Ettevõtluse teema
#21

Väljapressimised, liigkasuvõtmised, prostitutsiooni vahendamine, salakaubavedu, karjäär poliitikas jne...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#22

(31-03-2017, 22:04 PM)pkmp Kirjutas:  
(31-03-2017, 15:07 PM)Martin460 Kirjutas:  Kõlab nagu kedagi sunnitaks püssitoru oimukohal asutama oma transpordifirmat? Tegelege millegi mõistlikuga selleasemel!

Hea küsimus tegelikult, aga mis see oleks?
Ette rutates vastuses kõik palgatööd jätaks sedakorda kõrvale.

Samas hea palgatöö on parem kui "iseenda ori" olla, st hommikust õhtuni ja ka nädalavahetuseti rabada, sest "peab" (ise peksad end tagant) ja seejuures mitte paremini ära elada kui 8-17 tööd tegev palgatöötaja. Rolleyes
Vasta
#23

Palgatööl keerasin tervise peesse, sest ma pidin kellast kellani rabama. Omapead tehes lähen kuna tahan ja teen palju tahan.
Vasta
#24

(31-03-2017, 13:51 PM)Telc Kirjutas:  .........

Proovi toiduga kokkupuutuvat tegevusala. Ava söögikoht või toidupood või kasvõi burksiputka. Ausõna, kui see eelkirjeldatud autoveo situatsioon tähendab seda, et sind koinitakse igasse auku, siis toidukaupadega tegeledes saad lisaks veel kaenlaalustesse ja põlveõnnaldesse ja varvaste vahele.
..........

Mul hakkas kohe kergem. Minult kogu aeg mingid inimesed küsivad, et miks te (st minu naine, kes praegu palgatööl toitlustuses) söögikohta ei tee.
Vasta
#25

(31-03-2017, 22:17 PM)mlsluik Kirjutas:  Väljapressimised, liigkasuvõtmised, prostitutsiooni vahendamine, salakaubavedu, karjäär poliitikas jne...
Enamus neist juba levinud ettevõtmised. Wink
Esimest kahte nimetatakse nüüd ametlikult finantsteenusteks, pangad, inkasso, jm. sms, piiks-piiks, intressid viivised jm. Maailma vanim amet ka juba ära jagatud, tervisekaitse ja muud riigiametid kukil.
Salakaubaveol pole suurt mõtet, suurel kodumaal on kõike vabalt saadaval, viina järgi käivad põhjapoolt inimesed laevas (1l absolut 10€) lõuna omad lätis. Kui siis juba konteinerikaupa, pitsatiga paberiga ja suurest majast kontorilaua tagant, aga see nõuab keskmisest paremat haridust, seadusetundmist ja ajupotentsiaali.
Aga vat see viimane, too on siuke peenike ja tasuv äri. Tegevuslubasid ei nõuta, ausus, ülemäärane haridus ja hea maine pole olulised, ausus on pigem isegi kahjulik karjäärile. Finantsseis võib kehva olla, küll paraneb. Töö konti ei murra ja see mille pealt lihtne ettevõtja erisoodustusmaksu maksab, on seal jooksev kulu.


Vasta
#26

(01-04-2017, 07:46 AM)Inri Kirjutas:  Palgatööl keerasin tervise peesse, sest ma pidin kellast kellani rabama. Omapead tehes lähen kuna tahan ja teen palju tahan.

Väga vähe on selliseid õnnelikke. 
Ise olen ikka päris mitut näidet näinud, kus inimesed justnimelt oma ettevõtte alustamisega ennast pooleks rebestavad ja tervise kaotavad.

Palgatöö tegija kaitseks on mingidki seadused, ettevõtja jaoks on vaid repressioonid.
Vasta
#27

Sellele kirjutan küll kahe käega alla. EW jaoks pole hullemat vihavaenlast, kui ettevõtja.

Ilmselt lõplik õnn saabub meie õuele, kui viimane ettevõtja on oksa poodud.
Vasta
#28

(31-03-2017, 11:21 AM)hulgus Kirjutas:  ..
Ka iseendale pead ju (min)palka maksma?

ei pea min maksma oluliselt vähemaga saab kenasti ravikindlustuse kätte.
Vasta
#29

(04-04-2017, 18:57 PM)muska71 Kirjutas:  
(31-03-2017, 11:21 AM)hulgus Kirjutas:  ..
Ka iseendale pead ju (min)palka maksma?

ei pea min maksma oluliselt vähemaga saab kenasti ravikindlustuse kätte.

Ja milleks seda ravi värki vaja on?  Viimati kui seda asutust külastasin võeti kohe traumapunktis viiekas ja edaspidi, et korralikku ravi saada pead ikka sajalisi luftitama. Hambaarstist ei hakka rääkimagi. Mul naine käis aastaid seljaga tasuta arsti juures ja aint hullemaks läks (sinnagi sai läbi tutvuste). 6 kuud tasulises ja ok. Ühesõnaga kui sul raha ei ole kannata või sure ära  Smile
Vasta
#30

(04-04-2017, 18:57 PM)muska71 Kirjutas:  
(31-03-2017, 11:21 AM)hulgus Kirjutas:  ..
Ka iseendale pead ju (min)palka maksma?

ei pea min maksma oluliselt vähemaga saab kenasti ravikindlustuse kätte.

Kes siis min.palgaga ära elab? Kui min palka või sedagi ei jõua ettevõttest maksta, siis pole nagu ettevõttel eriti mõtet, suvalisel palgatööl saab 2x rohkem. Rolleyes
Vasta
#31

Lp. ksf veix! Palgana ettevõttest raha välja võtmine on maksude tõttu kõikse lollim tegevus üldse. Seetõttu on ka kogu paljude poolt armastatud astmeline tulumaks kõigest rohkem õppinud ja pingutanud palgatööd tegevate spetsialistide karistamine. Kes vähegi midagi ise teeb, ei maksa omale seda palka, mida äri sisse toob.
Vasta
#32

(01-04-2017, 07:46 AM)Inri Kirjutas:  Palgatööl keerasin tervise peesse, sest ma pidin kellast kellani rabama. Omapead tehes lähen kuna tahan ja teen palju tahan.

Vöta roosa prill eest Big Grin

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta
#33

(04-04-2017, 19:43 PM)klemm Kirjutas:  
(04-04-2017, 18:57 PM)muska71 Kirjutas:  
(31-03-2017, 11:21 AM)hulgus Kirjutas:  ..
Ka iseendale pead ju (min)palka maksma?

ei pea min maksma oluliselt vähemaga saab kenasti ravikindlustuse kätte.

Ja milleks seda ravi värki vaja on?
mul sõber ka oü,makse ei maksa,mullu kevadel lendas pimesoolikas ja värvimuusikaga takso viis ära ja sai vist tasuta.nüüd vast kuu tagasi käis songa lõikamas ja endiselt kindlustust pole ja plekkis omast taskust selle lõbu eest 900.- ja polnud eriti lõbus.kõrgharidusega inimene muidu.mina nt maksan sotsi iga kuu 115,15.
Vasta
#34

Kui aastaid sotsmaksu "kokku hoitud", asi siis see üheksa sotti nüüd välja käia pole... Big Grin.
Kurb on see, et maksad küll jah, aga poliitikud suudavad selle sinu makstu kuidagi mõnusalt valesse kohta minema nihverdada.
Vasta
#35

(05-04-2017, 00:10 AM)impreza Kirjutas:  
(01-04-2017, 07:46 AM)Inri Kirjutas:  Palgatööl keerasin tervise peesse, sest ma pidin kellast kellani rabama. Omapead tehes lähen kuna tahan ja teen palju tahan.

Vöta roosa prill eest Big Grin

Tea kas nüüd tekitan tihedat konkurentsi ja mõnusa elu lõppu mõnedele aga hea tuttav töötab korstnapühkijana ja räägib sama juttu, mis Inri. Miljoneid ei teeni aga kuramuse mugavalt elab - ei tõuse kunagi äratuskella peale ja sätib nädala tööd paarile päevale. Minul näiteks pole võimalik paaripäevase etteteatamisega nädalaks matkama minna, päevade kaupa kuskil arhiivis istuda vms.
Vasta
#36

(05-04-2017, 10:29 AM)Alts Kirjutas:  
(05-04-2017, 00:10 AM)impreza Kirjutas:  
(01-04-2017, 07:46 AM)Inri Kirjutas:  Palgatööl keerasin tervise peesse, sest ma pidin kellast kellani rabama. Omapead tehes lähen kuna tahan ja teen palju tahan.

Vöta roosa prill eest Big Grin

Tea kas nüüd tekitan tihedat konkurentsi ja mõnusa elu lõppu mõnedele aga hea tuttav töötab korstnapühkijana ja räägib sama juttu, mis Inri. Miljoneid ei teeni aga kuramuse mugavalt elab - ei tõuse kunagi äratuskella peale ja sätib nädala tööd paarile päevale. Minul näiteks pole võimalik paaripäevase etteteatamisega nädalaks matkama minna, päevade kaupa kuskil arhiivis istuda vms.
ise riigitööl olles samas mõistan neid, kes iseenda peremehed on. Kui vaatan vahel metsas töötajaid, kes igasugu lörtsiga väljas müttavad, siis ise küll selle koerailmaga ei lähe tervist tapma, valin ikka ilma, kui kannatab küttepuid teha ja sätin oma tööd ilma järgi.
Vasta
#37

Igasugu makusde tasumine on optimeeritav. Hea raamatupidaja hoiab kokku mitme inimese palga jagu.
Teed firma, oled juhatuse liige. Palka ei maksa, maksad vaid miinimumilt sots maksu ja naudid "tasuta" arstiabi. Haigusraha, pensionit jm soodustusi muidugi ei näe. Aasta lõpus võtad kolesuure dividendi  välja, maksad viiendiku riigile ja oled rahul, ...teoorias.

Väide: olen ettevõtja, olen ise oma raha ja aja peremees on pmst õige, ainult niikaua kui oled üksi, siis kõlab isegi vahel usutavalt.
Kui juba krediidid, liisingud lepingud, töötajad jm moodsad sõnad mängu tulevad, muutub ka sõnastus: Raha on Sinu peremees ja aeg peksab jalaga /-----/... Niikaugele jõudes on soovitav endale juba ametlikult head palka ja makse maksta. Kardioloogiline ravi on krdi kallis....


Vasta
#38

Ma ei ole ettevõtlusega üsna ammu riigi tahapaneku tõttu tegelenud, aga kas midagi on dividendipoliitikas muutunud, et ainult viiendik nõutakse kõige targemate ja ilusamate poolt sealt obrokiks?
Vanasti oleks nagu rohkem tahetud, sinna 30% ligi, midagi nagu mäletan ähmaselt.
Vasta
#39

https://pilvebyroo.ee/kuidas-maksta-dividende/

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#40

(05-04-2017, 11:01 AM)hulgus Kirjutas:  Igasugu makusde tasumine on optimeeritav. Hea raamatupidaja hoiab kokku mitme inimese palga jagu.
Teed firma, oled juhatuse liige. Palka ei maksa, maksad vaid miinimumilt sots maksu ja naudid "tasuta" arstiabi. elu
oli kunagi nii ilus,aga enam mitte.minimumilt sots on kah juba kena summa.kui raamatupidaja oma x programmis palgalehe valmis teeb ja sellre failina maksuametise laeb siis nii sai mullu veel küll kuidagi nihverdada.raamatupidaja nt küsib kuus min 60.-,väikse käibega firma siis ostad simplbooksi midagi ca 10.- kuu ja sisestad ise arved.mullu ju lõpetasid ka kodukate tegijad serverite majandamise ja need kelledel e post ei ole gmail ja sarnast neilt kooritakse nüüd kah postkasti eest mingi 60.- aasta.
nagu juba mainiti,et kui võtad töölise palgale läheb elu lõbusaks siis nii ta on jah.majandad üksi siis saadad pikalt igasugu tööohutuse,meditsiini jne teenuste pakkujad.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne