pobi annelinnas
#1

tre

tekkis huvi ,et kas keegi tiab midagi tartu annelinnas asuvast pobist (ilus pobi on) Rolleyes

kõik mis ei tapa teeb tugevaks Toungue

müüa mosse 408 juppe
Vasta
#2

Tartust tean ühte pobi, hall kui ei eksi. Juhuslikult nägin eelmise aasta augustis ja tegin ka mõne pildi

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#3

jaa seesama pobi aga nüüd tal natuke roostet tekkinud

kõik mis ei tapa teeb tugevaks Toungue

müüa mosse 408 juppe
Vasta
#4

Offtopik aga selle pobi pilti vaadates meenus...
Kõigil meil on mälestusi, mis ei lähe surmatunnini meelest. Enamasti on need tähtsad punktid isiklikus elus nagu kooli lõpp, esimene kohtumine elukaaslasega või mõni tõsisem õnnetus. Mul on aga järgmine mällusööbinud mälestus, mis eelnenud loogikasse ei mahu...
94 suvi, koolivaheaeg. Kuna oli tööpäev, siis oli ema tööl ja ma otsustasin teha sõbraga emale kuuluva Datsuniga väikse lõbusõidu Tartust väljapoole. Käisime ujumas või niisama, seda ei mäleta aga tagasi tulles sai Võru maanteel enne Ülenurme lennuvälja risti autol kütus otsa. Sõber nõustus kalonkaga kütuse järele minema ja mina jäin autot valvama. Selle aja jooksul, millal sõber ära käis, ei olnud mul muud teha kui mööduvaid autosid vahtida. Usun, et kui selle aja jooksul oleks sealt möödunud mingi vinge välismaine masin, ei mäletaks ma sellest praegu essugi. Niisiis vahin kapotil istudes mööduvaid autosid, kui korraga jäi silma linna poole sõitev imekenas korras valge ja kroomist sädelev pobi. Kui see ilmutis minust mõõdukal kiirusel möödus, nägin roolis vanadaami, kes nägi välja nagu ta autogi - viimse detailini maitsekas ja väljapeetud. Nüüd juba kümme aastat - pobisid näeb teedel järjest harvemini, seda haruldasem on veel heleda pobi nägemine, kuid vanadaami tema imekena masinaga pole enam näinud.
Vot selline imelik mälestus siis ja ma usun, et sellest olen õppinud kui kena on, kui vanasõiduki puhul ka juhi välimus autoga harmoniseerub. Äkki siiski on pildil seesama pobi 10 aastat \"väsinumana\"? Smile
Vasta
#5

selle omanik on minu teada praegu keskealine mees

kõik mis ei tapa teeb tugevaks Toungue

müüa mosse 408 juppe
Vasta
#6

Minulgi on see omaniku vahetamise efekt südame üsna häredaks teinud, minu vanaisal oli 75`aasta orants 03 sigull vanamees sõitis sellaga 23 aastat ja siis müüs selle ühele öövahile 6k eeguga maha ja ostis omale sierra. Aga see sigull oli 100% tehaseoriginaal roostes oli ainult natuke üks küljekarp ja veneajal lasti orig. ümarad peeglid rotti, aga see uus omanik sõitis sellega 4 aastat ja ka talvel ja suutis lõpuks mootori kokku lasta ja kere mädanes ka läbi ja me juhtusime isegi seda sigulli emexis nägemaSadSadSad
Vasta
#7

Sellest Pobist ja seda juhtinud vanadaamist...

3 aastat tagasi oli Postimehes tagakaanelugu, kus üks Tartu daam pajatas oma mälestusi, kuidas ta 1950tel aastatel oli linna ainus naistaksojuht ja mida ta sellena läbi on elanud. Vt: http://vana.www.postimees.ee/index.html?...number=140

Äkki oli seesama daam ja auto?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#8

valdo Kirjutas:Äkki oli seesama daam ja auto?

Aitäh selle lingi eest! Paljukest siis neid pobidega vanadaame ikka on/oli. Tõenäosus on olemas.
Vasta
#9

Arvan, et tegemist peab olema erinevate isenditega.
2003a suvel nägin Tartus Riia mäe kandis mitmel korral
seismas halli värvi Pobi.
Eelmise aasta lõpus aga toodi Lääne-Eestist Tartusse samuti
hall korralik pobi ning sellega sõitis omanik talve läbi, mistõttu kevadeks on rooste sõidukit veidi näpistama hakanud.

mel
Vasta
#10

Alts Kirjutas:
valdo Kirjutas:Äkki oli seesama daam ja auto?

Aitäh selle lingi eest! Paljukest siis neid pobidega vanadaame ikka on/oli. Tõenäosus on olemas.
Too vanaproua elas Tartus Kivi ja Pika tänava nurgal. 90-ndate algupoolel ta vahel sõitis oma pobiga, väga heas korras pobi oli. Aga tema pobi oli roheline.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#11

mel Kirjutas:Arvan, et tegemist peab olema erinevate isenditega.
2003a suvel nägin Tartus Riia mäe kandis mitmel korral
seismas halli värvi Pobi.
Eelmise aasta lõpus aga toodi Lääne-Eestist Tartusse samuti
hall korralik pobi ning sellega sõitis omanik talve läbi, mistõttu kevadeks on rooste sõidukit veidi näpistama hakanud.

mel

Vot Pärnus on juhtumas peaaegu samasugune asi... mu sõbra vanaisa naabril on must II põlvkonna pobi originaal musta värvi 100 aastat garaažis seisnud ja mu sõbra vanaisa mõtles ,et ostab pobi igapäevasõiduks mudasel aiamaa teel ja mujal linnas ja jätaks 92 aasta Opel Vectra pühapäevasõiduks , abikaasa pahandab et Opel kogu aeg mudane ,aga kuna pobi ilge kütusejoodik siis ta veel kaalub seda ,et ei tasu vist ära. Pobi pidi olema tehasekorras ja kui keegi olevat kunagi selle eest 8k pakkund siis oleks omanik ta momentselt ära andnud, sõbra vanasia arvas ,et mis see vana mees ikka tahab... 3k saaks kätte. Aga minu meelest tuleks jätta just pobi pühapäeva sõiduks...Rolleyes

MArek
Vasta
#12

mel Kirjutas:Arvan, et tegemist peab olema erinevate isenditega.
2003a suvel nägin Tartus Riia mäe kandis mitmel korral
seismas halli värvi Pobi.
Eelmise aasta lõpus aga toodi Lääne-Eestist Tartusse samuti
hall korralik pobi ning sellega sõitis omanik talve läbi, mistõttu kevadeks on rooste sõidukit veidi näpistama hakanud.

mel

See pilt on tehtud 2003 aasta augustis ja minuteada oli see ka Riia mäe kandis. Masin oli suht ok väljanägemisega.

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#13

see pilt on tehtud T.Ü.R taga

kõik mis ei tapa teeb tugevaks Toungue

müüa mosse 408 juppe
Vasta
#14

Jah, Akadeemia 5 parklas

Gaz m20 Pobeda
Vasta
#15

Juba rõõmustasin, et kuskil veel mõni pobi aga kui pilt avanes nägin oma kaunitari. Tõesti seisab masin üsna tihti TÜ raamatukogu taga, kuna töötan seal. Kui on küsimusi võib K-arvutisse sisse astuda ja Raidot küsida, massat ei müü aga infi jagan ja juppe ostan.
Vasta
#16

väga meeldiv kuulda et meie foorum on saanud juurde ühe pobi omaniku.

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#17

Kuna remontimis/säilitamis võimalused puuduvad siis olen sunnitud antud pobi maha müüma, enne kui ta muutub koledaks ja kaotab oma väärikuse.
Hea meelega müüks heasse perre, kes huvitub taastamisest.
Kui keegi on huvitatud siis 56621297.
Vasta
#18

valdo Kirjutas:Sellest Pobist ja seda juhtinud vanadaamist...

3 aastat tagasi oli Postimehes tagakaanelugu, kus üks Tartu daam pajatas oma mälestusi, kuidas ta 1950tel aastatel oli linna ainus naistaksojuht ja mida ta sellena läbi on elanud. Vt: http://vana.www.postimees.ee/index.html?...number=140

Äkki oli seesama daam ja auto?
Kas nüüdseks on see daam läinud kõige kaduva teed, või on elus ja naudib 100.dat eluaastat ?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne