Vanade raadiote kogujad
#1

Kas meie hulgas on ka inimesi, kes koguvad vanu raadiosid? Mul on kapis üle üks Rigonda, praktiliselt kasutamata, seisis vanaemal liniku all aastakümneid. Isegi garantiitalongi ja ostutsekki nägin kuskil. Päris ära visata ei raatsi, huvilise käest raha ka ei taha. Ostan-müün-vahetan mehed - see pole teite teema Smile
Vasta
#2

Päris tõsistele raadiokogujatele Rigondad huvi ei paku. Liiga uued, liiga suured ja liiga levinud.
Kui mitte just ei ole Rigonda Stereo, need päris haruldased. 

Aga siin võib olla keegi, kes tahaks lampraadioga taas- või esmatutvust teha oma tehnikamaja puhkenurgas. Siis just paras asi.

Ilusa välimusega aparaatide eest makstakse ka turul ehk ostaEEs kohati päris hästi. 
Vasta
#3

Mul paarimees kogub lampraadioid, rigondasid on tal juba mittu tükki, ta tunneks kindlasti huvi selle kohta.
Kui võimalik, siis broneeriks ära ja otsiksin kellegi, kes ta virumaale toimetaks.

RIgondadest tean niipalju, et tal oli olemas koht teise võimendi jaoks, kuid seda et ta stereona oleks toodetud ei tea.
Vasta
#4

Niisiis, tänan huvi eest. Võtsin asja kapist välja ja vaatasin üle.

Asja nimi on Rigonda 102, mustade nuppudega, ehk siis ilmselt see levinud variant. Selgub, et ei ole tegemist ideaalis säilinud pilliga - madalate sageduste reguleerimise nupp on kadunud ja riidel on midagi, mida ma nimetaks veekahjustuseks. Külje peal on üks kraaps.

Välja näeb selline:
https://www.upload.ee/image/7466762/20170917_122000.jpg

See asi, mis näeb välja kui hall värv, on tegelikult peegeldus. Ühesõnaga mälestus asjast oli palju parem kui asi ülevaatamisel tegelikult on.

Vabandan nende ees, kes prillikivi ootasid.
Vasta
#5

(17-09-2017, 12:07 PM)TeeTL Kirjutas:  Päris tõsistele raadiokogujatele Rigondad huvi ei paku. Liiga uued, liiga suured ja liiga levinud.
Kui mitte just ei ole Rigonda Stereo, need päris haruldased. 

Aga siin võib olla keegi, kes tahaks lampraadioga taas- või esmatutvust teha oma tehnikamaja puhkenurgas. Siis just paras asi.

Ilusa välimusega aparaatide eest makstakse ka turul ehk ostaEEs kohati päris hästi. 
Raha on väärt jah ilusad raadioid, nt. Zvezda (123) või siis Punane RET (Estonia) aparaadid (12345) ja ka väga-väga haruldased asjad, mille pärast vahel kaklema minnakse (loe makstakse palju raha).

Läti toodang jätab eestlased veidi külmaks ning väärtus kukub suht. kolinal võrreldes Estoniatega. Võimalik, et põhjuseks ka tootmisarvud, sest tundub et Läti toodanguga on turg pidevalt küllastunud ja Punane RET palju vähem pakkumisel. Aga tuleb välja, et ka Rigonda 102 omab siiski arvestavat väärtust (10-30 euri):  123. Aga muidugi leidub ka inimesi, kes teavad et kõik vanad asjad on väga haruldased ja väga kallid (NäideBig Grin. Kui on aega ja ruumi ja viitsimist aastaid müüa siis miks ka mitte, igaüks ise teab mis oma varaga teeb.

Aga muidugi võib ka niisama huvilisele ära anda. Nt. lubada esimesele inimesele, kes reaalselt füüsiliselt kohale ilmub ja järgi tuleb. Selline kohaletulev inimene teinekord ikka suur haruldus kui samal ajal lubajaid ja kindlaid võitjaid on palju Smile
Vasta
#6

Esimene Rigonda oli monovõimendi ühe lõpulambiga ja välimuselt pisut sümpaatsem, kui järgmine Rigonda-102, kus sees juba kahelambiline lõppvõimendi.

Stereo mudel oli põhimõtteliselt sellesama esimese Rigonda ülaosa. Mille sees teine lõppvõimendi ja stereohelipea plaadimängijas.  Rigonda-monole iseloomulik alumine kastiosa oli eemaldatud. Selle asemel 2 eraldi stereokõlarit.

Raadio-osas stereodekoodrit ei olnud. Ehk siis ainult heliplaate sai kuulata stereos. Mis oli ka piisav ja mõistlik, sest stereoraadiosaateid veel ei olnud NL-is sel ajal kui Rigondasid toodeti, ca 1964-1969. 
Kui nüüd mälu ei peta,  siis esimene regulaarne Stereo saatja NL alal hakkas tööle 1970Tallinnas.
Vasta
#7

Rigonda 102 võiks momeelest ehk pakkuda huvi kellelegi, kes tahaks lamptehnikaga tuttavaks saada. Nagu ksf! TeetL ütles, vastastakt-lõppastme tõttu. Kujunduselemendina on "lihtsalt" Rigonda jällegi ägedam.
Vasta
#8

Ulmeäge välimusega zvezda on ka venemoodi maha kopeeritud mingi prantsuse raadio pealt.
Vasta
#9

(17-09-2017, 20:13 PM)tõnn Kirjutas:  Ulmeäge välimusega zvezda on ka venemoodi maha kopeeritud mingi prantsuse raadio pealt.

On kopeeritud Excelsior-52 pealt. vt. lähemalt:
http://rw6ase.narod.ru/00/rp_l_/zw54.html

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#10

Kui ma boileri ära andsin, siis tekkis mees küll väga kenasti õigel ajal õigesse kohta ja üllatas mind veel termostassiga ka.

Ühesõnaga, kui keegi tahab siis mõnda aega on see rigonda 102 saada. Paraku ta võtab palju ruumi ja peab ühel hetkel minema - moel või teisel.
Vasta
#11

Kui 26 septembrini kannab oodata, siis tuleksin ise järgi.
Vasta
#12

Teemaalune aparaat tundub viimaste postituste järgi läinud olevat, kuigi seda siin teada antud pole.

Kui aga keegi nüüd antud Rigonda 102-st ilma jäi ja tunneb siiski vajadust sellise aparaadi järele, siis leidsin just osta.ee-s sellise pakutava isendi Tallinnas, 2 päeva oksjoni lõpuni:

https://osta-ee.postimees.ee/talust-raad...61365.html

Praegu saab sellised ebapraktilisi kolakaid veel vahel 10 sendi või 1 euroga.
Vaevalt et igavesti vanu suuri raadioid niimoodi aitähhi eest saadavale jääb. Veel ju 15 aastat tagasi võis neid leida suurte kortermajade prügikastide juurestki üsna tihti, nüüd pole enam juba pikki aastaid silma jäänud.
Vasta
#13

On jah läinud, vabandan, et ma teada andnud ei ole.
Vasta
#14

Mulle võib ka pakkuda vanu mobiilteledone ja raadioid.... ka hiina omi
Mul ruumi on külluses Big Grin

Veel pole maha löödud
Vasta
#15

Oo, Jaak,erastasid vallamaja ära? See viitade-siltidega soojustatud majake ei mahutaks küll üle paari ämbri moblasid...
Suvel sattusin Meleski. Seal "Hall Kardinal" vägeva klaasimuuseumi ehitanud ja koguga täitnud. On fanaatik.
Vasta
#16

(27-10-2017, 23:02 PM)pen.skar Kirjutas:  Oo, Jaak,erastasid vallamaja ära? See viitade-siltidega soojustatud majake ei mahutaks küll üle paari ämbri moblasid...
Suvel sattusin Meleski. Seal "Hall Kardinal" vägeva klaasimuuseumi ehitanud ja koguga täitnud. On fanaatik.

vaga vesi, sügav põhi Herr pen.skar, Mu viitade ja siltide ta mahub ka tank peitu.  Big Grin Mul ruumi on

Veel pole maha löödud
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne