Garaazi ventilatsioon (ving)
#1

Tere

Nimelt valmis sügisel mu garaaz täielikult.Nüüd juba kõik töölauad tehtud ja kaherattalised omale kohtadele paigutatud.Kütte kehaks sai lolli peaga ostetud diiselpuhur.Nüüd mure ongi selles et ajab vaikselt vingu/diisli haisu sisse ja sugugi ei meeldi mõte et võiks sussid püsti visata garaazis.Praegu on ainuke + et garaazi lagi on tegematta ja sealt läheb praegu ving välja.(katusekile, sarikad).Nüüd kui peale jõule soojustan lae ära siis tahaks mingeid ventilatsiooni avasi et rohkem tuulduks se ruum. Ise mõtlen et pista igasse nurka väike ventilatsiooni auk (vajadusel mingi propeller ka sisse et imeb õhku seest ära ja puhub välja).

Kas keegi oskaks nõu anda mu probleemile?

Lapse suu seletab rohkem, kui mehe.
Vasta
#2

Osta korstnaga diiselpuhur ja mure ongi lahendatud. Mul töökojas 81 kw korstnaga puhur ja mingit vingu ei teki. Paarsada ruutu lööb hetkega soojaks.
Vasta
#3

Diiselpuhureid on mitut tüüpi. Ole kena ja anna viide netist, või pilt oma puhurist. siis saab edasi arutada. Muidu on nagu  kohvipaksu pealt ilma ennustamine.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#4

Mul jäi diiselpuhur just seepärast ostmata garaazi kütteks, et kasutusjuhendis oli kirjas - õhk peab ruumis vahelduma tunnis 2x. Kasutan külmaga gaasiahju ja too on ka tegelikult jama, kuna tekitab lisaniiskust ja sööb hapnikku.
Vasta
#5

On see diiselpuhur siis õhksoojuspumbast nii palju odavam?
Kütuse järel käimine, kankudega jooksmine, tankimine, ööseks teda sisse jätta ei saa jne 100 häda.

50m2 soojustamata garaaž on viletsa ja odava pumbaga 18 kraadini köetud 60€ eest kuus. Kaasaegsed vast odavamad.
Mingit mõtet ma ei näe kodus mingi naftaga kütmisel.
Vasta
#6

Diiselpuhur siis ise 13kw.Garaaz on ise 25ruutu ja vägaväga kähku läheb soojaks, pausidega lasen töötada.Muidu kütab liiga palavaks

Puhur ise siin:http://www.bauhof.ee/soojapuhur-diislitoitega-c-13-clint.html

Lapse suu seletab rohkem, kui mehe.
Vasta
#7

Või siis lahjendada diislit lambiõli/petrooleumiga? Puhtalt petrooleumi ei kannata osta kuna liiter 3euri umbes

Lapse suu seletab rohkem, kui mehe.
Vasta
#8

(18-12-2016, 19:11 PM)ivoalaska Kirjutas:  Osta korstnaga diiselpuhur ja mure ongi lahendatud. Mul töökojas 81 kw korstnaga puhur ja mingit vingu ei teki. Paarsada ruutu lööb hetkega soojaks.

Mida ma ikka uut puhurit ostan kui just nädal tagasi sai 179e eest uus ostetud

Lapse suu seletab rohkem, kui mehe.
Vasta
#9

(18-12-2016, 20:04 PM)Armin Kirjutas:  
(18-12-2016, 19:11 PM)ivoalaska Kirjutas:  Osta korstnaga diiselpuhur ja mure ongi lahendatud. Mul töökojas 81 kw korstnaga puhur ja mingit vingu ei teki. Paarsada ruutu lööb hetkega soojaks.

Mida ma ikka uut puhurit ostan kui just nädal tagasi sai 179e eest uus ostetud

oleks pidand äkki, ennem natuke uurima...

Omaette nokitseja.
Vasta
#10

Nah on vaja oma raha lolluste peale raisata, nüüd hakkad garaazist sooja õhku välja ventileerima selle asemel, et kohe taoline süst osta millega kannataks kinnist ruumi kütta. Kui pea ei jaga, jagab rahakott.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#11

(18-12-2016, 20:04 PM)Armin Kirjutas:  
(18-12-2016, 19:11 PM)ivoalaska Kirjutas:  Osta korstnaga diiselpuhur ja mure ongi lahendatud. Mul töökojas 81 kw korstnaga puhur ja mingit vingu ei teki. Paarsada ruutu lööb hetkega soojaks.

Mida ma ikka uut puhurit ostan kui just nädal tagasi sai 179e eest uus ostetud
Selle puhuri "viga" ongi see, et ta puhub ka põlenud gaasid koos sooja õhuga ruumi sisse.  Kuidas kasutusjuhend õhu vahetusest räägib? Soovitaks veel puhur õuest külma- värsket õhku võtma panna ja siis puhuks tuppa ülerõhu ja nati värskemat. Muidu seest õhku kuumutades põleta hapniku ära. Need puhurid sobivad ehitusjärgus hoonete kütmiseks-kuivatamiseks, kus uksed - aknad lahti ja niiskus kaob koos soojaga. Garaazis tapad enda ära... see sama. mis autot kinnises garaazis soojendada ja pikk uni tuleb kohe... Sad

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#12

Mul läks ka üle noatera. Võtsin tööriistalaenutusest diiselpuhuri prooviks, too aga kärvas peale veerandit tundi töötamist maha ja ei viitsinud enam katseid teha, kuna toodetav soojus oli muljetavaldav. Padavai poodi ja seal enne ostuotsust sai kasutusjuhend põhjalikult läbi loetud, siis veel helistatud ja netist otsitud korstnaga isendite hindu. Valemis rendipind+talvel vast kord nädalas paar tundi aega midagi toimetada, sai leitud, et gaasiahi +töölaua kohale meetri pikkune infrapunakiirgur, et saaks käte külmumist kartmata laual tegutseda +hädaline lihtne puhur kuskul auto juures tegutsemiseks. Kui on oma pind, siis pideva tegutsemise puhul vast soojuspump ja harvema graafiku puhul puudega kõetav pisike ahi.
Vasta
#13

Kes ei ole kursis - vähemalt veidi aega tagasi ksf! Armin oli alles laps. See aga on oluline faktor ka soojatoomise juures.
Vasta
#14

Ksf. k2rpman`i pildiseeriast vaatab midagi analoogset ukse juures. Värviruumi kütmiseks sobib ikka. uuri, kuidas temal toimetab. Ehk saate valutumalt kaubale ja siis vaatad ikka "korstnaga" soojendajaid... kasvõi "Ikaruse" ahi... neid peab ainult jällegi õigesti paigaldama, et põlemine oleks taielik. Inimesed ju bussis jäävad ellu, kui gero ahi korras

[Pilt: 15338893_1349495081752086_7203305485242390624_n.jpg]

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#15

http://cotlix.com/kak-sdelat-teplovuyu-pushku

Loodan, et piltide pealt saate aru

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#16

selline ahi oli vene sõjaväes suurte telkide kütmiseks ... 2 süsteemne korstnaga.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#17

Koht kus puhur asetseb on täpselt garaazi ukse ees, uksel on tehtud 15x15cm auk kus on ventilatsiooni plastik (ribid vms) Ehk sealt võtab ta oma õhu kütmiseks.

Lapse suu seletab rohkem, kui mehe.
Vasta
#18

Nii ei põleta ta ruumi hapnikku, probleem on selles, et põlemise jäägid jäävad ruumi. Ülalpool antud lingilt aimdub, et on olemas lootus puhurile "korsten" tekitada. Võtan nüüd oma puuduliku vene keele oskuse kokku ja lähen loen.
Vasta
#19

Ma panin tähele,et kui kütta ka sinise küttega siis õhtul rögised kurgust ka sinise konna välja ja silmad kipitavad,mul on diiselkahur kasutusel selleks,et kui hommikul külm siis lükkad ca 2 tunniks järgi ja siis ahjuga edasi.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#20

(18-12-2016, 20:04 PM)Armin Kirjutas:  Mida ma ikka uut puhurit ostan kui just nädal tagasi sai 179e eest uus ostetud

Olgu või 1700 eest, ega see ei tähenda, et seda peab nüüd eluaeg kannatama või ennast tapma.
Nagu h2rra ütles, see ei sobi kinnise ruumi igapäevaseks kütmiseks.

Ma olen sama vea teinud kunagi: ostsin pisema garaažiboxi jaoks gaasika ning hankisin isegi reduktori, ballooni jne.
Haises samamoodi ning mis kõige hullem - niiskus on nagu Botaanikaaia troopikamajas.

Hea ei ole alati odav. Kõige soodsam, tõesti, vast on vana hea pisike bullerjan, sinna lisandub oma töö ja sooja ootamine.
Siis õhksoojuspump ja lõpuks elektriga puhur, mis ajab isegi digivoolumõõtja hulluks... Toungue
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne