Gaz M1 EMKA

Kui nüüd täpsemalt vaadelda siis aknakohal on sellel emkal silt, seal kirjutatud ilmselt takso. väikse vihje sai siit, ehki seal mudelautod aint 
http://russiancarandtruckmodels.hypermart.net/cars.html
Vasta

(30-01-2018, 22:06 PM)reigu Kirjutas:  Kui nüüd täpsemalt vaadelda siis aknakohal on sellel emkal silt, seal kirjutatud ilmselt takso. väikse vihje sai siit, ehki seal mudelautod aint 
http://russiancarandtruckmodels.hypermart.net/cars.html
 Ja ongi takso variant. Tähendab, need värviti teist värvi. Võib-olla on kellelgi veel vanu pilte Emkadest. Võib-olla ikka tehti tavaautosid ka kahevärvilisi. Näiteks vanemat mudelit GAZ A, on küll selliseid.
Vasta

Alustame tõsiste meeste jaoks ilmselgest huumorist

[Pilt: 69638-jpg.41321]
[Pilt: 4253269_original-jpg.41637]
[Pilt: 800_c714d7d8b489f370254fa1ab30ad0f69-jpg.36369]
[Pilt: taganskij-univermag-moskva-1935-jpg.35796]
[Pilt: image-211-png.93462]
[Pilt: 0000000000000-jpg.93474]
[Pilt: 156001-5f121-32113352-.jpg]
Vasta

(30-01-2018, 20:53 PM)Formika Kirjutas:  
(30-01-2018, 18:45 PM)Taaviw126 Kirjutas:  Mis see seal taustal paistab? Kahe värviline ja puha...

Nüüd aga võiks Emka ka natuke rõõmsamaks teha. Kahju, et ei saa aru, mis värvi see pill seal tegelikult on.

Tänapäeval see käkitegu, mustvalgest värviline teha.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

Selle video alguses näitab Emkasid. Üks on päris hele??

https://www.youtube.com/watch?v=4MXXaF5ayv8
Vasta

Kuulus hetk... kindral-feldmarssal Paulus väljumas emkast 31.jaanuar.1943 Stalingradis. Teadagi mis asjus...

[Pilt: 81e7211ded8119d6896cad676c8003ba0adf6243...sc4_th.jpg]

Mõned pildid rõõmsast sommist kes sai endale emka kuskilt. Pilt on Soome arhiivist SA Kuva. Pildistatud Talvesõja ajal...

[Pilt: 8732.jpg]

[Pilt: 8733.jpg]

[Pilt: 8734.jpg]

[Pilt: 8735.jpg]

Üks suht mitte midagi ütlev aga siiski värviline pilt Soome arhiivist SA kuva...

[Pilt: JSdia292.jpg]
Vasta

Üle hulga aja ka natuke informatsiooni GAZ M1V8 rindelt. Nagu piltidelt näha, on hobused juba aiste vahele tõstetud ja millegi pärast on sell hakanud ka summutitega tegelema. Mida ma temalt küll ei palunud. Lubas veel paigaldada originaalse kardaani koos toruga ja siis on see etapp lõppenud. Vähemalt heameel tõdeda, et selle projektiga ka üle aasta mingeid edasiminekuid.
   
   
   
Vasta

Emka sild?

[Pilt: post-413-1226761660.jpeg]
Vasta

Emka rindel on ka igasuguseid asju juhtuma hakanud. Ühesõnaga Rootslane praakis välja minu ksf. Jyrka käest saadud tagasilla. Kuigi ma kirjutasin talle, et tagasild on veel renoveerimata, kiskus ta selle vist igavusest laiali ja ütles, et lihvib seal midagi ja parandab. Saatis paar pilti ka aga ei saa päris hästi aru, mida ta seal teeb.
   
   
   
Vasta

M1V8 Emka rindel pikalt vaikus olnud. Rootslasel vist igav ja teeb asju, mis ma pole temalt palunu. Ega mul ka kuhugi kiiret ei ole. Täna sai 16 kuud, kui see aparaat sai Ukrainas enda nimele vormistatud. Lubati, et Aprilli keskel saan kätte. Tagasilla ka remontis ära, vist probleem veel piduritega.
   
   
Vasta

Saadeti kardaani toru pilt. Noh olemas Smile
   
Vasta

Võib olla kunagi, kui auto kodus suvatseb hr. Formika seda kardaani asja lähemalt selgitada. Pole sellise asjaga enne kokku puutunud ja ei saa kuidagi aru, kuidas see värk töötab. Pikk toru käigukasti ja tagasilla vahel ja toru sees keerleb võll. Traditsioonilisel kardaanil on nuudid, mis vastavalt vedrude liikumisele üles-alla kas pikeneb või lüheneb. Või oskab keegi mulle praegu selgeks teha, kuidas see asi toimib toru korral? See ju mõlemast otsast kindlalt fikseeritud. Ma arvan, et pole ainuke mitte pühendatu. Lihtsalt pole selliseid autosid elus ette tulnud.
Vasta

Üks kardaanirist peab kindlasti olema, eesotsas. Puhas mehhaanika, muudmoodi ei saa olla. Toru tagumine jäik kinnitus silla külge asendab reaktiivvardaid, st väldib silla pöördumist vastu veojõu suunale.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(17-03-2018, 23:56 PM)Marko Kirjutas:  Üks kardaanirist peab kindlasti olema, eesotsas. Puhas mehhaanika, muudmoodi ei saa olla. Toru tagumine jäik kinnitus silla külge asendab reaktiivvardaid, st väldib silla pöördumist vastu veojõu suunale.
 Aga kui paned auto tagaistmele 3 mammit ja sõidad auklikul teel, siis vedrud liiguvad üles alla ja vastavalt sellele muutub ka kardaani pikkus. Kui on toru, siis ju see muutuda ei saa. Mis kompenseerib selle muutuse? Seda ma tean, et käigu kasti poolses otsas on kardaani rist. Seda on siin eelnevatel piltidel näha.
Vasta

(17-03-2018, 23:56 PM)Marko Kirjutas:  Üks kardaanirist peab kindlasti olema, eesotsas. Puhas mehhaanika, muudmoodi ei saa olla. Toru tagumine jäik kinnitus silla külge asendab reaktiivvardaid, st väldib silla pöördumist vastu veojõu suunale.
 Ja veel Marko, lehtvedrudega autodel Pobeda, Zim, Gaz 21 ju reaktiiv vardaid ei ole. On nuutidega kardaan.
Vasta

Pikkuse muutumiseks peab ka liugnuut olema. Vastasel korral võtavad selle ülesande enda peale mootoripadjad ja tagavedrude puksid.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(18-03-2018, 00:18 AM)sfinks Kirjutas:   Ja veel Marko, lehtvedrudega autodel Pobeda, Zim, Gaz 21 ju reaktiiv vardaid ei ole. On nuutidega kardaan.

Sinu loetud masinatel on pikkupidi vedrustus, mis täidab ka reaktiivvarda ülesandeid. Seal on ka kardaani pikkuse (silla asendi) muutus vastavalt vedru läbipaindele.
Emkal on risti vedrustus, mis reaktiivvarda ülesandeid ei täida. Silla asendi määrab ära kardaanitoru pikkus.
Vasta

(18-03-2018, 00:48 AM)motamees Kirjutas:  Emkal on risti vedrustus, mis reaktiivvarda ülesandeid ei täida. Silla asendi määrab ära kardaanitoru pikkus.

Tegelikult tekib ka seal pikiliikumine, loomulikult oluliselt väiksem. Unt sellega, kisub juba liiga teaduslikuks.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(18-03-2018, 01:12 AM)Marko Kirjutas:  
(18-03-2018, 00:48 AM)motamees Kirjutas:  Emkal on risti vedrustus, mis reaktiivvarda ülesandeid ei täida. Silla asendi määrab ära kardaanitoru pikkus.

Tegelikult tekib ka seal pikiliikumine, loomulikult oluliselt väiksem. Unt sellega, kisub juba liiga teaduslikuks.

[Pilt: post-413-1226761660.jpeg]See pilt peaks ju kõik ütlema.
Vasta

Osta.ee-s on müügis peotäis auto juppe, mille vahel tundub ka selle masinale sobiv märk olevat. Võimalik, et on ka midagi muud, mis siia teemasse sobiks. Ma ise olen piisavalt rumal, et pildi pealt mitte ära tunda.
https://osta-ee.postimees.ee/vanaaegsete...84348.html
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne