Lintsaag kodukasutusse
#61

Tervist .

 Kergitan teemat ja ootan soovitusi heade tikksae terade kohta . Samuti võtan vastu tüki tekstoliiti paksusega 10 mm ja mõõtudega 80 x 170 mm .
Vasta
#62

(21-03-2021, 17:28 PM)edvard Kirjutas:  Tervist .

 Kergitan teemat ja ootan soovitusi heade tikksae terade kohta . Samuti võtan vastu tüki tekstoliiti paksusega 10 mm ja mõõtudega 80 x 170 mm .
alustame alati sellest,et mida lõigata soovid?metalli teraga lõikad kõike,aga vastupidi läheb keeruliseks...
Vasta
#63

Tere.

  Lõigata soovin puitu ja harvem vineeri , puit kuni 45 mm ja vineer kuni 10 mm paks . Metalli jaoks on rellakas ja rauasaag .
Vasta
#64

Mis on see hea mida otsid ja mis on see halb mida oled kogenud.
Vasta
#65

Hea kohta ei tea , halb on see et 10 mm. vineeri saagides läheb lõige sinna kuhu mina ei taha , puiduga sama lugu , pakun et  sae tera läeb kuumaks ning pehmeks ja käib töllamölla . Tikksaag ise aastaid tagasi ostetud , kleeps tootja nimetusega kadunud aga eks ta mingi hiina toode on , sae tera silma järgi hinnates vast 1,2 mm. paks , no tapa takka kuidas tahad ei sae ja hulgub puidus oma marsruuti mööda .
 Vaatasin bauhaus pakub ryobi terasi , et miks bauhaus ? See sellepärast et jääb teepeale , saan e poest tellida ja pealinna sõites kauba kätte .
Vasta
#66

(21-03-2021, 21:51 PM)edvard Kirjutas:  Tikksaag ise aastaid tagasi ostetud , kleeps tootja nimetusega kadunud aga eks ta mingi hiina toode on
See on esimene probleem. Mul oli kunagi (vist oli teine elektritööriist mis ma oma raha eest ostsin) powerhorse nimeline leiutis. Ostetud omaaegsest säästumarketist. Kui keegi mäletab olid poe taga osas korvid eriti odavate asjadega. Kõrvuti tööriistad virsiku konserviga. Miks selle asjaga sirget lõiget ei õnnestu teha oli tera kinnituse ebapiisav jäikus ja ettenihke puudumine. Aga muidu oli aus aparaat veel hiljaaegu töökojas, et välja laenata igasugustele mul aint korra saagi vaja. Siis sai kingitud ühele noorele meistrimehele kes selle järele vajadust tundis. 
Aga ok tiksaeterasid ja üldse puiduterasid saab https://puidutera.ee/main_page.php?lng=et&g=7
Vasta
#67

(21-03-2021, 22:43 PM)pvr Kirjutas:  
(21-03-2021, 21:51 PM)edvard Kirjutas:  Tikksaag ise aastaid tagasi ostetud , kleeps tootja nimetusega kadunud aga eks ta mingi hiina toode on
See on esimene probleem.

see sama spindel mis tera üles alla liigutab käib tölla/tölla
lisaks peab tera taha olema KINDEL juht rullik mis hiinakal on noh selline nagu on.

võta oma tera ja mine proovi naabrimehe makita/bosch vms. saega kuhu see tera sobib ja saad aru et teras ei ole asi.
tavaline viga on, et see tagant toetav rullik liigub vasak/parem või tera ei toeta kindlalt soones ja viskab sealt välja jms.
spindli loks kah lisaks ja "lummekusta" lõikejoon tuleb ise enesest
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne