Bobcat 753 ja oma valmistatud kaevekopp
#1

Varasem teema hakkas pihta juba siin: http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=57852

Aga et kogu jutt algusest peale ära rääkida, siis mingi aeg tagasi sai soetatud koju endale motoriseeritud kühvel (Loe: Bobcat). Vajadus selle järgi maa majapidamises oli küllaltki suur kuna iga aasta järjepidevalt oli vaja kasutada ja pidev rendikulu läks juba suureks. Siis otsustasin endale ise ühe vanema bobcati soetada.
Ostes
Bobcat oli ise juba tööd näinud pikalt ning välimus oli nagu oli. Tehniliselt tundus küll veel täitsa kõbus. Tegemist vajasid vaid tuled, lisa hüdraulika ei lülitunud sisse ning meeletus koguses pesta. Köitis mind selle masina juures kõige enam juba ostes tagumised tugi jalad, mis on ka bobcati igapäevaselt kasutades ülimalt head, eriti kui kuskile kinni jääb: Tõste.

Peale mingit aega sai laiskuse tõttu valmistama hakatud lume sahka bobikule ette, kuna lihtsalt ei tõuse käsi labida järgi, et talvel hoovi lumest rookida Smile

Pildil puudub küll veel hüdraulika, kuid sellest polegi vist pilti teinud: lumelabidas

Peale mõningast aega hakkasin aga puudust tundma sellest, et vahepeal oleks vaja ka sügavamale kaevata kui bobik oma kühvliga suudab ja väiksemate kahjustustega...Seega sai hakatud oma lõbuks ja vaba aja sisustamiseks ise kaevekoppa ehitama hakatud.

Esmalt ehitasin ise noole: Noole alumine osaNoolKulbi pinnalaotusKulbi proovProov 2Kokkupunktituna proov.

Hetkel hüdraulika poolest jagaja ja noole silindrid olemas, puudu veel masti/noole pööramise silinder ning esimesed tugijalgade silindrid. 
Kui kogu krempel komplektseb saab, siis kisun kõik laiali ja keevitan kõik kokku, hetkel laias laastus detailid vaid kokku punktitud.
Vasta
#2

Kõvasti vett merre voolanud ja mõningad edusammud on olnud:
[Pilt: BDJoLComWCaJPllXi6hNLY5DSuB5FQNxFMAMPvF2...70-h893-no]
[Pilt: Hs2zUd5tmpnIr2jgNmk4WxC-FEeZnSyCKYRC1PgC...50-k-rw-no]
[Pilt: 75ijt5eBecOsuaVKa2HBROtGdBpOdFwpRLan6Jxy...50-k-rw-no]
[Pilt: Pc7v7TE_ygVED4ngPcxgSrx0tnrSL9zJMn3zE9Z0...91-h893-no]
[Pilt: GiCG_A3B4jWujO20L0IWIUHT30h4pLU6yXAov2nb...91-h893-no]
[Pilt: 0ibyQ9Wl_sRMo9RwTxAb1V2VE3AuVvulT-ifS-2i...91-h893-no]
[Pilt: BPO9JokhSw2fk1ohdtZ9y3G2KOxaHSGD7dz5dVIR...91-h893-no]


Nüüdseks ka väike katsetus tehtud kopaga:
[Pilt: xJ4r0W2e_uGC4jkdeSgPncVceJk56oOrZ11b1evS...91-h893-no]

Tulemus selline, et noole esimene silinder on liiga väikse läbimõõduga--Jõudu jääb väheks!

Ja nüüd lisaks vaja ka noole ülemist silindrit, kuna lihtsalt jäi liiga lahjaks:
[Pilt: bqTvsCLY_7_CQ3uOUjL8M7yM2g-ASmGvgh9wvQWz...80-h720-no]

Muidugi, eks ta mul üks katsetus töö on, oma vigadest püüan õppida ja järgmine kord juba paremini teha...
Hetkel olengi järgmiste silindrite otsingul...vaja lihtsalt võimsamaid silindreid...
Vasta
#3

enne kui midagi ehitama hakkad mine takseeri ja mõõdista kuskil juba olemasolevat analoogi.paar aastat tagasi tegin metsatõstuki millel samuti kopp küljes ja sauel sames käisin mõõtmas uurimas,silindrid värgid kõik nende mõõtudega ja murevaba siiani.pööramine nigel ja käpad vaja vee teha.
Vasta
#4

(05-05-2018, 13:04 PM)muska71 Kirjutas:  enne kui midagi ehitama hakkad mine takseeri ja mõõdista kuskil juba olemasolevat analoogi.paar aastat tagasi tegin metsatõstuki millel samuti kopp küljes ja sauel sames käisin mõõtmas uurimas,silindrid värgid kõik nende mõõtudega ja murevaba siiani.pööramine nigel ja käpad vaja vee teha.

Eks siin käidud uurimas neid omajagu. Selles ehk viga oligi, et ma ei võtnud ühte konkreetset eeskujuks, vaid võtsin igalt masinalt mõne idee. (ilmselgelt olen ma targem kui inimesed kes selliste asjade ehitusega igapäevaselt tegelevad :Big Grin   )

Aga vahepeal hakkas puhkus ja sain jälle natuke rauahunnikuga tegeletud:

[Pilt: 8oTrt3qqcugFghZcsGPxAMsStEIoBLAIWq7MkVMn...50-k-rw-no]
Lõikasin noole lühemaks, et jõuõlga tuua bobikule lähemale. Teiseks põhjuseks oli see, et uue silindi mille ostsin oli lihtsalt lühema käiguga ja vastasel juhul oleks noole käik väga väikseks jäänud.

Pärast kokkukeevitust sain kohe masinat proovida, vaja oli ca 90m maaalust elektri kaablit vedada kõrvalhoonetesse. Peab ütlema, et sellega sai masin väga ilusti hakkama.  Kindlasti pole ta nii kiire kui tehase valmistatud samasuured masinad, kuid koduses majapidamises on väga hea. Natuke võiks masti silinder võimsam olla. Samas teistpidi mõeldes, ehk ongi hea, et jõudu palju pole, ei lõhu masinat ennast niipalju ehk.
[Pilt: iXLCpdHCmYFmF-0CdO4zoPhTojUmsne7VDhX_P3k...80-h720-no]

Minujaoks on suureks positiivseks küljeks see, et kulp töötab super hästi, lõikab pinnast kenasti, liikumise raadius on väga hea ja kulp tühjeneb samuti iga kord, st ei jää midagi seinte või põhja külge.

Ideeliselt võib selle katse/eksitus meetodil ehitatud kopa õnnestunuks lugeda. St seda, et saab küll 0 kogemusega inimene midagi teha

[Pilt: o9ED1bA1zzbsNv-vOkzWhx-hznoO7ue2MRg1_Zeg...50-k-rw-no]
Vasta
#5

Kui ise rahul oled, siis on ju kõik hästi. Eks nende isetegemistega mõni väike asi läheb ikka nihusti, siis tuleb uuesti teha.
Mõni küsimus ka:
1. Palju mast pöörab? 180 kraadi vist ei ole.
2. Mis materjalist ja kuidas lahendasid liikuvad sõlmed (igasugused sõrmed ja puksid), kas neid määrida ka saab?

Kõik, mis liigub, see ka kulub.
Vasta
#6

(03-07-2018, 21:13 PM)metsakohin Kirjutas:  Kui ise rahul oled, siis on ju kõik hästi. Eks nende isetegemistega mõni väike asi läheb ikka nihusti, siis tuleb uuesti teha.
Mõni küsimus ka:
1. Palju mast pöörab? 180 kraadi vist ei ole.
2. Mis materjalist ja kuidas lahendasid liikuvad sõlmed (igasugused sõrmed ja puksid), kas neid määrida ka saab?


1. Mast pöörab ca 120 kraadi. võiks rohkem olla loomulikult, aga siis hakkasid lahendused väga rahakotile. Ja polnud ka niipalju oskusi parasjagu.
2. Sõrmed on tehtud kalibeeritud materjalides, vastavalt 25mm, 35mm ja 40mm. Treialil lasin teha astmetega puksid ca 2cm paksused. Sõrmedele tehtud määrde kanalid liikuvate sõlmede juurde. Sõrme otsas määrde nippel ja nipli kaiteks peale pandud toru
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne