Spidomeeter valetab
#21

(13-05-2017, 22:22 PM)Marko Kirjutas:  
(13-05-2017, 19:10 PM)tets Kirjutas:   Hammaka hind on ka meeldiv, 60 eurot, tigu teist samapalju ehk.
Oota nüüd natuke selle esindusse raha tassimisega! Ma olen selleaegsete Fordidega pool elu tegelenud, kindlasti kuskil sahtlis midagi lebab ja ootab kasutust. Hind sõbralik, 59.90 eurot Big Grin
Kui tõsisemalt, siis lootusetult mööda peaülekandearvu ei saa kahjuks trossihammasrataste vahetamisega korrigeerida, viga vähendada saab. Hammasrattad on värvi järgi, iga ülekande jaoks erinev.

23 ja 24 hambalised olid emba kumba pruun ja roheline vist. 25 hambaline peaks valge olema.
Googeli otsinguga leiab muidu igat värvi ja hammaste arvuga.
Vasta
#22

Kõigepealt tee proovisõit ja kujuta endale ette, et roolid seda autot esmakordselt! Mis häirib võrreldes teiste elu jooksul proovitud autodega? Kui ülekanne tundub lootusetult aeglane või kiire, siis peab sinna algatuseks minema, need trossihammasratta vahetusega tehtavad mõne protsendi korrigeerimised kõige lõpuks.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#23

(13-05-2017, 22:42 PM)Marko Kirjutas:  Kõigepealt tee proovisõit ja kujuta endale ette, et roolid seda autot esmakordselt! Mis häirib võrreldes teiste elu jooksul proovitud autodega? Kui ülekanne tundub lootusetult aeglane või kiire, siis peab sinna algatuseks minema, need trossihammasratta vahetusega tehtavad mõne protsendi korrigeerimised kõige lõpuks.

Ei häiri suurt midagi, sajaga sõites (gps'i järgi) on pöörded kenasti kolme tuhande peal, kõrva ei kriibi. Sierra peal olles olid pöörded ca 2500.
Ja ega ma Tallinn-Tartu trassi temaga igapäevaselt kündma hakkagi, rohkem külavahel töristamiseks ning vahest veaks ka ehitusmaterjali. Selle jaoks ta ongi.
Vasta
#24

Paistab, et sel juhul on kõige mõistlikum lahendus tõesti spidokale uus taust teha. Või lihtsalt jätta meelde, kusmaal piirkiirused selle spido järgi on.

Mul bussi spido valetab samamoodi 1,5 korda, aga teisele poole. Põhimõtteliselt näitab seier kiirust miilides. Natuke harjumist, siis pole enam hullu.
Vasta
#25

Ei saa mina asjast aru.Kas tahad autot müüki panna ,või ise sõita 
1.sel juhul ei pane seda mingi ostja tähele
2.Milleks Sulle spido,tundes GPS i võimalusi
Vasta
#26

(11-05-2017, 23:18 PM)tets Kirjutas:  Vahepeal sain targemaks:
P100 peaülekanne 4.63, doonoril (tavaline Sierra) oli see3.11

Nende ülekandearvude jagatis ongi 1,49. Sealt ka erinevus. 
Normaalsel autol on sajaga sõites 2000 rpm.
Vaheta peaülekanne ära või pane 1,5 korda suurema läbimõõduga rattad!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#27

Ei tea miks selle spidoga järsku selline probleem kui selle p100 ise sõitsin näitas spido iga kiirusega 10kmh rohkem.
Vasta
#28

(15-05-2017, 10:10 AM)lauren Kirjutas:  Ei tea miks selle spidoga järsku selline probleem kui selle p100 ise sõitsin näitas spido iga kiirusega 10kmh rohkem.
Ju see uus käigukast mõjutab. Diisli kastiga sobis vast paremini.
Vasta
#29

Kas loed ka või ainult arvad, mis viga on?
Siin on selgelt kirjas, et mõõdetakse kasti väljundvõllilt, seega on spidol ükskama käigukasti ülekandearvudest. Loeb ainult peaülekande number, see ongi sul 1,5 korda möödas.
Selline pudrutamine ja vastustest mittehoolimine võtab abistajatelt tahtmise sulle teinekord millelegi vastata.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#30

Kuna autodel on mitme erineva ülekandega tagasildu siis on neile ka mõeldud erinevad spidomeetri ülekanded. Võibolla on sellest abi,kui leiad mõne teise käigukasti kust saab võtta spido ülekande. Saad proovida kuidas mõikab. Ja kuskilt peaks ju saama ka andmeid nende ülekannete ja muu kohta. Ma oma kaubiku kohta sain ka teada,et kõige kiirem tagasild.... aga sellest polnud kasu,kuna kuskil joonistel polnud näha minu spido ülekande varianti. Ega see pole väga lihtne asi. Sellega vast paljud maadelnud.
Vasta
#31

kellade vahetamine oleks ju kõige lihtsam?
(kui eri kütusetüübid, siis on ilmselt tahhomeetriga natuke pusimist)

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#32

(15-05-2017, 12:52 PM)Marko Kirjutas:  Kas loed ka või ainult arvad, mis viga on?
Siin on selgelt kirjas, et mõõdetakse kasti väljundvõllilt, seega on spidol ükskama käigukasti ülekandearvudest. Loeb ainult peaülekande number, see ongi sul 1,5 korda möödas.
Selline pudrutamine ja vastustest mittehoolimine võtab abistajatelt tahtmise sulle teinekord millelegi vastata.
Rahu. Vastasin lihtsalt Akf Laurenile. Samune auto kuulus varem tema sõpruskonda ning tema väitis, diislina valetas spido ca 10km/h. Mina seda kinnitada ei saa kuna minu käes olles spidotrossi küljes polnud. Fakt on see, praegu näitab poolteist korda rohkem.
Mis nipiga originaalis see auto õiget kiirust näitab ei tea, kas on spetsiaalne spido või midagi muud. Väljundvõllil olev tigu? Igatahes originaalis on tema ülekande hammasrattal on 22 hammast, praegu on 24.
Erinevaid spidomeetreid olen proovinud, tulemus sama.
Vasta
#33

(15-05-2017, 13:14 PM)13piisab Kirjutas:  kellade vahetamine oleks ju kõige lihtsam?
(kui eri kütusetüübid, siis on ilmselt tahhomeetriga natuke pusimist)

Kas mitte kellad kõik ühesuguse ülekandega pole.
Vasta
#34

(15-05-2017, 15:17 PM)tets Kirjutas:  Erinevaid spidomeetreid olen proovinud, tulemus sama.

Kas oled proovinud ka P100 spidomeetrit?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#35

(15-05-2017, 15:47 PM)Marko Kirjutas:  
(15-05-2017, 15:17 PM)tets Kirjutas:  Erinevaid spidomeetreid olen proovinud, tulemus sama.

Kas oled proovinud ka P100 spidomeetrit?
Ei. See spidomeeter on arvatavasti kolm-neli mootorivahetust tagasi kaduma läinud.
Vasta
#36

ehk siis teema on tegelikult "kust leida P100 spidomeeter".
uuena nt sealt:
http://m.ebay.com/itm/Ford-Sierra-P100-Tachometer-Speedometer-Ford-Finis-6150149-87BB-17282-BA-/132169564144?hash=item1ec5eb7ff0%3Ag%3AQrkAAOSwIWVY~jHJ&_trkparms=pageci%253Afbe85a8a-398d-11e7-975f-74dbd180058a%257Cparentrq%253A0d009fc315c0ab6ab42269d5fffe4c0d%257Ciid%253A1

aga sobivaid otsisõnu tarvitades võib ehk ka midagi pruugitut leida.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#37

M.O.T.T.
lõpuks siis asi selge, tänud kaasamõtlejaile.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne