K: hiina VS Jaapani traktor.
#1

Tekkis väike vajadus ühe väiksema traktori järgi ja siit tekkis küsmus, kas kellegil kogemusi mõne väiksema Jaapani 4x4 traktoriga või Hiina 4x4 traktoriga ?
Uurides vähe hindasid Jaapanist toodud kasutatud väikestel traktoritel 4x4 siis minu vajadustele vastavate isendite 20-25hj. hinnad hakkavad 6000+20km € ja eranditult on kõigil töötunde 1000-2000 ja tootmisaasta jäeb sinna 1980 +/- kanti. Ja kõik müüjad kellega olen telefonitsi suhelnud ütlevad et, nende masinate resurss peaks olema 20000 töötundi ja kohe kui teen juttu hiinakast siis need ei pidanud vastu pidama isegi mitte 5000 töötundi. Kas on nii kui korralikult hooldada ?
Samas vaatasin hiinakat 4x4, 3 silindrine diisel millel Perkinsi kopeeritud mootor. Hobuseid on 24 ja komplektis saab kaasa veel esilaaduri. Hind vähe kallim 8500 aga sellelt saan ju käibe tagasi ning asi on siiski uus ja peaks olema vähemalt mingi garantii.
Miks väike traktor: Maapind selline pehme ja suure 82 igalepoole pole mõttet minna. Uurisin ühelt härralt kes remondib neid IKH-s müüdud hiinakaid ja see mees rääkis, et 2 silindristel on probleeme aga 3 silindrised pidid suht head olema kui liiga suuri asju liigutada ei taha. Lisaks ütles, et ta neid remontinud Eestis juba 10 aastat ning kõigerohkem töötunde mida ta näinud hiinakal on 6000+ ja veel töötas.
Sooviks siis tagasidet, nii headest kui vigastest asjadest.
Vasta
#2

Ma hiinakate kohta ei oska midagi öelda, aga mu lapsel on (vist 24-hj) Kubota ja mul 18-hj Iseki, mõlemad umbes 30-aastased. Ei ole siiani mingeid jamasid olnud, tõsi, väga rasket vaeva need masinad ei näe kah. Linnavurle maal. Mina olen mulda freesinud (frees on japsidel enamasti kaasas) ja hooldusniidukiga suvel ringi lasknud. Igasugu veod kah.
Nende kahe masina näitel ma julgen arvata, et japsi karta ei maksa. A' hiinakate kogemusi peab enne otsustamist kindlasti uurima.
Vasta
#3

(27-03-2017, 21:30 PM)olevtoom Kirjutas:  Ma hiinakate kohta ei oska midagi öelda, aga mu lapsel on (vist 24-hj) Kubota ja mul 18-hj Iseki, mõlemad umbes 30-aastased. Ei ole siiani mingeid jamasid olnud, tõsi, väga rasket vaeva need masinad ei näe kah. Linnavurle maal. Mina olen mulda freesinud (frees on japsidel enamasti kaasas) ja hooldusniidukiga suvel ringi lasknud. Igasugu veod kah.
Nende kahe masina näitel ma julgen arvata, et japsi karta ei maksa. A' hiinakate kogemusi peab enne otsustamist kindlasti uurima.

Seda Hiina värki ma uurida proovingi Big Grin
Kindel soov on, et laadur ees oleks millega vanamoorile kasvuhoonesse mulda viia, lisaks tahan hakkata tänakive paigaldama maja ette. Ehk siis vaja vedada tellise suuruseid kive, vedada paekivi tuhka ja liiva. Siis veel sellised väikesed peenrad lastelastele kus kasvad ilma E täheta maasikas, katul, porgand, kapsas jne.
Vasta
#4

Isal on selline seitsmekümnendatest pärit Iseki. Suurt koormust ta saanud ei ole, aga muretu masin. Kahesilindriline siis.

Kui kõrgele tõsta vaja ei ole, siis võib asjade vedamiseks ka tagarippes kühvlit kasutada. Laadur mugavam ja võimalusterohkem, kühvel jälle odavam.
Vasta
#5

(27-03-2017, 21:52 PM)Mahno Kirjutas:  Isal on selline seitsmekümnendatest pärit Iseki. Suurt koormust ta saanud ei ole, aga muretu masin. Kahesilindriline siis.

Kui kõrgele tõsta vaja ei ole, siis võib asjade vedamiseks ka tagarippes kühvlit kasutada. Laadur mugavam ja võimalusterohkem, kühvel jälle odavam.

Kuidas sellele Iseki trakatsile varuosa saadavus on ?
Kui summa läheb üle 5000+ € siis see odavus polegi prioriteet, kuna teatud tingimustes vaja just seda väikest masinat kus kinnistes ruumides vaja veereda koos esi laaduriga mida näiteks T25 ei suudaks.
Samas tahaks lastele maha tõmmata sellega 10 vagu maasikaid nii umbes 20-25 pikad vaod. 82 on selleks kindlalt suur ja kui tahta veel vahelt harida siis tallab vabsee ära.
Vasta
#6

Ise julgeks osta küll hiinakat. Jinma on üks hiina suurimaid traktori tootjaid, seal on korralik kontroll taga. Eriti kui masinat tarvis ainult paari vao ajamiseks, siis on hiinlasel resurssi küll. 
Ise siin kiibitsen vaikselt hiinlast või venelast. Hiinlasel on plussiks japsi ees suurem kaal ehk haagist vedases on suurem mass tõmbamiseka ja pidurdamiseks. Venelase plussiks on suurem tõstevõime aisadel kui hiinlasel. 
Venelase MTZ 421 on 12 000eur ja hiinlase uusim lovol 15 000
Need nüüd vähe suuremad 45-50hp masinad.
Vasta
#7

Olin ise 10 aastat tagasi, siis olid maj olud ja rahaseisud a la preemiad hoopis paremad, sama valiku ees. Vaja oli just kitsastesse oludesse. 2008 kevadel ostsin ära 15 hobuselise Taishani. Siiani töötab ilma remondita, v.a. siduri survelaager ja kiilrihmad. Vatti saab üsna palju, pea 2 ha muruniitmine, ca 0,1-0,15 ha aiamaa künd, kultiveerimine ja vagude ajamine ning lõpuks ka veod.
Tõstab taga rohkem kui ninapeal raskust, s.t. et esirattad maast lahti, aisad on ka pehmed, painduvad raske niidukiga aja jooksul läbi jms pisipudi.
Vasta
#8

(28-03-2017, 05:27 AM)maisalup Kirjutas:  Ise julgeks osta küll hiinakat. Jinma on üks hiina suurimaid traktori tootjaid, seal on korralik kontroll taga. Eriti kui masinat tarvis ainult paari vao ajamiseks, siis on hiinlasel resurssi küll. 
Ise siin kiibitsen vaikselt hiinlast või venelast. Hiinlasel on plussiks japsi ees suurem kaal ehk haagist vedases on suurem mass tõmbamiseka ja pidurdamiseks. Venelase plussiks on suurem tõstevõime aisadel kui hiinlasel. 
Venelase MTZ 421 on 12 000eur ja hiinlase uusim lovol 15 000
Need nüüd vähe suuremad 45-50hp masinad.

Kes neid Jinma traktoreid eestis müüb ja kus ?
Vasta
#9

(28-03-2017, 08:08 AM)T Qunts Kirjutas:  Kes neid Jinma traktoreid eestis müüb ja kus ?

Alvoro
https://www.traktor.ee/avaleht/
lehel on kirjas, et müüvad, aga pakkumises nägin ainult Landinisid. Eks pea neit küsima.
Edit: Tööriistamarket müüb.


Peetri Talutehnika
http://www.talutehnika.ee/est/
müüb samuti mitmesuguseid väikseid.
Pruugitute müüjad, kes mulle (2 aasta eest) usaldusväärse mulje jätsid, olid Transkapital
http://transkapital.ee/
ja Karter
http://www.karter.ee/
Karterist oma traktori ostsingi.
Vasta
#10

(27-03-2017, 22:14 PM)Qunts Kirjutas:  
(27-03-2017, 21:52 PM)Mahno Kirjutas:  Isal on selline seitsmekümnendatest pärit Iseki. Suurt koormust ta saanud ei ole, aga muretu masin. Kahesilindriline siis.

Kui kõrgele tõsta vaja ei ole, siis võib asjade vedamiseks ka tagarippes kühvlit kasutada. Laadur mugavam ja võimalusterohkem, kühvel jälle odavam.

Kuidas sellele Iseki trakatsile varuosa saadavus on ?
Kui summa läheb üle 5000+ € siis see odavus polegi prioriteet, kuna teatud tingimustes vaja just seda väikest masinat kus kinnistes ruumides vaja veereda koos esi laaduriga mida näiteks T25 ei suudaks.
Samas tahaks lastele maha tõmmata sellega 10 vagu maasikaid nii umbes 20-25 pikad vaod. 82 on selleks kindlalt suur ja kui tahta veel vahelt harida siis tallab vabsee ära.



Maasikate puhul julgeks soovitada kilemultši ja sinna alla tilkkastmisvoolikuid, jääb hulka rohimis ja kastmisvaeva ära ning midagi mullata ka ei ole vaja. Maasikate puhul niikuinii palju käsitsitööd.
Ise tegin 80 -le lihtsalt kallutava kühvli taharippesse, mida ei anna küll esilaaduriga võrrelda.
Vasta
#11

(27-03-2017, 20:58 PM)Qunts Kirjutas:  ...
nende masinate resurss peaks olema 20000 töötundi ja kohe kui teen juttu hiinakast siis need ei pidanud vastu pidama isegi mitte 5000 töötundi.

...

Kui juhtub korralikest detailidest hoolikalt kokku pandud Hiina ime olema, siis jah, kestvat ka 6000 mototundi. Loomkatse jätkub. Samas on mitmeid isendeid, mille on pooldunud mittekandvad võllid peale paariaastast tööd või mootoris mahlad segunenud. Joppamise asi rohkem. Garantii - mõnel on õnnestunud saada uus tükk asemele.

Kurdetud on seda, et need Perkinsi haledad koopiad on janused ja külmaga ei kipu elu sisse võtma.

Japsid on kvaliteetkaup. Kui hooldada ja õues lageda taeva all mitte säilitada, kestab veel paar inimpõlve. Tõsi - neile pole tihti laadurit võimalik paigaldada ja peab olema tähelepanelik, et ei ostaks rippsüsteemita freesikandjat.

Isiklik eelistus oleks ilmselt hiinakas laaduri hõlpsama saadavuse pärast. Võimalik praagirisk kuulub lihtsalt hinna sisse, kuna NH Boomeri eest saab 3 hiinakat...
Vasta
#12

    Kui enamik töid on laaduri tüüpi, siis miks mitte vaadata hoopis minilaadurite poole? Laaduriga teeb erinevate tööorganitega ära palju enamat kui klassikalise traktoriga. Aga tösi, kartulivagude vahele sellega ei lähe...
Vasta
#13

Nii väikeste traktorite puhul, olgu hiinlane, jaapanlane või 1kõik mis,  tuleb kindlasti proovida, kuidas neil seljas elada on. Mul oli ostes kaks masinat sõelale jäänud, ja otsus tuli väga lihtsalt: Yanmaril (mudelit ei mäleta) jooksis piki jalgealust igavene pirakas "kardaanitunnel", Iseki Landhope'il aga on põrand tasane. See viimane omadus kaalus isegi reeversi puudumise üles.
Vasta
#14

Tasub kaaluda ka- http://www.rasketehnika.ee/used/2324532
http://www.rasketehnika.ee/used/2200737
Uus on ikka uus ja pole hiinlased
Vasta
#15

Ma ei tea, kuidas iseki varuosadega on, sest pole vaja läinud midagi. Masina müünud transkapital lubas lahkelt, et spetsiifilisi tükke ta pakub, aga enamus laagreid-värke on standardmõõdus ja poest saadavad. 

See, milline põrand on, sõltub nendel vanadel jaapanlastel minu meelest ajastust - kõige vanematel on kangid jalgade vahel ja sisse-välja käimine pole eriti mugav (konkreetne iseki on selline, naljakal kombel kõiki kange saab kahe näpuga liigutada, sh esisilla lülitusi), veits uuematel on see kardaanitunne, veel uuematel on lage sile põrand ja juhtorganid jalust ära viidud.

Jaapanlastega arvesta, et väiksematel läheb kaasasolev mullafrees väga kompaktselt otse tagasilla külge ja haakekolmnurga koos kinnitustega pead lisaraha eest ostma.

Esilaadurit päris kõikidele mudelitele ei pakutud, sest see kinnitub oma poolraamiga traktori alla ja teatud isekidel polnud seda poolraami kuskile kinnitada.

Paar aastat tagasi oli hea mõte ka leedu poole vaadata, seal oli traktoreid palju suuremas valikus ja veidi soodsamalt ka.
Vasta
#16

Sai siis eile koju toodud MB kaubikuga üks korralik tükk rauda ja mõned haake asjad Big Grin
Masinaks sai valitud seekord ISEKI 22hj. väiketraktor. Otsisin päris palju ringi ja vaatasin ka neid hiinakaid siin ja seal aga peale seda kui IKH-s oma pea vastu hiinlast ära lõin, nii et verd tuli mõtlesin, et lasen tal edasi seal seista kui juba esimene sõprus selliseks kujunes Big Grin
Nagu mainisin, siis sai sõidetud päris palju mööda Eestit ja mitte ükski ei meeldinud või siis hind ei meeldinud aga lõppuks pakkus üks kodanik ise mulle traktorit ja sõitsin kohe vaatama ning tegime kohe ka kaupa.
Kõigerohkem meeldis mulle müüa juures see, et oli ise selle traktoriga sõitnud ja teinud oma asju, ning oskas ka rääkida sellest, mida küsida oskasin.
Mõni müüja ei suvatsenud isegi mulle kuu ajajooksul pilte saata või telefonile vastata, no ei tõmba kuidagi kohe ostma.
Masinal küljes siis esilaadur nagu soovisin, taga rippsüsteem, haakesse sahk, haakese kühvel ja käru vedamiseks latt. 
Vaja veel muretseda haakesse mullafrees ja vaheltharija (mitte piidega) kaherealine või mis arvate äkki sobib ka kolmerealine ? 
Ise olen vaadanud siit: 
http://www.transkapital.ee/?sisu=29
Mis arvate kas sellega saaks ka vagusid tõmmata ?
Vasta
#17

Varuosadega on Iseki puhul ikka paras peavalu. Tuttaval lendas veepump, pool aastat on otsinud. Transkapital lubas Jaapanist 3 nädalaga, sellest on sujuvalt umbes 3 kuud saanud, hind kah 400€ kanti. Praegu on jäänud üks võimalus USAst tellida, seal mingi asendus paistab olevat saada, päris kindel ka pole, tuleks tellida pildi järgi. 
Need Isekid tunduvad enamasti olema kõik üksikmudelid. Tookord kui otsisin talle netist seda pumpa, siis neid Iseki erinevaid mudeleid oli 6 lehekülge peenes kirjas...
Vasta
#18

(29-03-2017, 18:06 PM)Romka Kirjutas:  Varuosadega on Iseki puhul ikka paras peavalu. Tuttaval lendas veepump, pool aastat on otsinud. Transkapital lubas Jaapanist 3 nädalaga, sellest on sujuvalt umbes 3 kuud saanud, hind kah 400€ kanti. Praegu on jäänud üks võimalus USAst tellida, seal mingi asendus paistab olevat saada, päris kindel ka pole, tuleks tellida pildi järgi. 
Need Isekid tunduvad enamasti olema kõik üksikmudelid. Tookord kui otsisin talle netist seda pumpa, siis neid Iseki erinevaid mudeleid oli 6 lehekülge peenes kirjas...

Tänud võttan teatavaks ja hoian sellel asjal silma peal, et kui tilkuma hakkab siis kohe maha ja pulkadeks.
Selle ajastu asjad on tavalislt osandatavad ja remondtavad.
Kodanikud kes midagi kuskilt tellinud on võiks jagada neid linke kust.
Vasta
#19

(29-03-2017, 17:25 PM)Qunts Kirjutas:  ....
Mis arvate kas sellega saaks ka vagusid tõmmata ?

Kui Sul on kindel käsi ja muld on haritud ühtlaselt kobedaks, siis saab küll.

Võta kolmene, see kahene on motoploki jaoks.

Palju Sul rehvide jooksulaius on? Arvesta, et tänased kartulisordid ei kipu 70 cm laia vakku ära mahtuma...
Vasta
#20

Romka, kas ebay ei paku sulle veepumpa? Seal on üsna laialt jaapani traktorite kola saada, sest teisel pool maakera on nad vägap populaarsed.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne