Jälle uus traktor MTZ05 baasil seekord
#81

(26-03-2017, 21:12 PM)v6sa Kirjutas:  Miks ei pannud tugirattaid tera nurkadesse? Praegu jääb liiga kaugele... Samas: Sinu põrgu - Sinu reeglid Big Grin

Aga töö on ilus ja mis peaasi - lõpetatud!

Loomulikult on tavalisel kardaanil lootust - sisend- ja väljundvõll peavad lihtsalt pöörlema samatelgselt.

kaks põhjust. 

1. ma saan 1 vändaga sadulast rataste kõrgust muuta
2. jälgides päris teehöövli ehitust ja omades sarnase asja kogemust siis arvasin,et pikm teljevahe vähendab tera nn tõmblemist.

aga ega ma rohkem tea. elu näitab. varsti hakkab loomkatsetus peale siis saab näha. ja suurtele trakadele tehakse neid asju ka ikka seinast seina.
see näiteks: https://www.youtube.com/watch?v=dXw5FbRiOQo
Vasta
#82

Sinu masinale ainult kiidusõnad.

Keegi meistrimees on siin võtnud sakslase doonoriks ja paar höövlit meisterdanud.
http://www.kuldnebors.ee/search/pollumaj...e_size=100

Endal oleks kah jubedalt höövlit vaja aga... teeks ise aga materjali pole, mine ostma siis maksad ogaraks, paar korda aastas greiderdamiseks on see sakslase baasil tehtud asi natuke kallis.
Tee mida siluda on kohaliku omavalitsuse oma 500m, nemad käivad korra aastas, ise tahaks ja võiks kolm neli korda üle siluda.
Ja nii ta on, nokk kinni saba lahti.

Märt
Vasta
#83

(27-03-2017, 18:02 PM)Erollu Kirjutas:  jälgides päris teehöövli ehitust ja omades sarnase asja kogemust siis arvasin,et pikm teljevahe vähendab tera nn tõmblemist.

Ehk aitas mu 15. Märtsi post ka tiba kaasa?
Kusjuures see on jälgitav ka murutraktorite puhul, tulemus siis. Naabri kõhuall oleva teraga trakats teeb natuke sakilisel pinnal tunduvalt parema tulemuse kui meie heedriga massin. Samas muidugi on naaber kade kui ma põõsaaluseid ja peenraservi niidan. Temal on käsiniidukiga kordades rohkem jääke siluda.

OT lõpp

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#84

(27-03-2017, 18:02 PM)Erollu Kirjutas:  ...
2. jälgides päris teehöövli ehitust ja omades sarnase asja kogemust siis arvasin,et pikm teljevahe vähendab tera nn tõmblemist.
...

Päris teehöövel kaalub piisavalt, et suuta liigselt maasseihkavat teranurka õigel kõrgusel hoida. Küsimus poel mitte niivõrd tugiratta asukohas, kuivõrd toetuspunkti reaktsiooni piisavas tasakaalustavas momendis tera kõrguse säilitamiseks. Järelveetaval on paratamatult lõtke rohkem, kui iseliikuval asjal. Ütleb teooria. Praktikas võib vedukil olla sedapalju vähe rammu, et mure ei kasva tegelikku elu segavaks probleemiksWink

Edu loomkatsel!

Põhimõtteliselt on õige, et mida pikem on toetuspunktide vahekaugus (ehk baas), seda vähem muutub tera kõrgus.
Vasta
#85

[attachment=62444 Kirjutas:v6sa pid='418968' dateline='1490690097']
(27-03-2017, 18:02 PM)Erollu Kirjutas:  ...
2. jälgides päris teehöövli ehitust ja omades sarnase asja kogemust siis arvasin,et pikm teljevahe vähendab tera nn tõmblemist.
...

Päris teehöövel kaalub piisavalt, et suuta liigselt maasseihkavat teranurka õigel kõrgusel hoida. Küsimus poel mitte niivõrd tugiratta asukohas, kuivõrd toetuspunkti reaktsiooni piisavas tasakaalustavas momendis tera kõrguse säilitamiseks. Järelveetaval on paratamatult lõtke rohkem, kui iseliikuval asjal. Ütleb teooria. Praktikas võib vedukil olla sedapalju vähe rammu, et mure ei kasva tegelikku elu segavaks probleemiksWink

Edu loomkatsel!

Põhimõtteliselt on õige, et mida pikem on toetuspunktide vahekaugus (ehk baas), seda vähem muutub tera kõrgus.

Vägev :Smileteooria üldjoontes ikka peab paika. No minu vajadused on sellesmõttes sellised, et ma tean ,et ta hakkab tööle. Ma silun ja planeerin mulda,liiva,peeneteralist kruusa . Peaasjalikult teid mida ise porisel ajal rööbastesse ajan. Auiklikuid munisipaalteid siledaks ei pea tõmbama seega see teooria osa kus palju rammu ja rauda vaja, jääb minust valgusaasta kaugusele. See eelmine agregaat mis mul oli tegi ka oma töö ära, lihtsalt ei olnud seatav ja reguleeritav. Raskust sai ka talle kõvasti lisatud sahkamise ajaks. Masin ja võimsus on sama.

   
Vasta
#86

See "Wäga Raskete Asjade Kraana" võttis mõtlema. Äkki peaks isegi ehitama... ? Siiani on kraanaks olnud vaid oma haige selg, millega paar nädalat tagasi ka haiguslehel sai oldud. Ekstreemsuste puhul on sõber aidanud. 
Aga jõudu inseneri-härrale! Vana maja ka teine endale kaela võtnud... Parafraseerides Tammsaaret: "Tee tööd ja armasta, küll siis saad vaeva näha!""   Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#87

(30-03-2017, 07:54 AM)Basilio Kirjutas:  See "Wäga Raskete Asjade Kraana" võttis mõtlema. Äkki peaks isegi ehitama... ? Siiani on kraanaks olnud vaid oma haige selg, millega paar nädalat tagasi ka haiguslehel sai oldud. Ekstreemsuste puhul on sõber aidanud. 
Aga jõudu inseneri-härrale! Vana maja ka teine endale kaela võtnud... Parafraseerides Tammsaaret: "Tee tööd ja armasta, küll siis saad vaeva näha!""   Big Grin

Jaa. Miks mitte. See sikutab jämmeda 6m kuusepalgi või suure munakivi vaevata ära. Tal on taga veel selline kahveltõstuki moodi raam. ( seda pildil pole)  veeretad kangi ja 3 mehega munakivi raamile ja kinnitad trossi ja sikutad pulleri või käsivintsiga maast lahti. Pole kaalunud aga sellised kivid millel vaevalt jaksad ümbert kinni võtta veab ära nagu naksti. Sellisel kodukootud majapidajal suurel aastakümneid koristamatta krundil ideaalne abimees. PS! Maja ei võtnud, see tuli ise. Nagu ikka. Kõige ootamatumal ajal. Aga nüüd armastan... Wink
Vasta
#88

(30-03-2017, 08:14 AM)Erollu Kirjutas:  
(30-03-2017, 07:54 AM)Basilio Kirjutas:  See "Wäga Raskete Asjade Kraana" võttis mõtlema. Äkki peaks isegi ehitama... ? Siiani on kraanaks olnud vaid oma haige selg, millega paar nädalat tagasi ka haiguslehel sai oldud. Ekstreemsuste puhul on sõber aidanud. 
Aga jõudu inseneri-härrale! Vana maja ka teine endale kaela võtnud... Parafraseerides Tammsaaret: "Tee tööd ja armasta, küll siis saad vaeva näha!""   Big Grin

Jaa. Miks mitte. See sikutab jämmeda 6m kuusepalgi või suure munakivi vaevata ära. Tal on taga veel selline kahveltõstuki moodi raam. ( seda pildil pole)  veeretad kangi ja 3 mehega munakivi raamile ja kinnitad trossi ja sikutad pulleri või käsivintsiga maast lahti. Pole kaalunud aga sellised kivid millel vaevalt jaksad ümbert kinni võtta veab ära nagu naksti. Sellisel kodukootud majapidajal suurel aastakümneid koristamatta krundil ideaalne abimees. PS! Maja ei võtnud, see tuli ise. Nagu ikka. Kõige ootamatumal ajal. Aga nüüd armastan... Wink

Tööjuures sellega toimetanud, kõva pinna peal hea asjatada.
https://www.stokker.ee/garaazikraana-2t-...-612174848

Aga kodus maal, pinnasepeal sai viimati mtz mootor maha tõstetud ja esimene ots eemale sõidetud käsitali ja 15 minutiga konstrueeritud kolmjalaga, väike närvikõdi oli, tahtis vahepeal ümber minna aga töö sai tehtud.
Vasta
#89

(30-03-2017, 08:47 AM)huvi5 Kirjutas:  
(30-03-2017, 08:14 AM)Erollu Kirjutas:  
(30-03-2017, 07:54 AM)Basilio Kirjutas:  See "Wäga Raskete Asjade Kraana" võttis mõtlema. Äkki peaks isegi ehitama... ? Siiani on kraanaks olnud vaid oma haige selg, millega paar nädalat tagasi ka haiguslehel sai oldud. Ekstreemsuste puhul on sõber aidanud. 
Aga jõudu inseneri-härrale! Vana maja ka teine endale kaela võtnud... Parafraseerides Tammsaaret: "Tee tööd ja armasta, küll siis saad vaeva näha!""   Big Grin

Jaa. Miks mitte. See sikutab jämmeda 6m kuusepalgi või suure munakivi vaevata ära. Tal on taga veel selline kahveltõstuki moodi raam. ( seda pildil pole)  veeretad kangi ja 3 mehega munakivi raamile ja kinnitad trossi ja sikutad pulleri või käsivintsiga maast lahti. Pole kaalunud aga sellised kivid millel vaevalt jaksad ümbert kinni võtta veab ära nagu naksti. Sellisel kodukootud majapidajal suurel aastakümneid koristamatta krundil ideaalne abimees. PS! Maja ei võtnud, see tuli ise. Nagu ikka. Kõige ootamatumal ajal. Aga nüüd armastan... Wink

Tööjuures sellega toimetanud, kõva pinna peal hea asjatada.
https://www.stokker.ee/garaazikraana-2t-...-612174848

Aga kodus maal, pinnasepeal sai viimati mtz mootor maha tõstetud ja esimene ots eemale sõidetud käsitali ja 15 minutiga konstrueeritud kolmjalaga, väike närvikõdi oli, tahtis vahepeal ümber minna aga töö sai tehtud.

Jaa ma ka selle mootori kraana peale vahepeal mõtlesin. et paneks selle ATV kasti ga käru peale aga siis tegin selle suure põka metsakraanaga...
Vasta
#90

Kas selle lineaaraktuaatori juhtimine käib läbi selle austet "idioodi" käes oleva mootori draiveri? Midagi sarnast nagu näiteks  Nema sammmootorid ja Gecko draiverid? Või on juhtimine vähe teistmoodi. 
Ja palju selle lineaariku jõunäidud on? 
Vabandust veidrate küsimuste korral, aga mul on koguaeg tahtmine olnud miskine vidin ehitada, kus on sedasama lineaarikut või siis mingit samm-mootorit kasutatud. Arduino servo sain küll mingiaeg käima, aga teistele pole veel pihta saanud. Ja nüüd ma siis olen siin, vaatan seda saha küljes olevat tükki ja imestan.

Almost Again
Vasta
#91

(30-03-2017, 09:17 AM)Necro Kirjutas:  Kas selle lineaaraktuaatori juhtimine käib läbi selle austet "idioodi" käes oleva mootori draiveri? Midagi sarnast nagu näiteks  Nema sammmootorid ja Gecko draiverid? Või on juhtimine vähe teistmoodi. 
Ja palju selle lineaariku jõunäidud on? 
Vabandust veidrate küsimuste korral, aga mul on koguaeg tahtmine olnud miskine vidin ehitada, kus on sedasama lineaarikut või siis mingit samm-mootorit kasutatud. Arduino servo sain küll mingiaeg käima, aga teistele pole veel pihta saanud. Ja nüüd ma siis olen siin, vaatan seda saha küljes olevat tükki ja imestan.

Ei asi on oluliselt lihtsam. Antud mootor oli tavaline 48V harjadega mootor lõpulülititega. Panid pinge peale ja jooksis piirajasse. Muutsid polaarsust tuli tagasi. Ta oli muidu suht võimekas astusin saha peale ja tõstis mu üles vabalt. Lõpuks aga kärsatasin ta maha... Käes olev junn tegi 12 V to 48V ja muutis polaarsust. Aga kogemus ütles ,et ära jända sitaga. Kui tahad midagi liigutada siis hüdraulika on kordades parem. Võib olla kallim ent hästi otsides saab vahvaid asju.
Vasta
#92

(30-03-2017, 18:40 PM)Erollu Kirjutas:  
(30-03-2017, 09:17 AM)Necro Kirjutas:  Kas selle lineaaraktuaatori juhtimine käib läbi selle austet "idioodi" käes oleva mootori draiveri? Midagi sarnast nagu näiteks  Nema sammmootorid ja Gecko draiverid? Või on juhtimine vähe teistmoodi. 
Ja palju selle lineaariku jõunäidud on? 
Vabandust veidrate küsimuste korral, aga mul on koguaeg tahtmine olnud miskine vidin ehitada, kus on sedasama lineaarikut või siis mingit samm-mootorit kasutatud. Arduino servo sain küll mingiaeg käima, aga teistele pole veel pihta saanud. Ja nüüd ma siis olen siin, vaatan seda saha küljes olevat tükki ja imestan.

Ei asi on oluliselt lihtsam. Antud mootor oli tavaline 48V harjadega mootor lõpulülititega. Panid pinge peale ja jooksis piirajasse. Muutsid polaarsust tuli tagasi. Ta oli muidu suht võimekas astusin saha peale ja tõstis mu üles vabalt. Lõpuks aga kärsatasin ta maha... Käes olev junn tegi 12 V to 48V ja muutis polaarsust. Aga kogemus ütles ,et ära jända sitaga. Kui tahad midagi liigutada siis hüdraulika on kordades parem. Võib olla kallim ent hästi otsides saab vahvaid asju.

Ah, et sedasi kohe...
Kõik arusaadav! Smile

Almost Again
Vasta
#93

Mul sattus pihku üks suuremat sorti käsistarter. Huvitav kas selliseid sai ka kasutada MTZ-05-l?
Meenutab nagu Urali oma aga on suurem. Kui kellegil vaja siis on üle ka.
T.
Vasta
#94

(02-04-2017, 10:34 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Mul sattus pihku üks suuremat sorti käsistarter. Huvitav kas selliseid sai ka kasutada MTZ-05-l?
Meenutab nagu Urali oma aga on suurem. Kui kellegil vaja siis on üle ka.
T.
Kui on suurem, kui uralniku oma, siis on MTZ-05 oma tõesti.

Almost Again
Vasta
#95

No vaadake ja arvake:

[Pilt: 24935717c42569_l.jpg]

[Pilt: 24935719c9003d_l.jpg]

Ringi käib,tross ja vedru arvatavasti ära.

T.
Vasta
#96

T40 PD-8 käivitusmootoril on ka keskmisest priskem nukipurustaja...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#97

40 käivitusmootori ja MTZ-05 oma pidavat samad olema või vähemalt sobivad üksteisele.
Vasta
#98

kunagi ei tohi midagi ära visata.  2a keerutasin ja tõstsin seda vana kustuti balooni ühest nurgast teise. Nüüd järsku läks vaja: 

https://www.youtube.com/watch?v=H1RF0y_fd48
Vasta
#99

Kas seda ägedat masinat võis täna Tallinnas Mäealuse tänava kandis järelkärul näha?
Vasta

MarguskKas seda ägedat masinat võis täna Tallinnas Mäealuse tänava kandis järelkärul näha?

Jah. Ta sõitis lõpuks oma alalisse baasi Smile  ja sai kokku oma suurema sõbraga( pildil on tüübid siis esmakordselt koos )  ja ma loodan, et nad saavad hästi läbi ja ei hakka pirtsutama.. Smile   ja ta tegi seal täna juba tublisti tööd. Höövel millest siin on juttu olnud pikalt töötab perfektselt ja õigustab igat kulutatud senti ja minutit. Väga rahul.

   

   
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne