Tuleviku klassikalised autod.
#21

(15-08-2017, 20:03 PM)viplala Kirjutas:  See isend on ja jääb VAZ'iks. Seda loomulikult hästi suure algustähega ja väga suure austusega ehitaja (Berg) aadressil, kuid sellest isendist ei saa mitte kunagi klassikut selle sõna tegelikus tähenduses. Äkki ma eksin ja tõesti hakkavad tuleviku noorukid oma seintele kleepima sigullide pilte ja plakateid ning tänaval neile järele ohkama, sest taoline tegevus iseloomustab ju kõige paremini üht täisväärtuslikku klassikut, kuid pigem ma arvan, et mul on õigus ja VAZ jääb VAZ'iks ka 100 aasta pärast.

Ajalugu ikka kirjutatakse ümber vahest..... Big Grin Nii 50 aasta järel..
No mis klassikud siis meil on ka tänapäeval. Pole nagu kuulda olnudki. Hinnatakse seda mis armas ja hingele hea. See,et kuskil midagi klassikaks peetakse ei huvita meie rahvast vist põrmugi.... ja mis meile nendest autodest mida me osta,pidada ega hoida jõua. Meile piisab meie närusest ajaloost küll ja küll vist.
Vasta
#22

On küll tulevikku Big Grin
Vasta
#23

(15-08-2017, 20:14 PM)armotor Kirjutas:  Need on ju näha ikkagi millest saavad klassikud.  Kõik Honda Type R'id. Nissani Z-tid.  Renault Vel Satis on juba täna klassik. 
See on ikkagi suhteliselt reeglipärane maailm.

Njah, eks see arusaam vist ikka väga inimeseti erineb. Klassikaline tähendab mingit ajastut (tegelikult algselt klassikalist ajastut elik vanaaega) iseloomustavat. Mu jaoks ei ole ükski nendest loetletutest klassik - st et need pole kunagi olnud TÜÜPILISED oma ajastule autod. Aga igasugu eksklusiivsed ja haruldased asjad seda pole ja mingit sedasorti tunnet ei tekita. Ka tänapäeva autoajakirjades ei kisu lugema mingitest superautodest, tahaks ikka teada seda va keskmise Toungue inimese auto kohta käivat. Näituseks mingite 20. saj alguse keisrite garaažide autod ei ole klassikud, klassik on va Ford. Pärast siis nt Citroen Traction Avant seeria, põrnikas jne
Vasta
#24

Oi, Peeter80 tabas nüüd küll naelapea pihta! See on teema, mida saab kohe mitukümmend lehekülge saagida, sest vähemalt niipalju kui on arvajaid, on ka arvamusi, kusjuures mõnel arvajal on lausa mitu arvamust Big Grin

Algame siis üldse sellest, mis on klassik? Kas mingi ajastu tüüpnäide? Või teatud ajastu iluetalon? Või hoopis ajatu iluetalon? Ülimasslevinud aparaat? Tavalise seeriakäkerdise erimudel? Midagi eksklusiivset ja haruldast? Millegi, nt teatava tehnilise lahenduse pioneer?

Antud küsimuse kontekstis tahaks mina välja jätta kõik superautod ja tegelikult ka igasugused üliharuldased eriseeriad või tuuninguaparaadid. Veel filtreid? Aparaat võiks oma disainilt olla ajatu, mis minu mõõdupuu järgi tähendab kas klassikalist sedaankeret, universaali või kupeed. Igasugused hiundaiketsid ja pešookakssadakuued võivad küll jääda haruldasemaks, aga õiget klassikut neist nüüd vaevalt et saab... minu jaoks Smile Aga mõned konkreetsed pakkumised samuti:
 - MX-5, nagu siin eelnevalt välja käidi
 - Prelude (tegelikult on jalg juba "klassiku" ukse vahel)
 - Imprezad/Lancerid (on ju ka E30-t tehtud olematute mootoritega, aga huvi pakuvad ikka need vähe käredamad aparaadid)
 - miks mitte ka E46 kui eelnevate "kolmekate" jätk
 - "tööloomadest" Nissani kastikad
 - moodsad USA "seeriamusklid" ehk Camaro-Challenger-Corvette niikuinii
 - Toyota GT86

Viper ja 911 on sellised piiripealsed juhtumid, kuigi ma vist loeks mõlemad veel sisse. Muide, kohe-kohe on tulemas Viperi EOP Wink

Päris teemaalgataja esimesest postitusest kinni võttes, siis ma näeks tegelikult ennem Outback'i "klassikuna" kui ühte teist emmi, iksi ja viie kombinatsiooni. Kui praegusel ajal võib korraliku Range Rover Classicu ikka suht suvalisele hobiautoüritusele ilma häbenemata parkeerida, siis X5-s (olgu ta siis M või mitte) ei näe ma ka silmi kinni pannes seda potentsiaaliterakest, et sarnaseks saada.

Lõpetuseks, DevilDeVille paralleeliga TT kohta tuli üks teine ajalooline nähtus meelde, mis jõudis samuti siit läbi käia: Calibra näeb ju maruvägev välja küll, aga lõppeks on tegemist ikkagi Vectraga Smile Ülejäänu osas tuleb ainult eelkõnelejat tsiteerida:
(15-08-2017, 03:05 AM)DevilDeVille Kirjutas:  Connoisseuridele, kes tahavad eriti kiire kujuga autut, millega kuhugi kiiresti ei jõua ja samas tahavad edukad väljapaista aga bensuraha ei ole Big Grin

A mida mina ka sellest asjast tean, mul põle ei ilu- ega maitsemeelt niikuinii  Cool
Vasta
#25

VAZ tagaistmel möödus mu noorus ja heleda spido taustaga 01 on minu jaoks alati nostagia ja mälestused. Pasteeritud ülikõva seitsmenda seeria bmw....minupärast võib sellised kõik pressi alla saata, sest uuem mudel on tootmises :Smile Sõitmiseks vana ja kulukas, fännamiseks....äää....miks ma seda kipsipanija ehitaja autot fännama peaks.

Igaühele oma ja tegelikult pole vazzi või zazzi mõtet rohkem välikäimlaks pidada kui e46 kerega roostes litsilõksu. Tarbimisväärtus on neil võrdselt hääbuv, esteetika ja maitse üle pole aga kohane vaielda.
Vasta
#26

Ca. 10 aastat tagasi tegin teema,kus pöörasin tähelepanu sellele, et teatud tootjate, teatud mudelid hakkavad käibest kaduma. Mõtlesin pikema perspektiivi peale, et käsitletav teema võiks saada pidevat täienust aga siis võtsin ise puhkeperioodi ja nii ta läks:
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=19410
Vasta
#27

(15-08-2017, 00:28 AM)Marko Kirjutas:  
(14-08-2017, 23:46 PM)spitfire Kirjutas:  No mõtlesin siis väheke ja kirjutasin Tucker
Ilmselt oled filmi näinud...
Teemasse - TT pakkumine on hea, mis sest, et Octavia kloon Smile
Ameerikas on hallmetallikust eristuvaid autosid muidugi rohkem.

Ei. Seal oli Tucker reaalselt olemas, aga kui seda missullemeiejuuresmeeldis raamatut lappasin, siis olin vist esimene, kes julges midagi muud peale Bättmobiili pakkuda.
Telel on julm mõju. Seal oli lisaks ka see Tuckeri kloon mida tegelikult filmis kasutati ja üle nipli lennutati.

Aga jah filmi olen ka näinud.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#28

Ma ei tea kas suudan üles otsida laheda artikli, mis oli kirjutatud enne teist ilmasõda. Aga sisu oli selline, et juba 40-nendatel tekkis inimestel küsimus, et mis nende vanade saradega teha? On neil väärtust tulevikus või mitte? Autoajalugu oli siis vaevalt 40 aastat.
Ja siis ülla-ülla tegi JänkiAutoMobiilideKlubi nimekirja kõikidest autodest, millest saavad klassikud ja millest mitte. Ma ei mäleta, et seal see nimekiri avaldatud oleks aga seal oli ära toodud list autodest mis nimekirjast välja olid jäänud. Koos põhjendustega miks mõni neist välja jäi.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#29

(14-08-2017, 22:18 PM)Peeter80 Kirjutas:  Kolasin täna enda tavapärastes klassikaliste autode foorumites ringi

 Kas on ka erinevatele "klassikalistele autodele" suunatud foorumeid või ikka margi/mudelipõhised?
Vasta
#30

(17-08-2017, 11:04 AM)TeeTL Kirjutas:  
(14-08-2017, 22:18 PM)Peeter80 Kirjutas:  Kolasin täna enda tavapärastes klassikaliste autode foorumites ringi

 Kas on ka erinevatele "klassikalistele autodele" suunatud foorumeid või ikka margi/mudelipõhised?

http://www.oldclassiccar.co.uk/forum/phpbb/phpBB2/

jnejne

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#31

(15-08-2017, 22:50 PM)41Degree Kirjutas:  Lõpetuseks, DevilDeVille paralleeliga TT kohta tuli üks teine ajalooline nähtus meelde, mis jõudis samuti siit läbi käia: Calibra näeb ju maruvägev välja küll, aga lõppeks on tegemist ikkagi Vectraga Smile Ülejäänu osas tuleb ainult eelkõnelejat tsiteerida:
(15-08-2017, 03:05 AM)DevilDeVille Kirjutas:  Connoisseuridele, kes tahavad eriti kiire kujuga autut, millega kuhugi kiiresti ei jõua ja samas tahavad edukad väljapaista aga bensuraha ei ole Big Grin

A mida mina ka sellest asjast tean, mul põle ei ilu- ega maitsemeelt niikuinii  Cool

 Siia all show slightly go rivvi  peaks ka I4 tomat Pontiac Firebird ilusti sobima Big Grin

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#32

(17-08-2017, 11:04 AM)TeeTL Kirjutas:  
(14-08-2017, 22:18 PM)Peeter80 Kirjutas:  Kolasin täna enda tavapärastes klassikaliste autode foorumites ringi

 Kas on ka erinevatele "klassikalistele autodele" suunatud foorumeid või ikka margi/mudelipõhised?

Mina ei oska defineerida sõna klassik üldisemalt. Enda jaoks pean klassikuteks vanemaid kui 30 a autosid mis siis tagasivaates silmapaistavad. Hetkel küll meeldib sellest spektrist uuem ots nn 80'te aastate isendid- moodsas keeles youngtimerid. E30, w126, golf 1 varsti ka golf 2 ja w124. Eksklusiivsematest Audi quatro, Lancia delta Integrale, Peugeot gti jne.
Võib-olla siis kokkuvõttes autod mis omas ajas olid piisavalt levinud, omas klassis teerajajad-lipulaevad või lihtsalt head autod ja mis tekitavad piisavalt paljudes emotsioone ja nostalgiat tagantjärele. 
Foorumeid jälgin ikka margipõhiseid ja vanematele isenditele mõeldud alajaotusi.
Vasta
#33

Eks mõned esteedid pea klassikaks vaid seda mis on Yorkshire hertsogi isiklikul nõudmisel Rolls Royce tehases valmis töötatud, puitliistudki on just kõrgklassi siniverelise enda lepavõsa materjalist. Ehk on neil õiguski!
Aga vastus sellele, mida keskmisest suurema autohuviga ja autoajaloohuviga inimene omale putitamiseks tahaks või pead pööraks on lihtne. 
Kas
 1.)need mis on omal ajal väga tegijad ja ihaldusväärsed
2.) need mida on kõriauguni liikluses olnud.

Tekstid ja sisuloome sinu kodulehele, e-poele, blogile!
info.pantertrade@gmail.com
Vasta
#34

Ja jõudsimegi siia, et siis kõikidest maailma autodest saavad klassikud.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#35

(23-08-2017, 22:52 PM)viplala Kirjutas:  Ja jõudsimegi siia, et siis kõikidest maailma autodest saavad klassikud.


Ilmselt nii ongi. Nii nagu tänasel päeval on iga alles olev ennesõjaaegne auto klassik, nii saab igast tänapäevasest autost 100 või rohkema aasta möödumisel klassik. Mõnest isegi varem.
Vasta
#36

(29-08-2017, 14:39 PM)jawa354 Kirjutas:  
(23-08-2017, 22:52 PM)viplala Kirjutas:  Ja jõudsimegi siia, et siis kõikidest maailma autodest saavad klassikud.


Ilmselt nii ongi. Nii nagu tänasel päeval on iga alles olev ennesõjaaegne auto klassik, nii saab igast tänapäevasest autost 100 või rohkema aasta möödumisel klassik. Mõnest isegi varem.

Eks inimestel on erinev arusaam klassikust kui sellisest. Minu jaoks muidugi klassik seostub pigem nooremana kui 100 aastat, peale seda on need autod juba antiik või muu nimetusega ese. Opel Käpitanist ei saa iialgi klassikut. Olgu tal ükskõik kui ilus värv seljas. Kunagi saab sellest ehk kena vana auto aga mitte kunagi klassikut. Samuti ei saa enamus tänapäeva mõttetutest auto laadsetest toodetest klassikut. Need võivad ju muutuda haruldusteks tänu huvitavale omadusele ka kuivas garaažis olematuks roostetada, kuid klassikuks...never ever. Klassik algab suure tähega. Vaz'id, Zaz'id, peugeotid ja muud kotid saavad vaid kirjapildis endale suure tähe ette. Seevastu näiteks 8 seeria bemm (E31) on kindel klassik tulevikus. Klassikul peab olema väärtus, seda nii rahaliselt, ajalooliselt kui ka inimeste ihaluse objektina. Väga raske on ette kujutada nende kriteeriumite alusel näiteks mosset või Renault Laguuneb klassiku nime all näiteks 50 aasta pärast. Aga nagu ma enne ka mainisin, siis inimeste arusaam klassikust on erinev.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#37

Ma olen ka varem sellel teemal sõna võtnud ja nõustun et see mis on ja mis ei ole klassik on iga inimese jaoks erinev. Igasugused hobid on inimestel positiivsete emotsioonide saamiseks, samamoodi hobiauto. Kas positiivseid emotsioone kutusub esile auto millega noorena olles vanaisaga sai poest jäätist toodud või mille pilte väiksena sai ajakirjast vaadatud või mille hinnad kerkivad oksjonitel kõige kiiremini või mille teemadesse internetifoorumis kõige rohkem vastuseid saab sõltub igaühest endast. 

Samuti sõltub väga palju ka regioonist. Hindustan Ambassador on ju väga kõva klassik kui 60 aastat tootmis püsis aga meie kandis millegipärast keegi väga ei unista nendest  Big Grin Samuti Mosse ja Siks ei saa võibolla maailmaklassikaks aga endise Liidu maadel teeb enamustel südame soojaks. 

Kas Ford T on klassika praegu või ei ole?
Vasta
#38

(30-08-2017, 11:50 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:   Samuti Mosse ja Siks ei saa võibolla maailmaklassikaks aga endise Liidu maadel teeb enamustel südame soojaks. 

Pigem ajab ikka paljudel südame täis Big Grin

Vedeleb mul endalgi täiesti töökorras nullviis Mägrafarmis aga vabatahtlikult sellega sõitma küll ei soostu ilma suuremate ümberehitusteta. Olgugi, et purskega mootor ja viiepügalaga kepikast.  

T-Ford pole mitte klassika, vaid oluline peatükk auto- ja tehnikaajaloos. Seda, teadagi, mitte oma elegantsi või eesrindlike tehniliste lahenduste poolest, vaid ikka vooluliini ja turuhegemoonia eest.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#39

Tsitaat: Minu jaoks muidugi klassik seostub pigem nooremana kui 100 aastat, peale seda on need autod juba antiik või muu nimetusega ese.
https://et.wikipedia.org/wiki/Vihmavari#...1_ubt.jpeg
Antiigiga seostub minule see sõiduk.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#40

Ilmselt see, kes oskab ka ainult tagatulede järgi eristada mineviku klassikalisi autosid, võib julgemini ennustada ka tulevikku. 
Piltmõistatus:
http://www.classicandperformancecar.com/...ear-lights
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne