Auto spido VDO 120 km/h
#1

Millisele autole võis kuuluda? Tahaks teada saada, sest tahan maha müüa! 

[Pilt: 23uv4a1.jpg]

[Pilt: nesrhd.jpg]
[Pilt: 5occgm.jpg]
Vasta
#2

Kass küll kõiki aitab ja kõike tuvastab aga kui kassil midagi vaja on tuvastada, siis pole kedagi abiks  Sad Ma natuke proovin aidata ja vastan, et vanaaegsele autole võis kuuluda! Samuti on skaala paremalt vasakule ja teadupärast euroopas loetakse asju ikka vasakult paremale. Me kõik teame ka seda, et igatsorti semiidi keeli kirjutatakse paremalt vasakule ja sealt edasi jätan juba asjad targemate vastata või lihtsalt põhulõugadele järada. Samuti võiks ju tegu olla üpris ebakindla sõiduriistaga, sest läbisõitu on kogunenud ainult 9500 km aga tegemist on väga vana asjaga, aastane läbisõit on üliväike. Või ehk võiks olla tegu mõne saksa kirikuõpetaja autoga, millega pühapäeviti lauluraamatuid veeti?

Tegelikult ma olen muidugi üpris kindel, et ksf! kass ise teab suurepäraselt, millele antud spido kuulus ja ta tahab lasta mõnikord ka teistel särada Big Grin
Vasta
#3

Mind huvitab, et kust kohast küll selliseid asju veel välja võlutakse?

Seib on poldi poeg
Vasta
#4

Tsitaat: Samuti on skaala paremalt vasakule ja teadupärast euroopas loetakse asju ikka vasakult paremale.
Miskit samapidi skaalaga on siin ennegi olnud: http://forum.automoto.ee/showthread.php?...#pid260094
... ja Pannonia peal paistab ka samapidi käivat: http://foorum.motokuur.ee/viewtopic.php?t=19821
... ja Prantsuse keel kah: http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=28369 Muide, see õlikann oli meie peres Singeri õmblusmasina sahtlis. Kas siis mõne pobi pealt ümber tõstetud või originaalis Singeri oma?
Pole need ainult ameeriklastele omased, Euroopas kah kasutatud sedapidi skaalat.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#5

Kui juba jututoaks on läinud, siis sarnased on olnud nii Mersul kui BMV-l kasutusel, muidugi siis on ka vastav logo sihverplaadil olemas. Ka Zündapp pole ilma selliseta hakkama saanud. Kõik ikka tagurpidi skaalaga. Teades kaasfoorumlase metsikut kirge vanade (loe: väga roostes ja ilma paljude detailideta) mootorrataste vastu, siis on pildil kujutatud isend pärit mõnelt tema kire ohvrilt, milline on/oli ilmselgelt saksamaist päritolu.  Täpsustaks veel natuke, nimelt ajaliselt jääb see eelmise sajandi esimese poole sisse, usun, et palju ei eksi.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#6

Mercedes Benz veoauto L1500 varasem (tsiviil) mudel.

Dad.
Vasta
#7

No põhimõtteliselt liigub seier ju päripäeva nagu ikka.Suva ju kust otsast numbrid algavad Smile
Vasta
#8

http://www.todoautos.com.pe/f65/seat-cor...86613.html
Näide Seat Cordoba tagurpidi liikuvast kütusenäidikust, sõitsin kunagi ja raske oli kohaneda.
http://www.todoautos.com.pe/attachments/...g_8131.jpg Siin paremini näha, suuremalt.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#9

(10-12-2016, 20:09 PM)linnuke Kirjutas:  No põhimõtteliselt liigub seier ju päripäeva nagu ikka.Suva ju kust otsast numbrid algavad Smile

Täpselt nii.
Vasta
#10

Tänan kõiki vastanuid, isegi ksf! Dadi (kust  pagana kohast ma selle ilma spidokata Merseedes Pentsi veoka nüüd leian?  Sad )! Teist oli palju abi!

Panen üles järgmise spidoka, O.S. , Peaks olema Prantsuse teema. 
Keegi küsis, kus kohast neid spidokaid välja võetakse - ilmselt autode armatuurlauast, mina selle konkreetse VDO oma soetasin ühe toreda asjaliku ksf! käest, foto peal paistis normaalse suurusega nunnu mõõduriist, ksf! küll hoiatas, et väljaspool virtuaalelu võib see spido palju suurem olla, eriti, kui lähedalt vaadata, aga mina end sest jutust petta ei lasknud... aga alt läksin haledalt ikkagi.

[Pilt: 29xajoy.jpg]

Täpsustan, et selliseid O.S. spidosid on Eestis vähemalt 2 tk, minul pole ühtegi ja sel teisel, mida pildil pole, on sama moodi ilmselt käikude piirkiirused värviga skaalale mäkerdatud.
Vasta
#11

(09-12-2016, 19:38 PM)kass Kirjutas:  Millisele autole võis kuuluda? Tahaks teada saada, sest tahan maha müüa! 

No siis müügi nii, et VDO prewar speedometer
Ega sa ometi seda Eestis ei taha realiseerida? Siin ei taha seda hea raha eest keegi. Ikka ebay.

Neid "kella ühest" alagavaid spidosid kasutasid tehasest paljud saksa tootjad, bemm ja mersu kaasa arvatud. Kuni Opelini välja.

[Pilt: s-l500.jpg]

Kui Sinu omal margiembleemi peal pole, järelikult oli mingi universaalsem asi, mida kõik tootajad võisid oma autodele paigaldada.
Pigem muretseks selle lömmilöödud trossiotsa pärast. Klaasid-raamid saab korda teha, aga selle silumiinist asja? Või on see teras?

P.S. ja läbisõit pole mitte 9000 millegagi km, vaid 100900 või 200900 jne. Akkab ju nullist uuesti pihta, kui mingi arv täis.
Ega see pole tänapäeva mersu, et 999999 peale seisma jääb ja nüüd on romulakurss.


.
Vasta
#12

Peugeot 201 mingi aastakäigu (1930 ?) versioonidel, ilmselt ka mõningatel muudel sama ajastu prantsuse autodel. Samaaegselt kasutati nii O.S. kui ka Jaegeri peaaegu identset toodangut.

Suur Kombinaator
www.tsiklitall.ee
Vasta
#13

Tänan jällegi kaasalööjaid, tõesti tore on Teiega spidomeetreid identifitseerida! Lgp. Stihlile - ei kavatse seal ebays midagi realiseerida, selleks on meil omad mehed, kriimsilm, külitse jne. Mina lihtsalt tahan kooliraha tagasi. Saan aru, et meil on see "vanaauto" asi komplitseeritud, seesama -25 ... 30 aasta teema, vanematest autodest suurt keegi ei jaga rohkem kui ükikeksemplari isikliku kogemuse põhjal, ometi on need konkreetsed spidod Eestist pärit ja siin kunagu km lugenud. Ise ma muidugi autosid vanatehnikaks ei pea ja neist midagi ei tea, sorri vaan, nagu umbes nii pohjanaaburid ütlevad.
Ai, tuli veel meelde, tsingipura muidugi niimoodi kokku ei vajuta, seal on kohe praod ja tükid taga. Ja autole saab sinna alati mingitsorti ülemineku ehitada, vähemalt minu arvates.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne