Mille kell see võib olla?
#1

Ajendatuna ühe teatud automargi taastamispiltidest hankisin ilma auto omanikuga nõu pidamata selle kella. 
Kuna ega neid väga enam ei vedele, siis paremat ei õnnestunud leida.
Noh, et samamoodi armatuuri ta lisaks toppida. (Enne muidugi välimus ära taastades nagu ülejäänud kelladki sai tehtud.)

Siis aga selgus, et auto omanik soovib siiski täpselt samat armatuuri, mis tal varem oli, et oleks õige nostalgia.
Saan temast täitsa aru ja eks see kell mul üks laupäevaõhtune emotsioonihange oli.
Selline uhr.

[Pilt: IMGP0926.JPG]

[Pilt: Clipboard02.jpg]

[Pilt: IMGP0930.JPG]

[Pilt: IMGP0937.JPG]


Aga kas siin ehk leidub mõnda sõjaajaloo huvilist, kes oskaks selle kohta midagi rohkemat rääkida? Mul endal pole militaarfoorumitega kahjuks pistmist.

Ma saan aru, et tegu on mingi lennumasina kellaga, tehtud Askania poolt Berliinis aastal 1938, aga rohkemaks mu puudulik saksa keel pole võimeline. 

Vedru on ilmselgelt kah puudu. See pisike hammakas, mis seal vabalt tolkneb, on pärit ühe nelikant võlli otsast, kust on lihtsalt polt kadund.
Numbrid ja seierid pimedas isegi helendavad veel.
On see üldse mingi väärtuslik asi sellisel kujul? Mis pillidel seda kasutati? Junkersid, Focke Wulf`id jms lendasid Kienzle kelladega, nagu aru saan. See Askania polnud vist eriti noortepärane tollal. 
Kaua ta üleskeeratuna käia võis? (sakslaste tolleaegsed autokellad käisid 7 päeva)
Kas peaks sinna ka puuduva vedru otsima?

P.S. Kuna vajadus selle aparaadi järgi hetkel puudub, siis identnurgale traditsiooniliselt olen ka pakkumistele avatud.

.
Vasta
#2

Oli ikka noortepärane. Õppelennuk Bücker Bü 133 C näiteks.

Do'nt panic
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne