetuse teemal? Rolleyes

See siin pole "perekooli" vaid auto foorum, kui pole märgand.  Vanaauto foorum. 
Auto enne kui vanaks saab, vahetab paraku mõned-kümned korrad omanikku.

Ega see auto 10 korda omaniku vahetumine ühe omaniku rahast ei toimu. Iga aasta 700 eur eest omanikuvahetusi ikka naljalt keegi ei tee? Rolleyes
Vasta

(08-12-2016, 03:01 AM)viplala Kirjutas:  Kahjuks ei saa olla tulumaksu ega muude maksude vähenemise üle rõõmus, sest siis pannakse otsa suhkrumaks ja automaks ja muid makse ka veel nii igaks juhuks. Ühest küljest saad palka juurde, teisest otsast võetakse see ära ja kasu on näiline. Ses suhtes on stabiilsus alati parem kui maksudega mängimine. Keskkond teab mida oodata ja kuidas käituda. Tehakse pikaajalisi plaane, investeeritakse, hoitakse kulusid vastavalt tuleviku ajaskaalale jne. Tänase seisuga käib meie ühiskonnast läbi mingi kloun, kes suvaliselt kurikaga kõik selle õhkõrna stabiilsuse kildudeks peksab. Kes siis nüüd võidab sellest? Mitte keegi tegelikult...kõik kaotavad.

Õige! Ja tuleks nende automüügi-ostu pseudoprobleemide juurest tagasi põhiküsimuste juurde! Siin eelnevalt kirjutasid inimesed, kel on 10 autot, kes vahetavad autosid iga 2 aasta tagant, kes päästavad mitukümmend ühikut vanatehnikat aastas jne. Aga on inimesi, kes joovad päevas vähemalt pudeli viina, sageli on peres selliseid inimesi koguni mitu! Ja aktiivse eluhoiaku ning nappide materjaalsete võimaluste tõttu pole neil kuigi mõnus käia Valkas poes. Kutsungi nüüd üles kõiki teadlikke kodanikke, keda alkoholiaktsiis lämmatab, kogunema Toompea puhvetisse koos kasutamiskõlbliku tagatisraha märgistust kandva taaraga! Või ka ilma
Vasta

(08-12-2016, 08:39 AM)veix__ Kirjutas:  
(08-12-2016, 01:25 AM)spitfire Kirjutas:  
(08-12-2016, 00:00 AM)veix__ Kirjutas:  Omanikuvahetuse maksu üle käib küll hirmus nutt, aga maksuvaba miinimumi tõstmine praeguselt 170 eurolt 500 euroni on justkui suva?

...põhiline eesmärk on see, et selle maksureformiga kõnetame 86 protsenti Eesti tööealisest elanikkonnast. See on üle 500 000 Eesti inimese, kes käivad igapäevaselt tööl, see puudutab neid... Ratas märkis, et kuni 1200 eurot teeniv inimene saab kuus 62 eurot rohkem kätte kui praegune plaan.


Aastas 744 eur rohkem kätte... äkki väga ei nutaks selle auto omanikuvahetuse teemal? Rolleyes

See siin pole "perekooli" vaid auto foorum, kui pole märgand.  Vanaauto foorum. 
Auto enne kui vanaks saab, vahetab paraku mõned-kümned korrad omanikku.

Ega see auto 10 korda omaniku vahetumine ühe omaniku rahast ei toimu. Iga aasta 700 eur eest omanikuvahetusi ikka naljalt keegi ei tee? Rolleyes
Minu meelest ei vaielda siin eriti maksu enda kui sellise üle. Mina näiteks olen täiesti nõus, et meie teedel liikuv autopark on liigselt priiskav ja ebaproportsionaalselt uhke, järelikult on see koht küll kuskohast võtta. Ja 20+k€ auto ostjale ei ole see planeeritav maks ilmselt ülejõukäiv ega määrava tähtsusega.

Jabur on lihtsalt, et sellega lüüakse kõiki ja loomulikult ka maksustatav objekt (omanikuvahetus) ei ole mitte kuidagi seotud maksu väidetava eesmärgiga (keskkonnasääst).
Eriti veidraks teeb asja see, et kui algul räägiti ainult esmaregistreeritavate (riiki toodavate) autode maksustamisest (oletatav maksutulu x ühikut), siis ootamatult (EL-i seadustest/kohtulahendist tulenevalt) laienes see kõigile autodele sama määraga (eeldatav maksutulu äkki ca 100x?) ja siis veel ootamatumalt korrutati veel riigilõivud ka enam kui kahega. 

Ehk siis täiesti ebaproportsionaalselt suure kirvega rünnatakse kõiki autoomanikke ja ka neid, kes sooviks autoomanikuks saada. Selle tulemusena kägistatakse autoturgu ja kogu ühiskonda, ma ei usu millegipärast, et see majanduskasvule kasuks tuleb...


Nimetaks asju õigete nimedega ja koguks maksu õigetel alustel, küllap siis ka kisa vähem oleks.
Vasta

(08-12-2016, 10:29 AM)zazik Kirjutas:  Minu meelest ei vaielda siin eriti maksu enda kui sellise üle. Mina näiteks olen täiesti nõus, et meie teedel liikuv autopark on liigselt priiskav ja ebaproportsionaalselt uhke, järelikult on see koht küll kuskohast võtta. Ja 20+k€ auto ostjale ei ole see planeeritav maks ilmselt ülejõukäiv ega määrava tähtsusega.

Jabur on lihtsalt, et sellega lüüakse kõiki ja loomulikult ka maksustatav objekt (omanikuvahetus) ei ole mitte kuidagi seotud maksu väidetava eesmärgiga (keskkonnasääst)....
Käies nt idanaabri juures, siis tundub meie autopark üsna tagasihoidliku luksustasemega. Ilmselgelt on ka väikese kubatuuriga auto lõppkokkuvõttes ikkagi ressursside raiskamine oma suhtelise kütusekulu ja eelkõige lühikese eluea ehk siis uue auto tootmise vajaduse tõttu.
Jabur on aga see, et ühe ja sama auto eest pead 2x maksma, 1x liisingusse võttes ja teine kord liisinguaja lõpus (nt mina pean autot ikka lõpuni, 10-12 a tänapäevase auto puhul). Lisaks mu sel aastal liisitud tänapäevasel 17k€ ja 1,5l väikeautol oleks kW järgi maks 3x väiksem kui CO2 näidu järgi.
Vasta

Müüsin just hiljuti ühele noorele perele maha 1998 aasta Corolla .Kuna auto oli sõidukorras ei raatsinud veel romulasse viia. Müüki läks 150€eest . Uue seaduse järgi ilmselt kujuneks auto hind noorele perele poole kallimaks .Auto läheks 100€ eest lammutusse ja kaotajaks jääks nii ostja kui müüja.
Vasta

eile  ütles agent Sculli agent  Mulderile : ok , ma olen käsi , sest keegi peab ju neile värdjatele vastu hakkama .
 väga tabavalt  öeldud , mu meelest , sobib ka  käesolevasse konteksti .
 vaatasin siis veel telekat ja sain aru , vist õieti , et selle maksu , mida autorid jonnakalt lõivuks tahavad nimetada  ,  taga on põhjusmõtteliselt  teoreetiliselt parempoolsed .  Cipollino oli otseetris oma plaanikest  kaitsmas ,  no ei olnud usutav  see jutt .
Vasta

(08-12-2016, 13:26 PM)Ferry Kirjutas:  Müüsin just hiljuti ühele noorele perele maha 1998 aasta Corolla .Kuna auto oli sõidukorras ei raatsinud veel romulasse viia. Müüki läks 150€eest . Uue seaduse järgi ilmselt kujuneks auto hind noorele perele poole kallimaks .Auto läheks 100€ eest lammutusse ja kaotajaks jääks nii ostja kui müüja.

No ja kes neid juppe siis lammutusest enam  ostma hakkabki. Praegu juba viiakse kohe platsile ära,sest keegi ei viitsi jamada. Kahtlustan,et ka lammutused kaotavad sellega.
Vasta

(07-12-2016, 23:40 PM)spitfire Kirjutas:  
(07-12-2016, 23:05 PM)Marko Kirjutas:   Ma tahan ka sellist äri Big Grin

Mul on ka nagu midagi kõrva jäänud, et "ARK toimingu tasud on arvestatud kulupõhised ja sealt kasumit ei teenita" jutt.

Näe, EPL tuli läbi Delfi appi me mälu värskendama:

Riigilõivuseaduses on välja toodud, et lähtutakse kulupõhimõttest ning ainult erandjuhul võib kehtestada lõivu määra kulupõhimõttest erinevalt, kui see on põhjendatud toimingu eesmärgist, sellest saadavast hüvest ja kaalukast avalikust huvist, eelkõige sotsiaal- ja majanduspoliitilistest kaalutlustest lähtuvalt.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Terve artikkel siin:

http://epl.delfi.ee/news/arvamus/raiko-p...d=76533910

Tasub lugeda, üsna hästi haakub selle eileõhtuse jutuga siin. 17 aastat näljase näoga pirukajagamist vaadanud vehivad nüüd kirvega sihitult siia-sinna.

Uue posti tegin kaasalohiseva šrifti tõttu, süümekaid ei ole.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Mida pirukajagamist, Tallinna TV on ju üks näide, kus lihtsalt pappi riigilt oma erakonna jaoks kõrvale kanditi. Lepp on ju vaid mutter, kes oli nõus käsku täitma.
See oli ilmselt ainult pinnavirvendus.
Või on tegelik pirukas märksa suurem?

"Peamise argumendina on kõlanud, et Eesti autopark on saastav ja pole roheline"

Lambajutt sajandas astmes.
Vasta

(08-12-2016, 22:30 PM)stihl Kirjutas:  "Peamise argumendina on kõlanud, et Eesti autopark on saastav ja pole roheline"

Lambajutt sajandas astmes.

Eestisisene omanikuvahetuse räige maksustamine vähendab saastet iga kord astme või kahe võrra ja lõpuks on kõik autod rohelised kut tõukerattad.
Kuidas ometi ei mõista seda üllast ideed?
Vasta

(08-12-2016, 22:39 PM)aeroplano Kirjutas:  Eestisisene omanikuvahetuse räige maksustamine vähendab saastet iga kord astme või kahe võrra ja lõpuks on kõik autod rohelised kut tõukerattad.
Kuidas ometi ei mõista seda üllast ideed?

Mõistan, muidugi mõistan.... Toungue

Aga kas keegi teab, kuidas teistes maades selle asjaga on?
Vasta

suht enamuses riikides on igasugu maksud peal (kas ainult uue auto maks ja teemaksud või mingid muud maksud), eesti üks väheseid kellel veel pole midagi. ja öelge nüüd ausalt, kas see 2-300 euri on siis nii suur raha,mis tapab? hobide puhul enamasti ju raha ei loeta.

http://www.acea.be/publications/article/...-in-the-eu

või veelparem see pdf: http://www.acea.be/uploads/publications/...w_2016.pdf
Vasta

(08-12-2016, 22:51 PM)taavi Kirjutas:  suht enamuses riikides on igasugu maksud peal (kas ainult uue auto maks ja teemaksud või mingid muud maksud), eesti üks väheseid kellel veel pole midagi. ja öelge nüüd ausalt, kas see 2-300 euri on siis nii suur raha,mis tapab? hobide puhul enamasti ju raha ei loeta.

http://www.acea.be/publications/article/...-in-the-eu

Debiilsuse eest on ka 1 eur palju makstud.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne