köögikubu ventilaator
#1

Tere

Olen mures siin köögikubule ventilaatori valimisega (ca 30m3 ruum). Praegune kubu on oma mõõtmetelt kujult jne väga hea, aga 10a juba tööd teinud (see töö pole väga hea olnud, lärmi rohkem kui kasu). Kubust otse õue läbi seina läheb 100mm toru. Mõtlesin teha nii, et likvideeriksin ära kubu praeguse mootori, kuna see peale lärmi eriti muud ei tee ja paneksin õue (kus mul on ruumi) suurema/parema ventilaatori. aga milline see olema peaks? Valik on päris kirju silme eest. Oskab keegi juhendada? Mingi 600 m3/h võiks ta ju olla või parem (vähemaks saab alati timmida), aga milline ventikas hakkas normaalselt tööle 100mm "kõrre" otsas?

https://www.k-rauta.ee/p/ventilaator-250...0m3-h/2xky kas see toimiks või see 100mm auk vähendab kuupmeeterid tunnis ka samapalju?
Vasta
#2

(20-06-2017, 15:26 PM)taavi Kirjutas:  Tere

Olen mures siin köögikubule ventilaatori valimisega (ca 30m3 ruum). Praegune kubu on oma mõõtmetelt kujult jne väga hea, aga 10a juba tööd teinud (see töö pole väga hea olnud, lärmi rohkem kui kasu). Kubust otse õue läbi seina läheb 100mm toru. Mõtlesin teha nii, et likvideeriksin ära kubu praeguse mootori, kuna see peale lärmi eriti muud ei tee ja paneksin õue (kus mul on ruumi) suurema/parema ventilaatori. aga milline see olema peaks? Valik on päris kirju silme eest. Oskab keegi juhendada? Mingi 600 m3/h võiks ta ju olla või parem (vähemaks saab alati timmida), aga milline ventikas hakkas normaalselt tööle 100mm "kõrre" otsas?

https://www.k-rauta.ee/p/ventilaator-250...0m3-h/2xky kas see toimiks või see 100mm auk vähendab kuupmeeterid tunnis ka samapalju?
Sellised tiivikuga ventilaatorid teevad kõik parajat müra - undamist.  Kõige pehmema käiguga on trummelventilaatorid.

http://www.sevi.ee/vi-idynedit+i2125979

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#3

Ära seda k rauta ventikat küll vaata.
See ei kannata tööd teha.
Otsin varsti ühe versiooni.
Vasta
#4

Tööd võiks teha hoopis selline
http://www.cliox.ee/ventilatsioon/ventil...ator-rs-ec
Vasta
#5

(20-06-2017, 15:26 PM)taavi Kirjutas:  Tere

Olen mures siin köögikubule ventilaatori valimisega (ca 30m3 ruum)...

Olen mures, mis majas ja mis pliita kohal kubu on?
Vasta
#6

Ja on ju ilmselge et ventilaator saab ruumist välja tõmmata vaid niipalju kui peale tuleb. Seega tuleb anda samapalju õhku peale nagu on ventika tootlikus.
Vasta
#7

(20-06-2017, 17:05 PM)MeelisV Kirjutas:  Tööd võiks teha hoopis selline
http://www.cliox.ee/ventilatsioon/ventil...ator-rs-ec

Ega sellel liigutatav õhk läbi mootori liigu nagu tavaliselt kanali sisestel ventikatel? Köögist tulev rasvane aur rikub sellise ruttu ära.
Vasta
#8

Millised kogemused ?
Ja millisel ei liigu ?
Vasta
#9

Paar kubu olen lammutanud, nendel kõigil olnud tsentrifugaal ventikas, millel mootor õhukanali kõrval eraldi, mitte tiiviku keskosas. Kõik suvalised odavad euronicsi kubud. 
Kunagi oli tavalise odava kanaliventikaga eraldi äratõmme köögis, toda sai ikka mitu korda vahetatud, alati paksult kleepuvat liga täis.
Vasta
#10

Müra vähendamiseks on kaks võimalust: summuti (täiesti olemas vent-süsteemidele) ja vendi viimine õue. Võimsuselt pane nii suur kui su torukene kannatab. Kindlasti peab olema õhu sisenemise võimalus samas koguses.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#11

Vendi teema jätkuks- kuulsin ,et kandilise toruga süsteemis on õhumüra vähem kuulda... oskab mõni vendimees sel teemal kaasa rääkida?
Vasta
#12

Kandiline summuti on efektiivsem kui ümar aga kanali vahet küll ei tea
Õhumüha tuleneb liiga suurest õhukiirusest mis tuleneb liiga väikesest toru läbimõõdust.
Summuti võtab maha mootori müra jms. Kiiruslikku õhumüha mitte.
Kanaliventilaatoreid on lahjemaid ja kangemaid kui vaadata temperatuuri nt. Või ka õhukogust kusjuures kangem väiksem ventikas võib rohkem läbi töötada kui suurem lahjem ventikas. Liiga rasvane ventilaator tähendab filtrite puudulikkust või valet õhukiirust filtri pinnal.
Vasta
#13

(20-06-2017, 17:05 PM)MeelisV Kirjutas:  Tööd võiks teha hoopis selline
http://www.cliox.ee/ventilatsioon/ventil...ator-rs-ec

Tänan soovituse eest, paistab täpselt õige õhuhulgaga ka olema, mis soovitatakse antud kuupmeetrite juures. Aga kui ma nüüd nende e-poes ringi vaatan, siis see on mingi muu toode?
Neid ventikaid tavakaubanduses ka leidub või vaid sealsamas?


(20-06-2017, 17:22 PM)motamees Kirjutas:  
(20-06-2017, 15:26 PM)taavi Kirjutas:  Tere

Olen mures siin köögikubule ventilaatori valimisega (ca 30m3 ruum)...

Olen mures, mis majas ja mis pliita kohal kubu on?
Aitäh muretsemast! Elektripliidi kohal on, õhu sissevool tuleb diagonaalis vastasseinast 125mm freshklapist ning köögi (tegelikult hetkel köök-elutoa) uksest ja teisekorruse freshidest tuleb ka õhku peale. Päris kilekott maja pole. Ja kui ka peaks väheks jääma, saab aknad lahti teha (90% aegadest töötaks asi ikka 10% võimsusega). Praegu ta ka ikka imeb midagi, aga max asendis on selline olukord, mis võiks olla ühel raual kartulikeetmisvee eemalduseks. aga kui kala praadida, siis läheb pool tossu ikka mööda tuba laiali.
Vasta
#14

Selle mis mina viitasid ja selle "muu toode" vahe on mootoris ehk selle juhtimises. Esimene on sisse ehitatud pöörete reguleerimise võimalusega ehk nn. EC mootor teine on fikseeritud ühekorruseline mootor.
Seda viimast saab ka juhtida aga sujuva regulaatoriga juhtides tekivad sisse häired (loe: hääled) ja üle jääb nn. Astmeline trafo regulaator. EC juhtimiseks on vaja vaid 0-10 V juhpinget.
Vasta
#15

Tegelikult vajaks teemaalgataja ka elektroonika ala pädeva pädeva elektriku abi, kui ta soovib seda ventilaatori tootlikust pliidikubu küljes olevate kiiruse-nuppudega juhtida. Sest see ventilaatori firma poolt toodetav trafo on kobakas ja üldjuhul ei harmoniseeru just köögi interjööriga.

Mürasummuti ... võiks ju olla, aga see pliidikubu rasvafilter nüüd mingi imeasi ei ole ja torusse koguneb tegelikult ka aja jookusul rasva. Kui plekist toru on teoreetiliselt pestav, siis summuti kujutab endast tekstiiliga kaetud villa, mis seda rasva ilmselt päris käsnana imema hakkab. 
Selline isiklik teoreetiline kartus on, praktikas pole õnne olnud kokku puutuda.
Vasta
#16

Kubu käiguteed ehitada tulekindlad... kui see rasv sääl põlema lahvatab. Tolmu ja rasva segu on nagu süütenöör ja süttib ka elektrisädemest.
Vasta
#17

jep, elektroonika pole võõras, koolid lõpetatud, töökoht ka samal erialal üle dekaadi juba. See juhtimise teema äralahendamine on neist teemadest kõige lihtsam. Õige seadme valik on hoopis teine teema, selles osas lahendusi tahtsingi ja sain ka Smile

Aga nagu ma ennist mainisin, siis mul juba praegu on kubu paigas (koos filtritega), lihtsalt mootor on kole kehva juba algusest peale. See praegune mootor tuleb likvideerida ja õue uus panna (siis saab ka enamus mürast õue). Tuleohutus on prioriteet nr 1, sellepeale on mõeldud, kõik on metallist, mis vähegi rasva/tolmuga kokku puutub ning sein on kipsist ja kivist, õues soojustust pole (veel, aga sinna läheb kivivill kunagi). võiks nagu hea olla.
Vasta
#18

Jah palju söögikohti on maha põlenud pliidilt kubusse hüpanud leegi tõttu aga kodus seda tavaliselt ei juhtu kui just flambeerimisega ei tegele.
Muna praadimine ja keetmine pole just kõige ohtlikumad. Aga jah plekist õhukanal ja see kivivillaga isoleerituna oleks parim lahendus kuid praktikas kohtab palju ka plastik kanaliga süsteeme.

Rasvafiltri pindala peaks olema maksimaalselt suur ja kubu ise võimalikult madalal.
Vasta
#19

Teoreetiliselt piisava tootlikuse ja rõhu annab eelpooltoodud seinaventilaatorist juba kõige väiksem: RS 100C.
Vasta
#20

(21-06-2017, 10:59 AM)MeelisV Kirjutas:  Jah palju söögikohti on maha põlenud pliidilt kubusse hüpanud leegi tõttu aga kodus seda tavaliselt ei juhtu kui just flambeerimisega ei tegele...

Ei peagi sellesamusega (aiman ainult mida see tähendab) tegelema. Tavaliselt on kodustel kubudel mootor kohe kubu sees. Ja mootorist võib väga lihtsalt säde tulla ja vahel tulebki.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne