Ettevõtluse teema
#81

Alati on võimalik valida vabatahtlik/era ravikindlustus, maksab vähem kui sotsmaksu maksta. Olles ise ka väikefirma omanik/tööline, siis võtaks selle, aga maksuamet tahab näha kedagi kes firmas töötab, nii et peab hingekirjas olema. Haigekassa kulul väike opp ka tulemas, nii et tuleb natuke maksta ikka.

 Haigla sõbralikkuse kohta ka kommentaar, käisin reedel lapsega haiglas ja talle pandud tilguti vooliku ühendus lekkis, läksin ette kandma et selline asi, siis tuldi ja imestati et seda pole kunagi juhtunud ja ju me ise susisime midagi, veeretasid näpu vahel voolikut ja ütles et korras. Ei saanud korda, aga kutsusin teise õe ja see vahetas vooliku ära ilma draamata.
  Ja üks õde tõi meile veel süüa ka, kuigi meile polnud ette nähtud. Kui kõht on täis, siis kõigil meel parem.
Vasta
#82

Kui tahad eraäris mõnusalt toimetada, siis valid vähese konkurentsiga koha - seal otsustad juba ise, kuna, kus ja kuidas. Neid kohti on küll väga vähe ja tihtipeale nõuavad veel minit eriharidust, lubasid vms. Siis jääb veel riigiteaduse eriala läbimine ja ametnikupõli. Hiljutine teade oli selline, et Ai-Mjau aku osutus liialt vähese mahtuvusega olema, et tööaega kruiisimisega sisustada. Sinna muidugi laekuvad inimesed, kes ei taha vastutust, nagu erasektoris kombeks. Ei ütle, et kõik riigiametnikud on sellised, kuid olen näinud mõnda, kes erasektorist suundub riigiametisse just vastutuse tõttu. See riik tundub viltu olevat, kus me loome hea palgaga sotsiaalseid töökohti.
Vasta
#83

(09-04-2017, 21:57 PM)impreza Kirjutas:  
(09-04-2017, 21:10 PM)Inri Kirjutas:  
(05-04-2017, 00:10 AM)impreza Kirjutas:  
(01-04-2017, 07:46 AM)Inri Kirjutas:  Palgatööl keerasin tervise peesse, sest ma pidin kellast kellani rabama. Omapead tehes lähen kuna tahan ja teen palju tahan.

Vöta roosa prill eest Big Grin

Millele vihjad?

Vihjan sellele et ei lähe sa kunas tahad, lähed siis kui klient tahab ja tegema pead kordades rohkem
kui palgatööl ja ise endale haiguslehte kah ei esita töötad kuni ninast veri väljas..
Olen mölemat varianti proovinud,nii et tulen kui tahan teen palju tahan vöid ainult ölle
raha teenida .........................

Lähen kuna tahan ja teen palju tahan, kuna võtan tööd mille puhul tean hinnata kaua aega kulub, millised on riskid ja korrutan selle kuluva aja 2,5'ga kuna ei tea kuna tekib olukordi kus vaja lastega arstile minna, või lihtsalt ei taha midagi teha. Õlle raha eest ei hakka ma kindlasti sellist tööd tegema. Hädalisi võtan vahele harva ja  just selle arvestuse arvelt.
Vasta
#84

(09-04-2017, 22:28 PM)Inri Kirjutas:  
(09-04-2017, 21:57 PM)impreza Kirjutas:  
(09-04-2017, 21:10 PM)Inri Kirjutas:  
(05-04-2017, 00:10 AM)impreza Kirjutas:  
(01-04-2017, 07:46 AM)Inri Kirjutas:  Palgatööl keerasin tervise peesse, sest ma pidin kellast kellani rabama. Omapead tehes lähen kuna tahan ja teen palju tahan.

Vöta roosa prill eest Big Grin

Millele vihjad?

Vihjan sellele et ei lähe sa kunas tahad, lähed siis kui klient tahab ja tegema pead kordades rohkem
kui palgatööl ja ise endale haiguslehte kah ei esita töötad kuni ninast veri väljas..
Olen mölemat varianti proovinud,nii et tulen kui tahan teen palju tahan vöid ainult ölle
raha teenida .........................

Lähen kuna tahan ja teen palju tahan, kuna võtan tööd mille puhul tean hinnata kaua aega kulub, millised on riskid ja korrutan selle kuluva aja 2,5'ga kuna ei tea kuna tekib olukordi kus vaja lastega arstile minna, või lihtsalt ei taha midagi teha. Õlle raha eest ei hakka ma kindlasti sellist tööd tegema. Hädalisi võtan vahele harva ja  just selle arvestuse arvelt.

Äkki ütled millega tegeled?Äkki vahetaks isegi elukutset nagu Ivan Vassiljevits...

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta
#85

(09-04-2017, 22:31 PM)impreza Kirjutas:  
(09-04-2017, 22:28 PM)Inri Kirjutas:  
(09-04-2017, 21:57 PM)impreza Kirjutas:  
(09-04-2017, 21:10 PM)Inri Kirjutas:  
(05-04-2017, 00:10 AM)impreza Kirjutas:  Vöta roosa prill eest Big Grin

Millele vihjad?

Vihjan sellele et ei lähe sa kunas tahad, lähed siis kui klient tahab ja tegema pead kordades rohkem
kui palgatööl ja ise endale haiguslehte kah ei esita töötad kuni ninast veri väljas..
Olen mölemat varianti proovinud,nii et tulen kui tahan teen palju tahan vöid ainult ölle
raha teenida .........................

Lähen kuna tahan ja teen palju tahan, kuna võtan tööd mille puhul tean hinnata kaua aega kulub, millised on riskid ja korrutan selle kuluva aja 2,5'ga kuna ei tea kuna tekib olukordi kus vaja lastega arstile minna, või lihtsalt ei taha midagi teha. Õlle raha eest ei hakka ma kindlasti sellist tööd tegema. Hädalisi võtan vahele harva ja  just selle arvestuse arvelt.

Äkki ütled millega tegeled?
Valgustusraie, ohtlikud puud vajadusel ka suurem mets.
Vasta
#86

Ristkülikuentusiastide kevadkokkutulekToungue

Härrased, siin on täiesti tasuta võimalik privas suhelda, kasutagem siis seda võimalust, enne kui internet täis saab.
Vasta
#87

eile just vestlesin koleegist sõbraga kes ei maksa sotsi,ütles,et milleks maksta?haigekassa kulul oleks suvel kui tipphooaeg ja vaja tööd teha alles saanud opile.oma rahakotil,aga läks siis kui soovis ehk talvel.väike iva asjal olemas,et milleks nuumata riiki kui ise vajalikul hetkel mitte kui midagi vastu ei saa?teed omale ise panka nt ravikindlustus arve ja iga kuu maksad sisse ja kui vaja siis kasutad.lisaks selline arve või konto teenib paremat tulu kui tavakonto.
Vasta
#88

Üldiselt korralik elu ning tervisekindlustus katab enamuse ja vajaduselt tuleb nagunii erakliinikusse minna....

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#89

(15-04-2017, 11:36 AM)mlsluik Kirjutas:  ...vajaduselt tuleb nagunii erakliinikusse minna....

Minu (elu)KOGEMUSLIK raudne soovitus: unustage ära igasugune "era", sest REAALSE terviserikke puhul aitavad Teid ikkagi VAID PERH ja Maarjamõisa! Näidake, kus kurat on ERAarstiabina vähiravi, veresoontekirurgia koos südamekirurgiaga, põletusekirurgia etc, etc??? PS: mul on isegi perearst munitsipaal ehk mitte-era ja tänu neile kahele NAisele olen ma äkki praegu üldse elus. Mina polnud nende jaoks "palganumber ja riiklik patsienidi-pearaha" vaid Inimene ja noor Mees oma tervisehädadega. 

Selle erakliinikuga on nii, et hambaarst, günekoloog-androloog ja spordiarst võivad olla era, kui tegu on tõsisema ravimisega ja/või LASTEGA, siis ikka need, kes teavad ja oskvad Wink Aga et laste ravi pole ju ka tasuta, siis ei tasu väiekste laste vanematel liiga palju afišeerida sotsmaksu mittemaksmist Big Grin
Vasta
#90

Erakliinikutes töötavad peamiselt samad arstid kes riiklikus sektoris...   See et arst teise majja astub ei tee teda veel rumalamaks ega saamatumaks. 
Seni saanud abi peamisellt erasektorist kuna lihtsalt ei ole seda aega et oodata kuna lõpuks löögile saab, kuna eestis olen niigi vähe siis tavaliselt on vaja minna kohe ja praegu mitte kolme kuu pärast.  Kui vaja siis suunavad riiklikusse uuringule ning seda suht kohe ja ilma ootamata. Maksab küll aga üldiselt kindlustused katavad kõik.

Seoses liikuva tööga on üle euroopaline ravikindlustus ja mõningaid kokkupuuteid on olnud teistegi riikide kliinukutega, kõige positiivsema mulje jättis 7aasta tagune seik kui rootsis Sundsvalli haiglas sõrm öösel tagasi õmmeldi ja käsi korda tehti, oli tunda et personal andis endast kõik mis võimalik ning tundsid siirast rõõmu kui järgmisel päeval selgus et kõik toimib nii nagu peab ja nende ponnistused läksid asja ette. 
Koheldi nagu kuninga kassi ja nö idast tulnuna oli endal kohe päris piinlik...     Paar nädalat hiljem olin parasjagu eestis ja mõtlesin et lasen siis Tartu Ülikooli perearstikeskuses oma perearstil niidid välja võtta, sealt saadeti esmajoones pikalt et mine sinna kus need sul pandi, pole nende asi. Tohhoh tilli, milleks kurat ma siis eestis sotsi üldse maksan kui isegi paari kuramuse niiti ei taheta välja võtta. Lõpuks kiskus niidid välja aga sama töö oleks suvaline veterinaar ka lemmiklooma kliinikus ära teinud kiiremini, ilma draamata ja palju valutumalt...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#91

(15-04-2017, 12:23 PM)mlsluik Kirjutas:  et lasen siis Tartu Ülikooli perearstikeskuses oma perearstil niidid välja võtta, sealt saadeti esmajoones pikalt et mine sinna kus need sul pandi, pole nende asi. Tohhoh tilli, milleks kurat ma siis eestis sotsi üldse maksan kui isegi paari kuramuse niiti ei taheta välja võtta. Lõpuks kiskus niidid välja aga sama töö oleks suvaline veterinaar ka lemmiklooma kliinikus ära teinud kiiremini, ilma draamata ja palju valutumalt...

Sellise möla peale oleks pidanud Politsei kutsuma. Big Grin
Vasta
#92

Hm , või politsei . Ühes Tallinna polikliinikus oli laborant või õde või kuidas neid kutsutakse , kes veenist verd võtavad joobes , kõndis nii , et tuikus seinast seina , sealt raviasutusest tehti lahti , nüüd on järgmises raviasutuses , kombed endised , helistasin mina siis politseisse , et isik , kes joobes , ei peaks verd võtma ( seal käivad ka väikesed lapsed ) , politseist lubati , et kohe ja kiiruga teeme asja korda ... . m Mõne tunni möödudes siis keegi mees helistas ja uuris , miks ma politseisse helistasin , näe helistasid , aga politsei midagi ei teinud , töötaja on diabeetik ja diabeediravim tekitab alkoholilõhna ja tööandjal pole õigust töölepingu järgi töötaja joovet kontrollida , ja nii vist ongi , igatahes pole politsei asi , kui töötaja on joobes , ilmselt pole selline meditsiinitöötaja ohtlik .
Vasta
#93

(15-04-2017, 12:23 PM)mlsluik Kirjutas:  Lõpuks kiskus niidid välja aga sama töö oleks suvaline veterinaar ka lemmiklooma kliinikus ära teinud kiiremini, ilma draamata ja palju valutumalt...
mingite niitide pärast ei lähe juba aastakmneid arste tüütama,võtan ise välja ja olen ka lastel välja võtnud.üks aasta lendas rele näkku ja nina kõrvalt traageldati kokku,kodu peegli ees nokkisin niidid välja.
Vasta
#94

Noh, kipsi võib ka ise panna, igasugu võrku ja segusid ju saadaval. Pildi teed moblaga, neil viimasel ajal päris hea resolutsioon Big Grin

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#95

(15-04-2017, 21:16 PM)metsakohin Kirjutas:  Noh, kipsi võib ka ise panna, igasugu võrku ja segusid ju saadaval. Pildi teed moblaga, neil viimasel ajal päris hea resolutsioon Big Grin

Jee. Olid olemas kõiksugused kindlustused. Läksin traumapunkti nende pandud kipsi (käele) maha võtma ja avastati, et eelmisel korral oli midagi märkamata jäänud. Vaja paigaldada uus kips. Vat nüüd lähete siiasamasse apteeki ja ostate oma raha eest miskise kipsmähise või mis ta oligi. Tartus, viimane kroonisuvi ja ca. 250-
Vasta
#96

Aga kuidas siis ikkagi on selle fie ja oütamisega. Ise käin palgatööl mujal, kuid hulga ülekasvanud metsa. Oli mõte teha oü kus ise olen tööline, teise tööandja poolt on niikui nii sotsmaks makstud. Oü-na saaks kõik seadmed ja kütted 20% soodsamalt plaan oleks just traktor ja käru soetada, päris palju peaks vähem maksma. Teeks ise kõik küttepuudeks ja ehitaks katusealuse kus nad saavad kuivada ja kui on soe talv ning puu ei lähe, siis ootavad seal lihtsalt järgmist talve. 
Kokkuostjate hinnad nii väikesed, et 3 meetrisena müümine näib suhteliselt mõttetu tegevus ja raieõigusest parem üldse ei räägi.
Vasta
#97

Mul on palgatöö kõrvalt kaks projektifirmat hingetaga kus toimub midagi vastavalt vajadusele. Suurema osa ajast ei toimu. (küüslauguvärk jm hooajaline põllumajanduse värk.) Põhisissetulek ja kindlustused on ikka palgatöölt. Kui 1 mehefirma teha siis see ei kohusta mingit moodi kohe palgatööst loobuma ja endale ametlikku palka maksma. Kui muidugi töömaht ei hakka palgatööd segama. Kui tuleb teha valik ühe või teise vahel, siis peab selleks ikka hästi valmis olema.

OÜtamisega väikeses mahus ettevõttes ei pruugi kuskilt kohe 20% ehk käibeka võrra soodsamalt asju saada. Käibemaksu kohustus eeldab, et sul on olemas ka mingi käive. Peast nüüd ei ütle mis need künnised olid, aga mingi aeg oli 16000€ aastas ja plaaniti vist tõsta 40000€ aastas, et üldse käibemaksukohustuslasena ennast arvele võtta. Tihitpeale muidugi lastakse firmat registreerides ka nn ausõna peale kohe ennast käibemaksukohustuslaseks võtta, kuid võib juhtuda et nõutakse tulevase käibe tõestamiseks mingeid eellepinguid klientidega vms.
Vasta
#98

(16-04-2017, 06:56 AM)maisalup Kirjutas:  Aga kuidas siis ikkagi on selle fie ja oütamisega. Ise käin palgatööl mujal, kuid hulga ülekasvanud metsa. Oli mõte teha oü kus ise olen tööline, teise tööandja poolt on niikui nii sotsmaks makstud. Oü-na saaks kõik seadmed ja kütted 20% soodsamalt plaan oleks just traktor ja käru soetada, päris palju peaks vähem maksma. Teeks ise kõik küttepuudeks ja ehitaks katusealuse kus nad saavad kuivada ja kui on soe talv ning puu ei lähe, siis ootavad seal lihtsalt järgmist talve. 
Kokkuostjate hinnad nii väikesed, et 3 meetrisena müümine näib suhteliselt mõttetu tegevus ja raieõigusest parem üldse ei räägi.

FIE puhul on ainus positiivne asi asjaajamise odavus ja lihtsus asutamiselja väidetavalt raamatupidamise "lihtne korraldus", Sisuliselt tasub olla FIE ainult siis kui teed teenust eraisikule ja soovitavalt muu töö kõrvalt, kust tasutakse sots maks. Muidu maksad kohustuslikult, soovid Sa seda, või mitte avansilist sots. maksu ja aasta lõpus kõik muud töötasu maksud otsa. Nagu mainitud vastutab FIE kogu oma varaga ja kui keegi juhtub Sind USA stiilis kahjunõudega kohtusse kaebama, siis vastutad kogu oma varaga. OÜ vastutab põhikapitali (min 2500,-€) ulatuses...
Muudel juhtudel on alati kasulikum ettevõte luua.
Antud juhul ei oleks vaja ennast isegi tööle palgata. Oled juhatuse liige, palka ei maksa, pole ka maksukohustust. Kui teed teenust eraisikule pole mõtet ka km. kohuslaseks registreerida (kas eraisik ikka tahab 20% kallimaid küttepuid?) Samas kui jooksvad kulud on tõesti suured, siis regad km. kohuslaseks ja saad juba kuludelt 20% tagasi.
Seadmed ja ruumid rendid eraisikuna ettevõttele (oli vist mingi  200€ kuus lausa maksuvabalt?), vältimaks OÜ ebaõnnestumise korral neist ilmajäämist. Kui ei soovi palka ja makse maksta, võtad dividendid koos tulumaksuga ja kui soovid ärist lahkuda, siis on selleks ka valutumaid viise kui pankrott...


Vasta
#99

On ka võimalus soetada juba toiminud ja korraliku ajalooga km kohuslane, kasutatud peast. Neid ikka liigub mõnikord. Omaette küsimus on see, et kui tegevus pidevalt ei toimu, kas nad seal peakontoris seda kohuselisust siis ära ei võta. Ja kokkuhoid 20% on pigem näiline, kui sa oma toodangut ausalt pead müüma. Enamus turuosalistest arvatavasti ei tee seda ja sinu puud on seetõttu kallimad, võib-olla küll paremad, kuid enne müüakse odavalt pooltoored-märjad puud ära, kui hakatakse korralikke ja kalleid ostma. Enamus huvilisi ärkab ju siis, kui külmataat aknale kobistab. Ja siis on raske pealevaadates keeruline vahet teha, mis on mis.

Ostsin hiljuti kaaraua poest kuivi ja pakitud lepahalge kaminasse. Peal oli kohe kiri, et niiskusesisaldus 20% ja lepapuud. Koju jõudes pakid lahti harutanud, tuli välja, et halud on küll pealt kuivad, kuid lõhki lüües suisa toored. Hiina niiskusemõõtja andis tulemuseks, et 30-45% mahust sisaldas vett. Pealekauba oli sama raha eest kaasa pandud pea pool kogusest männi-ja vähemal määral kasehalge. Kasulik kaup, ütleks. Mingi metsanotsu talu, või kes see tootja võis olla, ei mäletagi enam peast.

Küttepuude äri on selle poolest huvitav, et ostja poolelt vaadates saad sa kuivad puud ainult seeläbi, kui ostad märjad halud ja kuivatad neid senikaua, kuni nad tõepoolest ära kuivanud on. Kuna olen siinpool letti aastaid ses bisnises osalenud, siis võin väita, et mõistliku hinnaga ja head kraami pikemaajaliselt osta pole võimalik. Kõige kauem on mul ühe müüjaga koostöö kestnud kolmel hooajal. Esimesel-teisel tõi ta kuivad ja head puud, kolmandal olid halvad. Minu tagasiside peale möönis vaid, et jah mõni pindmärg võis hulgas olla küll, kuna katus oli natuke läbi lasknud. Tegelikkus oli hoopistükkis hullem. Täielik vene rulett, tulemused pole küll nii fataalsed, kui filmis. Pealekauba on vaid üksikutel kordadel klappinud ostetud kogused. Miskipärast on see kaalukauss alati minu kahjuks kaldunud. Ja ei lao ma neid omal kuuri alla millimeetriste vahedega, vaid kuidas juhtub, tavalist viisi. Kastis mõõdad ära, jah, näe on seal mingid 6 ruumi kui kokku lepitud, laod ära - viis kopikatega, või vähemgi. Korrutad siis läbi ja saad teada, mis see õnn tegelikult maksis. Ega mul rahast kahju pole, lihtsalt kuidagi tobe on mingi sellise jamaga pidevalt petta saada.
Ei ole see kerge äri, ei ole.
Vasta

(16-04-2017, 09:59 AM)hulgus Kirjutas:   
Antud juhul ei oleks vaja ennast isegi tööle palgata. Oled juhatuse liige, palka ei maksa, pole ka maksukohustust. Kui teed teenust eraisikule pole mõtet ka km. kohuslaseks registreerida (kas eraisik ikka tahab 20% kallimaid küttepuid?) Samas kui jooksvad kulud on tõesti suured, siis regad km. kohuslaseks ja saad juba kuludelt 20% tagasi.
Seadmed ja ruumid rendid eraisikuna ettevõttele (oli vist mingi  200€ kuus lausa maksuvabalt?), vältimaks OÜ ebaõnnestumise korral neist ilmajäämist. Kui ei soovi palka ja makse maksta, võtad dividendid koos tulumaksuga ja kui soovid ärist lahkuda, siis on selleks ka valutumaid viise kui pankrott...
Nokesse keelab sul mitut oü-d pidada?nt üks käibekohuslane ja teine mitte või kui ühel saab käibe piir tõis siis majandad teisega.metalli ostes pidi sellest aastast käibekohuslane firma saama käibe vabalt metalli osta(exmet väits).aastane kulu oü majandamisel simplbuuks 60 ja aastaaruanne teist samapalju või nats peale oleneb mahust.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne