Jalgrataste näitus Pärnu Uue Kunsti Muuseumis
#1

KOGU, HOIA, JAGA
IV kultuuriväärtuslike kogude näitus
Pärnu Uue Kunsti Muuseumis

10. detsember 2016 - 12. veebruar 2017

Väljas on ka mitmed väga põnevad vanarattad, soovitan kõigil huvilistel vaatamas käia!

   
   
   
   
Vasta
#2

Soovitan kõigile asjatundjatele seda näitust! See on väga hea väljapanek, stiilne ja nostalgiline!!! Vanad rattad soliidselt,mõistlikult, arusaadavalt roostes ja värvimata- minu lemmik stiil! Mõningad ajastukohased vanad esemed, ajakirjad, saapad, korvid - suurepärases kooskõlas! Ei kroomi ega uue kroomi alt punnitavat roostet! Ehe värk! 10 suurt ratast + lastekad ! Tänan näituse peakorraldajat - Toomas Pihti, sooviksin temaga kohtuda esimesel võimalusel !

Käisin eile esialgselt tutvumas ja nägin kogu raha eest (pilet  4 €) ! Ja lähen veel uurima asju !  Eriti meeldis 19.sajandi Peugeot kokkupandav militaarratas, käsitöö eesti lasterattad eelmisest sajandist, AutoMoto võidusõiduratas jpt. Tundub, et Toomas Pihtil on kuskil Prantsusmaal "käsi sees", meil siin Eestis on valdavalt Saksa ja Rootsi teema peamine.

Siit ka väike kriitika, sest oleme ju eksperdid Smile - see Husqvarna naistekas näitusel ei ole kindlasti 1937.a. originaal, vaid üsna osav kogum erinevatest Husqvarnadest, raam 5619xx, sadul Lepper - OK ,  porilauad ja veljed ei ole sama värvilahendusega jne. Mulle tundub, et selline porilaudade värvilahendus oli aastaid Hawaii Expressi kaupluses oleval näidis Husqvarnal !

Aga, kokkuvõtteks , see ei ole tühi tülinorimine, meil siin Pärnus on 4 ( 2 meeste + 2 naiste ) selle ajastu näituse tasemel eksponaat Husqvarnat olemas, mis on viimse seibini "õiged" ( Andrus Rapp ja mina kinnitan seda, võiks ka näituse teha!)

Head külastamist!
Vasta
#3

Väga tore, et meeldis Big Grin. Aga nende Pärnu viimse seibini õigete Husqvarnadega ongi see probleem, et mina ja kindlasti paljud teised ei teadnud nende olemasolust. Võiks kaaluda ju oma ratastest teemade tegemist, et vähemalt piltide kujul oleks mingi info jagatud ja ehk teinekord võetakse ka teid punti Smile. Aga eks konkreetne näitus oli pigem konkreetsete inimeste kollektsioonide näitus ja eesmärk ei olnudki võimalikult palju erinevaid eksemplare kokku ajada. Minu üksik eksemplar Royal-Enfieldi näol sattus ka sinna ainult tänu heale juhusele ja Toomasele.
Vasta
#4

Tõesti, nii hea väljapanek tekitab soovi oma rattaid näidata ! Ega meie Husqvarnad nii väga "salarattad" ole - näiteks lugupeetud ksf!kass ja ka teised teavad. Suvel oli Esna -Koeru vanarattasõidu vahepeatusel jutuks Husqvarna näituse korraldamine, sest osales palju just selle margi rattaid. Järjekordne tõend nende kvaliteedist - 80 aastat kasutuses !
Vasta
#5

Tänane Aktuaalne Kaamera, alates 8. minutist.

Ajajärk 1850-1930 on muidugi ajakirjanduslik fiktsioon ja tegelikult on vanim ratas kuskil 1890ndatel toodetud Big Grin
Vasta
#6

http://www.kultuur.info/syndmus/rattapae...muuseumis/
Vasta
#7

http://reporter.postimees.ee/4004279/par...grattakogu
Vasta
#8

Lihtsalt infoks, et jalgrattad on Pärnus kauem kui esialgu välja hõigati. Märtsi lõpuni on nad seal täiesti vaadeldavad veel. Puudu on ainult kõrgratas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne