EL eelne registreerimismärk
#61

(19-01-2017, 22:04 PM)Alts Kirjutas:  Siin esitatud lingilt ja veidi edasi uurides, selgus, et "personaalsed/alfabeetilised" numbrid olid üheksakümnendate lõpus mingi aeg ilma lisatasuta. ...

Minagi ei teadnud. Aga keegi Sergei, näe, teadis ... veel mõne aasta eest liikus Tartus Sierra numbriga "SERGEI 1".
Eks igaüks neist valijatest valis numbri sisu oma arunatukese järgi; parim, mida minu silmad näinud on, oli samuti veel kaunis hiljuti Tartus miski heleda Omega A küljes:
"KAMA 2".
Vasta
#62

cesium
Kui Eestis kehtestati 1990. aastal numbrimärkide standard, maksis erilise numbrimärgi soovija 3000 krooni. 1990. aastal, mis riigi kroonid käibel olid?
Vasta
#63

Soovitaks selle küsimusega pöörduda

Ülo Toomsalu
küljetoimetaja 6670137 Ulo.Toomsalu [ ät ] aripaev.ee

või

Sulev Vill peaspetsialist 6201225 5087738 sulev.vill@mnt.ee

Cool
Vasta
#64

lõunanaabritel sobib ka reg. numbrile sõna ka ilma numbrita
näiteks selliseid

sai vist kõik öeldud
Vasta
#65

Millegipärast enamik neist näevad piltidel välja sellised, nagu oleks need tähed/numbrid sinna fototöötlusega pandud. Rolleyes
Vasta
#66

(20-01-2017, 16:10 PM)olevtoom Kirjutas:  Minagi ei teadnud. Aga keegi Sergei, näe, teadis ... veel mõne aasta eest liikus Tartus Sierra numbriga "SERGEI 1".
Eks igaüks neist valijatest valis numbri sisu oma arunatukese järgi; parim, mida minu silmad näinud on, oli samuti veel kaunis hiljuti Tartus miski heleda Omega A küljes:
"KAMA 2".
Tunnen seda Sergeid ja mäletan sinist Ford Sierrat sellise numbrimärgiga.Olen kuulnud et see number siiski kingiti sõprade poolt/klapiti raha kokku. See Sierra sellise numbrimärgiga lõpetas liiklemise juba 2001/02 aastal mitte mõne aasta eest...
Vasta
#67

90-ndate lõpus tuli Lõuna-Eesti Vanatehnika Klubi "Levatek" eestvedamisel käibele UNIC seeria, numbrid said soovijad üle Eesti. Minu mäletamise järgi maksid need tavalise numbri hinna, vastasel juhul oleks seeria jäänud tagasihoidlikuks. 



[Pilt: SaurerBT-O-4500_42h_07tak85.jpg]
Vasta
#68

2017 aastal tehakse veel kuskil  ilma sinise otsata numbreid?

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta
#69

(20-01-2017, 22:53 PM)vana Kirjutas:  90-ndate lõpus tuli Lõuna-Eesti Vanatehnika Klubi "Levatek" eestvedamisel käibele UNIC seeria, numbrid said soovijad üle Eesti. Minu mäletamise järgi maksid need tavalise numbri hinna, vastasel juhul oleks seeria jäänud tagasihoidlikuks. 
Aga sellest ma küll siiani aru ei saanud, miks pidi igale pobedale ja saureri bussile peab numbri peal UNIC kirjutatud olema?
Unic oli ju teatavasti prantsuses aastatel 1905-38 toodetav automark...
(ja seda kah raske uskuda et vanatehnikaklubi EI TEADNUD seda fakti)

Ma saaks atu, et kui sul ongi Unic, siis võtad küll sihukese numbri, aga kui pobeda või mb, siis on nagu pisut veider.
Samahästi kui vanale mersule võtta erinumber BMW 001.... Cool  

Aga päris Unic on sihuke:

[Pilt: Autocar_excursion_UNIC_1937_%2814%29.jpg]

..ja lähed sellega soome vanade busside kokkutulekule ja sulle pargib kõrvale UNIC001, kes tegelikult on hoopis Saurer.

Big Grin Big Grin Big Grin

.

.
Vasta
#70

See Uunik on ju tegelikult eesti keelde juurdunud (ilmselt siis Kirsi poolt) paras värdsõna, Ma ei tea küll üheski teises keeles sellele sõnale mingit vastet olevat.
Kirsi tõllakuuris, üks Unic seisab kah, või siis see mis tast veel järgi on.

Ungarlastel on muidugi ka samanimeline naps olemas.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#71

Unicum on see kärakas.
Vasta
#72

Küsin samuti teema värskenduseks, ehk keegi teab: kas on veel mõni numbritöökoda, kes mulle uue enne eu-aegse numbri valmistaks? Tsikli püstine ristkülik, millel on 3 numbrit ja 2 tähte.

Lisan, et Vabriku tänav 2 Tallinnas tsikli omasid ei tee. Muidu autole teevad ootetööna (telefon 6275950).
Vasta
#73

(09-09-2019, 10:16 AM)morse Kirjutas:  Küsin samuti teema värskenduseks, ehk keegi teab: kas on veel mõni numbritöökoda, kes mulle uue enne eu-aegse numbri valmistaks? Tsikli püstine ristkülik, millel on 3 numbrit ja 2 tähte.

Lisan, et Vabriku tänav 2 Tallinnas tsikli omasid ei tee. Muidu autole teevad ootetööna (telefon 6275950).

Lihtsalt infoks:

Maanteeameti 2018 augusti kuukirjast:

9) Sõiduki registreerimismärk ilma „EST“ tähise ja Euroopa Liidu embleemita Juhime tähelepanu, et sõidukil, mis on registreeritud Eestis näiteks aastal 2017, pole lubatud kasutada vana tüübi ilma „EST“ tähiseta registreerimismärke, sest sellele sõidukile on Maanteeamet väljastanud „EST“ tähise ja Euroopa Liidu embleemiga registreerimismärgid. Palume vastav puudus fikseerida rikkena „0.1.4. Registreerimismärk või selle paigutus ei vasta nõuetele – OV.“
Vasta
#74

(09-09-2019, 17:05 PM)laplander Kirjutas:  
(09-09-2019, 10:16 AM)morse Kirjutas:  Küsin samuti teema värskenduseks, ehk keegi teab: kas on veel mõni numbritöökoda, kes mulle uue enne eu-aegse numbri valmistaks? Tsikli püstine ristkülik, millel on 3 numbrit ja 2 tähte.

Lisan, et Vabriku tänav 2 Tallinnas tsikli omasid ei tee. Muidu autole teevad ootetööna (telefon 6275950).

Lihtsalt infoks:

Maanteeameti 2018 augusti kuukirjast:

9) Sõiduki registreerimismärk ilma „EST“ tähise ja Euroopa Liidu embleemita Juhime tähelepanu, et sõidukil, mis on registreeritud Eestis näiteks aastal 2017, pole lubatud kasutada vana tüübi ilma „EST“ tähiseta registreerimismärke, sest sellele sõidukile on Maanteeamet väljastanud „EST“ tähise ja Euroopa Liidu embleemiga registreerimismärgid. Palume vastav puudus fikseerida rikkena „0.1.4. Registreerimismärk või selle paigutus ei vasta nõuetele – OV.“
Kõnealuses formaadis mootoratta numbrimärk (3 numbrit + 2 tähte) on kõvasti enne "EST" tähise aega välja antud.

Kellegil siit samast foorumist oli analoogne probleem numbriga, meenuks justkui ksf. Motamees, aga võib ka valesti meeles olla.
Kokkuvõttes mäletan justkui et sellises formaadis numbrit enam kusagil ei valmistatagi ja peab uue formaadi võtma (2 numbrit + 2 tähte).
Vasta
#75

Sel juhul vabandust  Cool
Vasta
#76

+1
Oleks isegi huvitatud oma tsikli numbrimärgi uuendamisest.

Ise olen mõelnud, et äkki keegi autoärikas võiks olla nõus vaevaks võtta Saksamaal mõne Zulassungstelle juures numbrivalmistajaid tüüdata.
Kunagi sai seal tihti käidud ja ikka imenumbreid lastud teha (seal valmistavad numbreid väikeettevõtjad vaba ettevõtluse korras) Mõnel butiigil olid veel alles vanad Saksas kehtinud matriitsid (sama shrift, mis meil siiani) ja kui sätendav valge plank latakas kohapeal olemas, sai lastud "ametlikke" Eesti numbreid teha Smile
Samas võis nato märgiga numbri ka tellida (saksas teeb numbri kehtivaks pealekleebitav maksukleebis, muidu pressi mida tahad)
Tsikli/traktori formaate on saksas palju kasutusel, äkki mõni klapib 3+2 ristküliku mõõtudega.
Iseküsimus on, et numbri shrift on väiksem kui auto oma, selle leidmisega läheb vist keeruliseks.
Vasta
#77

Siin on palju tarku inimesi koos, ehk teab keegi vastust.

Oleme oma sõpruskonnas otsimas ühele küsimusele vastust. Nimelt tühistati sõbra 1993a registreeritud 81a autol PPA poolt ülevaatus, kuna puudusid EUR registreerimismärgid. 

Kus on kirjas, et EUR tähiseta numbreid ei või kasutada ja millised nõuded on eurota märkide väljanägemisele, et veenduda mille vastu on eksitud? 
Kehtiv LS annab mõista, et ilma eurota võib kasutada: "Riigist väljasõidul peab Eestis registreeritud mootorsõidukile või autorongile olema taha nähtavale kohale paigaldatud Eesti tunnusmärk, kui see puudub registreerimismärgil."
Vasta
#78

(19-05-2023, 14:28 PM)Viin Kirjutas:  Siin on palju tarku inimesi koos, ehk teab keegi vastust.

Oleme oma sõpruskonnas otsimas ühele küsimusele vastust. Nimelt tühistati sõbra 1993a registreeritud 81a autol PPA poolt ülevaatus, kuna puudusid EUR registreerimismärgid. 

Kus on kirjas, et EUR tähiseta numbreid ei või kasutada ja millised nõuded on eurota märkide väljanägemisele, et veenduda mille vastu on eksitud? 
Kehtiv LS annab mõista, et ilma eurota võib kasutada: "Riigist väljasõidul peab Eestis registreeritud mootorsõidukile või autorongile olema taha nähtavale kohale paigaldatud Eesti tunnusmärk, kui see puudub registreerimismärgil."
Kui sõiduk on registreeritud Eestis enne 01.05.2004, siis ei ole kohustust vahetada registreerimismärki eurotähisega riikliku registreerimismärgi vastu. 

Alus - MKM 21.06.2011 määrus nr 49 § 7.1 lõige 2

Kuid see kehtib vaid olukorras, kus kasutatav registreerimismärk on ka väljastatud Transpordiameti poolt. Nimelt on lubatud sõidukil kasutada vaid Transpordiameti poolt väljastatud registreerimismärke. Isetehtud või autoriseerimata kohtades tehtud registreerimismärgiga võib pikka aega nii TÜV, politsei kui ka TRAM töötajad ära petta, kuid juriidiliselt on nende kasutamine keelatud. Seda isegi juhul, kui õnnestub althõlma saada registreerimismärgi duplikaat töökojast, kes valmistab või on kunagi valmistanud registreerimismärke. 

Alus - MKM 03.03.2011 määrus nr 11 § 14 lõige 2 

Kuigi sõbra auto võiks esimese nõude alusel olla õigustatud kasutama eurotähiseta registreerimismärki, siis tuleb kontrollida, kas talle hiljem on väljastatud duplikaatregistreerimismärk eurotähisega. Kui seda on tehtud, siis tagasiteed enam ei ole ning tuleb edasina elu veeta eurotähisega. 

Politseinike väljaõpe ja teadmised selles küsimuses on väga erinevad, mistõttu võib saada ka politseilt erinevat infot. 

Ma loodan, et muudele kerkinud küsimustele saab ka ülalolevate linkide kaudu vastuse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne