Vihkan seda postiteenust, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud?

Poolast reede õhtul teele pandud pakk DPD-ga teisipäeva hommikul ukse taga. Pole üldse paha! Postikulu oli poolekilosel pakil 80 plönni ehk veits alla 20 euro. Kallis küll, aga see eest pakk tervelt ja kiirelt kohal ja ei mingit jama Omnivaga. Olen hakanud vaatama Poola tööriistapoode. Mõnedki hinnad on vähemalt Pärnu poodidega võrreldes pea 2x odavamad. Ntx lintlihvija+ketaslihvija kombo maksab Poola Julas 500 plönni ehk 116 euri.
https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-...wa-249855/
Täna Stokkeris täpselt sama massin sada euri kallim. Teised kohalikud poed ei müügi lauapealseid lihvijaid.
Teab keegi soovitada Poolas heade hindadega tööriistakauplusi, mis ka postiga saata viitsivad?

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Ma ise kasutan välismaalt tellides https://www.eshopwedrop.ee Inglismaalt, poolast, usast olen korduvalt tellinud selle kaudu. Pakk tuli kulleriga ukse taha inglismaalt 9 euri eest ja poolast 8 eest, usast 20 aga see oli koos tolliga. Amazone, kohalikud poed, ebay müüjad kes ei taha riigist välja saata...NO PROBLEMO. Kõik tuleb ludinal ja ahvikiirusega ning jube hea hinnaga koju kätte. Seega soovitan soojalt, te ei kahetse.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Muidugi huvitav info 

Kunagi tegeles sellise teenusega mingi juudi firma USA-s

aga neil olid väga kallid tariifid, nad  kogusid pakke ja saatsid isegi Venemaale

Mis muidu seal nende vahendustasu on , vaatasin et usast 1 m3 ja 30 kg paki transport maksab ainult 650$ + maksud 

Kas nad teistpidi ka saadavad

Täna just saatsin USA sse 19 kg paki ja oli paras kirves -105 eur
Vasta

Sain natuke selgust, mis värk selle DHL-i ja Itella vahelise diiliga on.
   

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Inglismaalt 30. detsembril teele pandud maksikiri jõudis Eesti lõunosas postkasti eile, 13. veebruaril....

Tuli vist jalgsi...

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Mul ka jaanuari algul Inglismaalt tellitud pakike pole kohale jõudnud...
Vasta

Üleeile Viimsist teele pandud pisipakk pole tänaseni jõudnud Viljandi,õhtul tuli sõnum,et maxima pakiautomaat rikkis,viiakse üle männimäe selveri omasse oota sõnumit Smile Joppenpuhh!!!

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

(05-02-2019, 18:26 PM)viplala Kirjutas:  Ma ise kasutan välismaalt tellides https://www.eshopwedrop.ee Inglismaalt, poolast, usast olen korduvalt tellinud selle kaudu.

See sait Rootsist tellimist ei paku. Kas keegi teab mõnda ettevõtet, mis rootsist sama skeemiga tellida võimaldaks?
Vasta

Nüüdseks pea kõigi novembri lõpus-detsembri alguses tellitud pakkide eest raha tagasi saadud. Üks müüja saksast ka helistas eile. Tema oli oma paki tagasi saanud Omniva teatega, et sellist aadressi pole olemas. Aadress on Omniva enda pakiautomaadi oma, mida olen kasutanud aastaid. Sakslane veeris vaevaliselt aadressi ja see oli igati õige. Vabandasime siis vastastikku, sakslane ebameeldivuste pärast milledes ta süüdi polnud ja mina meie luupainajast postiteenistuse pärast, milles mina samuti ennast süüdi ei tunne. No vähemalt vahetasime viisakusi ja läksime laiali nagu dzentelmenid. S!tt tunne ja piinlikkus oma riigi pärast aga jäi...
Ühtlasi sain vastuse mind vaevanud küsimusele, kuhu sellel ajaperioodil tellitud inimeste pakid(minul 8tk) jäid. Arvasin algul et kaevati suur auk ja maeti maha, kuhjati konteineritesse paremaid päevi ootama või pandi põlema. Paistab et vähemalt osad saadeti sirgelt tagasi, aadressi ja muid andmeid, s.h. träkingut vaatamata.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Minu "pisipaki" saaga dpd kulleriga lõppes nii, et pood saatis uue ja tuli kohe järgmisel päeval, nüüd mingi nädal tagasi helistati, et olla ka esimene pakk üles leitud ja pakuti seda ...
Sain ka sellest müüja poolt lao valvekaamerate piltide saatmisest dpd-le aru, aadressiga silti polegi vaja lugeda, kuna selline 1000x800x600 mm pakk oli tehasepakend ja suurte värviliste pingi piltidega ning neid vast hunnikus iga päev välja ei saadeta, siis oleks tõesti pildi järgi võimalik tuvastada autole laadimist.
Vasta

Mul juhtus nii:
sakslane saatis paki dhl-iga. Nende siinpoolne kompanjon teatavasti itella.
Ükspäev sain sõnumi- vanamoodsa, ümbrikus ja postkastis- et mulle on pakk tulnud, helistagu ma või kirjutagu neile itellasse.
Alul ajas naerma, siis helistasin- asi selline, et minu sakslane oli paketile ilusti nime ja aadressi kirjutanud, aga telefoni mitte, seega ei saanud nad mind muudmoodi kätte.
Uskumatu lugu, mis :)
Vasta

https://majandus24.postimees.ee/6533690/...b-uue-juhi
Võiks kogu juhtkonna välja vahetada. Ega enne midagi paremaks lähe.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Jälgin juba teist päeva oma Hiinast tellitud paki vaevalist teekonda Pärnu postivahetuspunktist pakiautomaati. Pakk juba kolmandal ringil, aga ikka ei jõua kuhugi...
Arvatavasti käib sama tants teistegi pakkidega, kuid harilikult on mul lihtpakid ja nende liikumist kahjuks ei näe. Kas saad siis kunagi kätte või üldse ei saa.
Kui oleksin pannud sihtkohaks enda aadressi, oleks juba lisatud kommentaar "Adressaat ei olnud kättesaadav" ilma et keegi ukse taga käinuks. Pakimaadi kohta on postitöötajal pisut raske öelda, et "ei olnud kohal".
   
Pakk ise jõudis rahvusvahelise träkingu järgi Eestisse juba kolmandal märtsil. Kõigepealt kulus kaks päeva, et ka Omniva selle olemasolu tunnistama hakkaks. Olen nüüd Omniva träkingust ekraanitõmmiseid teinud ja salvestanud, juhuks kui nii pakk kui ka info jälle vaikselt udusse kaovad.
P.S. Pakk jõudis õhtuks siiski kappi. Huuuhh! Arvasin juba et pean jälle tuuleveskitega võitlema minema. Lõpp hea, kõik hea.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

No mul ka siin jebivad - hommikul sms et mine paki järgi

Koodi sisestamisel huatki - vale kood jne 

Pool tundi ootamist ja klienditoega jauramist teatati et polegi veel automaadis , otsivad

Nüüd lootustäratav teade et hakkas liikuma tagasi saatjale - ühesõnaga täielik bardakk

Sündmus
Kuupäev
Asukoht
Vastuvõtja
KommentaarSaadetis hakkas liikuma tagasi saatjale
15.03.2019 12:25
Paide postivahetuspunkt


Saadetis saabus postiasutusse
15.03.2019 12:24
Paide postivahetuspunkt


Saadetis anti kullerile üle
15.03.2019 10:47
Türi Maxima pakiautomaat


Saajale saadeti teavitus SMS teel
15.03.2019 09:04
Türi Maxima pakiautomaat


Saajale saadeti teavitus e-kirja teel
15.03.2019 09:04
Türi Maxima pakiautomaat


Saadetis saabus postiasutusse
15.03.2019 09:04
Türi Maxima pakiautomaat


Sihtpostiasutusse jõudmine
15.03.2019 09:04
Türi Maxima pakiautomaat


Ladustamine
15.03.2019 09:04
Türi Maxima pakiautomaat


Saadetis on teel saaja poole
15.03.2019 06:53
Paide postivahetuspunkt


Saadetis saabus postiasutusse
15.03.2019 03:16
Paide postivahetuspunkt


Saadetis on teel järgmisesse postiasutusse
15.03.2019 01:47
Sorteerimiskeskus


Saadetise info vastu võetud
14.03.2019 15:12

Vasta

No täna tuli kohale , oli peale pandud hoopis teine jälgimisnumber aga pakk siiski sama
Vasta

USA'st tellitud pakk, müüja saatis DHL Global Air'iga, Omniva tõi kohale üheksa nädala pärast.
Vasta

(16-03-2019, 18:47 PM)hydrofoil Kirjutas:  USA'st tellitud pakk, müüja saatis DHL Global Air'iga, Omniva tõi kohale üheksa nädala pärast.

Hea, et üldse kohale jõudis, riigiamet oleks peaaegu oma kallist aparaadist ilma jäänud. Nagu ikka: meil ei ole/ei tea/pole saanud/pole näinud.


Vasta

Eelmine aasta omniva tegi rekordi minu silmis
Hunnik pakke tellitud loomulikult hiinast. Ühte pakki kätte ei saa ja träking ka ei näita või ei tunne koodi. kuni tuli kaupmehelt sõnum et pakk neile tagasi saadetud .  Hakkan uurima selgus et pakk oli nädalaga juba eestis ja mõne päevaga ka kristiine postkontoris. Seal ta siis seisis ja liikus ka korduvalt pakikeskuse vahel . Lisaks näitab nende logi et nad on mulle sms saatnud , ja paberil ka mitu teadet paki saabumisest . Millest mina ju loomulikult mitte ühtegi kätte ei saanud ega postkasti ei tulnud . Hilisemal uurimisel selgus et omnival olid kõik õiged aadressid ja numbrid olemas .  Kõigetipuks käisin sellel ajal kui pakk oli postkontoris vähemalt 10 pakil järgi ja keegi ei märganud et mu nimel veel on pakke.
Omniva seisukoht oli selline et põhimõtteliselt nemad ei tea midagi ega ei vastuta ja ega neid ei huvita ka . ja jagelegu ma ise kaupmehega kas saan raha tagasi, ok jätsin niisama õnneks paki väärtus oli 3 euri  
 
Ka värskem lugu,  pakk inglismaalt samast poest 2 pakki tellitud ja välja saadetud samal päeval üks kohal 8 päevaga teine tuli 28 päeva .
Lõpuks helistasin infoliinile 2 aprillil ja seal öeldi et pakk on postkontorisse saabunud 1 aprillil ja teade on saadetud. 4 käisin pakil järgi , ja täna 6 aprill saabus pakiteade postkasti... 1 aprilli kuupäevaga .   postkontorist minu postkastini  on 600 meetrit, muidugi ei tea kas ka need teated tulevad otse või käivad ka kuskilt keskusest läbi.
Vasta

Terve see teema tuleks omniva juhtkonnale saata.
Kui mingi asi kuulub riigile , siis on see üldjuhul perses asi , enda kogemused samad nagu kõigil siin.
Ei viitsi kirja panna

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(07-04-2019, 00:00 AM)diselist Kirjutas:  Terve see teema tuleks omniva juhtkonnale saata.
Kui mingi asi kuulub riigile , siis on see üldjuhul perses asi , enda kogemused samad nagu kõigil siin.
Ei viitsi kirja panna

pigem riigile saata,aga kews riigis vastutab või tegeleb sellega?omniva päälik ei vaevugi lugema ja prügikastin see täiega.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne