sõjatehnika
#21

OT huvitav, kas selle V12 tankimootori (sõjatehnikamootori) üheks suht suure silindrite arvu põhjustajaks oli ka eesmärk tagada võimaliku mõningate silindrite rivist väljalangemise puhul rahuldav liikumisvõime? Samuti pidavat olema selliste mootorite kolbidel palju kolvirõngaid (a´la 5tk per kolb), et max. töökindlus saavutada?
Vasta
#22

Plaanin minna nädalavahetusel Virumaale tuuritama. Smile

Oskab ehk keegi öelda, kas sealkandis on mõni sõjamuuseum? Vaivaras nt on rajamisel aga vist veel ei tegutse. See agar piirivalvur pidi ka ju muuseumi tegema?

:???
Vasta
#23

Sõjamuuseumidest ei tea kahjuks midagi, aga Virumaa on muidu kõva kant tuuritada! Seal näeb seda vägevat vene tööstust (või selle riismeid), mujal Eestimaal ei torka asi niivõrd silma. Mina läheks kindlasti Kohtla Kaevandusmuuseumisse ja vaataks Sillamäe tehast (eriti karmi mulje jätab, kui läheneda Sillamäele mööda kitsukest pangapealset teed Voka poolt).Smile

http://www.virumaa.ee ka abiks ehk.
Smile
Vasta
#24

Selle piirivalvutiga pidi niimoodi olema et tal on miski näitus küll aga sinna kohalejõudmine pidi miski eriline keberniit olema. Muidugi kui ikka huvi ja tahtmist on võin veel naca uurida. Pidi asuma kuskil peipsi kandis ha mega ringiga sõita.
Vasta
#25

Üks vägagi huvitav ja omapärane roomikauto...

http://gregorianus.kolhoos.ee/roomik

Millega võiks tegu olla? Kas on ise aretatud või originaalmasin? Oskab keegi midagi tarka öelda.

Vasta
#26

Voin kyll eksida aga kohtasin samalaadse
isendi jäänust möned aastad tagasi Väike-Pakri saarel:???
Vasta
#27

Sakala kirjutab Soomaa sõjasaladustest: -> link.
Vasta
#28

see roomikauto on küll ikka täitsa seff asi ja isegi mootor on alles
Vasta
#29

http://gregorianus.kolhoos.ee/roomik
Millega võiks tegu olla? Kas on ise aretatud või originaalmasin? Oskab keegi midagi tarka öelda.
[/quote]
uuri siit Smile
http://www.zzgt.ru/productions.htm
Vasta
#30

Metalliotsija poolest võin aidata, sõltub muidugi kus kandis see koht asub ja juhul kui ise kaasa tulla saan mitte saagiahnusest a lihtsalt huvipärast
Vasta
#31

Infoagentuur NSR aka Naised Saunas Rääkisid on varemgi kõiksugu põnevat teadnud. Seega ma ei usu sõnakestki.

Asp.

Tsitaat:Originally posted by (o_0)
Mina tean 2 kohta :bounce .
Vasta
#32

See on üks põhjus miks ma tahaks kaasa minna ja abistada. Lihtsalt huvitab mind, et paljudel sellistel juttudel nagu tõde sees on.
Vasta
#33

to:Aspelund
Vata seda mängu me teame: ei usu..mitte ei usu näita mis sul seal pülsis on ennem ei usu :lol

Kas tõepõhja sellel ka on ma ei tea, mis mu kodukohas on sellel usun et, on tõepõhi all kuna on foto millel isa ja onu on vintidega peal(ise alles poisikesed), ise leidsin ka laudatagant vana sõnniku hunniku kohalt vindi(lühikese rauaga, peaks ratsa väe vint olema aga nii roostes et, ei tee midagi enam).
Mootrratta koht ei oska öelda, kuigi kui se isik saaks teada et ma sellest siin plätran niimodi saaks hea keretäie vist :keersilm
.
Küsimus: Kas tasub ÜLDSE selle relva laoga jännata? Ma mõtlen et, need on ju ikkagi relvad ja peaks kopsakas suuruses olema! Mida sa teed nendega kui nad sul nüüd ütleme ees vedelevad?(vanasõna ütleb küll et, karu nahka ei jagata enne jahti kuid ikkagi) Tsiklist saan aru teeks korda oleks uhke asi(pidi olema kõrbe varjant paksude kummidega)
Vast selline siis kui mul see pildi panek õnnestus.

Ja veel, kui läheks relvaladu otsima siis ega ikka ei võtaks kükk võhi võõrast kaasa keda sa ei tunne(mine tea mis psüho on) on ju niimodi.
Aga asjast, Pärnumaal on mõlemad asjad üks lausa 15km kaugusel, teine nii karu perses et, ma ei teagi kas oskan sinna enam minnagi. Onu on mul veel elus(ja loodan et, püsib kaua hea tervise juures) see suvi kokkutulekus tuli sellest isegi juttu kui ei taha kuidagi öelda kus nad asuvad
:mad: .Kui mul on aega nendega tegeleda siis alle tuleval suvel puhkuse aegu ja metalli otsia oleks siis igati tarvilik asi.
Kuid kõigepealt pean välja mõtlema mis nende relvadega ikkagi peale hakata :??? .
Praega pole küll sellega aega tegelda mul Mosse 407 tegemine alustatud tuleks nagu ennem lõpule viia :eureka

[Pilt: index11.jpg]
Vasta
#34

Ma ka muideks Pärnumaal.
Vasta
#35

Tõepoolest ei usu. Sest Su jutt meenutab kangesti üht teist kõva tegijat siit foorumist. Sellega loen teema enda jaoks lõppenuks.

By the way: aja jooksul olen ma erinevaid kuulujutte isegi kogunud. Ja metalliotsija on mul ka. Aga enne kui midagi leitud, ei näe ma põhjust kaagutada. Sest enne munemist ei kaagutata.

Aspelund

Tsitaat:Originally posted by (0_o)
to:Aspelund
Vata seda mängu me teame: ei usu..mitte ei usu näita mis sul seal pülsis on ennem ei usu :lol
Vasta
#36

Aspelund, mida sa üldjoontes usalduväärseteks allikateks pead?

NSR - nõus.

Aga kas sa II MS memuaarides toodud andmeid oled kontrollinud või oskad kommenteerida, kuivõrd neid tõsiselt saab võtta. Kohati on kirjeldused väga detailsed ja 1945-1980 Rootsis-USAs-Austraalias jm avaldatud mälestused võivad siin ju veel praktikas kontrollimata olla.

Muidugi aja jooksul kasvavad suuremaks nii püütud kalad kui läbielatud lahingud, nii et ka see kategooria võib NSR lahtrisse paigutuda Toungue
Vasta
#37

Kui, siis on kõige täpsemad otseste pealtnägijate jutud. Eelkõige just nende omad, kes ise on samas kohas kõik aastad elanud. Jutt stiilis \"minu vanaonu äi nägi et...\" pole just eriti usaldusväärsed, arvestades veel seda, et vahepealse aja jooksul on loodus kõvasti muutunud. Kunagist lagendikku katab mets jne...

Ainult need, kes ise muutumist näinud, oskavad kohta täpselt näidata. Rahvasuu paneb aga asju juurde..nii saabki tiigist, mille põhjas oli väidetavalt saksa luureauto, tegelikkuses hoopis mudane lomp, millel isegi koeral ei saa kõht märjaks.

Asjalikud allikad on ka kohalikud metsnikud, nemad teavad paljugi asju, ka hilisemate militaristide kohta. Iseasi on, kas nad rääkida tahavad.

Igasugu mälestuste kasutamisel on üks aga: need on kirjutatud tagantjärele. Nii võivad kohad muutuda ebatäpseteks ja nii mõnigi asi saab hiljem hoolega ilustatud (just ENSV sõjamälestustes). Unustada ei tasu ka tõsiasja, et igal sõjaväel olid oma trofeekomandod, kes mahajäänud relvi, sõjatehnikat ja kraami korjasid. Seega avalikult teada olnud asjad on juba kõige liha teed läinud.
Ka mälestustes antud kohad on üle kammitud, lootus mõne tanki või lennukipudina abil miljoneid teenida on rahvast küll ja küll liikuma pannud.

Selge on ka see, et talumehed ise käisid metalli ja jubinad veel alles jäänud asjadelt toomas, nii näiteks andis Viljandi raudteejaama lähedal seisnud tank pika aja jooksul pronksi ja muud metalli kohalikule autobaasile ja MTJ-le. Või Kärstnas vastu mäge puruks lennanud DC-3 transpordilennuk nänni kohalikele nagamannidele. Järve sellise hea asja nagu mootorratas uputamine on sügavalt kahtlane..keegi oleks ta varem või hiljem oma käru jaoks rataste saamiseks välja urgitsenud. Ma ise olen väga hästi kursis ühe Wechrmachti tsikli elulooga, mis veetis mõne aja Õhne jões, kuid mis sellest hoolimata sealt välja otsiti. Lihtsalt oli sõidukeid vaja. Tõrva lähedal oli nii 50-ndatel veel üks tank linttraktorina töötand.

90 protsendil juhtudest ei ole midagi...aga 10 protsendi nimel sebivad paljudki. Siinkõnelejagi vahel.

Aspelund




Tsitaat:Originally posted by bom
Aspelund, mida sa üldjoontes usalduväärseteks allikateks pead?

NSR - nõus.

Aga kas sa II MS memuaarides toodud andmeid oled kontrollinud või oskad kommenteerida, kuivõrd neid tõsiselt saab võtta. Kohati on kirjeldused väga detailsed ja 1945-1980 Rootsis-USAs-Austraalias jm avaldatud mälestused võivad siin ju veel praktikas kontrollimata olla.

Muidugi aja jooksul kasvavad suuremaks nii püütud kalad kui läbielatud lahingud, nii et ka see kategooria võib NSR lahtrisse paigutuda Toungue
Vasta
#38

Kunagi sai siin viidatud ühele Sakala artiklile, kus oldi üsna kindlad, et mulgimaa on viienda kolonni jaoks sõjavarustust täis punkreid täis pikitud. Ning meelelahutuslikuma orientatsiooniga ajakirjandus (no kasvõi Soversenno Sekretno) on viidanud suurtele maa-alustele juhtimiskeskustele jmt.

Mõistlikult võttes kuluks sellised asjad sõja puhuks ju marjaks ära. Aga Eestis - tänaseks küll väga kahtlane. Oskad sa öelda, kas midagi sellist kasvõi olnud on (rääkides siis ENSV perioodist).

Vasta
#39

Varastuse ja relvastuse punkreid ehk siis täpsemalt öeldes depoosid pidi jah eestimaal olema päris palju. Kas Lätist või leedust leiti üks selline varustuse oma üles isegi juhuslikult miskite kaevetööde käigus. Olid olnud vormid ja muu selline kraam. Seda on kinnitanud ka mõned KGB tegelased (mõistagi endised ja mõistagi purjus peaga).
Vasta
#40

Loomulikult on. Samamoodi on ka ameeriklastel siia juba omad depood tehtud. Nende suhtes pigistatakse tõenäoliselt silmad kinni, aga NLiidu omi puistatakse hoolega. Samas tehakse neid kindlasti ka juurde. KAPO võiks sellest palju põnevat rääkida, aga see jääb riigisaladuse alla ja me võime neid asju vaid aimata, kas või selle sama \"Sakala\" artikli põhjal.

Igatahes ma ei imestaks, kui juhuslike kaevetööde käigus leitakse mõni selline peidik ülesse.

Asp.

Tsitaat:Originally posted by grahv
Varastuse ja relvastuse punkreid ehk siis täpsemalt öeldes depoosid pidi jah eestimaal olema päris palju. Kas Lätist või leedust leiti üks selline varustuse oma üles isegi juhuslikult miskite kaevetööde käigus. Olid olnud vormid ja muu selline kraam. Seda on kinnitanud ka mõned KGB tegelased (mõistagi endised ja mõistagi purjus peaga).
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne