Sarvbelarussi velmamine

Kuidas arengud on? Kas belestist on vastuseid?
Vasta

(15-04-2020, 18:09 PM)maisalup Kirjutas:  Kuidas arengud on? Kas belestist on vastuseid?
Mootor koha, saabudes DPD pani maha täiesti ümara papist kera mis oma algkohast lahkudes on kandiline. Õnneks kõik oli terve sees. Bel-EST hind oli sama mis Traktors24.lv, aga kuna Eestis polnud kõike kohal, siis võtsin kõik juba Traktors24.lv-st. Tulid kõik kenast kohale. Täna vaatasin kas kokku sobivad ja on õiged asjad. Tundub, et kõik klapib, kaugused sobivad, augud klapivad, ainult kokku laduda. Mul pole sobivaid polte, homme balticbolt-i toon sobivad poldid. Tellitud sai ka uued sidurikettad, Atlant, need on tsipa jämedamad, metallist, ehk peavad paremini. Sidurikoda vajab järeltöötlust, see on tehases väga karedaks jäätud lõikekohtades, aga ei midagi ületamatut. Ehka saab nädalavahetusel mootori peale, reduktoris ja ülekandes õlid vahetatud.
Vasta

Mis hinnaks küsiti? Saatsin ka sinna päringu, aga vastust ei ole. Plaanin juba lätist tellima hakata. Seal 184eur oli hinnaks
Vasta

(23-04-2020, 20:39 PM)maisalup Kirjutas:  Mis hinnaks küsiti? Saatsin ka sinna päringu, aga vastust ei ole. Plaanin juba lätist tellima hakata. Seal 184eur oli hinnaks
05-1601022 -tihend
082H-1601013- tihend
082-1601014-tihend
06LD-1601016-seib(no kurat see on küll kellegi purjus peaga tehtud, sellise oleks ise ka teinud)
06LD-1601014- seib
08H-1601015-sidurikorpus
06LD-1601021-sidurikoda
05-1602020-siduritross
082T-1601012- mootri vahetükk
kõik kokku 156,66 ja hinnad on samad mis Bel-EST, aga neil pole kõike laos ja ma ei jõua oodat Mai kuuni. Ma küll ei küsinud ale...
Tulid mingi 4 päevaga koheale.
Vasta

No see on väga ok hind Smile
Ma ajan oma suuremale traktorile elu sisse, siis võtan ka sarvbellarussi ette. Praegu muru veel väga muret ei tee pole kiiret selle masinaga Rolleyes
Vasta

[Pilt: 2.jpg]
Valmis sai teine. Sai test niisama proovitud. Käib küll. Põllutöödele jäi projekt küll hiljaks teatud möödalaskmiste ja muude põhjustega. Sügisel saab korralikult proovida.
Soovitan soojalt sellise pumba hankida, väga mugav vahend sellesele mootorile õli lisada.
[Pilt: 1.jpg]
Vasta

(09-05-2020, 17:53 PM)inc Kirjutas:  Soovitan soojalt sellise pumba hankida, väga mugav vahend sellesele mootorile õli lisada.
[Pilt: 1.jpg]
See probleem kimbutab mitme masinaga, kus õliava on ca 10-12 mm jämmusega, kas selle pumbaasjanduse tööpõhimõtet ka seletada on võimalik ja linki, kust võiks saada, no vähemalt nime.
Vasta

Ma ostsin hiljuti sellise. http://www.voti24.ee/et/a/olipump-elektr...v-tr-78007

Toidab vähe paremini ära kui vaja nt traktori silda 25 liitrit juurde ajada läbi samasuguse ava. Big Grin
Vasta

Uuendus, et hobusel oleks aastaringi ikka midagi teha. 
[Pilt: 1.jpg]

Niitis üllatavalt hästi, niita on ka üllatavalt kerge, keeramise ajastamine ja see vajas harjumist, aga suhteliselt kiirelt sai käppa. Tasakaal selle 36kg mootoriga on ideaalne. Niidukit on kerge tõsta kerge vajutusega. 
Ainuke mis häiri on hääl, midagi pole vist päris õige, selline nagu midagi käib kusagil vastu undamise hääl on. Vaadates teisi youtubes, siis neil seda häält ei ole. Plaan võtta pealt kate lahti vaadata kas on mingeid jälgi. Siit jõuame kvaliteedi juurde.
Ütleme nii, et jätab soovida. Kinnitus ei ole tsentris, kui panen niiduki külge ja lukustuse poldi sisse, siis niiduk on viltu pool või kraadi võrra. Ehk auk un loominguliselt puuritud mitte, rakisega ma oletan. Seega ühel pool on rattal vaje korralik, aga teine käib vasta kergelt.
[Pilt: 2.jpg][Pilt: 3.jpg]

Betoonist põrandal liigub asjandus väga lihtsalt, ühe käega liigutatav. Kuna 13" rattad on suuremad kartsin, et niiduk jääb nurga alla, aga on ideaalselt maapinnaga tasapinnas, nagu oleksi mõeldud 13" mitte 12" rattale nagu uued on. Ehituselt on kõik robustne ja peaks igale külasepale mõistuspärane olema parandada. Tera on oma tehase oma, ma oletan ca. 8mm paks tõsine raud. Lõikeulatus peaks olema ca. 70 cm. 
Üldiselt, kui selle undamisest lahti saab ja enam nagu vana tuletõrje sireen ei karju, siis niidab väga hästi. Mina olen rahu, et pea seda kuradi tavalist niidukit sikutama enam  Big Grin Saab masinale aastaringse rakenduse.
Vasta

Täna läksin niidukile kallale. Tõmbasin reduktori maha, kõrin tuleb reduktorist. Hammaste vahel on mängumaa on nagu olemas, aga minu arvates on see liiga suur, ma oletan, et isegi 2mm kaliiber mahub vahele, üle 1mm kindlasti. Kas keegi oskaks öelda mis võiks olla õige lõtk? Teine asi on ka see, et kulumise jälg hamba põsel pole päris ka nagu õige. Reduktoril on kaanel reguleerimise plekid, eks sellega peab paika saama. Igatahes, iga hambumine teeb häält, aga lõtk on olemas.
Https://i.ibb.co/3m6frxy/reduktor-2.jpg

Probleemile, et niiduk läheb vastu rattaid on lahendus lihtne, A1000 asemel panen pikema rihma. Pingutusemaad on oma 4cm ja sellega läheb niiduki korpus traktorist kaugemale, lahendab probleemi ratastega.
Vasta

Mul on sama niiduk ja täpselt sama häda sellega, et rattad käivad vastu niidukit ühel küljel, aga niidab hästi nii võsa kui pikka heina.
Vasta

Sai reduktori hambumine paika aetud, nüüd hääl normaalne. Enne undas nagu sireen, isegi mootori häälest üle. Rihma panin A1046 ja see nihutas ca. 2cm niidukit ette.
https://ibb.co/zVwY4nM
Normaalne vahe sees rataste ja niiduki vahel.
https://ibb.co/FwbNj7Q
Enam pikemat ei saa panna, kiilrihma ratas hakkab vastu raami minema, ca. 8mm jäi veel vahet. Tehase poolt pingutatud rihm oli ka üle mõistuse pingul. Sedasi oleks kindlasti võlli ära väsitanud.
Kuidas sa otsa ajad niidukit? Mina leidsin, et kõige lihtsam on ots sisse ajada, aga et nuudid paika läheks, siis ajasin vastu garaaži ust, edasi käik sisse, jõuvõtuvõll sisse, süüde väljas tõmbad mootori nöörist. Siis traktor surub nagu ise ratastega vastu garaaži ust ja jõuvõtuvõll käib ka ringi otsib kohta. Pari tõmbega leiab koha ja läheb lõpuni sisse.
13" ratastega on niiduk ideaalselt paiga, tänapäevaste 12" rataste varjant nagu ei istugi nii hästi kokku.
https://ibb.co/GMpFRDD

Ma võtsin ära rihmaratta taga oleva plekitüki. See kogus kohe ümber rihmaratta hulga rohtu. Ma arvan ilma selleta on parem, ohtlikum, sest rihmaratas on kohe näha, aga nii ta puhastab vähemalt ennast ja ei ummista. Ehk nädalavahetusel katse kaks.
Vasta

Ma pistan otsa sisse ka siis keeran alt terast kuni paika läheb. Muud keerulist ei ole. Hästi muidu on manööverdatav küll j ahead tööd teeb. Niidab võsa ka päris hästi kui mootoril jõudu on. Ma pole siiani uut mootorit pannud, aga nüüd sain aega ja tellisin lätist ära delle provento oma täiendatud komplekti mis peaks parem olema. Eks saab näha kuidas istub ja toimima hakkab. Originaalmootoriga oli maru jõuetu see niitmine.
Vasta

ma panin 15 hobust mootori, sellega ei saa isegi aru.  Kartulivaod tegi tühikäigul tuksudes. Kuna mootor on uus ja alla tunni töötanud, siis ma pole väga pöördeid andnud, veerand või pool gaasi läheb ilusasti. Mätaste vahel käis tera maas ei surnud välja vaid tegi nn. viljaringid Smile rohule. Jõudu on nii palju, et tegelikult on hirm, et kui siduritross või midagi peaks minema ja ma peaks näites olema seina ja traktori vahel tagurdades ei ole mul palju varjante traktorit hädakorras välja suretada. Peab mingi kill nupu leiutama, sest kui see 15 hobust perutama hakkavad ei taha küll lähedal olla traktorile. 
Üks mõte on veel selle niidukiga, vene foorumis oli ühel mehelt need kaks ratast ära võetud niidukil ja pandud üks suurem ratas. Mul on sama mõte, see lõhuks vähem liitekohta ja lukustuse polti ma arvan. ? Mõne vana väiksema jalgrattal raamil esihargi osa ära lõikama ja ära kasutama. Otsin selle venemaa leiutaja lote variandi ka üles.
Vasta

Mul on plaan see laiemaks ehitada ja 2 tera panna sinna. Omal läheb 13hj mootor külge, see peaks jõudma närida küll rohtu. See 1 ratas keskel on hea mõte, samas annab kiikuma veidi ka 2 ratta puhul.
Vasta

Kus sellist MTZ-05 niidukit müüakse ja palju orienteeruv hind?
Vasta

(11-06-2020, 19:57 PM)meli666 Kirjutas:  Kus sellist MTZ-05 niidukit müüakse ja palju orienteeruv hind?
[/url]http://www.aaretehnika.ee/

[url= http://www.belest.ee/] http://www.belest.ee/
Eestis koos maksudega 500 €, Valgevenes saab sellise kätte ca. 300 €
Vasta

Küsimus niiduki kohta.  Mis siis juhtub kui lasta teraga kändu vms ? Nö Lääne niidukitel läheb tera adapter katki ja hullemal juhul väntvõll kõveraks + lööb hooratta kiilu ära. 

------

Belarus motoploki kaasajal tehtud tarvikud ongi suhteliselt jubeda kvaliteediga. Neid vist teeb mingisugune allhanke töökoda kus kõigil on kõigest sügavalt pohh . Olen näppinud/remontinud uut lumepuhurit ja rootor niidukit.  

Olen nõus, et kui ise kõik lahti võtta ning viilida ja nokitseda+ natukene ümber ehitada siis saab väga hea ning tummise asja. Reduktoritega on see häda, et seal on sirged kald hambad ning reguleering on õnne küsimus . Samuti oli sees mingi eriti kehv poolkivistunud tehasemääre , mida pandud ainult näpuotsaga - pange uus ja Lääne oma.

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta

No seni kui originaal mootor on, siis sureb välja ette. Eks saab näha mis suurema mootoriga saab. Mõte tiksub sinna ikka hooldusniiduk külge istutada. 
Midagi sellist, kõige väiksem- https://nordamus.weebly.com/nefl-efgc-ja-bcs.html
Kuna 2cm ilumuru pole minu jaoks ja ei viitsi iga nädal niita, siis oleks ideaalne lahendus. Kuna selleni jõuan ei tea. 
Vahepeal sai ka bcs firma valmistoodangut koos motoplokiga uuritud aga hind on kole neil seega ekspluateerime sarvbellarussi edasi
http://www.traktorirent.ee/index.php?page=223
Selline komplekt oleks bueno
Vasta

(15-06-2020, 20:39 PM)Gravity Kirjutas:  Küsimus niiduki kohta.  Mis siis juhtub kui lasta teraga kändu vms ? Nö Lääne niidukitel läheb tera adapter katki ja hullemal juhul väntvõll kõveraks + lööb hooratta kiilu ära. 

------

Belarus motoploki kaasajal tehtud tarvikud ongi suhteliselt jubeda kvaliteediga. Neid vist teeb mingisugune allhanke töökoda kus kõigil on kõigest sügavalt pohh . Olen näppinud/remontinud uut lumepuhurit ja rootor niidukit.  

Olen nõus, et kui ise kõik lahti võtta ning viilida ja nokitseda+ natukene ümber ehitada siis saab väga hea ning tummise asja. Reduktoritega on see häda, et seal on sirged kald hambad ning reguleering on õnne küsimus . Samuti oli sees mingi eriti kehv poolkivistunud tehasemääre , mida pandud ainult näpuotsaga - pange uus ja Lääne oma.
Peale reguleerimist töötab nii vaikselt, et ainult mootori põrin ja muru sahinata on kuulda  nice! Smile Õnneks viilima ei pidanud midagi. Niitmise kvaliteet, super. Kuna tegu on muruniitjaga ja oma aiaga, siis kännu või kivi muret mul ei ole. Aga, igaks juhtumniks sai rihm sedasi seatud, et kui tõesti midagi leiab, siis peaks rihmast nii palju ikka järele andma. Kiil peaks olema see mis järgi annab. Meil oli kunagi üks jaapani seade, selle olid kõik ülekanded oma kindla tähistusega kiiluga, kui tekkis ülekoormus, siis lõikas kiilu läbi. Nüüd on servomootorid nende asemel, jälgivad ise vooludega koormust jne. Kvaliteet on väga robustne. Ei soovita seda masinat kellelegi kellel mutrivõti peos ei seisea, sest hooldust sellele vist lähima 800km sees ei leia  Rolleyes
Hooldusniidukile ma vajadust endal ei näe. Aga usun, et kindlasti on hooldusniiduk võimalik panna, põhimõtteliselt lumepuhuri rootori asemel on niiduki terad, ülekanne sama põhimõttega.

Aga see mees tegeleb küll jamaga, mul oleks see trimmeriga ammu tehtud mida see mees traktoriga siin nikerdab  Cool
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne