Küttepuu-äri võimalikkusest (poolitatud teemast "firma, see on imelihtne...")
#41

Mina tõlgendaks küttepuude puhul seda 15+KM varianti nii: 

Müüja tahab saada 15€, kui sularahas maksan ja arvet ei taha siis saab ilmselt selle hinnaga. 

Kui ma soovin, et müüja mulle ka arve väljastaks siis pean ka KM ära maksma. 

Pigem nagu "arve võimalus"
Vasta
#42

Tundub et mõni pole toidupoest kaugemale jõudnud või ärritab see et vähemalt üks küttepuude müüja maksab tehingult käibekat?
Vasta
#43

pole üheski poes veel näinud pluss kõmm,hind ikka lõplik ostjale.
häiribki just see firmade suhtumine,meeldivalt positiivne näide viidatud transkapital.kevadel just saatsin husgvarna pikalt just sellise suhtumise pärast.otsisin tolmuimeja tolmukogujat,lihtne plekist junn ja telefonis räägiti 76.- kirves tundub,aga elan üle.asi saabus eesti ja poest helistati,et kohal lähen järgi ja küsitakse ca 90.-.ütlesin,et jutt oli tükk maad väiksemast numbrist ja käibest rääkind keegi midagi ja poodi minust see jäi,tehku mis tahavad.
Vasta
#44

Mina lõpetasin ka nende halupuudega kütmise n..si ära,osta kaske kevadel toores 32-37 eur rm,läheb 22-27 rm kütteperioodil see teeb ligikaudu 1000eur selle eest saan koorma maja ette,mille pean siis kuuri tarima,pärast kuurist tuppa,õhtu hilja koju,esimene asi katel kütte.................. ei viitsi enam!! Panen pelleti,ostan 5 tonni pelletit ja maksan sama või isegi vähem,aga kogu ke.. jääb ära.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#45

Mina pelletit ei julgenud endale panna kuna maja ei hiilga soojapidavusega. Netis oli piisavalt näiteid kus talvel kulub 800-1000kg kuus.(esimene google hind 175€) Seda on ilmselgelt liiga palju mu jaoks kui halupuuga saab poole soodsamalt hakkama.(Osa ostan , osa tuleb ämma metsast ja oma kraavipervedelt.) Tõsi muidugi on see, et jändamist on halgudega omajagu ning mugavus maksab.
Vasta
#46

(22-04-2017, 21:49 PM)Provoker23 Kirjutas:  Mina pelletit ei julgenud endale panna kuna maja ei hiilga soojapidavusega. Netis oli piisavalt näiteid kus talvel kulub 800-1000kg kuus.(esimene google hind 175€) Seda on ilmselgelt liiga palju mu jaoks kui halupuuga saab poole soodsamalt hakkama.(Osa ostan , osa tuleb ämma metsast ja oma kraavipervedelt.) Tõsi muidugi on see, et jändamist on halgudega omajagu ning mugavus maksab.

Vaata siin tulebki sul poole odavam kui ämma puid põletad ja poole ostad.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#47

Vahelepõige küttepuudega kütmise kahjulikkusest. Tuli selline pakkumine .
Viimase talvega kulus 12rm küttepuid/23€ rm, 276€ kokku.
Ja nüüd lubatakse (150m2 juures) aastas 2195 € võitu, just nimelt võitu, mitte säästu. ehk siis ~1900€ puhastulu.
Saatsin vastuse ära ja ootan nüüd rahalaeva...


Vasta
#48

(23-04-2017, 09:57 AM)hundu615 Kirjutas:  
(22-04-2017, 21:49 PM)Provoker23 Kirjutas:  Mina pelletit ei julgenud endale panna kuna maja ei hiilga soojapidavusega. Netis oli piisavalt näiteid kus talvel kulub 800-1000kg kuus.(esimene google hind 175€) Seda on ilmselgelt liiga palju mu jaoks kui halupuuga saab poole soodsamalt hakkama.(Osa ostan , osa tuleb ämma metsast ja oma kraavipervedelt.) Tõsi muidugi on see, et jändamist on halgudega omajagu ning mugavus maksab.

Vaata siin tulebki sul poole odavam kui ämma puid põletad ja poole ostad.
Et mitte segadust külvata, siis siiski ämmametsast pärit puude eest maksin ikka, aga ligi kolmandiku võrra vähem võrreldes kaupmeestega. Kui kaupmehe hindadesse ümber lüüa siis sel talvel on katlasse läinud umbes 3-3,5 ruumi puid kuus ehk siis ~100€ eest. Seda siis jahedamatel kuudel.

Kust pelletit nii soodsalt saab?

22x32=704€ halupuu Kütteväärtus 1700kw/h x 22=37400kw/h
pelleti kütteväärtus 4800kwh/t 37400/4800=~7,8t
7,8x175=1365€
Vasta
#49

1700 on kasel, lepal oluliselt madalam.
Kusagil just eile-üleeile kuulsin/nägin pelleti reklaami 150 eur/t.
Tuleb mängu ka ahju/katla kasutegur. Käsitsi halupuiduga küttes on see veidi madalam kui automatiseeritud pelletisüsteemi puhul, sest käsitsi ei suuda ju koguaeg ideaalset kütuse/õhu vahekorda hoida.
Vasta
#50

ma küll päris erapooletu pole, kuna naabrimees pelleteid toodab, aga siiski mainiks, et need odavamad pelletid on teispoolt peipsit toodud. küllap tuleb säält igasugust, aga enamasti on kaup niipalju niru, et hästi automaadiga kütta ei kannata.
labidaga ahju ajada sünnivad küll. igaks petteks kasutage rehkendustes pigem kohalike (suur)tootjate hindu.
Vasta
#51

(23-04-2017, 12:38 PM)veix__ Kirjutas:  1700 on kasel, lepal oluliselt madalam.
Kusagil just eile-üleeile kuulsin/nägin pelleti reklaami 150 eur/t.
Tuleb mängu ka ahju/katla kasutegur. Käsitsi halupuiduga küttes on see veidi madalam kui automatiseeritud pelletisüsteemi puhul, sest käsitsi ei suuda ju koguaeg ideaalset kütuse/õhu vahekorda hoida.

Puu ostad kaalu järgi, ptühi, ikka ruummeetri järgi. Sealt tulebki vahe. Kui ostaks tonni kaupa oleks kütteväärtuse vahe olematu.
http://www.hikkor.ee/kuttev.html
Vasta
#52

(23-04-2017, 11:12 AM)hulgus Kirjutas:  Vahelepõige küttepuudega kütmise kahjulikkusest. Tuli selline pakkumine .
Viimase talvega kulus 12rm küttepuid/23€ rm, 276€ kokku.
Ja nüüd lubatakse (150m2 juures) aastas 2195 € võitu, just nimelt võitu, mitte säästu. ehk siis ~1900€ puhastulu.
Saatsin vastuse ära ja ootan nüüd rahalaeva...

Anna siis teada kuidas läks. Mul tuleb 4900.- puhast võitu  Big Grin võtaks ka sulas välja.
Vasta
#53

(23-04-2017, 11:40 AM)Provoker23 Kirjutas:  Et mitte segadust külvata, siis siiski ämmametsast pärit puude eest maksin ikka, aga ligi kolmandiku võrra vähem võrreldes kaupmeestega.

22x32=704€ halupuu Kütteväärtus 1700kw/h x 22=37400kw/h
pelleti kütteväärtus 4800kwh/t 37400/4800=~7,8t

Aga mis ämmal kütteväärtuseks tuleks?

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#54

Ma nüüd ei saa aru kas asi pühapäevas või milleski muus. Algandmetest on kõik välja arvutatav ning ma lihtsalt püüdsin selgitada, et pelletiga ei ole võimalik sellisel juhul soodsamalt kuidagi läbi ajada. Isegi halupuuga sama hinnaga ei ole võimalik. Kui keegi tahab üle arvutada, siis loen huviga. Kindlasti katla kasutegur jms mõjutavad kütusekulu, aga kas niisuures määras?

Natuke valetasin. Kui halupuudega jändamisele kuluv oma aeg igaüks oma isikliku koefitsendiga läbi korrutab, siis on siiski võimalik pelletikütet odavamaks või sama hinnaklassi kütteks pidada halupuuga.

PS ämmaga on vedanud  Smile
Vasta
#55

(22-04-2017, 19:56 PM)hundu615 Kirjutas:  Mina lõpetasin ka nende halupuudega kütmise n..si ära,osta kaske kevadel toores 32-37 eur rm,läheb 22-27 rm kütteperioodil see teeb ligikaudu 1000eur selle eest saan koorma maja ette,mille pean siis kuuri tarima,pärast kuurist tuppa,õhtu hilja koju,esimene asi katel kütte.................. ei viitsi enam!! Panen pelleti,ostan 5 tonni pelletit ja maksan sama või isegi vähem,aga kogu ke.. jääb ära.

sama siin,ära tüütas see katlakütja olemine ja puude ostmine.nii rikas pole,et pelletit osta,aga haket kulus see talv 16 -20m3,maja soojapidavus jätab hetkel kõvasti soovida,aga kui saab katuse vahetatud siis läheb hulga paremaks.ametlikult haket osta 15.- kant,kraavikallast(naabri oma)pügada siis põka kütusekulu max 20 L.toidu teen puuküttel pliitaga ja põranda küttele ja soojale veele kütab viadruss.üle 150C korstnasse ei lase-puhas raiskamine.
ps ämmad on toredad elukad,äiad on nõiad ja kurjuse ussid.
Vasta
#56

(23-04-2017, 15:23 PM)klemm Kirjutas:  
(23-04-2017, 11:12 AM)hulgus Kirjutas:  Vahelepõige küttepuudega kütmise kahjulikkusest. Tuli selline pakkumine .
Viimase talvega kulus 12rm küttepuid/23€ rm, 276€ kokku.
Ja nüüd lubatakse (150m2 juures) aastas 2195 € võitu, just nimelt võitu, mitte säästu. ehk siis ~1900€ puhastulu.
Saatsin vastuse ära ja ootan nüüd rahalaeva...

Anna siis teada kuidas läks. Mul tuleb 4900.- puhast võitu  Big Grin võtaks ka sulas välja.

Lugege peenikest teksti ka natuke, et mitte rumal välja paista. http://maasoojus.ee/kalkulaator/
Võrdluseks on võetud ikkagi elektriküte hinnaga 0.13 e/kWh.

Kõige odavam on igal juhul kütta halgudega, kuid mugavus maksab ka midagi  Cool .

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#57

(23-04-2017, 18:13 PM)phyl Kirjutas:  ...
Lugege peenikest teksti ka natuke, et mitte rumal välja paista. http://maasoojus.ee/kalkulaator/
Võrdluseks on võetud ikkagi elektriküte hinnaga 0.13 e/kWh.

Kõige odavam on igal juhul kütta halgudega, kuid mugavus maksab ka midagi  Cool .

Ära nüüd riku ilusat ja helesinist unistust Wink
Kui meilikasti kukub selline pakkumine, siis peab pakkuja olema valmis oma pakkumist natuke suuremalt põhjendama, kui pisikese kirjaga lingis lehekülje lõpus.
Kuna sama firma tegi pakkumise suurusjärgus 20k€, (konkurendi pakkumine pool sellest), siis võib igaüks ise arvutada, mitu aastat võrreldes puuküttega, peaks sellist investeeringut tagasi teenima.
Täna sai 1,5a norm halge katuse alla, ise tehtud, hästi tehtud ja elekter las ootab veel.


Vasta
#58

Muska - Kuidas sellise temperatuuriga(150 kraadi korstnasse) pigitamise ja tahmamisega on?

Minul läheb Viadrusel korstnasse 300 - 350. Täpselt nii nagu paigaldaja(mitte suvaline toru jüri vaid paberitega ja pensionil insener) ütles. Põhjendamist paraku täpselt ei mäleta. Korstent puhastan igal aastal, aga ega sealt suurt üle vähe suurema supikulbitäie tahma ei tule.

Ise katsetasin mingil ajahetkel ka seda madalamat põlemistemperatuuri, aga katsetega selgus, et puid kulub sama veetemperatuuri saavutamiseks akupaagis oluliselt rohkem, kui kõrgemal temperatuuril küttes...

Mul muidugi ka eraldi termostaadiga segamissõlm vahel et pigitamist vältida. Vbl. sul see puudub....

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
#59

See pellet-elekter-halupuu vaidlus hakkab kiskuma mootorsaeremondiks Big Grin
Eks kõigil omad põhjused miks just seda viisi kütab nagu ta kütab. 
Minule meeldib elus tuli pliidi ja ahju all ning sellepärast kütangi haluga ning puupliidil ja ahjus valmivad paremad toidud kui muude pliitidega.
Ja sellised inimesed ostavadki halupuud. Puude ladumise ja mässamise kohapealt alati on võimalus teha oma puuhoidlad korda tänapäevasemal tasemel- valad kuuri esise ja põranda betooni ning tellid puud laotuna konteinerisse. Kui konteiner õuel siis tõmbad ta roclaga kuuri alla ja asi korras....
Vasta
#60

(23-04-2017, 11:40 AM)Provoker23 Kirjutas:  halupuu Kütteväärtus 1700kwh
pelleti kütteväärtus 4800kwh

Miks peaks kütteväärtus tõusma, kui puit hakkida saepuruks ja uuesti kokku pressida?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne