Riik on hakanud töökohti looma. Teekasutustasu

Palju õnne!

https://www.teetasu.ee/rates
Vasta

(09-11-2017, 13:01 PM)Romka Kirjutas:  Palju õnne!

https://www.teetasu.ee/rates

Johhaidii. Lausa maanteeameti logo ja puha. Aga kirjas on ikka "mass" nagu mõnes postimehe artiklis. On ta siis tegelik mass või misasi. 
Ilmselt küll mõeldakse täismassi, mis on natuke ebaõiglane nende suhtes, kes registrimassi omal vähemaks pannud kuna raskeid koormaid vedada pole vaja.
Millistel teedel tasu nõutakse? Jutu järgi justkui igal pool? Kasvõi suvalisel külavahe kruusateel?
Ja mis saab raskeveokimaksust? Jääb või kaob?
Vasta

Ära ole nii saamatu

https://www.teetasu.ee/info
Vasta

(09-11-2017, 14:30 PM)cesium Kirjutas:  Ära ole nii saamatu

https://www.teetasu.ee/info

Selge on see, et teekasutustasu rakendub üle 3500kg täismassiga sõidukite puhul (N2 ja N3). Seega näiteks N1 + O2 ei lähe maksu alla (minu arusaamise järgi), mis on väga tore. Samas pole siiski lausetki selle kohta, millise massi järgi tariifi tuleb arvestada.
Vasta

Mulle tuli ka meili peale info/ meeldetuletus:
Lugupeetud veoauto omanik või vastutav kasutaja
 
Alates 1.01.2018 tuleb kõigi Eesti teedel sõitvate üle 3,5 tonniste veoautode eest maksta teekasutustasu.
 
Makstava tasu määr sõltub veoauto (N2 ja N3 kategooria) ning selle haagise täismassidest, telgede arvust ja veoauto heitgaasiklassist. Kohustus on maksta nii Eestis kui ka välisriikides registreeritud veoautode eest, mis sõidavad Eesti avalikult kasutatavatel teedel.
 
Tasu maksmise kohustus on veoauto omanikul või vastutaval kasutajal, kui tema andmed on kantud liiklusregistrisse.
 
Eestis kehtib ajapõhine tasu, mis annab õiguse liigelda Eesti teedel ajaperioodil, mille eest on tasutud.
 
Tasu saab maksta alates selle aasta 20. detsembrist.
Täpsema info teekasutustasu kohta leiab www.teetasu.ee
 
Ohutut liiklemist soovides
 
Maanteeamet
Vasta

Mulle meeldib seal lehelt info kontrolli koha 
,

Kontolli kohta on info järgnev : Teekasutustasu eest saab makseid teha alates 20. detsembrist 2017


https://www.teetasu.ee/validation
Vasta

Selle kontrolli alt saad hiljem kontrollida kas naabrimees ikka oma veoka eest on maksu maksnud
Vasta

Huvitav, kui suur on karistus piletita sõidu eest?

Kas 1 päeva pilet tähendab 24h ostust või kui kalendris vahetub päev, siis on uut piletit vaja?
Vasta

(09-11-2017, 20:54 PM)AsTroSS Kirjutas:  Huvitav, kui suur on karistus piletita sõidu eest?

Kas 1 päeva pilet tähendab 24h ostust või kui kalendris vahetub päev, siis on uut piletit vaja?

Lätis taheti kaubikuga ilma maksmata sõitmise eest 160€ teha. Lätlased on mingist ajast hakanud ka alla 3500 kg kommertsvedusid tegevaid masinaid maksustama.
Vasta

Ma olen asjast saanud nii aru, et kui kaubik kuulub firmale siis peab ostma teemaksu lätis ja leedus, vähemalt nii ükskord töökaaslane mulle ütles kui pidin pirukaga leedust koju sõitma. Ma muidugi siis ei teadnud seda, mitu korda olin enne juba ilma midagi maksmata ringi uhanud.
Vasta

(09-11-2017, 21:41 PM)jussm Kirjutas:  Ma olen asjast saanud nii aru, et kui kaubik kuulub firmale siis peab ostma teemaksu lätis ja leedus, vähemalt nii ükskord töökaaslane mulle ütles kui pidin pirukaga leedust koju sõitma. Ma muidugi siis ei teadnud seda, mitu korda olin enne juba ilma midagi maksmata ringi uhanud.

Pole tähtsust kas kaubik kuulub firmale või eraisikule. Kui passis on sees N siis ganii manetu. Isegi volkswagen golf mis on kinniste akendega ja tehtud postiveokiks kuulub leedus maksustamisele kuna passis vastav täht sees. Kõik pirukad ja kablukid on maksu all. Ja ment on seal terava silmaga, rabab kohe maha ja kontrollib selliseid kaksipidimõistetavaid masinaid.
Näiteks käisime saksa kahe MB Vitoga vaheldumisi. Üks oli kaubiku versioon ja teine reisibussina arvel. See viimane ei kuulu leedus maksu alla küll aga kaubiku versioon.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(09-11-2017, 20:54 PM)AsTroSS Kirjutas:  Kas 1 päeva pilet tähendab 24h ostust või kui kalendris vahetub päev, siis on uut piletit vaja?

Kui kalendris vahetub päev. On juhuseid kui piiripeal on tehtud tunnine sundpaus, et mitte osta kahe päeva vinjetti.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Ise küsin, ise vastan

Copy paste

§ 2616 Veoautot juhtima lubamine teekasutustasu tasumata
 (1) Teekasutustasu tasuma kohustatud isiku poolt veoautot avalikult kasutataval teel juhtima lubamise eest, kui teekasutustasu on tasumata, –
karistatakse rahatrahviga kuni 50 trahviühikut.

 (2) Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, –
karistatakse rahatrahviga kuni 1800 eurot.
[RT I, 04.07.2017, 5 - jõust. 20.12.2017] 

§ 2617 Veoautot juhtima lubamine väiksemas määras tasutud teekasutustasuga
 (1) Teekasutustasu tasuma kohustatud isiku poolt veoautot avalikult kasutataval teel juhtima lubamise eest, kui teekasutustasu on tasutud väiksemas määras, –
karistatakse rahatrahviga kuni 30 trahviühikut.

 (2) Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, –
karistatakse rahatrahviga kuni 1200 eurot.
[RT I, 04.07.2017, 5 - jõust. 20.12.2017] 

§ 2618 Veoauto juhtimine teekasutustasu tasumata
  Veoauto juhtimise eest avalikult kasutataval teel, kui teekasutustasu on tasumata, –
karistatakse rahatrahviga kuni 40 trahviühikut.
[RT I, 04.07.2017, 5 - jõust. 20.12.2017] 

§ 2619 Veoauto juhtimine väiksemas määras tasutud teekasutustasuga
  Veoauto juhtimise eest avalikult kasutataval teel, kui teekasutustasu on tasutud väiksemas määras, –
karistatakse rahatrahviga kuni 20 trahviühikut.
[RT I, 04.07.2017, 5 - jõust. 20.12.2017]
Vasta

(09-11-2017, 22:03 PM)Daff Kirjutas:  jussm..... Ma muidugi siis ei teadnud seda, mitu korda olin enne juba ilma midagi maksmata ringi uhanud.

.... Kui passis on sees N siis ganii manetu. ... Kõik pirukad ja kablukid on maksu all. ... 
Sa igavene sindrinahk, see tähendab, et ma olen kõik see aeg lätis seadust rikkunud, kui kastikaga poes ja tanklas käin ... pole küll kordagi politseid näinud.
Vasta

(09-11-2017, 22:29 PM)honkomees Kirjutas:  
(09-11-2017, 22:03 PM)Daff Kirjutas:  jussm..... Ma muidugi siis ei teadnud seda, mitu korda olin enne juba ilma midagi maksmata ringi uhanud.

.... Kui passis on sees N siis ganii manetu. ... Kõik pirukad ja kablukid on maksu all. ... 
Sa igavene sindrinahk, see tähendab, et ma olen kõik see aeg lätis seadust rikkunud, kui kastikaga poes ja tanklas käin ... pole küll kordagi politseid näinud.

Jäi lisamata, et minu jutt on leedu kohta. Mis lätis pirukatega tehakse ei tea täpselt. Siin see maksu värk veits noorem.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Kiire arvutus näitab, et minu kastiauto tasuvuspiir on 75p aastas (900 aasta, 12 päev), homme loen selle aasta kettad kokku, 100st pakki pole täis kirjutanud. Pakun huupi, et jääb napilt alla selle piiri, st. hakkan 1p kaupa ostma.
Vasta

Ma pole oma pilliga vähemalt paar aastat teele saanud, load olid puudu

Õnneks nüüd on vajalik tähestik olemas
Vasta

(09-11-2017, 22:29 PM)honkomees Kirjutas:  ...
Sa igavene sindrinahk, see tähendab, et ma olen kõik see aeg lätis seadust rikkunud, kui kastikaga poes ja tanklas käin ... pole küll kordagi politseid näinud.

ot. Mis Lätis kütuse, sh diisli hind on? tasuks ainult kütuse pärast minna?
Vasta

No ja kus ja kellele seda Läti kaubiku maksu tuleb maksta? Kas saab meil kohapeal ka....
No on ikka elu. Varsti tõmmatakse kõigil kõrid kinni.... Big Grin 

T.
Vasta

(09-11-2017, 23:38 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  No ja kus ja kellele seda Läti kaubiku maksu tuleb maksta? Kas saab meil kohapeal ka....
No on ikka elu. Varsti tõmmatakse kõigil kõrid kinni.... Big Grin 

T.
Siin saab lätlastele raha anda https://www.lvvignette.eu/
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne