Copy-pasta
#41

Kunagi tegin ühe juhusliku pildi kus olid ninapidi koos BMW e60 ja minu Chevi Malibu 2009,
kui hakata pilti lähemalt vaatama siis köik disaini jooned väga sarnased külje pealt ma arvan et
siiski juhuslikult hiljem panen pildi kah...

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta
#42

(29-12-2016, 19:16 PM)giordanobruno Kirjutas:  
(29-12-2016, 17:58 PM)JaakH Kirjutas:  Ma ei leidnud ka Tauria vastet

Kui tahaks inkrimineerida, siis Ford Fiesta MK1 sobiks suurepäraselt Smile

Tauria on kopitud 2108 pealt. Kunagi kui 89 aastal mu ema Taurialt varastati zaz 1102 ja tauria silt pagasi luugilt. Need said asendatud lada sputniku siltidega. Mõni aeg hiljem müüdi see auto mingil autoplatsil maha. Algselt õnnelik omanik marssis paarpäeva hiljem platsile koos oma kurja sõbraga tagasi. Põhjus: polnudki 2108 hoopis Sapakas..
Vasta
#43

(29-12-2016, 21:01 PM)cesium Kirjutas:  
(28-12-2016, 21:41 PM)Mufff Kirjutas:  Kas Zil-131 on samuti maha viksitud või võib seda pidada omaloominguks?

131 on 130-e edasiarendus. 130-l on kabiinis selgelt tolle aja ameerika väikeveokite jooni. Arvata võib, et see v8 bensukas on ka maha joonistatud kusagilt sealt.

(29-12-2016, 19:16 PM)giordanobruno Kirjutas:  Kui tahaks inkrimineerida, siis Ford Fiesta MK1 sobiks suurepäraselt Smile

Ei ole väga mööda pakkumine.

Tsitaat:После изучения на ЗАЗе автомобиля Ford Fiesta образца 1976 года, на ЗАЗе к 1978 году появилась очередная вариация ЗАЗ-1102. Пожалуй, это уже были прототипы именно той "Таврии", которую мы знаем, хотя и сильно все же от нее отличались.

http://denisovets.ru/zaz/zazpages/zaz1102exp.html

(29-12-2016, 19:28 PM)JaakH Kirjutas:  No jh siis Nivaks sobib ju Fiat Panda

Panda tuli tootmisesse 3 aastat peale Nivat.
No sarnasus on olemas aga tänud parandamast

Veel pole maha löödud
Vasta
#44

(29-12-2016, 21:01 PM)cesium Kirjutas:  131 on 130-e edasiarendus. 130-l on kabiinis selgelt tolle aja ameerika väikeveokite jooni. Arvata võib, et see v8 bensukas on ka maha joonistatud kusagilt sealt.

Ma hämmeldusin lõigu esimesest sententsist, kuid siiski täpsustaksin seda mõneti.
Nimelt on ЗиЛ-131 ja -130 täiesti erinevad nii mootori konstruktsiooni (ühendav joon on silindrite asetus ja NSVL päritolu), kabiini, kandevõime, läbivuse kui ka (peamine) kasutusostarbe poolest. Samuti on huvitava kurioosumina mudeli -131 puhul võimalik täheldada kütusekulu saja kilomeetri kohta mis peaks olema tehaseandmete järgi võrreldes mudeliga -130 kahekordne.

Mis puutub kopeerimisse, siis tõenäoliselt tegid ülejäänud mootorihuvilised mõneti G. Daimleri pealt maha. Aga see on vaieldav. Mõned olevat oma peaga mõelnud, s.t. ilma G. Daimleri kaasabita, näiteks keegi R. Diesel.
Vasta
#45

(30-12-2016, 22:30 PM)urki Kirjutas:  
(29-12-2016, 21:01 PM)cesium Kirjutas:  131 on 130-e edasiarendus. 130-l on kabiinis selgelt tolle aja ameerika väikeveokite jooni. Arvata võib, et see v8 bensukas on ka maha joonistatud kusagilt sealt.

Ma hämmeldusin lõigu esimesest sententsist, kuid siiski täpsustaksin seda mõneti.
Nimelt on ЗиЛ-131 ja -130 täiesti erinevad nii mootori konstruktsiooni (ühendav joon on silindrite asetus ja NSVL päritolu), kabiini, kandevõime, läbivuse kui ka (peamine) kasutusostarbe poolest. Samuti on huvitava kurioosumina mudeli -131 puhul võimalik täheldada kütusekulu saja kilomeetri kohta mis peaks olema tehaseandmete järgi võrreldes mudeliga -130 kahekordne.

Mis puutub kopeerimisse, siis tõenäoliselt tegid ülejäänud mootorihuvilised mõneti G. Daimleri pealt maha. Aga see on vaieldav. Mõned olevat oma peaga mõelnud, s.t. ilma G. Daimleri kaasabita, näiteks keegi R. Diesel.
Ooot oot, mis huvitav jutt see on? Äkki mõni allikas oma jutu kinnituseks?

Kandevõime ja kasutusotstarve on tõesti erinevad, kuid mootor ja kabiin on küll justkui samad. 131-l küll armee vajadustest lähtuvalt lihtsustatud.

Kütusekulu erinevus on ilmselgelt tingitud (veo-)sildade arvust ja ülekannetest.
Vasta
#46

tohoh, nüüd läeb huvitavaks. eriti tahaks mootori konstruktsiooni erinevustest lugeda.
Vasta
#47

Lihtsalt paar pilti moloraamatust.Kirjad "proba" numbrimärkidel peaks tähendama katsetust/katseeksemplari.Ei hakka siin spekuleerima et kes,mis, 
kustkohalt aga tuttavaid disainielemente on küllaga. 
         
Vasta
#48

(30-12-2016, 22:30 PM)urki Kirjutas:  Ma hämmeldusin lõigu esimesest sententsist, kuid siiski täpsustaksin seda mõneti.
Nimelt on ЗиЛ-131 ja -130 täiesti erinevad nii mootori konstruktsiooni (ühendav joon on silindrite asetus ja NSVL päritolu), kabiini, kandevõime, läbivuse kui ka (peamine) kasutusostarbe poolest. Samuti on huvitava kurioosumina mudeli -131 puhul võimalik täheldada kütusekulu saja kilomeetri kohta mis peaks olema tehaseandmete järgi võrreldes mudeliga -130 kahekordne.

Mis puutub kopeerimisse, siis tõenäoliselt tegid ülejäänud mootorihuvilised mõneti G. Daimleri pealt maha. Aga see on vaieldav. Mõned olevat oma peaga mõelnud, s.t. ilma G. Daimleri kaasabita, näiteks keegi R. Diesel.
Väga õige jutt. 
Ja Zazik, võin isegi viite anda, kus see jutt kirjas.
Tegelikult juba andsingi.  Toungue
Vasta
#49

(30-12-2016, 22:30 PM)urki Kirjutas:  Ma hämmeldusin lõigu esimesest sententsist, kuid siiski täpsustaksin seda mõneti.

Ilmselt kas tegu järjekordse naljaga siin teemas või ajab ksf midagi segamini. Pikad jutud 130 kohta, aga ka 131 kabiini lugu.

http://parm.mybb.ru/viewtopic.php?id=245

Aga viiteid enda versiooni tõestamiseks on ikka oodatud.
Vasta
#50

ZILi avariitesti vaadates jääb üle vaid tänada jumalat või iseennast, et avariid pole juhtunud. Muidu oleks ehk mindki kabiinipõrandaks määritud.
Vasta
#51

Keegi modedest võiks selle pealkirja pisut teemalähedasemaks muuta. Ma arvasin senini, et siin antakse IT-alast nõu...
Aga asja juurde. Millalgi 1985-86 aastal ilmus kultusajakirjas Za Ruljom küllaltki põhjalik artikkel Naš vklad (Meie panus), kus lahati nõukogude autotööstuse edumeelsemaid saavutusi. Muu hulgas olid seal ära toodud GAZ-20 Pobeda, nelikveoline GAZ-61, kaheksa vedava rattaga JaG-12, Kegresse poolroomikauto ja palju muudki. Kui keegi on rohkemast huvitatud, võin täpsema ajakirjanumbri välja selgitada.
Aga venelased on koostanud ka nimekirju oma autode välismaistest eeskujudest. Mõni on üks-ühele maha viksitud, mõne puhul on sarnasus pisut kaugem. Üks selline nimekiri näeb välja selline: Ford A - GAZ A, Buick 90L - L1 Krasnõi Putilovets, Ford V8 - GAZ M1, Packard 180 - ZiS-110, Cadillac 62 - GAZ-12 (ZiM), Cadillac Fleetwood 75 (1935) - ZiS-102, Opel Kadett K38 - Moskvitš-400, Ford Prefect - Moskvitš-402, Ford Mainline - GAZ-21 Volga, Packard Patrician - GAZ-13 Tšaika, NSU Prinz 4 - ZAZ-966 Zaporožets, Fiat 600 - ZAZ-965 Zaporožets, Imperial Crown - ZiL-111, Ford Falcon - GAZ-24 Volga, Chrysler New Yorker - GAZ-14 Tšaika, Lincoln Continental Limousine - ZiL-114, Nissan Sunny (1978) - VAZ-2108, Cadillac Fleetwood 75 (1974) - ZiL-115, SIMCA 1307 - Moskvitš-2141.
Kui keegi pole selle nimekirja mõne osaga rahul, siis ärge mind pekske - tegin kunagi copy-paste mingi vene lehekülje pealt.
Vasta
#52

Tulihingelistele mersu fännidele kont puremiseks Big Grin.
Vasta
#53

(18-01-2017, 10:16 AM)Janka Kirjutas:  Tulihingelistele mersu fännidele kont puremiseks Big Grin.
...

A mille üle siin pureleda? Kõik ju mahlaselt ja rahvapäraselt õigesti esitatud.

Jääkarude sulamist aeglustav AdBlue on saatanast igal margil, DMB on lihtsalt end seni W124 ja Kantpeade paistel lõdvaks lasknud ja nüüd maksab see vähehaaval kätte. Tõsi, sarnast juttu tuleb kõigi markide kohta, kui lahtiste kõrvadega kuulata Sad

Seda LED-tuleplokkide suremise hala saame järjest enam lugeda, on need ju aastaid kasutuses olnud. Ei ole odav läbu remontida, ei ole...

A mulle meeldis hoopis enam kaks asja: meie vingume, et regnumbrid muutuvad loetamatuteks nelja aastaga. Aga neil nelja kuuga Big Grin . Tase.

Ning märkimisväärne on see, et hoolimata Vene tööstuse kõrgest tasemest ja võimest toota anaal-looge mitteomavaid tooteid, ostetakse sisse vihatud fritsude vana platvorm ja selle implementeerimisel suudetakse toimivad asjad per$$e keerata. Kuigi edev on ju laeval näidata, et keskmine reisukiirus on 300+ km/h Big Grin

Hea leid, tänan!
Vasta
#54

(28-12-2016, 17:01 PM)olevtoom Kirjutas:  Noh, aga 70. aastate alguses ja keskel ju linnamaastureid ei olnud. Peale Range Roveri, kuid Niva-tegijate selle kopeerimises süüdistamine on pisut kaugeleulatuv momeelest. Ning ameeriklased (näiteks Jeep Wagoneer või Ford Bronco) ei saa kah eeskujuks olla -- muuhulgas samuti raami ja talasildade tõttu.
Muidugi, ma olen nõus oma 40 aasta vanuse arvamuse ära muutma, kui keegi mulle näitab seda autot, mille pealt Niva maha viksiti.



Sattusin eile ringi surfates sihukeste peletiste otsa: 

[Pilt: azlk_moskvich_415_opytnyj_8%2525282%2525...imgmax=800]



[Pilt: moskvich_2150_1.jpg]


Nimeks on neil Mосквич 415/416/2150
Tehtud Moskva tehases 50ndate keskpaiku ja osad venkud peavadki teda Niva eelkäijaks ja vanaisaks. ( vaata seda lugu alates 3.53)

AGA MILLEGA see mosse täpsemalt sarnaneb, saab aru isegi vist iga algaja autorestauraator, kes 15a tagasi romulakaupa tootis.... Toungue 
See selleks.
Kuna raami peal asjade tootmine ja tegemine oleks nende jaoks siiski liiga keeruline olnud siis tootma seda ei hakatud (LR-il on ju lausa 22 patja kere ja raami vahel!), siis tekkis kohalikul ratsionaliseerijal Avtovaz`is kuldne mõte, et даваи нахуи keevitame selle raami hoopis kerega kokku...Ja põhijupid võtame Ladalt, siis ei pea selle mosse mootoriga seksima.
Ja, üleüldse, me oleme targemad, kui need moskva kopiraatorid.


Niva prototüübi eeskuju lugu pole samuti 100% aus: Wiki kirjutab selle kohta nii: 
When the Imperial Japanese Army occupied the Philippines in 1941 they found an old Bantam Mk II Jeep and promptly sent it to Japan. The Japanese military authorities ordered Toyota to make a similar vehicle but to change the appearance. The resulting Model AK prototype led to the Yon-Shiki Kogata Kamotsu-Sha....



Ehk selles valguses ma näen maailmas siiski vaid kahte originaalselt nelikvedulist - Willis ja Land Rover - , ülejäänud on tuletised, s.h ka Niva.
Diskussioonile avatud....


.

.
Vasta
#55

(24-01-2017, 11:27 AM)stihl Kirjutas:  Ehk selles valguses ma näen maailmas siiski vaid kahte originaalselt nelikvedulist - Willis ja Land Rover - , ülejäänud on tuletised, s.h ka Niva.
Diskussioonile avatud....

Ja kõik mis sakslased kahe sõja vahel ja prantslased esimese sõja ajal tegid ei lähe arvesse? Noormees, teie maailmavaade on ikka VÄGA piiratud ;P

D.
Vasta
#56

(24-01-2017, 12:02 PM)dad Kirjutas:  Noormees...

Ilusasti öeldud. Toungue Toungue Toungue
Ilma irooniata täitsa.

Krt, eile käisin tlna bussijama Peetri pizzas õhtust söömas ja seal öeldi mulle, et härra, teie see ja see on valmis.
Ma juba mõtlesin, et kas ma tõesti näen nii vana välja...

Ilusat päeva Sulle ka, Sa igavene noor ja üldsegimitte tige toriseja!

P.S. Sakslastest kahe sõja vahel ma isegi ei räägiks; need "hullud" said isegi sellega hakkama, et leiutasid odavalt nafta laboris tekitamise valemi, mis muidugi ameeriklaste poolt väääga sügavale maa alla kaevati, kui nad selle 45ndal leidsid.

.
Vasta
#57

Uhuu-nurk.
Kui oleks olemas sünteetilise ja madala omahinnaga nafta, siis annaks selle riigis lükata odavaks energiasisendiks, mis võimaldaks majandusele hagu alla panna. Järelikult pole seda olemas vähemasti kategoorias "odav" e. tuletame meelde aastad 1971 oma naftakriisiga, limiteeritud kütusemüügiga jne. 1982 kui majandus oli nii peetis, et uue auto liisimiseks ei ol nud haruldane 25% aastaintress. Kui valitsusel oleks olnud vastav valem tagataskus, siis oleks sellega hulga jamasid kasvõi kellegi isiklikus ajalises perspektiivis ära silutud.
Vasta
#58

Itleritel käis see sünteesimine peamiselt pruunsöest e. ligniidist, ei mingit nõidust. Odavus ei puhunud sõjaolukorras pilli, ikka pigem see, et lennukid üldse õhus ripuks ja tankid ringivuraks. Sünteetilist bensiini suudeti (ja suudetaks soovikorral tänagi) toota ka meie põlevkivist. Taaskord, ei mingit nõidust, pelgalt majandusliku otstarbekuse küsimus.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#59

Jep. Sõjaeelne vabariik vuras põlevkivibensiinil ja saksmannid kasutasid oma alveelaevades meie toodetud õli, kuna see oli veest raskem ja ei andnud vigastuse korral veepinnale reetlikke õililaike.
Vasta
#60

Natside keemia katsetustest veel - karastusjook "Fanta" Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne