Töösaapad.

mina pole veel nahksaapaid jalas hingama saanud, jalga külmetama aga küll. Võtad ahju otsast merelõvitatud nahksaapad, tõmbad jalga. Kahlad läbi lume tööbussi ja paned ajama, 5min hiljem on jalad sees niisked ja hakkavad külmetama, enne kui tööbuss jõuab soojakski veel minna.
Eelviidatud farmeri kummareid mina oma metsas ei ole auklikuks saanud, 5 aastat läheb nendega. Rolleyes
Vasta

Kuidas see rasvaga immutatud nahk peaks hingama ?
Vasta

Ega ta ei peagi hingama vaid imab jalaniiskuse endasse.
Abiks on puuvillane sokk ja niiskust imavad sisetallad.
Kel kehakeemia niiske võitu võib sisetalla alla panna neid tiivaksestega lapikesi mis on naistele mõeldud, lekkevastaseid, teate küll.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(05-12-2023, 17:51 PM)MeelisV Kirjutas:  Kuidas see rasvaga immutatud nahk peaks hingama ?
ei tea

mingist hingamisest siin räägitakse. Ilma immutamata niiskusid samal hetkel, kui lumme astusid Big Grin
Vasta

(05-12-2023, 17:01 PM)pannkook Kirjutas:   Võtad ahju otsast merelõvitatud nahksaapad. Kahlad läbi lume 

Siin on nüüd kolm viga kirjas. Proovi neid vältida ja olukord läheb kindlasti oluliselt paremaks!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

igat moodi on proovitud, ega ma eilane ole.
mõni minut ehk vahet, aga tulemus on sama.
Vasta

"Ehituspoe vahtkummist" saapad on EVA elik soojad ja kerged ning hirmus hästi purunevad iga vähegi teravama asjaga (nt peenike kuiv murtud või lõigatud kuuseoks, isegi autorehvi ronivad sisse nagu naelad) kokku puutudes ja sobivad kontrollitud alale aga mitte metsa.
Nahksaabas, korralikult hooldatud peab vett, ka pool tundi vees paigal seismist aga talve nahksaabas tähendab lisaks "merilõvitatud" pealisnahale ka goretex voodrit ja thinsulate vahekihti. Siis jalg hingab st läbi termosoki ja goretexi viiakse jala niiskus välja (piki säärt üles), thinsulate annab sooja ja viksitud nahk veekindluse. Ainult et see saabas maksab ka natuke.

Märksõnadeks mingid Meindl või Irish Setter. Omal on talveks Irish Setter Snow Tracker 1000, head soojad jne, ainult autot juhtida on raske, kõik pedaalid jäävad ühe saapa alla. Sügisel kuni mõne külmakraadini aitab lihtsalt goretexiga nahksaabas ja termosokk, on nii samelin kui WM nn taktikaline saabas. Ja läbi peetud igasuguseid - vene sõjaväe берцы, bundeswehri omad jne Nende puhul peab sokkidega mängima, siis saab enam-vähem hakkama.
Vasta

Ma peaks oluliseks seda, et boa kinnitus oleks saapal. Vahepeal vaja et saabas oleks tihedalt jalas, vahepeal võib olla lõdvemalt. Nööridega seda keeruline mängida, boa kinnitusel ülilihtne. 
On ka kasutusel ühed odavama otsa Vikingi lumesaapad boakinnitusega ja täitsa toimivad lumes. Kinni pole veel boa klõkats külmunud.
Vasta

Töösaapaid teistele soovitada on väga keeruline, inimeste jalad ja esitatavad nõudmised on sedavõrd individuaalsed. Mina endale olen leidnud sobivaks saapaks, mis mulle jalga istub ja turvanina varvastele ei hakka Cofra Gerd mudeli. Läheb teine komplekt. Nahksaabastele on praegu saadaval erinevaid vetthülgavaid aerosoole. Kui lumi naha peale kinni ei jää siis ta ka ei märga nahka. Töötab ka aerosoolis silikon.
Vasta

(05-12-2023, 23:31 PM)Brrr Kirjutas:  Töösaapaid teistele soovitada on väga keeruline, inimeste jalad ja esitatavad nõudmised on sedavõrd individuaalsed. Mina endale olen leidnud sobivaks saapaks, mis mulle jalga istub ja turvanina varvastele ei hakka Cofra Gerd mudeli. ...
Nõus, nõudmised ja vajadused on erinevad. Sellised kirsatüüpi saapad ei sobi mulle kuna esiteks laiast säärest satub lumi sisse ja haigete hüppeliigeste tõttu on jalga panek ja jalast võtmine tõeline piin. Eelistan nööritavaid või lukuga saapaid.
Cofral on üldiselt head saapad, mul on Bragi mudel. Kõik oli hea kuni suht kiiresti lõpetas koostöö lukk ...
Vasta

Mu tänavuse hooaja leid... kevadel soetatud Pärnust 150.-  Kogu hooaja karmilt tappa saanud, usun et parimad mis seni vastu juhtunud...
[Pilt: 413_10.jpg&Format=jpg&Width=960&Height=&Quality=90]

loll on loll olla.
Vasta

(06-12-2023, 07:14 AM)honkomees Kirjutas:  
(05-12-2023, 23:31 PM)Brrr Kirjutas:  Töösaapaid teistele soovitada on väga keeruline, inimeste jalad ja esitatavad nõudmised on sedavõrd individuaalsed. Mina endale olen leidnud sobivaks saapaks, mis mulle jalga istub ja turvanina varvastele ei hakka Cofra Gerd mudeli. ...
Nõus, nõudmised ja vajadused on erinevad. Sellised kirsatüüpi saapad ei sobi mulle kuna esiteks laiast säärest satub lumi sisse ja haigete hüppeliigeste tõttu on jalga panek ja jalast võtmine tõeline piin. Eelistan nööritavaid või lukuga saapaid.
Cofral on üldiselt head saapad, mul on Bragi mudel. Kõik oli hea kuni suht kiiresti lõpetas koostöö lukk ...
 Peamine on jalalabade meeletu erinevus! Miks ma sain omale 18 euroga raudninalised Wolverine goretex-nahksaapad (peavad vett eemal ja ka sees Wink )- mul on bootsi jalg ehk pikk ja kitsas, millest jalanumbri teeb pikk teine varvas. Tavaline eestlasest karujala jaoks oli aga selline saabas täietsi jalga sobimatu. 

Mis aga ksf! honkomees kihilist jalalaba soojustamist puudutab, siis jälle on see kõik tuttav ja kasutusel just merelt! Kevad-sügis nullilähedasel temperatuuril purjetades on mul seljas kehal kuni 8 eri kihti riietust millest igaühel on oma otstarve (kui kangaste kihilisus välja jätta), jalgadel pükstena kuni 4 ja Muck jalaotsas annab 6-kihilise oma erilise ehituse poolest. Ja parima sokina on jäänud püünele koeravillaga slaalomisokid (mis peale nädalast merelolekut just roosilõhna ei tekita Big Grin ). Ma tean, et kasutatakse ka neopreensokke nagu surfarid ja triatleedid, mina pole proovinud. 
Just KIHILISUS on võtmesõnaks ja seda ka saapa enda puhul! Inimese nahk peab olema väliskeskkonnast MITME spetsiifilise kihiga eraldatud ja kui hakkame neid kokku lugema, saame ka "tavalise" käima puhul päris mitu: meie suurim organ ehk nahk ise, siis sokk, siis sisevooder/sisetald ja siis väliskate/tald. Ehk enamuse ajast käime me 4-kihilises versioonis! Suvel kroksidega on selleks 2 kihti. Talvesaapal algab asi aga üldse tallast ja selle ehitusest! Ega siis jalanõu ja üldse riietus on sama mis maja sein või üldismelt maja välispiirded põrandast katuseni! Ja käima tald on vundament ning oluline on ka sokli kõrgus ehk talla paksus Wink Lihtsamalt on seegi kõik labane köögifüüsika. Töö/turvajalanõul on veel üks lisakiht, mis jubedalt mõjutab ehk see raud/kevlar kiht ninas ja tallas. Aga mõlemad materjalid on head külmajuhid...
Vasta

Corfa saapaid küll ei soovita kellegile. Töökaaslasega samal ajal ostsime, mina ostsin sixtonid tema corfad. Vaevalt pool aastat käimist ja corfad sodiks, minu sixtonid on veel alles tagavarasaabastena aga tald on lahti ja vett ei pea. See oli üks 5 a tagasi. 
Ma ei tea mis mul juhtus aga eelmine kevad ostsin tamrexist corfa reusable tossud. Ega kaua nendega käia ei saanud enne kui igalt poolt narmendama hakkasid. Sügisel ostsin asemele solid gear boakinnitusega tossud ja need küll laitmatult pidanud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne