Gaz 24 rohelise istmekanga taastamine
#1

Tere.

Gaz 24-l on roheline salong, mille istmete kangas on päikesega tuhmunud. Kas seda annab kuidagi taastada või on mõistlik kangas vahetada?
Pildil on näha tagumise istmepadi, mille seljatoe alla jääv osa on õige tooniga ja ülejäänud tuhmunud.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Meelis
Vasta
#2

(19-04-2023, 12:22 PM)cornholio Kirjutas:  Tere.

Gaz 24-l on roheline salong, mille istmete kangas on päikesega tuhmunud. Kas seda annab kuidagi taastada või on mõistlik kangas vahetada?
Pildil on näha tagumise istmepadi, mille seljatoe alla jääv osa on õige tooniga ja ülejäänud tuhmunud.

Tere, Gornholio!
Tänan küsimast! Mina tean vastust, kuigi, ausalt öeldes, pildi järgi on nii "õige tooniga", kui ka "ülejäänud" parajad pasakarva välimusega.  Sad
 Aga muidugi pole mõistlik hakata orrginaalset volga textiili mingi suvalise iina ersazkanga vastu vahetama! Rohelist värvi on väga lihtne ise tekitada, lisan lingi 1. klassi loodusõpetuse teemale - põhivärvid
https://www.taskutark.ee/varvid/
lihtsalt segad kollase ja sinise kokku ja saadki rohelise, vb mitte nii pasakarva, kui oli orrginaal, aga ikkagi... lihtsalt võtad need põhivärvid, kollase ja sinise, segad kokku ja piserdad istmepatjadele või - diivanitele, lihtne!  Cool 
Muidugi, vb ksf! Taruvaras - Karuonu oskab veel veidi minu poolt esitatud põhikontseptsiooni täpsustada, et no mis aasta istmed on jne, mina vaatan ainult suurt plaani, mina detailidega ei tööta.
Ja kui tõesti oled mingi nisanäpp või lihtsalt tähenärija, siis võta katku need istmetekstiilid küljest ära, vaata sisemist ilu ja kui teiselt poolt on ka selline "õige tooniga" kangas näha, siis lihtsalt haruta see jama lahti ja õmble teistpidi kokku - no ma tõesti ei näe siin rohkem võimalusi, vb kui lahtikatkutud kangas riidevärivga uuesti läbikeeta, aga pole tänu väärt, selleks me siin voorumis olemegi, et nalja saaks!  Wink

tervitades, Priit Näljakülast
Vasta
#3

Tere. 

Unustasin tegelikult põhilise küsimuse varasemalt- kust sellist kangast võiks leida?
Hetkel olen saanud sadulseppadest vastuseid, et neil sarnast ei ole.

Kuidagi lihtsalt värvi taastamine ei ole vist reaalne seega ainult vahetus jääb.

Ma pole teiseltpoolt seda kangast vaadanud ega muul moel varem kokkupuutunud, aga kas see teistpidi pööramine on täiesti nali või võib olla täiesti arvestatav variant?

Kahju oleks panna siledasse Volgasse selliseid tuhmunud ilmega istmeid. Muu kunstnahast(?) osa istmekülgedel ja uksepolstritel on nagu uus.

Tänud ette.

Meelis
Vasta
#4

(19-04-2023, 21:18 PM)cornholio Kirjutas:  Tere. 

Unustasin tegelikult põhilise küsimuse varasemalt- kust sellist kangast võiks leida?
Veremaal müüakse, kuigi see pole see roheline:
https://volga-21.ru/tovar/%d1%82%d0%ba%d...-91%d0%b3/
Kas kuskil mujal ka, ei märganud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne