Põrutus- ja niiskuskindla telefoni otsing
#21

Insmati ei julge küll soovitada. Kahe aasta jooksul käis mitu korda remondis, lõpuks vahetati tel uue vastu välja. See käis korra remondis ja siis pidas kuu aega üle garantiiaja lõpu vastu, siis hakkas igasugu vigureid tegema. Siis sai Sony vastu välja vahetatud.
Vasta
#22

Cat-i teemal väheke.
Endal kasutusel hetkel B15Q mudel. Ise ma õnneks seda ei ostnud, telefon siis sõbralt laenatud, tema sõnul üks halvimaid oste, nüüd mõne kuulise kasutuse järel võin nõustuda, et just tark tegu polnud, eriti veel kui vaadata tolleaegset hinda.
Enne minu kätte jõudmist oli millalgi ~1m kõrguselt põrandale kukkunud, tulemuseks väike mõra ekraanil, ometigi peaks ulme vastupidav olema.


Peamised miinused:
1) Jookseb pidevalt kokku (teeb restardi)
2) Ekraan on liiga tundlik, tihtipeale toimetab omapäi taskus, vabalt võib võtta kellegi kõne taskus vastu või omapäraseid interneti otsinguid teostada.
3) Kõne on küll kvaliteetne, aga sellest on vähe kasu, kui telefoni helinat ei kuule ehk nö. karmi telefoni kohta võiks vähe karmim hääl ka olla.
4) Laadija auk on natuke kapriisne, vana nokia juhe tahtis igatahes väikest lõikust, enne kui korralikult sisse mahtus.
5) Kõrvaklappidega muusikat kuulates on helikvaliteet alla igasuguse arvestuse
6) Pidevad nö. mäluprobleemid, pool tarkvarast tuleb kaardile ümber tõsta, et enam-vähem toimetaks.
7) Kui on soov ka pildistada, siis kaamera kvaliteet on ka üsna kohutav.

Positiivset
1) Kõnet tehes vibrab kui teine osapool on vastu võtnud, ehk ei pea telefon kutsumise ajal kõrva ääres olema
2) Taskulambi jaoks on oma nupp.
3) Muud nagu ei oskagi öelda.

Kokkuvõtteks, et tõenäoliselt tagasihoidliku telefoni kasutaja vajadused ta rahuldab, aga nõudlikuma kasutuse korral on tegemist ikka paraja telliskiviga nii välimuselt kui sisult.
Vasta
#23

Ma otsisin ka pikalt tavalist nuppudega aparaati. Lõpuks ostsin Samsung Xcover 550. Uskumatult mugav telefon. Aku peab kaua vastu, laeb kiiresti. Korra nädalas käib pauguga vastu maad, mõned korrad on jäänud õue vihma kätte ligunema ja mõne korra olen ka niisama ära uputanud. Töötab laitmatult juba 2 aastat. Kerge, õhuke. Pistad tagataskusse ja unustad, et ta seal on. Vana hea lihtne menüü, kõik on loogiline ja näpuvajutuse kaugusel. Led läheb põlema kui küljepeal nuppu all hoiad. Ma kasutangi seda hästi tihedalt. Ükskõik kuhu pimedasse vaatad,  nii on automaatselt telefon oma LED pilguga näpuvahel. Kahjuks puudub kahe SIM võimalus. Üldiselt ulgen soovitada kui keegi head nuppudega telefoni endale tahab. 

[Pilt: ee-feature-xcover-b550--54828361?%24FB_TYPE_A_JPG%24]

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#24

(21-06-2017, 18:20 PM)mihkelr Kirjutas:  Peamised miinused:

2) Ekraan on liiga tundlik, tihtipeale toimetab omapäi taskus, vabalt võib võtta kellegi kõne taskus vastu või omapäraseid interneti otsinguid teostada.
a olla.
lisaks nutikad mul raamatupidaja kunagi aastat 3 tagasi ostis kah nutika ja päeva jooksul telefon ise helistas mulle korda 3 kindlasti ja telefon ise ei näita,et helistatud on,mul,aga vastatud kõned registris.nii saab peris kena tühiarve tekitada.
Vasta
#25

nuppudega telefone on laialt ebais ja sarnastes kohtades müügil.
uued ja sageli ka garantiiga.
teiste hulgas ka see kummikestaga 5410i.
hetkel kiiruga küll tutikaid ei märganud, aga homme võib juba olla.
hinnad enamasti mõnekümne raha kanti.
Vasta
#26

Vanasti kulus ca telefon aastas, siis soetatud Sonim sellega sai juba paar aastat.

Selle probleemiks oli,et mingi aja pärast ei olnud helinat kuulda ja pidi suruõhuga kõlari magnetit puhastama.

Sellel järgnes nuppudega CAT, puusalt pakun ,et vanust on juba 4 aastat ja mitte ühtegi probleemi
Mul on telefon helistamiseks ja seda teeb hästi, tilu-lilusid küljes ei ole, akut jätkub

Ainukeseks miinuseks on see,et auto blu-tuutu käedvaba tahab telefonilt kinnitust nupu vajutuse kujul, Sonim sai automaatselt selle tehtud

Mul on margiks CAT B100

Internet ütleb,et sellega saab rääkida 10 tundi ja ootel on 23päeva
Vasta
#27

(21-06-2017, 21:25 PM)diesel Kirjutas:  nuppudega telefone on laialt ebais ja sarnastes kohtades müügil.
uued ja sageli ka garantiiga.
teiste hulgas ka see kummikestaga 5410i.
hetkel kiiruga küll tutikaid ei märganud, aga homme võib juba olla.
hinnad enamasti mõnekümne raha kanti.

ära kasuta nii roppe sõnu, selliste kohtade jaoks peab võõraid keeli oskama, igasugu krediitkaarte omama jm jura endale selgeks tegema. Tahaks ikka inimese moodi osta, et astun poodi, võtan näpu vahele, veeretan ja siis vahetan euroruublid asja vastu.
A näed tuligi see õige mark ära, on jah mul taskus üle 13 a vana 5410i.
Vasta
#28

Tähenärija nagu ma olen, tegemist siiski 5140i-ga
Oli ka kunagi au seda telefoni omada, korpus seisis teibiga koos, aga muidu polnud vigagi.
Üks väga hea telefon oli ka Nokia E52. Vajadusel sai netis käia, tegi rahuldavaid pilte, aku kestis hästi, üldiselt ka üsna kasutajasõbralik. Üllatavalt vastupidav oli ka, tööl olles sõitis ükskord pool saeveski "keldrit" saepuru lintide peal läbi, teine kord põrutas klotsilindil koos hunniku klotsidega õue, kus oli nii 2,5 meetrit vabalangemist, kui lõpuks siis klotsihunniku alt üles sai leitud oli teine täitsa elus ja terve. Saatuslikuks sai betoonpõrandal olev väike veelomp, sinnagi kukkus nii 5m kõrguselt, kukkumine ei teinud midagi, aga vesi sai saatuslikuks. (Tavaliselt ma nii hooletu oma telefonidega pole, aga tunkede/tööriiete telefoni taskud pole vist ikka mõeldud nii väikeste vidinate jaoks)
Vasta
#29

nüüd vaatsi, et koogelmoogel pakub mõlema numbriga samasuguseid pilte. süveneda ei viitsi, ehk ongi kaks erinevat kummist mudelit. mul ka seuke aegade algusest ja akut laen korra nädalas. kui vaid lagunenud kest segab, siis korpused eraldi ka müügil.
ja väljamaa veebipoode ei pea pelgama. ostad kiiremini, lihtsamalt ja odavamalt kui kohalikust "esindussalongist".
Vasta
#30

alist tellitud ja käes juba 2 nädalat AGM A8 hiinlane 2 simmi pluss mälukas, kõik töötavad koos. Peaks olema ka kõigekindel - vaatasin venelaste youtubis tehtud katsetusi, hind 180 rubla kodus käes.

hetkel rahul, eks näis kaua kestab.

aastaga teenib tasa, kui osta üle aasta katkikukkunu asemele sobiv tavaline.

H.
Vasta
#31

CAT-i ämbrisse teist korda astuda ei sooviks ja isiklikult selle jätaks kõrvale.
Nokia 5140 kõrval olen kasutanud ka 5500, mõlemad head, viimane veidi uuem ja rohkem võimalusi. 
Kunagi kasutasin ka Siemens M35i, polnud ka midagi kurta peale aku vastupidavuse.
Vasta
#32

(21-06-2017, 14:12 PM)v6sa Kirjutas:  
(21-06-2017, 12:30 PM)olli Kirjutas:  ....
Vanaisale sai täna hommikul 3310 ära tellitud Tele2-st. Paar tundi hiljem oli juba otsas. Peaks homme kätte saama, siis ehk saab muljetada natuke.

Ootan huviga.

Noh, ega ta ikka päris SEE ei ole.. Big Grin
Korpus iseenesest tundub suht tugev plastik olema. Korralikult kinni ka, päris iga kukkumise peale lahti lennata ei tohiks. Ekraan ja tekstid on head suured lugeda. Kaamera sama vilets nagu neil nuputelefonidel kõigil olema kipub. Taskulamp on olemas, kuigi kaugeltki mitte nii võimas nagu nutikatel. Nupud iseenesest on täitsa normaalsed, sellised natuke kummised. Ainult neljasuunaline navigeerimisklahv pole kõige käepärasem, natuke liiga pisike vist. Tuleb arvestada ka seda, et erinevalt vanematest nuputelefonidest, võtab sellel ekraan palju ruumi ära ja seetõttu nuppude osa on vähem kui pool kogu telefoni pikkusest. Seetõttu, ühe käega telefoni kasutades, tuleb üsna alt otsast kinni hoida mis võibolla ei ole kõige mugavam ja ei anna nii head haaret. Eks seda tunnet võimendab ka asjaolu, et korpus on poole õhem kui originaal 3310. Aga vähemalt oma vanaisa pealt olen näinud, et ta kasutab alati kahe käega telefoni (ühe käega hoiab kinni ja teisega vajutab nuppe), nii et teda ei tohiks häirida.
Muus osas midagi väga silma ei jäänud, aku kestvust jms saab hiljem aru. 
Mul naine ootas ikka ka pikalt seda telefoni, plaanis omalegi osta, aga nüüd kui korra vanaisa oma katsuda sai, siis oli kohe "Nähh, see pole ikka see, enam küll ei taha" Big Grin
Vasta
#33

No ma ka olen siin oodanud seda uut 3310-et aga peale seda kui kuulsin erinevustest vanaga,olen leppinud sellega,et pole midagi unistada.... Ajan vanaga läbi. On kukkunud palju kordi,saanud vett ja vilet. Peale puhastamise pole suuremat remonti olnud.
Muidu on mul ka tutikas CAT-B30 ja see on jube hästi vastu pidanud,sest vedeleb lihtsalt sahtlis..... Big Grin 
T.
Vasta
#34

Sonim on pommikindel telefon, aku kestis ka hästi. Peale kolme aastast kasutamist on taskulamp tuhmunud ja aku viletsamaks muutunud. Ostaks meeleldi uue või isegi uuema mudeli, aga Eestis kahjuks ei kauple keegi heade telefonidega.
Vasta
#35

Kui keegi tahab nutitelefoni millel iga päev akut laadima ei pea siis Oukitel K10000. Hiinas ~150€, saksast kiiremini(ja kindlamalt) kätte 180ga. Päevas 10 tundi netiraadio mängib 3G võrgus siis saab 20% akust jagu.  Kiirlaadijaga 4 tundi laeb ja nädal aega hooleta Big Grin  2G võrgus kestis ligi 2 nädalat.
Vasta
#36

Uue Nokia 3310 tootmine on vist vaid uue (Nokia firma ostnud) firma katse vana firma tuntusest viimast välja pigistada. Rolleyes
Kes tahab head vana, see ostku see, vanu mudeleid müüakse veel küll, igasuguseid variante, tehase taastatud jne.
Vasta
#37

3310-st rääkides, uus, karbis, kuus kuud garantiid, vana mudel, mitte uus juust, hinnad alla 20 raha tükist.
kui ma nüüd kõigest õigesti aru sain muidugi.
ostke ja ärge ajage asja keeruliseks.
Vasta
#38

Insmat on kergelt öeldes kasutu kummilutt. Esimene parim töö telefon minul(enne kulus mul neid tihti) oli SONIM. parim siiani. Lahti ei saanudki ise kuni pikanäpumees mu räsitud,peale lõkkes käiku sulanud korpusesse vajutatud sõrmejälgedega kauna ära viis. Kuna see oli usat tellitud ,siis uue võtsin kiiresti Eestist insmati. Kukkus pikki betooni ,mikker tuli lahti skeemilt ja garantiis öeldi läbi lillede ,et tõmba jeed.(2m on garanteeritud kukkumiskõrgus kuid käest kukkumist ei elanud üle) Nüüd on mul cat. Nutika vihkajana oli see raske otsus kuid võtsin s30 ligi. Eks nutimaailmas ta paras juku on ,aga töö teeb ära. Lamp on hea ,levi on, vett peab(pesen harjaga kraani all ja olen täis peaga hiiumaal lutsu visanud sellega). Kukkumisi on ka omajagu olnud. viimane kord sai kuular otsa. Viisin garantiisse ja tehti ilma köhimata korda. mina arvan et kui on vaja vastupidavat TELEFONI siis pole mõtet mingite tahvelarvutite näitajatega viimast moeröögatust otsida. saan telefoniga interneedust kasutada siis sellest on juba maa ja ilm(liiga palju tegelikult). Niigi aega vähe et kõik tehtud saaks Big Grin
Vasta
#39

Sellist looma julgen soovitada kõigile: jebai link  
Omal oli sama mudel. Pole küll netifon aga telefoni arvutina kasutamine polnud ,siis mul veel vajalik. Miinuseks loeks selle ,et kui vaja telefoni laadida ,siis pead hoolikalt järgi mõtlema kuhu laadija sai. Sest vahepeal on kuu mööda läinud Big Grin
Mikidemaalt tellimiselt tuleb kindlasti jälgida et võrgulukku poleks telefonil. Mõned müüvad võrgulukuga telefone mis toimivad ainult teatud operaatori võrkudes.
Vasta
#40

(22-06-2017, 23:57 PM)moto-onu Kirjutas:  ...2m on garanteeritud kukkumiskõrgus kuid käest kukkumist ei elanud üle.
Võib olla oled lihtsalt ebastandardselt pikk inimene? Vaimusilma ette kerkib mees, kellele kuulus onu Stjopa õlanigi ei ulatu...  Big Grin 
Ega neid "garantiisid" väga südamesse võtta tasu. Ma enda Sony Xperia Go kohta ka lugenud, kuidas tüübid uut telefoni kohe prooviks porilombis ujutanud, kaugust visanud, autoga üle sõitnud ja muud head-paremat ette võtnud. Pärast siis nutuse näoga  lasknud ennast garantiijutu peale pimeda koha peale saata.
Päris hästi kaitseb põrutuse eest korralik ümbris, ntx selline:
https://www.goballisticcase.com/collecti...eries-case
Mul ühe heal tuttaval kollas taskust kukkunud telefon terve trepikoja läbi kuni alla välisukseni ja ei häda kedagist. Ekraani katki saamiseks peab telefon terava nurgaga otse kümnesse saama.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne