Väikese plekimõlkimise eraviisiline uurimine/hindamine
#21

Pole küll aimugi, kui palju siinsed karmid sõnavõtjad ise neis pisikestes plekimõlkamistes osalenud, aga mul on paar korda ikka juhtunud. Paari kriimu pärast ei põe, kuid kui asi lõhnab juba sadasid eurosid maksva parandustöö järele, siis päris käega ei lööks.
Lihtne on öelda, et tegid oma sutsu ära ja tõmba nahh, teistel on ka kiire. Reaalsus on siiski see, et minimaalselt oleks vaja täita mõningad paberid või vähemalt paar pilti sündmuskohalt klõpsutada, asjaosaliste nimed saada jne. Kõige kiiremal juhul läheks ikkagi 5-15min, et kokkuleppele jõuda ja sündinud segadus likvideerida. Pakun välja, et enamusel puuduvad autos isegi täiesti tasuta väljaprinditavad paberid, kuhu saab kirjutada seletusekirja ja teha väikese joonise toimunust, rääkimata pastakast, millega seda kõike teha saab. Tea paljud tänapäeval üldse füüsiliselt enam kirjutada oskavadki, et jutule pookstavid alla panna, et kes tegi ja kellele tehti. Kui ma ise asjas süüdi ei ole, ei lähe ma ennem kuhugi, kui need pisiformaalsused korras on. Pärast on ainult ühe sõna teise vastu ja kindlustus jagab vastutuse solidaarselt, või saad kogu jama oma kaela. Milleks mul sellist hemokat vaja peaks olema?

See on küll muidugi teine lugu, kui kaks või enam täiskasvanud inimest istuvad oma lukustatud ustega autodes ja üritavad kuhugi helistada(polli, kindlustusse või sponsor vasjale), selle asemel, et asi võimalikult kiiresti selgituskirjaga ühele poole saada ja oma eluga edasi minna.

Täna olin juhtumisi tunnistaja järgmisele vaatemängule. Linna poolt tuli Pirita suunas järgmine kolonn. Ees oli sinitriip, siis üks suur reisibuss(tundus tühi olema), selle järel veel mingi kaubik ja taga veel kaks-kolm sinitriipu. Nõks enne Selverit keeras see moodustis linna poole tagasi(eelnevalt oli üks vilkur liikluse blokkinud). Liikus see kamatsurra siis spidoka järgi alla 50 km/h. Väikestel autodel vilkurid peal ja reis toimus kahe sõidurea keskel, et keegi mööda ei läheks. No venisime seal siis niimoodi, kui kuskil tivoli kandis keeras moodustis kuhugi sadama poole ära. Kas seal nüüd mõnd verii impoortant persooni ka veeti, või toimus lihtsalt mingi harjutus, ei tea öelda. Lihtsalt hea teada, et kui varsti näed pealt vägistamist ja helistad liimitsasse, siis pannakse sind ootele ja saad valida seal eri variante, et kas on grupikas või üks-ühele ja kas looma või inimest jne. sest ressurrsi mingite selliste mõttetute väljakutsetega tegelemieks enam pole. Kõik vähegi jalgel püsivad ametnikud valvavad kedagi või transporteeivad kuhugi, sest saabub eesti tähetund ee-ellis.

Muuhulgas on plaanitud läbi viia järgmine põnev programm "Eesistumise ajal toimub Eestis üle 30 kõrgetasemelise kohtumise, visiidi ja konverentsi ning ligi 200 muud eesistumisega seotud üritust."
Lisaks sellele on kindlasti ka tallinna kommunaalamet oma lippu kõrgel hoidmas ja valmistanud ette rea üllatusi, et tavaliikleja toonust kõrgel hoida.
Vasta
#22

Ma ikka aegajalt osalen.  Selline läks 4,5 tundi.  Mina posti ääres, auto must, mersu taga. Mina olin kannataja ja auto läks kindlustusele, sain pool hinda ja ära mölise  Smile   Pildi leidsin hiljem juhuslikult,  kellegi kaasliikleja tehtud nali  Smile

http://meeldib.postimees.ee/2014/04/drif...a-valesti/
Vasta
#23

(25-04-2017, 06:11 AM)stihl Kirjutas:   võta mõõdulint, mõõda ära naabri auto mõlgi kõrgus maast. Siis mine oma auto juurde ja mõõda potentsiaalsete mõlgitekitajate kõrgus maast. Stangeotsad, veokonks, mis iganes sellist mõlki/kraabet võis tekitada.
Kui mõni kõrgus klapib, maksa naabrile ära, muidu ju jääbki naabrile paha tunne.

Isegi kui märgid klapivad, jääb ikkagi ka see võimalus, et oli vastupidi. Ehk siis naaber ise manööverdas seisvale autole otsa, aga kohe ei märganud. Hiljem avastas kriimud ja kahe auto märkide võrdluse järgi "tegi selgeks", kes on süüdlane.
 Mine siis võta kinni.
Vasta
#24

(26-04-2017, 01:13 AM)TeeTL Kirjutas:   Mine siis võta kinni.

Vblla võtab ka. Kui naabril mõlk uksel ja teemaalgataja auto tagastangega klapib - ???? eksole.
Kui esistangega klapib - siis jah nii ja naa. 

Kõik sõltub ka, kus ja mispidi pargitakse jne.

Teemaalgataja on kuhugi kadunud, ei tea, kas midagi jõudis kohale....?
Pilte ka ei näe.

............

(25-04-2017, 12:20 PM)Daff Kirjutas:  Väike parandus: küsiti veel, et kas omavahel kokkuleppele saate, kui tuli välja, et saame jah oligi vastus küsimusele olemas. 


See ongi see teema, mis närvi ajab: sepad on isegi kokkuleppele jõudnud, kes süüdi on, ja selle asemel, et joonelt kindlustusse minna, seisavad keset teed edasi, igaühel telefon käes ja muudkui helistavad igale poole. 
Politseisse. Või veel kuhugi. Isale. Emale. Mehele. jne.

No mida per...et, teha ei ole midagi või?


.
Vasta
#25

Mul on hoovipeale kihutanud politsei koos röökiva naisterahvaga, kes kindlapeale väitis, et minu GAZ 53 korvtõstuk on tema autole otsa sõitnud. Lõi lausa risti ette ja karjus.  Politsei natuke uuris Gaz i gabariite ja kahtles naise väidetes.   Tegelikult hiljem näitasin netist pilte ja siis tundis naine pildilt MAZ kraana ära, mis tema liikurile haiget oli teinud. Siit kokkuvõtlikult, et kõik noolega liikurid on "kraanad"  Nagu see naisterahvas korrutas, et kraanaauto oli, sinine ja kollase noolega...   Smile

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#26

Tore, et mul on õnnestunud väikese tõsieluseriaali jagu sõbralike kommentaare Teilt välja võluda Smile

Ma oma esialgses jutus olin jätnud paar asjaolu märkimata / rõhutamata.

Esiteks, väidetav sündmus toimus nüüdseks juba üle kahe nädala tagasi, esimene suhtlus naabriga oli alles möödunud reedel.

Teiseks, mina olen kindel, et kriimustus minu autol, mida naaber mõlgiga enda autol seostab, pärineb hoopis teisest kohast ja ajast (teine osapool oli  vihmaveetoru, kes passiiv-agressiivselt eitas oma süüd juhtumis Smile ), aga kõrgus on juhtumisi mõlemal defektil üsna samasse kanti.

Kolmandaks, suhtlus minu ja naabri vahel on väga rahulik, lausa sõbralik. Oleks see olnud kuidagi ebameeldivam, oleksin ise ka kindlasti jäigema  joone võtnud. Alguses oli mõte kahekesi CSI rahvateatrit teha (vt. vastavad teleseriaalid), aga see töötaks hästi vaid naabri hüpoteesi puhul. Millegi mittetoimumise tõestamine on alati keerulisem, kui toimumise kinnitamine.
 
Mõlgi suurus ja isegi minu nördimus ei kanna tõesti kuidagi päris ametliku ekspertiisi hinda välja. Samas oleks paha tunde hajutamiseks hea kui keegi kolmas, mõõdukalt pädev, osapool autodele otsa vaataks oma arvamuse ütleks. Ja nii olekski - see mõlk pole kindlasti väärt edasikaebamist.

Hetke kokkulepe ongi selline, et suhtleme kindlustusega - mõlemal on sama firma.

Kui õnnestub veel mingi tarkusetera koguda siis postitan selle ka siia.

Madis



Lisan ka ühe sõbraga juhtunud vanema loo:

Tuleb sõber autoga lõunapoolt ja piirivalvurid Iklas peavad ta kinni ja panevad ootama. Ootabki kuni mitme tunni pärast on Tallinnast vilkurite särades KriPo kohal. Täpset ebamugavuste summat, mis talle osaks sai, ma ei mäleta, aga õnneks andis tollane pädev piirikontroll ka tugeva alibi. Põhjuseks olla olnud jälle üks usin tädi, kes oli näinud üht punast autot kuriteopaigalt lahkumas ja numbri sellele hiljem kuidagi linnapealt külge "tuletanud".
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne