B nagu Buratino - Bianchi
#1

Hakkasin korrespondeerima ühe põneva ratta omanikuga. Alguses omanik arvas margiks Bianchi kuna tema muid B tähega rattaid ei teadnud (mis on lõppkokkuvõtteks tegelikult tark tegu!). Mina asjasse süvenemata põrutasin lambiklambri järgi ainukese saksa rattamargi, mida ma B tähega tean, Brennabor. Siis järgmise asjana saatsin info jalgrataste teaduste akadeemiasse, kust ksf! kass kiirelt vastas, et on teine prantslase näoga ja võiks pakkuda Buratino. Esialgu olin rõõmus, et lõpuks ometi on asi saanud lahenduse aga siis jäin mõtlema, et Buratino on ju tegelikult itaalia spioon Pinocchio venemaal ja see asi ei seondu kuidagi prantslastega. Seega oli vaja anda vastulöök ja pakkuda välja Bonaparte! Ainuke prantsuse nimi, mida ma B tähega teadsin! Aga tundub, et see ka ikka ole.

Aga tagasi asja juurde tulles, siis 1937 aasta varastatud rataste nimekirjas on näiteks terve hunnik sellised rattaid, mis algavad B-ga ja mida ma näinud ei ole.  Barbarossa, Biron, Boston, Boe-Rad, Britannia, Bantom või Bantam jne. Ei pruugi muidugi olla ükski neist aga vähemalt on mille vahel valida!

Igatahes on ratta raaminumber 1114802. Mingit sisulist vastust on muidugi raske loota ja nõuda aga vähemalt teate, et Buratino see ei ole!!!  Ahjaa, üks eripära on veel sellel rattal, nimelt lamp käis külge pea alaspidi, kas see võiks olla vihje hoopis austraaliale????????

https://goo.gl/photos/vgWEhVbf2caMsgEP9

[Pilt: 1dv8iA9aVEf_Z0PdOxpqjf8X7voLXOn50RBn_Ijg...86-h589-no]
[Pilt: 3X7NsFwJ40VB1iVwXOpaV4YUNXK1OrPkMSRy9djv...86-h589-no]
Vasta
#2

Nii, mehed. B nagu Buratino ja nagu Bianchi ikkagi !!!! 

Stiilinäide lambiklambrist ja pidurivärgist:

[Pilt: BIANCHI%2BZ%2B1930%2B%25281%2529.jpg]
[Pilt: BIANCHI%2BZ%2B1930%2B%25287%2529.jpg]
Vasta
#3

Nii. Järjekorras 4s Bianchi Eestimaal. 

Üks on siin teemas eespool väljas. Teine on Valdo varasalvedes (TEEMA) ja kolmas on Pärnus erakogus. Kõigi raaminumbrid on mõnesaja numbri piires kõikuvad ja ilmselt on 30ndate keskpaigas mingi väike partii neid siia jõudnud. 1,2 miljonit peaks 39 aastasse sobituma ja need eesti 1,1 miljonit ilmselt paar aastat varasemasse.

[Pilt: DhMqMdncOYv1G25HuyowfBWXxeHNLHaopjzMAyBv...34-h625-no]
[Pilt: PT_ju0YMwweXMmpYy-hJWboM0eilzZ_344ez-8el...34-h625-no][Pilt: vkrYMBVJcfPBgMmNwwUM_ApZDlYe07VH3uOhN02L...34-h625-no][Pilt: whQ3t5KpBYEfQOOoKrqmK8CDGnR2EYHt3i_7LO96...69-h625-no][Pilt: ksMKyw38_hlLbm1uA_JfwVpg6bOAzEA93yShLB5d...34-h625-no]
Vasta
#4

Sõjaeelne Bianchi see on. Meil on jalgrattamuuseumis ka ühed jäänused, aga väga palju armetumal kujul.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne