Ettevõtluse teema
#61

pakun,et need seal pole ka lollid.täna viiakse riigitaksoga pimesoolikaga ära,kindlustust pole ok teevad tasuta.patsient võiks ikka midagi õppida eksju?aasta hiljem vaja järgmist kiireloomulist lõikust ja kui kodanik ikka ise nii loll ja aru ei saa milleks haigekassa maks,kas siis ikke peab ühiskassat nendele ohmudele kulutama?taksoga tasub ennast lasta viia küll kuna ise minnes on visiiditasu 5.-,takso sõidutab siis tasuta.mul 2 ettevõtjast sõpra ja kummalgi pole ravikindlustust.
Vasta
#62

Kui vanus ja tervis juba sealmaal, et pidevalt vaja midagi lõigata/putitada, siis on tõesti mõtet seda haigekassat maksta FIE-del.
Ise teen kõik selleks, et arsti juurde võimalikult vähe asja oleks (siiani on see ka korda läinud), samas palgatöölisena olen ma aastakümnetega seda maksu juba üksjagu maksnud ja ilmselt rohkem, kui keskmine eestlane.
 Oleks juba aeg teha süsteem, kus tervisliku eluviisiga inimene maksaks vähem või saaks mingi osa sellest rahast kasutada sihtotstarbeliselt tasulise raviteenuse eest maksmiseks (hambaravi, spaade terviseprotseduurid jne.), muidu pleki ainult joodikute ja narkarite ravi kinni, aga kui endal vaja, siis teenust netu. Konkreetne näide on Eestis massiliselt levinud seljaprobleemid - tavameditsiin ei aita, aga kiropraktikuid siiani ei tunnistata ja maksa aga omast taskust..
Vasta
#63

(07-04-2017, 16:05 PM)kolentin Kirjutas:  Kui vanus ja tervis juba sealmaal, et pidevalt vaja midagi lõigata/putitada, siis on tõesti mõtet seda haigekassat maksta FIE-del.

sa pole vist fie olnd kui sellist udu ajad.fie maksab sotsi kord kvartalis ja ette,maksuametit ei loksuta kust selle klotsi välja köhid.
Vasta
#64

FIE =Fucking International Enterprise. Big Grin
Olen selle kõik läbi teinud. Lõpuks tagusin julmalt sinna raha,sest muud üle ei jäänud. Lõpetasin esimesel võimalusel.
Vasta
#65

FIEna midagi peeti keerad, on suur oht, et maksuamet tuleb koju lusikaid üle lugema. Kirvena pea kohal rippuv ettemaks  sots näol ja muud hüved riigilt. Enivei on tegemist üsna masohhistliku tegevusega äri ajamiseks.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#66

(07-04-2017, 16:46 PM)Veskioja Kirjutas:  Miks lõpetasid?

Esialgu terviseprobleemid siis järgmisena ei jõudnud tööd teha+ ei suutnud sots maksu maksta. Haige selja ja nõrga tervisega vedasin majaümbert vanarauda ja müüsin kõike mida kannatas. Kõik sots maksuks. Grupi peale ka ei saanud algul ja nii see läks. Lõpetada ka ei saanud,sest elatustalude toetus oli võetud.... jne. Sain tunda süsteemi vilju. Lahkusin uppuvalt laevalt viimasena... Big Grin  ja õigel ajal. Pärast hakkasin töötuks.... ehk juba olen mitmeid kordi kirjutanud,kuidas ma tööbüroosse läksin tööd otsima..... ja sealt öeldi,et hakaku ma nüüd aktiivselt tööd otsima. Big Grin  Äri mida ajasin ei tasunud enam ära. Mis äri see enam on,kui kliendid on kõik sõbrad. Big Grin  Võiksin rääkida sellest nõrkemiseni aga vast piisab....
Vasta
#67

Töötukassa nalju omajagu kuuldud/nähtud. 
- Suht spetsiifiliste oskuste ja haridusega tegelane sai töötukassalt mingi 200€ kuus, otsis töökohta ja tegi mustalt "otsi", et kuidagi ära elada. Kui asi oli juba ligi pool aastat nõnda käinud, määrati töötukassa poolt mingi koolitus, kus tuli paar korda nädalas käia. Tegelane siis räägib mulle, et sai hea haltuuraotsa aga vaja kahe nädalaga ära teha. Hommikul siis varakult üles ja tööle, osadel päevadel kõigepealt pool või kolmveerand päeva töötukassa koolitus, siis kuni uneajani haltuura ja järgmisel päeval samas rattas. Ei jõua enam! Ja siis töötukassast teatatakse, et vältimaks inimese väga lodevaks ja laisaks muutumist, tuleb hakata käima tööharjutustel.
- Pensionieelikust naisterahvas. Oli mõnda aega töötukassas arvel ja avastas peale järjekordset visiiti saadud paberilt: "Töö leidmist takistab soovimatus minna poole koha või miinimumpalgaga tööle
Vasta
#68

(07-04-2017, 16:38 PM)muska71 Kirjutas:  
(07-04-2017, 16:05 PM)kolentin Kirjutas:  Kui vanus ja tervis juba sealmaal, et pidevalt vaja midagi lõigata/putitada, siis on tõesti mõtet seda haigekassat maksta FIE-del.

sa pole vist fie olnd kui sellist udu ajad.fie maksab sotsi kord kvartalis ja ette,maksuametit ei loksuta kust selle klotsi välja köhid.

Ei ole tõesti olnud, aga olen veidi uurinud seda süsteemi.

Ehk, kui su aastased kulutused riiklikule arstiabile ületavad tugevalt 1500 EURi, siis on sellisel maksmisel mingi point. Kui ei ole, siis ei ole ka pointi fie olla, tuleb mingi muu vorm leida.
 
Samas on mõningaid iskuid, kes fie-na kenasti toime tulevad ja väga rahul on.
Mis trikiga, seda ma ei tea, ju on siis sissetulekud nii võimsad..
Vasta
#69

Jah,kui tervis kannatab,egas siis töö otsa lõppe. Ainult et võid ennast sandiks töötada aga ega seda rikkust sul ka ei tule. Ma näiteks ei ole suitsu teinud ja viina ka pole tahtnud....aga ei ole mina ikka rikkaks saanud. Sad Olen saanud lihtsalt ära elada. Vaatan ka teisi ümberringi,teised ka pole kuhugile oma tööga jõudnud. Kas kõik on laisad või....  Midagi on siin viltu. Big Grin
Vasta
#70

Üks väike õnnetus ja istusin 2,5 kuud kodus haiguslehel. Kui haigusraha poleks saanud, oleks olukord ikka väga hull olnud. Ilma ravikindlustuseta ei tasu olla.
Vasta
#71

Mul tuli ka üks elust võetud töötuskassa lugu meelde.

Tuleb siis üks "töötu" kohustuslikus korras oma nägu ette näitama ja muidugi tuttava klienditeenindaja juurde. See loeb seal moepärast epistlit ja sordib pabereid, et palk ilusti välja teenida ja endal väga häbi poleks. Natuke aega seal asjatavad, kui "töötul" ehitajal pilk kellale satub ja teeb siis tädile üle saali kostva karuse häälega märkuse, et kurat, tee kiiremini, mul vaja tööle minna. Naer saalis muidugi...õnnetuseks on märkamatult seltskonnaga liitunud ka mingi osakonnajuhataja või kes teab mis ülemus, kes oma tavapärasel kontrollkäigul. See teeb küll üpris suured silmad sellise jutu peale. Ja kuidas tädil pealikuga seesugune riigi alustalade õõnestamine ära siluda õnnestus, ei tea. Aga ehitaja saanudki aru, mis ta nüüd nii väga valesti ütles või tegi ja läks rõõmsa meelega tööle, haiguskassa jälle pikendatud, mis elul niimoodi viga..
Vasta
#72

(07-04-2017, 21:51 PM)Veskioja Kirjutas:  Noo mina kindlasti olen laisk,ei viitsi ja suitsu lääb kõvasti viinast enam eriti ka lugu ei pea,aga topsi ka ei sülita.Rahalist rikkust seda jh ei paista,ei kuskilt,ega eriti taha ka,see liigne peavalu,tähtis,et tervis vastu peaks.Midagi peab ju tegema,koer ja naine on,väike maa ja metsa tukk,mis siin veel tahta,käed jalad ka liiguvad,vot see ongi rikkus  Rolleyes

No seda "rikkust" hindan minagi. Aga seda rikkust mida hindavad rahajummalad,vaat seda ei tule ega tule. Big Grin
Vasta
#73

Mull käis asi jah kiirabi kaudu ja ei sõidutatud sinna. Läksin jala. Alul sain sõimata, sest neil olla uks lukus olnud ja mina niimoodi kell neli hommikul tallan siina ilma pikema jututa sisse. Ei pidavat tohtima. Pidavat väljas olema kella nupp mida pressides oleks siis tuldud, ainus häda oli, et ma ei leidnud seda. Küll suurt otsingut ei alustanud, aga niisama möödaminnes ei leidnud. Big Grin


Samas on selline totter näide ühe tuttava kurgumandlitega, kus oli mehel juba nii fekaal seis, et need ajasid mäda välja või ajasid mäda välja ja oli 40 palavik. Seda siis ikka kuus korra vähemalt ja ikka kaks nädalat järjest. Mees küsis, et ehk saaks selle jama eemaldada ja selle peale siis pani arst ta järjekorda. See oli siis 2,5 aastat ooteaega. Kuna mehel olid juba luud kondid sellest pidevast põletiku protsessist haiged, siis ta tundis huvi miks nii pikk aeg. Öeldi, et no järiekord noh. Küsimuse peale, et kas ilma ei saaks oli vastus, et saab ikka, 180€ ja teeme ülehomme ära.
Kuna tüüp on üks nendest kes nagu ei käi väga arstidevahet, sest ei ole vaja olnud, siis tekkis meil mõlemal küsimus, et milleks siis üldse maksta, kui nagunii selle eest midagi ei saa.
Või järgmine, kus mehel olid rinnus valud ja öeldi et tuuletõmbust saand ja ära virise. Võttis rahapataka tagataskust välja andis õigele mehele vastu pead ja lõigati rinnust lapse rusika suurune kasvaja välja. Läks jah 800€ maksma, aga vähemalt enam ei valutanud.

Minul ei ole praegu haigekassat ühe veidra asja tõttu. Nimelt jäin pisiplikaga koduseks ja kui uusisin, et kuidas ma end kindlustada saaks, siis tuli vastuseks, et See on eri juhtum ja käsitletakse ainult kirjaliku avalduse aluse. Kusagilt on nagu meelde jäänud, et isad võiks nagu kah lastega kodus olla, aga miks selline vastus, ei ole uurinud.
Võimalik, et lihtsalt oli ametnik eelmine päev vähe rohkem tinutanud või oli panematta.

Siukene täiesti kasutu jutt sai siis. Big Grin

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#74

No olen mina ka V. kiirabis sõimata saanud mitmeid kordi. Plikuskad muudkui tallavad seda vana juttu,et "Miks te perearstile ei lähe?","Miks te perearstile ei lähe?" Mina loll siis ikka jahun,et perearstile edasi tagasi 40 km. ja teie juurde 20. Big Grin  
Korra läksin siis ise haigla vastuvõttu,sest juba mitu päeva sant olla ja palavik hakkas tõusma. Esimene asi-sõimati kohe läbi. No see venelaste komme.... pärast vaat et kallistavad. No ütlesin siis neile,et andke mu ID-kaart tagasi,lähen minema! "No ei lähe te siit kuhugile!" Selline komme siis. Peale pikemat tänitamist hakati mind uurima. Ülevalt tuli dr. B. ja vaatas mulle pikalt silma. "Jätame su igaks juhuks sisse!" No ja õieti tegite! Mõne tunni pärast hakkasid mul suured valud seljas ja kõhus. Kõige hullem oli see,et see juhtus vist laup.õhtal...kui juba kõik majast läinud... Big Grin  Haiglas ei juhtu nädalavahetusel ju midagi,eksju? Sain valuvaigistit ja vedasin kuidagi ennast esmaspäevani välja. Esmaspäeval muidugi läks haiglas hirmsaks sebimiseks-mind hakati uurima. Big Grin  Aga valud olid selleks momendiks juba mööda läinud...... Ja peale uurimist ei leitud midagi,arvati et neeruliiv. Põrguvalu oli.
Seega,läksin ise haiglasse,hoidsin kõigi aega ja raha kokku aga sõimata sain ikkagi. Big Grin 
Teinekord sattusin ühe nõia otsa öösel. Küll uuris ja puuris,et mis mul kodus juhtus jne... käis lausa närvidele. Hiljem kuulsin,et sai kinga. Jube putukas oli. Inimese moodi ei mõistnud suhelda. Nigu krants oli.
Mitu korda olen mõelnud kutsuda politsei kiirabisse.... sest ei taheta teenindada.....  ja ikka ja jälle olen mõelnud,et milleks ja kelle jaoks on need inimesed seal tööl.....

Aga selle kehva jutu peale kõigile Viljandi arstidele ja kiirabitöötajatele,kes mind on aidanud- SUURED TÄNUD!

T.TALUPOEG TALUJA -suurkannataja. Big Grin
Vasta
#75

Sõimata saamine ju kohustuslikus kavas haiglates. Ma ei tea, võib-olla uuel ajal uued kombed ses osas, aga oli aeg mil isegi kui arsti käest pääsesid, siis lõpuks mingi koristaja koridori peal käratas ikka midagi.
Vasta
#76

(09-04-2017, 17:18 PM)cesium Kirjutas:  Sõimata saamine ju kohustuslikus kavas haiglates. Ma ei tea, võib-olla uuel ajal uued kombed ses osas, aga oli aeg mil isegi kui arsti käest pääsesid, siis lõpuks mingi koristaja koridori peal käratas ikka midagi.

No ja milleks siis seda kassat maksta,  maksad korralikult aastaid ja siis saad ka sõimata.    Maksa parem siis kui haige oled ja keegi ei sõima, otse vastupidi, oled nagu kuningas.

Üks haigla vanasõna ka: tasuta haiglas ei suuda selgeks teha, et haige oled. Tasulises ei suuda selgeks teha, et terve oled ☺
Vasta
#77

Sellele ma ei vaidlegi vastu.
Vasta
#78

(05-04-2017, 00:10 AM)impreza Kirjutas:  
(01-04-2017, 07:46 AM)Inri Kirjutas:  Palgatööl keerasin tervise peesse, sest ma pidin kellast kellani rabama. Omapead tehes lähen kuna tahan ja teen palju tahan.

Vöta roosa prill eest Big Grin

Millele vihjad?
Vasta
#79

Firma - see ei ole sugugi imelihtne. Sul peab olema kapital. Ükskõik, mis kujul. Oskused, teadmised, ideed, nutikus jne. Kui oled lihtne mördiööbik või tavotituuker ilma oskuseta ennast müüa...siis on suht raske vee peal püsida Cool .
 Maksudest - juhatuse liikme tasu versus töölepinguga enda firmas töötamine - kui võtta jutuks haigekassa kindlustatuseks vajalikud summad, siis mõlemal juhul miinimumtasu või -palka endale makstes tuleb summade vaheks mingi väike kogus eurosid..kas oli see 2 või 7 eur vms. Juhatuse liikme korral on selline asi, et nii, kui üks päev maksu mittelaekumisest üle läheb on kindlustusel kriips peal. Ja ootad siis järgmise kuu 11-dani, et asi uuesti aktiveeruks.
 Töölepingu puhul see nii ei ole, seal on aega 2 kuud asju korda sättida. Mina läksin igal juhul töölepingule üle. Noh, firmasisesed paberid tuli korda ajada, seda jah, tegemist oli. Aga on ka korras siis Smile .


Vasta
#80

(09-04-2017, 21:10 PM)Inri Kirjutas:  
(05-04-2017, 00:10 AM)impreza Kirjutas:  
(01-04-2017, 07:46 AM)Inri Kirjutas:  Palgatööl keerasin tervise peesse, sest ma pidin kellast kellani rabama. Omapead tehes lähen kuna tahan ja teen palju tahan.

Vöta roosa prill eest Big Grin

Millele vihjad?

Vihjan sellele et ei lähe sa kunas tahad, lähed siis kui klient tahab ja tegema pead kordades rohkem
kui palgatööl ja ise endale haiguslehte kah ei esita töötad kuni ninast veri väljas..
Olen mölemat varianti proovinud,nii et tulen kui tahan teen palju tahan vöid ainult ölle
raha teenida .........................

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne