Rudoni jalgratas
#21

Hea kui inimesed ise endale keretäie annnavad, jääb teistel tüli olemata :-D
Vasta
#22

Noh vanale inimesele ei ole ilus keretäit anda Toungue 

Aga sai täna kaunistusi silmitsetud natuke.
Muusumi Rudonil on lihtsalt kroomitud porilauad. Mul aga on porilaudade keskel must triip mis ääristatud punase triibuga. Lisaks on raami torudel hallid peenikesed nii öelda kastid mille sees veel omakorda punane triip on.
Hallid nii öelda kastdi on aga omapäraselt. Nimelt neil on ainult kolm külge joonistatud. Üks pikk ja siis otsmised. Ja otsmised jooned on lõpust teravnevad. Ehk ühte pikemat külge polegi olnud.
Lisaks pole Rudoni kirja juures ka lille piltte. Samuti ei mäleta ma,et oleks olnud kleebist Rudoni kirjaga tagaporikal.
Aga selles võin ma ka eksida.

Kuna täna väisas ka rattaekspert töökoda ning koos silmitsedes ei suutnud me välja mõelda raamile kinnitatud nahkrihma eesmärkki! On kellegil äkki aimu milleks see võis vajalik olla. Oma pikkuselt sobiks ta täpselt pumba klambrite vahele.
Ma algul arvasin,et ta on lagunenud tööriistakoti jäänuk. Aga hiljem silmitsesin veel lähemalt kinnituspannalt ja see erineb tööriistakoti kinnituspannaldest.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                       
Vasta
#23

Rattakoti jäänuste jaoks on asi kaugelt liiga jäme. Ainuke loogiline järeldus oli, et see on pumbaga seotud rihm, äkki selleks, et pump raami ei kraabiks? Või siis käis selle rihma külge veel miskit kuidagimoodi.
Vasta
#24

Täna siis õe pool keldris tuhnides sattus näppu üks tööriistakotike. Sees olid ka kaks võtit "Naumann" kirjaga.
Kas võib olla tegemist 40´ aastakäigu sobiliku kotikese ja võtmetega?

Teine küsimus puudutab lenksult käepidemete eemaldamist. On teised kenasti säilinud ja tahaks nad ühe tükis kätte saada. Keerates ei juhtu midagi. Kas äkki üritada sinna mingit petrooli laadset toodet vahele süstida? Või lasta vesi soemaks ja sinna sisse natukeseks ajaks likku panna ning siis üritada?


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               
Vasta
#25

Et lugupeetud ksf-id ei arvaks, nagu oleks see projekt jäänud kuurinurka vedelema,siis mainin natuke edasiminekutest.
Ratas sai siis algosadeks võetud. Kõik triibud ja kirjad fikseeritud nii mõõtude kui ka pildimaterjali näol. Ehk põhimõtteliselt pildistas poiss üles kõik triibutatud/joonitud/kirjutatud kohad. Siis printis pildid välja ja märkis mõõdud ja kaugused peale. Seejärel sai klaasiga värv ja rooste maha lastud. Jällegi sai ka poisile prits kätte antud ja siis ohtrasti juhendatud ning kamandatud Big Grin . Edasi rändasid asjad juba kroomimeistri kätte. Ka sinna sai poiss saadetud nii öelda õpipoisiks pooleks päevaks. Sai aru kui raske on roostest puretud asja kroomiks ette valmistada. Nüüd saabusid juba esimesed pisemad osad kroomist tagasi. Ise veel käes pole hoidnud,aga krt,pilt on vägev. Saksamaalt said soetatud ka sobilikud sadulavedrud ning esiporilaua kaunistus. Piltidel paistis sadula alusraam koos vedrudega täpselt selline kui meil vaja,aga kui kohale jõudis,siis selgus,et vedrude ümber käiv raam on teistsugune. Ehk peab ikka enda roostest puretud jupi elustama. Panen ühe lingi ka kus googelmoogelis näha rohkem pildimaterjali.

https://photos.app.goo.gl/NWva5DS7TwRJAjFD6


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#26

Nüüd siis kõik asjad kroomitud ja saab hakata teipima ja mustaks värvima vajalikke osi. Peale mida siis triibutamine. Ja siis saab hakata kokku panema. Mõnede asjadega on veel natuke nuputamist aga vast midagi mõtleb välja. Tasa ja targu Smile


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                   
Vasta
#27

Ütleme nii, et näha on et koostegemise aeg on kallis ja selle eest ollakse valmis välja käima väärilist tasu. 
Kiidan tegijaid, ilus asi tõotab tulla!
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne