Juttu Talbot\'dest
#21

Seda Horizoni müüdi veel 1980.aastate lõpus USA-s nimede Dodge Omni või Plymouth Horizon all.
Üleüldes \"uus Talbot\" osutus väga lühiajaliseks asjaks.1978 või 79 (pean veel kontrollima) ostis Peugeot-Citroen ära Chrysleri Euroopa tehased (kaubamärgid Chrysler ja Simca) ning andis neile nimeks Talbot,mis enne sõda oli tuntudkui kallite autode (nt Talbot-Lago) valmistaja.Aga see eksperiment lõppes juba vist 1985,mil mark lihtsalt kaotati (umbes sama trikk nagu GM tegi alles hiljaaegu Oldsmobile\'ga).
Vasta
#22

täpselt ei tea kes keda ja kuna ära ostis aga minu omad s.t. horizonid 81. ja 84. a. on saab/scania märgiga kuigi iga varuosa on prantsuse oma
Vasta
#23

Need on siis ilmselt Soomes SAAB-Valmeti tehases Uusikaupunkis kokku pandud.Ma ei tea aga,mis aastast mis aastani seal Talboteid kokku pandi.
Vasta
#24

Ka Horizon on tehasepoolt olemas diiselmootoriga: 1905cm3,65hj/4600p/min,156km/h ja kiirendusvõime 0-100km/h on 17,9sek.,kuid mina pole küll mitte ühtegi sellist kohanud.
Vasta
#25

See diisel on hästi tuntud Peugeot\'mootor.Selle jätkuvariant on praegugi saadaval ntx uuele Partnerile.

EdR Kirjutas:Ka Horizon on tehasepoolt olemas diiselmootoriga: 1905cm3,65hj/4600p/min,156km/h ja kiirendusvõime 0-100km/h on 17,9sek.,kuid mina pole küll mitte ühtegi sellist kohanud.
Vasta
#26

EdR Kirjutas:Ka Horizon on tehasepoolt olemas diiselmootoriga: 1905cm3,65hj/4600p/min,156km/h ja kiirendusvõime 0-100km/h on 17,9sek.,kuid mina pole küll mitte ühtegi sellist kohanud.

Olen üheksakümmnendate alul isegi sellise taksoga sõitnud. Kuskil netis mingi soome vana kiitis, et mootor pidas ilma probleemideta pool miljonit vastu. Arvatavasti sõltub see ikka hooldusest. Mida odavam auto, seda vähem viitsitakse ta eest hoolt kanda ja seda kiiremini see masin vanarauaks läheb.
Vasta
#27

mrali Kirjutas:Need on siis ilmselt Soomes SAAB-Valmeti tehases Uusikaupunkis kokku pandud.Ma ei tea aga,mis aastast mis aastani seal Talboteid kokku pandi.
Talboteid tehti Uusikaupunkis 1979-85, s.t. enam-vähem nii kaua, kui Talboti mark eksisteeris. 6 aastaga toodeti üle 30 000 Talboti. Võrdluseks 1991-97 (samuti 6 aastat) toodeti seal Opel Calibrat üle 90 000.
Soome ajakirjandus oli 80-ndate algul Talboti vastu üsna heatahtlik. \"Se toinen kotimainen\" ei olnud küll nii hea mainega kui \"ensimmäinen\", s.t. SAAB, kuid ega ta uuena väga hull ka polnud. Ladast, Škodast ja Datsun Cherryst oli Horizon ikka üle. 1510 ja Solara olid üsna suured ja mugavad autod. Horizoni sai ka petroolivariandis, mis oli küll üpris jõuetu, aga see-eest odav pidada. Soome polnud tollal nii rikas maa kui praegu. Enimmüüdud auto oli 80-ndate algul Datsun Cherry, Lada oli teisel-kolmandal kohal.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#28

ETV-s praegu saade 112. Kusagil Tartu äärealadel, ei saanud täpselt aru kuskohas, vilksatas korra kaadris ka roheline Talbot 1510.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#29

Hõljuk Kirjutas:Kui Horizoni mootor Solarale sobib ja töökorras on,võiksid uurida.

On olemas, tumepunane, dokid olemas (sinised), viimati mootor töötas eelmisel suvel, seisnud 4-5 a. Paku hinda !
Vasta
#30

Pritsimees,sellel teemal räägime U2U teel.
Vasta
#31

jah talboteid oli siis kui mu isa käis soomes autosid vedamas lademetes ainult kõigil oli esituled puudu ja nood maksid jubedat hinda....
Vasta
#32

Mul endal seisavad ka kaks Talbot Horizoni(´83) - üks sõidukorras (valge, dokumentidega), aga seisnud; teine (chrysleri märgiga) varuosade jaoks. Jäi mitu aastat tagasi seisma, kuna keegi ei kasutanud enam...
Kui keegi sooviks neid soetada, võtke ühendust.
Vasta
#33

Hõljuk Kirjutas:Pritsimees,sellel teemal räägime U2U teel.

Ei ole sinult u2u-d saanud
Vasta
#34

saadan uuesti.
Vasta
#35

Kõik Talbotid.
Kõik aastatel 1979-1986 toodetud Talboti mudelid:
Talbot Samba (1981-1986) - Peugeot\' panus Talboti mudelivalikusse, Peugeot 104 ja Citroen LNA sõsarauto. Pikkuselt parasjagu 3-ukselise ja 5-ukselise 104 vahepealne.
Talbot Sunbeam (1979-1981) - Chrysleri Inglise osakonna looming Chrysler Avengeri põhjal, esitleti 1977. Oli Inglismaal populaarne ralliauto, toodeti ka 150 hj Lotuse mootoriga.
Talbot Horizon (1979-1986) - Chrysler Europe \"maailmaauto\", Euroopas 1977-79 Chrysler Simca Horizon, USA-s Plymouth Horizon/Dodge Omni.
Talbot 1510 (1979-1984) - moderniseeritud Simca 1307/1308 (1975-79), Euroopa Aasta Auto 1975/76. Inglismaal kandis nime Chrysler Alpine, hiljem Talbot Alpine.
Talbot Solara (1980-1986) - 1510 sedaanversioon, Inglismaal Talbot Minx/Rapier.
Talbot 1610/2 litre (1979-1980) - endine Chrysler 160/180 (1970-79).
Talbot Tagora (1980-1983) - suurim Talbot.
Talbot Matra Bagheera (1979-1980) - Matra konstrueeritud ja ehitatud kupee, endise nimega Matra Simca Bagheera (1973-79), Matra 530 järglane, mootor risti tagatelje ees, plastkere, kolm istekohta (kõrvuti).
Talbolt Matra Murena (1980-1984) - Bagheera järglane, sama tehnikaga, kuid moodsama kerega.
Talbot Matra Rancho (1979-1983) - 1978-79 Matra Simca Rancho, huvitav offroad-välimusega universaal Simca 1100 põhjal, praeguste \"naksitralliautode\" (Peugeot Partner jt.) eelkäija.
Lisaks nendele oli ka kolm 60-ndatest pärit autot, mille tootmine lõppes 1979-80 ja mida ei hakatud Talbotiteks ümber nimetama. Need olid Simca 1100, Chrysler (end. Hillman) Hunter ja Chrysler Avenger. Avengeri tootmine jätkus Argentiinas (Dodge 1500) ja Brasiilias (Dodge Polara). Hunteri litsents müüdi Iraani, kus seda Paykani nime all tänaseni tasapisi valmistatakse.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#36

smolin Kirjutas:Kõik Talbotid.
Kõik aastatel 1979-1986 toodetud Talboti mudelid:
Talbot Samba (1981-1986) - Peugeot\' panus Talboti mudelivalikusse, Peugeot 104 ja Citroen LNA sõsarauto. Pikkuselt parasjagu 3-ukselise ja 5-ukselise 104 vahepealne.
Sellist Talbotit tehti ka Cabrio varjandina ja vähemalt ÜKS Cabrio peaks eestis olema (aastatel 95-96. müüdi sellist Cabriot autoturul Tallinnas seisis hulk aega ühes autoaias turu juures!)

M 411 60.a.,M410 60.a.,M401 56.a.,M403 64.a.,
M 424 64.a.,M423 62.a.,GAZ M20 48.a.,Opel Kadett B 71.a.,
Vasta
#37

Sunbeam Lotusega saavutas Talbot veel 1981.aasta ralli MM-i konstruktorite tiitli ning Guy Frequelin oli sõitjate MM-il Vatase järel teine.
Üks roheline Rancho sõitis veel mõned aastad tagasi Haapsalus ringi.Päris lahe sõiduriist minu meelest,ainuke asi,mis puudu jäi,oleks nelikvedu.
Ja ühte teist 1510 nägn eile veel Tallinnas sõitmas.
Vasta
#38

Talbot tootis ka kaubikuid ja seda (vähemalt Inglismaal) kuni 1991. aastani. Sai ju Peugeot koos Chrysler Europega ka veoautomargid Commer, Dodge ja Fargo. Talboti kaubikud olid küll tegelikult samad, mida toodeti ka Peugeot\', Citroeni ja Fiatina. Üks pilt siin.
80-ndate lõpus, kui hakkasid liikuma jutud PSA (Peugeot-Citroen) ja Fiati ühisest mahtuniversaalist, räägiti, et see tuleb ka Talbotina. Seda siiski ei juhtunud.
Muuseas, Türgis toodetakse praegugi veokeid Fargo ja (ha ha) DeSoto. Ma ei tea, kas ka see tehas kuulub Peugeotile.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#39

smolin Kirjutas:Muuseas, Türgis toodetakse praegugi veokeid Fargo ja (ha ha) DeSoto. Ma ei tea, kas ka see tehas kuulub Peugeotile.

Otsisin natuke ja selgus,et tehas müüdi 1978 türklastele.Praegu tegutseb nime \"Askam Kamyon Ymalat\" all,kuid toodab Fargosid ja DeSotosid edasi,lisaks ka Jaapani algupäraga Hinosid.
Selt lehelt võib leida paar näidet Türgi Fargost ja DeSotost.
Vasta
#40

Vähemtähtis info,aga avastasin,et Lada rattad sobivad minu Talbotile 1:1.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne