Roostevaba sassiiga bussid
#41

Tänan kõiki kaasa mõtlemast

Vaata pilti nr 11

 http://autoline.info/sf/bus-coach-bus-SC...38000.html

Kas sellel bussil on ka keskmine osa madalam ja ma lihtsalt ei näe seda? Või mis kala sellega on? Seismisruum on lihtsalt madalam tal?
Vasta
#42

Mis nende tagamootoriga busside teendidusluukidega põrandas on? Mida sealt teenindatakse ja kas neid on võimalik kinni panna?
Vasta
#43

(14-01-2017, 14:04 PM)korvimees Kirjutas:  Kuna ehitus võtab kardetavasti aega aasta(id), siis on mõistlik see buss võimalikult ruttu saada arvele M1 kategooria matkabussina. Nõudmised selleks ei ole väga suured. (küsi ARKi tehnoosakonnast nõu) Etteotsa jätad oma vajaliku arvu istekohti (näiteks 8) ja tahapoole installeerid vajalikud atribuudid (pesemine, söögitegemine, magamine jne) Kui nüüd buss juba arvel (M1 kategooria ja 8 istekohta), siis viskad need sissepandud narid ja ajutise kraanikausi välja ja saad juba rahulikult ja korralikult ehitama hakata.

Tere

Palun esitage sõiduk peale alarmsõiduki värvikombinatsiooni eemaldamist ja elamuks ümberehitamist ülevaatuseks meie teenindusbüroosse.

"Autoelamu" - eriotstarbeline M-kategooria sõiduk, milles on majutusvõimalus, mille varustusse kuuluvad vähemalt:
- istmed ja laud;
- magamisasemed, mis võivad olla ka istmest magamisasemeks muudetavad;
- toiduvalmistamise seadmed ja
- panipaigad.
Nimetatud varustus peab olema eluruumis kindlalt kinnitatud, välja arvatud laud, mis võib olla kergesti eemaldatav.


Lugupidamisega

Alar Hansov
Peaspetsialist
Tehnoosakond 
[Pilt: view?actionID=view_image&index=5120&arra...6.1077E3E0]
Mäepealse 19, 12618 Tallinn
Tel. (+372) 6201337

alar.hansov@mnt.ee
HTTP: www.mnt.ee



Selline oli osakonna vastus minule 20 september 2016. Kuu aega hiljem oli masin registreeritud mulle sobivalt(koos pildistamisseeriaga nende poolt, tegu endise kiirabigi), tänaseks "ajutine" sisu eemaldatud ja käib endale sobiva lahenduse kaardistamine joonistel ja mõttes. Kraanikausi nõudjale sai seadus välja prinditud ning seda pole vaja. Küll aga mõõdeti kõik istmed üle, osa neist kokkuklapitavad. Kirjaliku taotluse tegin enne "arkis" ja saadud vastuse järgi osakonnast ka toimetasin.
Vasta
#44

Väga hea infokild korvimees. Ma just hakkasin hulgusele vastama, et mul on vaid BC, aga minu jaoks on see väike mure praegu, et kas ikka saab C kategooriasse selle bussi ja väike mure võrreldes kõige muuga selle bussi ehituse juures. Kui ma  peakisin bussi valmis saama, siis on põhjust šampust juua ja kasvõi bussipaberid ära teha, kui muidu ei saa. Selles suhtes küll jah, et kui ma kuskilt välismaalt peaksin selle bussi soetama, siis ma ei tohi ju ise kodu sõita temaga. No vast leian mõne bussipaberitega mehe. Cool
Vasta
#45

Mis eelise see eriotstarberiline M 'autoelamu' annab?

Kui suure täismassiga su endine kiirabi on/oli? Ja mis oli orginaal kategooria?
Vasta
#46

(14-01-2017, 22:29 PM)AsTroSS Kirjutas:  Mis eelise see eriotstarberiline M 'autoelamu' annab?

Kui suure täismassiga su endine kiirabi on/oli? Ja mis oli orginaal kategooria?

Ilmselt mittemingit, v.a. uut tüübikat(mida algselt nõuti) polnud vaja teha ja N1, mida ka pakuti, ei sobinud minule tingimuste tõttu. Paberi järgi nüüd sihtotstarbeline.

3000kg oli/on, ja M1 oli/on. Autorong 5200kg, aga piduritega haagis 2500kg (??) vot see tekitab küll minus küsimust, kui passi vaadata...
Vasta
#47

RAFil ongi tohutu käru millegipärast lubatud. Las olla, mind ei häiri Smile

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#48

(14-01-2017, 21:25 PM)Kris123 Kirjutas:  Tänan kõiki kaasa mõtlemast

Vaata pilti nr 11

 http://autoline.info/sf/bus-coach-bus-SC...38000.html

Kas sellel bussil on ka keskmine osa madalam ja ma lihtsalt ei näe seda? Või mis kala sellega on? Seismisruum on lihtsalt madalam tal?

Mitte madalam, aga tagaosas tõuseb põrand üles poole tänu mootorile siis. Kui mõtled nüüd istmete alust põranda pinda vs vahekäik, siis tundub, et pilt lihtsalt petab.

Luugid on ligi pääsemiseks erinevatele õhuklappidele jms, mida vaja teinekord vahetada ja alt ligi ei pääse. Antud pildil luugi kaudu saab siis esisilla kohale.

4xOpel 3xChevrolet
Vasta
#49

(14-01-2017, 21:28 PM)Kris123 Kirjutas:  Mis nende tagamootoriga busside teendidusluukidega põrandas on? Mida sealt teenindatakse ja kas neid on võimalik kinni panna?

Miskipärast nad keegi sinna projekteerinud on? Kui jäädavalt kinni paned, siis kuskil pärapõrgus, öisel ajal saad teada, miks neid luuke vaja on.
Mind on pigem vaevanud küsimus veoki kabiinidega matkaautode ja obeseveokite kohta, sh ka eelpool toodud MB suvila ehitus.
Kui originaalis on neil mootorile juurdepääs kallutatava kabiiniga, siis peale ümberehitust tundub, et kabiin on kerega jäigalt kokku ehitatud. Üpriski kindel on, et kabiini põhja nii suurt luuki teha ei kannata, et norm juurdepääs tagada.
Aga isegi tavahoolduseks on vaja ülemisele poolele juurde saada? Kütusefiltrid rihmade pingutus jms.
Kabiini vedrustus, amordid jms on labaselt elmineeritud?


Vasta
#50

Viimane Scania-  mina näen 11. pildil siledat põrandat, kummiriba all mis pildil petta võib alla peaks olema metallprofiil istmete kinnitamiseks, saab muuta istmete vahekaugusi. 9. Pildil on näha keskmise ukse trepi ülemist serva.

20...21. pildil on näha pakiruumilage ja selles keskel jooksvat kaablite juhtmete tunnelit. Bussil paistavad olema õhuga avatavad pakiruumiluugid (Lux lisa) Smile

Teenindusluugid, tagumisest saab ligi mootorile, nt klappe vaja reguleerida või midagi ilge n"#¤ on seal küürutada kõhuli põrandal, (vt minu varasemat postitust) eesmisest luugist saab ligi tõenäoliselt kütusepaagi võtturile-tasemenäidikule. Ees võib veel luuk olla tagavararattatõstuki kasutamiseks, kui tagavararatas asub kohe bussi eesotsas kõhu all, ja taga käigukasti kohal, kui on vaja käigukasti juures midagi toimetada. Osadel bussidel on käigukasti jaoks luuk küjekasti siseseinas.

Põranda kõrgusest võib ka aimu saada vaadates bussi küljejoont kust luugid "murduvad", vahekäiguga bussidel jääb ratta kohale ruum veel kolikasti jaoks.

Muidu põhja alt tehtud piltidel igati ilus vaatepilt, bussi asukoha järgi võiks eeldada et kliima ka raudselt töötab, käigulülitus paistab olema elektriline (ei ole pikkade trosside või toruga tallesaba keset tuba), muidugi võiks olla buss ikkagi ketaspiduritega. Millegipärast on armatuur ahjuvärviga üle pintseldatud ja esistange liimist lahti.
Kere seisukohalt võrdluseks võib ju vaadata siin Atko, Taisto, Sebe jm. müüdavaid 20 aastat vanu Eesti teedel sõitnud kärakaid, millised need alt välja näevad

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta
#51

[quote pid='412970' dateline='1484483130']

Põranda kõrgusest võib ka aimu saada vaadates bussi küljejoont kust luugid "murduvad", vahekäiguga bussidel jääb ratta kohale ruum veel kolikasti jaoks.

[/quote]
Bingo, ma ei osanud seda enne vaadatagi ja nüüd vaatasin sinu jutu peale. On jah nii, et vahekäiguga bussidel murdub küljeluukide osa kõrgemalt rattakoobaste suhtes. Alguses kui seda bussi nägin, siis kahtlustasin, et tal võib lihtsalt pearuum madalam olla, et mine tea, kuidas see vahekäik on kõrgemaks ratsitud või juba tehases kuidagi geneetiliselt muundatult sündinud, neid paistab ju ziljon versiooni olevat. Nüüd kaldun arvama, et tal on pearuum ikka normaalse kõrgusega ja lihtsalt vahekäiku polegi, põrand ongi tasane.
Vasta
#52

Rervalstatud Raultsi teooriaga, ütlen ma ilma sisemist vahekäiku nägemata, et ka see buss on tasase põrandaga 

http://autoline.info/sf/bus-coach-bus-ME...31700.html

Bussimeestel on omad jutud   Big Grin
Vasta
#53

Tasase põrandaga, kuni umbes eelviimaste istmeteni, mootoripealne osa on alati kõrgema põrandaga. Kui jutt siis ikka tagamootoriga bussidest.


Ei maksa trummelpidureid ka karta. Neid on tihti isegi odavam hooldada, kui mõnda vähe levinud ketaspiduritega bussi.

Soovitan aga hoiduda elektroonilisest õhkvedrustusest (ecas). Levinud volvodel ja Scaniatel. Nende remont on paras peavalu ja kulukas ettevõtmine. Eelistada siis mehaanilist süsteemi.

Edit:Antud esimese lingi Scania K113 on tõenäoliselt ikka tavaline kang põrandas variant.

4xOpel 3xChevrolet
Vasta
#54

Täismõõdus ketaspidur (sama mis veokatel) koosneb piisavalt universaalsetest juppidest mida liigub nii A, B ja C varuosana. Trumlil igast kinnijäämise probleemid, detaile rohkem, ülevaatuse ajaks neid võrdselt pidurdama saada on paras katsumus kui just kõik detailid uued pole. Kettaga ikka hoopis teine lugu, lisaks klotsijäägi näit (hobimasinal pole vast oluline)

Elektroonilisest õhkvedrustust ka ei kardaks, hea ju maanteelt maha keerates bussil vajadusel väike tõste teha nupust, põhimõtteliselt saaks õhvedrustusega bussi ka parkimisel loodi ajada.

26.pildil on näha käigukasti asendi displeid kuvamas N tähte, kuulutuses oli kirjas et manuaalkast, kang võib keset tuba olla kuid kangiga vajutad el.lüliteid.

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta
#55

Helistasin müüjale ja lähen seda vaatama, vene mees oli, ütles, et homme ei ole tal aega, helistan tagasi ning täpsustame, et kuna täpselt. Läbisõidu kohta ütles: hui jevo znajet, naverno 800-900
Vasta
#56

(14-01-2017, 12:24 PM)motamees Kirjutas:  ...Teeme "ümarlaua" ja vaidleme selgeks, miks just buss on parem, kui miskit muu. Pane ühte postitusse kokku kõik bussi eelised. Siis saab neid takka kiita või vastuargumente esitada. Ma olen oponent.
Lõpuks saad plusse ja miinuseid vaadates teha oma otsused...

Sa paned kinnisilmi edasi bussi poole. Hea, kui asi on selge ja otsus kaalutletud. 
Sa pole isegi küsinud, miks buss ei ole sobiv külmas kliimas.  Sad
Vasta
#57

(16-01-2017, 01:25 AM)Laurts Kirjutas:  Täismõõdus ketaspidur (sama mis veokatel) koosneb piisavalt universaalsetest juppidest mida liigub nii A, B ja C varuosana. Trumlil igast kinnijäämise probleemid, detaile rohkem, ülevaatuse ajaks neid võrdselt pidurdama saada on paras katsumus kui just kõik detailid uued pole. Kettaga ikka hoopis teine lugu, lisaks klotsijäägi näit (hobimasinal pole vast oluline)

Elektroonilisest õhkvedrustust ka ei kardaks, hea ju maanteelt maha keerates bussil vajadusel väike tõste teha nupust, põhimõtteliselt saaks õhvedrustusega bussi ka parkimisel loodi ajada.

26.pildil on näha käigukasti asendi displeid kuvamas N tähte, kuulutuses oli kirjas et manuaalkast, kang võib keset tuba olla kuid kangiga vajutad el.lüliteid.

Ketaspidurite juures pidasin silmas, et on olemas selliste mõõtmetega klotse ja kettaid mida teinekord peaaegu võimatu saada, või siis ketta hind ulatub mitmetesse tuhandetesse eurodesse, sest saadaval ainult originaali. Ka ketaspiduril on piisavalt detaile, mis just seistes kinni jäävad. Kohe tulevad meelde pidurisadula juhtpuksid, ning probleem ülekuumeneva piduriga olemas.

Ka tavaline õhkvedrustus on lülitist tõstetav/langetatav. Vastav klapp lükkab siis õhu peale ja buss tõuseb. Ecase süsteemi nähtud küll, kus nö läheb lolliks ja buss koguaeg mängib (tõstab ja langetab ennast). Lisaks tuleb seda arvutiga kalibreerida. Juhtplokkide hinnad samuti krõbedad. Soovitan vältida eriti, kui buss rohkem seisab kui sõidab.

4xOpel 3xChevrolet
Vasta
#58

See Laurtsi teeoria ikkagi ei hoia alati. ma olen juba mitut isendit näinud, millel on  alumiste pakikastide murdejoon madal, aga vahekäik põrandas. Vaatasin nüüd ühte teist Scania Irizari , see küll uuem versioon ja taga topeltsillaga, vaata pilti 15, tal on süvend. Tasub vaadata selliseid, millel see murdejoon oleks madal, aga see ei garanteeri veel, et tal põrand tasane oleks. Kahtlustan, et tollel Kuldses Börsis kuulutatuga on sama lugu, tal on süvend.   Sad
Vasta
#59

Sinine Irizar mida esile tõid, tundub olema pika teljevahega (55k), mis teeb manööverdamise eriti vastikuks. Sama  kere 3-sillalisena, pöörderaadius on oluliselt parem. Ja jälle kord, miljoni alla ls.-ga Irizari pidamine ei ole odav ja lihtne. Ju mingi põhjus on, miks nii "uus" asi odavalt müügis on.  Sama aasta Bussid, mida julgeks vaadata, maksavad mitmeid kordi rohkem. Pigem vanem ja korralik.


Vasta
#60

(16-01-2017, 19:10 PM)hulgus Kirjutas:  Sinine Irizar mida esile tõid, tundub olema pika teljevahega (55k), mis teeb manööverdamise eriti vastikuks. Sama  kere 3-sillalisena, pöörderaadius on oluliselt parem. Ja jälle kord, miljoni alla ls.-ga Irizari pidamine ei ole odav ja lihtne. Ju mingi põhjus on, miks nii "uus" asi odavalt müügis on.  Sama aasta Bussid, mida julgeks vaadata, maksavad mitmeid kordi rohkem. Pigem vanem ja korralik.

ok, tänud, ega ma pika teljevahega ei tahagi, lihtsalt tõin esile selle süvendi asja ja kodu lähedalt oleks olnud parem, lepin müüjaga kokku, et toob mulle ära või siis sossutan ise hädapärast ära.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne