T-16 kütteprobleem
#21

(21-02-2018, 19:58 PM)tõnn Kirjutas:  Aga kui valiks lihtsama võimaluse ja ootaks, kuni ilm soojemaks läheb, kas see parafiin muutub jälle vedelaks mingi temperatuuri juures?

suvel soojaga sulab muidugi üles,aga millas suvi saabub?

olen isegi villisega sõitnud kanister kapote all ja voolik sees kuna äsja olin torud vahetanud ja vedas trassist õhu vahele ja kanister kapote all sai kenasti kodu tagasi.
Vasta
#22

(21-02-2018, 19:58 PM)tõnn Kirjutas:  Aga kui valiks lihtsama võimaluse ja ootaks, kuni ilm soojemaks läheb, kas see parafiin muutub jälle vedelaks mingi temperatuuri juures?
...

See on tehnikale kõige valutum. Igasugune külmaga remontimine tekitab lisaprobleeme.

Suvine kütus praeguse ilmaga ei ole kasutatav, kui seda ei aja +20 peale enne. Tekkinud parafiin sulab umbes sealmaal.

Ühesõnaga: kui lasid filtri ihnsusest, laiskusest või rumalusest kinni, siis on kaks võimalust: kas KOGU süsteemi puhastus (mis on miinus paarikümne kraadiga kepp kuubis) või lohistad sooja ruumi ja lased üles soojeneda kogu täiega. Nii +20 kanti, siis lased paagist ülessulanud parafiiniga kütuse välja, täidad paagi talvisega ja hakkad kohe tööle. Hiljemalt 15 minutiga on kogu süsteem täitunud talvise kütusega ja edaspidi muret ei ole. KUI peenfiltri tihendid ikka pidama jäid... Sad
Vasta
#23

Kogu süsteemi puhastuse all mõtled ka küttepumba ja pihustite puhastamist või kõik kuni küttefiltrini?
Kas 10L suvisele on mõtet 20L talvist peale valada või peaks kogu suvise välja tõmbama?
Vasta
#24

(22-02-2018, 12:16 PM)tõnn Kirjutas:  Kogu süsteemi puhastuse all mõtled ka küttepumba ja pihustite puhastamist või kõik kuni küttefiltrini?
Kas 10L suvisele on mõtet 20L talvist peale valada või peaks kogu suvise välja tõmbama?

Tühjendada tuleb kogu madalsurveosa.  See kuradi prafiin oskab palju nalja teha. Loomulikult saab kliimat soojendada ja majandust elavdada ka soojapuhuri või fööniga, aga sel puudub sisuline mõte. Samas - kui elu sellest sõltub, siis saab ka nii. Lihtsalt aega kulub palju. Kiire abi - keev vesi. Aga see eeldab, et mootor pannakse käima ja mootorilejäänud vesi aurustatakse ära. Muidu võib silindripead õra lõhkuda...

Arvesta, et paagist külma ja rohkelt parafiini sisladava suvise kütuse väljalaskmisel jääb paagis seinte külge parafiini ja uue külma kütuse sissevalamisel ei lahustu see kuhugi, vaid jääb süsteemi ringlema. No õnneks saska puhul paagi mootoripoolne sein hakkab töötamisel soojenema ja sel ei ole asi väga hull.

Kõrgesurveosa reeglina seedib selle natukese parafiini ära, kuna kütus survestamisel soojeneb ka natuke.

Juba parafiini välja sadestanud kütusele EI OLE MÕTET midagi peale valada - see ei lahusta parafiini. Soojale kütusele võib valada - saab umbes poole külmataluvusega segu. Ehk kui valad 10 l soojenenud suvise peale 20 l -32 talvist (ka see peab olema soe, et ei jahutaks suvist maha!!!), saad umbes -16 kestva kütuse.

Miks, oh miks ei usuta teiste kogemust, et Eestis on talvel külm ja teadmata külmataluvusega kütusega ei tohi pakases seisnud masinat käivitada. Vaid igaüks peab ikka ise oma käsi külma terase ja kütusega kahjustama...
Vasta
#25

(22-02-2018, 12:16 PM)tõnn Kirjutas:  Kogu süsteemi puhastuse all mõtled ka küttepumba ja pihustite puhastamist või kõik kuni küttefiltrini?
Kas 10L suvisele on mõtet 20L talvist peale valada või peaks kogu suvise välja tõmbama?

pump soojaks ajada ja sulab ise,torud saad maha kruvida ja sooja ja sulavad üles.pumpa nigel maha võtta ja saab ka soendada kuigi aega võtab.ega see puder ei taha ju pumba plunserisse kuidagi minna.pumba vaja soojaks saada pöörispea osa kuni kandilise luugini sest seal küte sees,mujal pumbas kütet pole.soendada vaikselt sest kuumaks ajada ei tohi kuna võib tihendid peeti keerata.piuhsteid ka soendada.

ikka suvine seest välja,ei usu,et suvine külmaga lahustub,pigem soe sulatab parafini üles.
Vasta
#26

Loen ja mõtlen, et kas enam dramaatilisemaks ei saa asja ajada? Lugedes seda targutamist siin, tuleb suisa pisar silma kui raske võib olla ühe traktori kütusesüsteemi elule äratamine. Ime et te veel kap remonti ei soovita inimesele. 

Võta ja viska tekk ümber traktorile ja puhur alla. Soojeneb üles ja läheb käima. Siis valad talvist paagi täis ja sõidad ringi veits. Ongi kogu muusika.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#27

(22-02-2018, 13:28 PM)viplala Kirjutas:  Loen ja mõtlen, et kas enam dramaatilisemaks ei saa asja ajada? Lugedes seda targutamist siin, tuleb suisa pisar silma kui raske võib olla ühe traktori kütusesüsteemi elule äratamine. Ime et te veel kap remonti ei soovita inimesele. 

Võta ja viska tekk ümber traktorile ja puhur alla. Soojeneb üles ja läheb käima. Siis valad talvist paagi täis ja sõidad ringi veits. Ongi kogu muusika.

-20 jahtunud suvise kütusega, millega lasti filter juba kinni? Õues oleval traktoril?

Samas - majandus vajabki turgutamist! Avanti, popolo! Eduvõimalus on nullist oluliselt suurem!
Vasta
#28

(22-02-2018, 13:28 PM)viplala Kirjutas:  Võta ja viska tekk ümber traktorile ja puhur alla. Soojeneb üles ja läheb käima. Siis valad talvist paagi täis ja sõidad ringi veits. Ongi kogu muusika.
teki all kindlasti mugavam toimetada,aga sellise külmaga sulab see üritus mitu päeva kindlasti.
Vasta
#29

(22-02-2018, 13:35 PM)muska71 Kirjutas:  
(22-02-2018, 13:28 PM)viplala Kirjutas:  Võta ja viska tekk ümber traktorile ja puhur alla. Soojeneb üles ja läheb käima. Siis valad talvist paagi täis ja sõidad ringi veits. Ongi kogu muusika.
teki all kindlasti mugavam toimetada,aga sellise külmaga sulab see üritus mitu päeva kindlasti.

Mingi kodupuhuriga sussitades kindlasti. Võtad  200 kW puhuri rendist , ehitad korrraliku kioski ümber ja muudkui puhud. Hiljemalt homseks on kõik kenasti soe ja saab käima ära panna. Isegi filtrit ei pea vahetama.

Tõsi, kütust on vahepeal kulunud tünnitäis... Big Grin

Positiivne on see, et kuna paagis olebv kütus on ka selle aja peale kenasti soe, siis saab talvist peale valades kohe tarvitamiskõlbliku kütusesegu.
Vasta
#30

(22-02-2018, 13:45 PM)v6sa Kirjutas:  Mingi kodupuhuriga sussitades kindlasti. Võtad  200 kW puhuri rendist , ehitad korrraliku kioski ümber ja muudkui puhud. Hiljemalt homseks on kõik kenasti soe ja saab käima ära panna. Isegi filtrit ei pea vahetama.

Tõsi, kütust on vahepeal kulunud tünnitäis... Big Grin

Positiivne on see, et kuna paagis olebv kütus on ka selle aja peale kenasti soe, siis saab talvist peale valades kohe tarvitamiskõlbliku kütusesegu.

Ei veel targem on siin ulguda kuda midagi ei saa ja ei või ja mis kõik veel. Ma ei tea millise küttega sul on elus probleeme ette tulnud ja kuda sa neid lahendanud oled aga ma olen just nii teinud korduvalt ja vägagi edukalt. Isegi tavaline 2kw puhur ajab asja vägagi kenasti ära, ootama pead mitu rtundi aga töötab. Filtri peaks ära vahetama juba igaks juhuks, see on kõige a ja o. Eile ajasin fööniga oma jumzi käima, suvine küte oli sees. Õhufilter oli jääs, sinna pidin ka käivitades fööni sisse pistma. 

Ärge dramatiseerige lihtsaid asju üle.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#31

(22-02-2018, 14:00 PM)viplala Kirjutas:  Ei veel targem on siin ulguda kuda midagi ei saa ja ei või ja mis kõik veel. Ma ei tea millise küttega sul on elus probleeme ette tulnud ja kuda sa neid lahendanud oled aga ma olen just nii teinud korduvalt ja vägagi edukalt. Isegi tavaline 2kw puhur ajab asja vägagi kenasti ära, ootama pead mitu rtundi aga töötab. Filtri peaks ära vahetama juba igaks juhuks, see on kõige a ja o. Eile ajasin fööniga oma jumzi käima, suvine küte oli sees. Õhufilter oli jääs, sinna pidin ka käivitades fööni sisse pistma. 

Ärge dramatiseerige lihtsaid asju üle.

Äkki on siin väike vahe sees, kui seda asja teed Sina, kes Sa täpselt tead, kuhu puhur suunata ja mis järjekorras hakata lahkama võrreldes küsijaga, kes ilmselgelt ei oma tehnilits ettevalmistust säärase operatsiooni edukaks läbiviimiseks. Sest muidu oleks ta seda juba teinud, mitte siia kirjutanud.

Ka mina olen oma laiskusest vahetamata kütusega "ma-vaid-korraks-liigutan" kinni lastud filtriga roomiktraktorit elustanud paari pange kuuma veega pimedal külateel. Ning selle mälestuse valguses ma ka hoitavad sõnad laususin.

Kuidas saab üks masinamees olla nii õrnapõrnaline, et kohe selle peale keema läheb? Eriti praeguse välistemperatuuri juures? Toungue

Selel asemel anna juhend, kuidas asja mittetundev inimene saab selle sodi madalsurvesüsteemist nii kätte, et peenfiltri tihend pidama ka jääb. Big Grin
Vasta
#32

(22-02-2018, 14:05 PM)v6sa Kirjutas:  Selel asemel anna juhend, kuidas asja mittetundev inimene saab selle sodi madalsurvesüsteemist nii kätte, et peenfiltri tihend pidama ka jääb. Big Grin

Ma just ennist tegin seda. T-16 on nii pisike mootor koos oma süsteemiga, et usu või mitte, tekiga augud kinni katta ja puhuriga süsteem soojaks. Mõne tunni pärast käivitub nigu muiste. Filtri vahetuse jätaks siiski hilisemaks, kui traktor käib juba, sest muidu ei tea kas mittekäivitumine tuleneb filtri vahetusest tekkinud õhu pärast süsteemis või külmade pärast.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#33

Isaga oli just juttu ja tema rääkis,et kui külmaga traktorit käima ei saanud,tehti lausa elus tuli karteri alla. Traktori remondi aegu 30 kraadise pakasega töö käis. Lõke oli traktori kõrval ja seal käidi soojendamas vahetevahel.... Söök toodi ka kohale,mingit muret polnud. Nafta oli 50-ndatel aastatel nii paks,et lõika või noaga. Ja nüüd kuulen,et siin ei saa mehed ei traktorit korda ega ka käima. Midagi on viltu. Big Grin
No ei ole kedagi,keegi pole targana sündinud,seega kõik õpitav. Esialgu alustage traktori kõrvale lõkke süütamisega. Kui olete sellega hakkama saanud siis järgmiseks juhendan raskemaid ülesandeid. Big Grin

T.
Vasta
#34

Pigem improviseerin midagi gaasipõletist ja kofreeritud ventilatsiooni torust, ei taha hästituulduvas siseruumis lõket teha.
Vasta
#35

(22-02-2018, 16:34 PM)tõnn Kirjutas:  Pigem improviseerin midagi gaasipõletist ja kofreeritud ventilatsiooni torust, ei taha hästituulduvas siseruumis lõket teha.
No kuumad söed võid panni peal traktori alla ikka pista. Wink
Vasta
#36

fööni või leeklambiga soendad ka paagis olevac kütte hädapärast soojaks,valad talvise peale ja segamini.vasktorudest trass lihtsam vast maha võtta ja pudru välja ja kokku tagasi.äkki mõtekam ka kaasaegsed filtrid panna?eurine jämefilter ja nt passati peenfilter,kummvoolikutega kokku ja aamen.paagist tõmbad juba vedela kütte käsipumbaga üles ja jääb pump üles sulatada.ise mässaksin nii ja nagu juba soovitati tekk või kile peale siis palju lõbusam.filtrite kaasajastamist vaata minu teemast küsimused t-25 kohta ja viimasel paaril lehel pilt.mina enam orginaaliga ei keberneeri.
Vasta
#37

Paar talve tagasi sai midagi sarnast tehtud. Poolast tulid jõmmid kasutatud deere silokombaini vaatama. Eelmine õdagu andis hooldemeister teada, et lõunast on kohal. Mis seal ikka. 
Hommikul olin varem platsis, viskasin hekseldile suure-suure koormakatte peale, vähe suurem diiselpuhur seda "kasvuhoonet" kütma ja valmis ta oligi. Mootor oli käega katsudes täita mõnusalt soe kohe.  Kuna hekseldil on mootori alt täitsa tühi ja paak on mootori ja kabiini vahel, siis sellest mõnetunnisest kütmisest täitsa piisas, et masin pärast ellu ärkas. Sai kütuselisandit ka veel paaki kallatud igaks juhuks. Hiljem olen suvisega enamus masinaid sedasi käima ajanud. Olgu selleks kombain või mõni pisem elukas. Eks sellise aktsiooniga peab muidugi ettevaatlik olema ja kontrollima, et miski tuld es võtaks.

Almost Again
Vasta
#38

Sõltub kindlustusest...

Kui suure puhuriga lähenesid? Mis tepmeratuurilt? Kaua läks?
Vasta
#39

mõned aastad tagsi sai vanas talumajas talvel -10 külmaga korstent laotud.majast endast puhus tuul läbi ja köögis tuli ööbida,omanikult oli õliradikas kaasaegne ja köök nii 16 ruutu vast,see radikas elusees ei küta seda kööki ära ja kui ikka ööse külm siis ei maga ega puhka kah.kaasas oli bauhofi pisem varjant iseavanev telk,köögis diivan ja lauad seina äärde kokku ja keset kööki telk püsti ja radikas sisse.radikas plõksis sisse välja ja telgis oli soe nii +20 kindlasti ja elu oli lill nädal aega,köögis muidu napid + kraadid.

telgis tuul ei tohi läbi puhuda siis vast lootust.
Vasta
#40

(22-02-2018, 20:53 PM)muska71 Kirjutas:  mõned aastad tagsi sai vanas talumajas talvel -10 külmaga korstent laotud.majast endast puhus tuul läbi ja köögis tuli ööbida,omanikult oli õliradikas kaasaegne ja köök nii 16 ruutu vast,see radikas elusees ei küta seda kööki ära ja kui ikka ööse külm siis ei maga ega puhka kah.kaasas oli bauhofi pisem varjant iseavanev telk,köögis diivan ja lauad seina äärde kokku ja keset kööki telk püsti ja radikas sisse.radikas plõksis sisse välja ja telgis oli soe nii +20 kindlasti ja elu oli lill nädal aega,köögis muidu napid + kraadid.

Korralikul pottsepal on olemas rauast ahjuke ja terve pikk joru plekktorusid. Lükatakse aknast ots välja ja elu nagu lill. Smile Saab kätepesu vett soendada+ ka kõik muu soojeneb.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne