Kuidas Rainer Vakra Kamp mulle ET-600 eest trahvi tegid
#1

Selleks, et kõik ausalt ära rääkida, pean ma alustama on põhjaläinud ärist. Nimelt sai ühel ilusal kevadpäeval aastatid tagasi investeeritud sõiduaotode vedamise treilerisse, aga nagu Eestis ikka, ainuke tõsine konkurents on ju narkoäris ja rahapesus, siis jäin ka mina ilma magusatest tööotstest ja nii hakkas treilerike seisma rohkem aia ääres ja klubiliikmed said, sellega vahelduva eduga oma sõidukesi tehtud. Sedas siis, et kõik teadsid, et mul selline asi õues seisab ja kui vaja saab tuli mutrisse aetud ning sõidud tehtud, ülevaatused-kindlustused-särgid-värgid kõik alalti olemas. Helistas siis ühel kenal pärastlõunal sõber Toomas ja kurtis, et tema hoiupaigast on hulgaliselt magneti külge jäävaid jubinaid omaniku tahte vastaselt kõige kaduva teed läinud ning et tore oleks, kui saaks kasutada treilerit ja tõstvat jõudu järelejäänud kola päästmisel. Pikka mõtlemist me ei toimetanud, vaatasime valmis mida kuhu päästa annab, pumpasime treileril rattakummi täis ja tuld! Treileri esiratas oli selline "omapärane", et justkui pidas õhku aga viiendal päeval vajus tühjaks, kui täis pumpasid, siis oli ilusti ümmargune järgmised neli päeva ... ah et miks see tähtis on, no hiljem saad teada. Sedasi siis sai kibekiirest, et ikka enne kratte jõuda, sõidetud sõber Toomase juurde ja ... veel olid asjad alles, st jõudsime enne. Suurest õnnest, et saime enne kratte, jaole tassisime kõike, mis väärtuslik ja kõike mida tassida jõudsime treileri peale ja toimetasime minema, kuivõrd seda mudru seal ikka oli, siis kulus selle peale hea mitu tundi ja õhtu hakkas ka vaikselt jõudma ning siis viimases hämaras vahtisime seda ET-600-t. Teeme suitsu ja arutleme, et kere on ju küll plastikust, aga kui kindel on, et seda kratid ka teavad...sel hetkel polnud see ka päris enam sõbra oma või ma ka täpselt läbi ei hammustanud, igal juhul oli vaja helistada sõber Kaljule, et mis teha, vaja ikka ära viia, muidu on hommikuks tühi koht ja kus siis seda häda otsa ....
Kuivõrd sõber Kalju oli parasjagu kusagil ... vist Poolas ... aga vahet pole, siis sai otsustatud, et sikutame ET-600 peale ja ma viin selle omale Nõmmele paariks päevaks maja juurde seisma, igal juhul rohkem silma all ja tunne ka tugevam. Mõeldud-tehtud ja ma mõtlesin, et nüüd on elu ilus ja kratid ka tühjade kätega, aga polnud mõeldud see epohh nii lihtsalt lõppema ...
Juhtus nii, et peale ET-600 paigutamist koduhoovi, oli vaja kibekiiresti kaevata üks igavesti pikk ja suur kraav ning kõik, mis oli sees, oli sees ja mis väljas, see väljas ... ja nii see ET-600 sinna lõksu jäi ...
Aga eluke läks edasi ja kraav sai mõne päeva pärast jälle kinni aetud ning siis ... potsatas mulle postkasti, teate need mis aia küljes on, tähitud kirja teade Mu***Politseist, et no mida põrgut nüüd neil vaja ... aga selgus, et kamp Mu*** (ilmselt Vakra ässitusel) oli minu aia taga luurel käinud ja fikseerinud õnnetu ET-600, kui romusõiduki ja keskkonda mitte sobiva ning muidu seadusevastase elemendi ja üleüldse ... no tere tali, ma siis ikka üritan seletada, et see ET-600 on üks väga haruldane ja üldsegi mitte romusõiduk, mis sest et ta näeb väga räbal välja aga see on "restaureerimise ootel" ... aga no vaidle sa lolliga, ise jääd lolliks ... ametniku proua ikka, et temal vaja kohe kindlasti akti ja trahvi jne, ilmselt see Vakra siis oli andnud "rohelise salliga otsesed korraldused" ... enivei ... koostati siis minule seaduserikujale akt ja määrati ametlik karistus 54 värsket eurot ... enne aktile alla kirjutmist lugesin ma selle läbi ikka ka, samas pidin ma poole lugemise peale püksi kusema ...
See on ikka hämmastav, kuidas inimesed hakkavad teatavates kohtades töötades nii lamedaks muutuma, vahel on kohe tunne, et neil polegi olemas enam ajurakke vaid kogu aju on väike nagu lutsukomm ... ja see ülim usinus oma ülemusele pugedes kaotavad ära reaalsustaju ning tegelevad lõppkokkuvõttes labase rumalusega.
Igal juhul, lugesin siis mina seda akti, ka peenikest kirja, ja seal siis seisab § see ja § too ja maja ees ja tänaval näha ja kole ja akendeta-tuledeta vrakk ja roostes TÜHJA KUMMIGA veoauto ... tohhi-till-ae-sehh ... ma pidin koos oma märgade pükstega toolilt peris persili maha kukkuma, minu kallis tore, ülevaatuse ja kindlustusega treiler sai ka litaka ... siis polnud mul enam midagi vaielda ...aga et mis ma siin ikka kirjutan, aga egas ma poleks viitsinud vana sõnnikut üles kaevata, aga kuidagi kahtlaselt sarnane käekiri:

http://tallinncity.postimees.ee/4101447/...auto-peale

Seal oli ka vanake ja TÜHJA KUMMIGA

P.S. Hakka või arvama, et see Rainer Vakra on üks kuri inimene vanatehnika suhtes ....
P.P.S. Seiklused ET-600-ga aga jätkusid, sellest edasi mõni teine kord.
P.P.P.S. Kes ikka ei tea millest jutt, siis vaata ise https://www.youtube.com/watch?v=WMHSMc14C8c

Idiootidega ei ole mõtet vaielda, nad tõmbavad su oma tasemele ja siis löövad kogemusega.
Vasta
#2

(24-05-2017, 08:43 AM)dad Kirjutas:  P.P.P.S. Kes ikka ei tea millest jutt, siis vaata ise https://www.youtube.com/watch?v=WMHSMc14C8c
Maal on ikka toredam elada, selliseid kampaaniad VEEL pole.
Aga selle sinu tursapea kuudi disain mõnevõrra erineb meie omast. 

Tervisi Rain
Vasta
#3

Kas sellest trahvitegemisest saab välja lugeda, et on ametnike asi mis inimesel omas hoovis on? 
Kui nii, siis on tegemist väga kehva seadusega ja peab esitama ettepanekud selle muutmiseks. Palju allkirjasid vaja on?

Do'nt panic
Vasta
#4

(24-05-2017, 09:33 AM)giordanobruno Kirjutas:  Kui nii, siis on tegemist väga kehva seadusega ja peab esitama ettepanekud selle muutmiseks. Palju allkirjasid vaja on?

Tallinna linna heakorraeeskiri ütleb, et romusõiduk on sõiduk, millel puuduvad mehaanilised osad või kereosad või autoklaasid või rattad, ja mis oma välimusega riivab linna esteetilist väljanägemist või rikub linna puhtust ja heakorda.

Üks selleteemaline lugu

Ok, mõte iseenesest ju hea.

Ma sain sellest nii aru, et kui õismäe korrusmaja ees seisab Mazda 626, tagaõõtsad kere küljest välja kukkunud ja kere ise juba rohekaks tõmbumas, et selliseid masinaid korjatakse ära. 
Igati mõistlik, sest parkimiskohti on niigi vähe.
(Omanikul on ammu savi ja ta ei taha liigseid kulusid, sest metall on nii odav, et treilamine ja jamamine ei tasu enam ära.)
Ja Vakra propaganda - see on teine teema. Muidugi on propaganda. Vastasel korral oleks sildil allkiri Tallina LV vms

Aga et nüüd torkida inimese hoovis seisvat auto - maitea?

Mis siis õige oleks olnud? Roheline koormakate tihedalt peale?
Mina pakun, et õige oleks olnud saata koju kiri, et vaadake teil seisab seal see ja see ja et tehke midagi...
Praegu nagu haiseb lihtsalt röövimise järgi.

.
Vasta
#5

Kui asjal on tüv ja üv siis on ju asi asi mitte romu ning tühi rehv on ajutine rike mistõttu ma vaidleks ikka kõva häälega kuskil edasi.
Vasta
#6

(24-05-2017, 11:06 AM)MeelisV Kirjutas:  Kui asjal on tüv ja üv ...

Millest Sa räägid?
Millel on tüv, kas ilma tagaõõtsadeta Mazdal või ET-l?

Praegu on küsimus selles, et kui sa oled korralik autojuht eluaeg olnud ja jääd ilma turvavööta vahele, siis politsei teeb sulle HOIATUSE.
Mitte ei tõmba täie rauaga trahvi selga.

Ja kui sa kohapeal sotise trahviga kiirmenetrluse korras nõus pole, siis komisjon hiljem sulle ikka sadat selga ei pane.
Praegu aga mupo vanaeit ei olnud võimeline mingiteks kompromissideks või hoiatuseks.

.
Vasta
#7

Võiks näha ka pilti asukohast, kus see masin seisis (võibolla praegugi seisab), et kui hull see vaade siis suvalise möödakäija jaoks olla võib. Rolleyes
Vasta
#8

(24-05-2017, 11:17 AM)stihl Kirjutas:  
(24-05-2017, 11:06 AM)MeelisV Kirjutas:  Kui asjal on tüv ja üv ...

Millest Sa räägid?
Millel on tüv, kas ilma tagaõõtsadeta Mazdal või ET-l?

Treileril.
Mis ET-sse puutub, siis huvitav oleks teada, mis aastal see trahvisaaga aset leidis? Minuarust seisab juba päris kaua MTJ-s?
Aga muidu tore lugu, meenub (vist oli Helitehniku) mosse, mis tänu agarale naabrivalvele Õismäelt otse emeksisse veeti.
Samas mul endal seisis pikalt Mustamäel kortermaja ees liikumisvõimetu asfaldiga ühte kasvav Škoda 120, mis huvitaval kombel jättis ametnikud külmaks, ent äratas huvi ainult pieteeditundelistes metalliärikates aeg-ajalt kojamehe vahele ilmuva paberi kirjaga "Куплю" näol.
Vasta
#9

Mina sain aru et trahvi sai treiler millel oli TÜV ja kindlustus olemas aga nägi kasimata välja ja rehv oli tühi.
Vasta
#10

(24-05-2017, 11:54 AM)MeelisV Kirjutas:  Mina sain aru et trahvi sai treiler millel oli TÜV ja kindlustus olemas aga nägi kasimata välja ja rehv oli tühi.

Õige jah, sry, my bääd.
Keskendusin vanatehnikale.

Mis treilasse puutub, no see on täielik porno, kui nad selle kallal inisevad.
A`la mul seisab hoovis üleni mudane Land Rover, millega just metsast tulin, enne kodu sain naela, tungraud oli sõbrale välja laenatud ja >>> trahv kaelas.
Opandaa.

.

.
Vasta
#11

Intrigeeriv lugu. Olen valmis õiguslikus vaidluses õla alla panema, kui just edasikaebamise tähtaeg juba möödunud ei ole - selleks on 15 päeva. 

Aga taustaks teadmiseks, et Tallinna linna heakorra eeskirjas on järgmised sätted: 

§ 2 lg 9 - Romusõiduk on sõiduk, millel puuduvad selle mehaanilised osad või kereosad või autoklaasid või rattad ja mis oma välimusega riivab linna esteetilist väljanägemist või rikub linna puhtust ja heakorda.

§ 13 p 6 - heakorra nõuete tagamiseks on keelatud parkida romusõidukit avalikul teel või muul avalikul alal või kinnistu tänavaäärses õue osas. Sellise sõiduki parkimiseks korterelamu maal peab olema maavaldaja luba. 

Kas antud juhul oli karistuse määramine õigustatud, on juba iseküsimus. Mahlaka kirjelduse järgi võiks arvate, et põhjendamatu norimine. 
Vasta
#12

See 15 päeva rong on paraku päris kindlasti läinud...
Vasta
#13

Noh, läinud, siis läinud.

Vähemalt mingi aimdus, mis saama hakkab, kui see vend veel linnapeaks ka saab...

.
Vasta
#14

(24-05-2017, 20:19 PM)stihl Kirjutas:  Noh, läinud, siis läinud.

Vähemalt mingi aimdus, mis saama hakkab, kui see vend veel linnapeaks ka saab...

.

Ma olen üsna kindel, et Dad linnapeaks ei saa, nii et paanikaks pole põhjust!
Vasta
#15

(24-05-2017, 15:33 PM)indreksirk Kirjutas:  
§ 2 lg 9 - Romusõiduk on sõiduk, millel puuduvad selle mehaanilised osad või kereosad või autoklaasid või rattad...

Huvitav, et kuidagi ei ole määratud aega, võiks ju olla. Kui autol öösel rattad ära varastatakse, siis on kohe automaatselt romu ja hommikul võidakse trahvi teha.  Või kui poritiiva päevaks-paariks remonti viin, siis samuti. Big Grin
Vasta
#16

Kas klaas puudub kui see on kildudeks salongis 
 Või mootor kui see on detailidena pagassis.
Aga jah lugu nõuab detaile ja järge - ootame.
Vasta
#17

Tänud kõigile kaasa tundmast ja hea sõna ning nõuga toetamas ... va kass, kui linnapeaks saan panen ta lühema oheliku otsa.

Lugu ise toimus 2011 aasta alguses Nõmmel minu kodu hoovis, mis on viimased 15 aastat sama ehk siis sel ajal Kui Rainen Vakra oli veel vist linnaosavanem, igal juhul olid eurod värsked ja kahju oli neid käest anda. Minule tekitas Rainer Vakra praegune kampaania "deja vu" efekti ... esimene mõte oli "Buratiino ...ptüi-ptüi-ptüi ... Vakra tembutab jälle"

Minule oli ja on kogu see lugu halenaljakas, ametnike ebapädevus ja üliusinus on midagi enneolematut võimast, sellist kogemust iga päev ei saa. Kogu paberimajandus vormistati ikka nii, et kirja pandi võimalikult palju (unustasin ennist et täiskomplektne "kopikas" reg numbriteta rivistati ka üles), et küll kohtus pärast ikka mõnega näkkab, samas ei tehtud lauslolluse ärahoidmiseks mitte midagi. Trahv kirutati välja "kogu kompotile", mitte: ET-25€, mersu 5 jne ... sellest on muidugi kahju, saaks hetkel rohkem hambaid teritada.

Rahuliku õhtut siis kah Smile

Idiootidega ei ole mõtet vaielda, nad tõmbavad su oma tasemele ja siis löövad kogemusega.
Vasta
#18

No on ikka ajud! Huvitav,et maa selliseid kannab. Big Grin  See oleks nagu Eesti variant pioneeride metallikogumise aktsioonist. Vanasti olid pioneerid ka mööda võõraid õuesid kolistanud ja kõike pihta pannud. Ise seda aega ei mäleta aga kuulnud olen. See on ikka uskumatu lugu küll. Kas seda veel mõne lollusega annab ületada? Big Grin  Kultuuriväärtus tembeldatakse lausa romuks.....  Aga pole siin vist midagi imestada,sest samasugust läbu ja hävitamist oli riigi algusaegadel,kui kõike hävitati ebakompetentsete uute omanike poolt. Kas nad ka üldse aru said,et tegid kahju nii endale kui ka teistele. Vanasti ju öeldi ka,et loll ja agar suudab kõike.... Big Grin

ps. Väike märkus teemaalgtajale ka. Kasse ei hoitud vanasti oheliku otsas. Pigem anti jalaga.....

Pakkuda erinevaid veneaegseid kiilrihmasid. Uuri asja!

Üleliigsed veljed ja kummid 14" , mustrit üle 5mm. erinevad laiused ja kõrgused. Suvi, talv, lamell jne. Küsi julgelt!
Vasta
#19

Uskumatu tüüp on see Vakra.
Ma ei tea, paljud teist on kursis, aga sel ajal kui ta siin see kevad nüüd 'romusid' sildistas ja teisaldas, susises tema oma kodulinnas Nõmmel sootuks tõsisem jama, Sarapuu üritas nimelt prügi vedada. Lühidalt- hästi ebaõnnestunult ja saaga senine tipphetk on olnud see, et kaks kohalikku meest võtsid ohjad, ähvardasid veits kirja teel ja käisid eile linnavalitsuses läbirääkimistel- https://www.facebook.com/groups/20728075...590493097/
Kes selle Nõmmekate grupi teemasid viitsib kammida, siis laotub kogu traagika kenasti lahti.
Vakra suust ega sulest pole kõik need kuud sel teemal mitte piuksugi tulnud, kuni siis täna hommikul jagas härra viidet- https://www.facebook.com/groups/20728075...877133335/
Tola rsk.
Vasta
#20

(24-05-2017, 22:04 PM)kass Kirjutas:  Ma olen üsna kindel, et Dad linnapeaks ei saa, nii et paanikaks pole põhjust!

Noormees, õllejoomisega paralleelselt hoidke end poliitika ja uudistega ka kursis. Smile (ma ntx joon ja kuulan raadiot korraga)
Ma absull ei pidanud oma märkusega Dad`i silmas.

Rainer Vakra on ju eilsest alates SDE linnapeakandidaat.

Ja paanikaks ON põhjust.
Sellepärast ta tõmblebki ja igale poole oma pissijälgi jätab, et inimestele ikka suur tegija silma jääks.


[Pilt: IMG_0651-742x495.jpg]

.
Lähemalt see jura kirjas siin.
Liivat ütles selle juba päeval kell kolm välja.

Pull on see, et need vanaautovihkajad kuidagi kõik sinna SDE-sse kipuvad sattuma.
Paar aastat tagasi astus ju I. Saar üles kuldaväärt ideega, et kõik autod, mis registris on, peab ka kindlustama.
Mäletan, mitmed "paljuautolised" k.a. ma ise, olid tagajalgadel. Ja mina olin selles seltskonnas veel jobu oma paari saaniga, meestel ikka 10+ mõnel kuuriall.
Siis veel seda ajutist kustutamist ei olnud.
Aga see idiootsus tal õnneks ei läinud läbi.

Eks näis kuidas järgmisega läheb. Et hoovid romudest puhtaks vms.

.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne