Vihkan seda postiteenust, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud?

Kiidaks vahelduseks - neljapäeva pärastlõunal tallinnast tellitud rehvid olid reede hommikul 7:30 DPD kulleriga l-virumaal ukse taga.  Saab küll kui vaja.   Smile

_____________________________________
Kuldsete kätega soss-sepp.

Vasta

See omniva kuulub riigile vaid paberi peal. Pole eriline saladus, et tegelikkuses on igasugu riigivirmad omastatud juhtkonna või mõne peenema suli poolt, kes tagakambrist niite tõmbab. Ajalugu on selle tõestuseks ja vaevalt, et midagi tulevikus muutumas on.

Viimase hiina pakiga oli samamoodi, kui paljudel teistel, et  saadeti sinnasamusesse tagasi ja mulle ei poolt sõnagi. Õnneks maksis müüja raha tagasi, kuid ilmselt enam kunagi ta ühtegi asja siiapoole teele ei pane.

Nüüd on kadunud Hollandist paar nädalat tagasi kollasesse kasti pandud kiri. Kogemused näitavad, et sealt tulevad asjad tavaliselt alla nädala. Keda täpselt süüdistada - ei teagi, kuna saatja pani minule vajaliku, temale enam mitte nii vajaliku dokustaadi lihtkirjaga postkasti. Ilmselt jään ise lolliks kogu ses loos, nagu tavaliselt.
Vasta

(06-04-2019, 23:51 PM)tiitnato Kirjutas:  ...helistasin infoliinile 2 aprillil ja seal öeldi et pakk on postkontorisse saabunud 1 aprillil ja teade on saadetud. 4 käisin pakil järgi , ja täna 6 aprill saabus pakiteade postkasti... 1 aprilli kuupäevaga .   postkontorist minu postkastini  on 600 meetrit, muidugi ei tea kas ka need teated tulevad otse või käivad ka kuskilt keskusest läbi.
Küllap see teate toomine toimus kuidagi nii:
https://www.youtube.com/watch?v=gHCxdlZ7G18
Minu samalaadne kogemus on 1800m ja 10 päeva.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Viimased pakid(3) omnivaga suht ruttu kohal, Eestis liikumine kolme päevaga Tallinnast Jõgevale(pole ju miski maa tegelt, võiks kiunuda), aga parem kui nädal. Hiinast tulid isegi kahe nädalaga ära. Olen märganud träkingus muudatust, vahe etappe enam ei märgita väga, üks hetk lihtsalt plaks kohal.
Vasta

Nüüd siis saadavad raisad lihtsalt õhku


https://televeeb.ohtuleht.ee/955571/eest...anaprouale
Vasta

https://tvplay.tv3.ee/sotid-selgeks/
Vasta

Saatjaks on paki peal ju hiinlane, kes saadab tühje pakke, et tema müüginumbrid suuremad oleks, tegu on lihtkirjaga, lihtkirju ei uurita tolli ja maksuameti poolt kuna väärtus pole piisavalt suur, et nende huvi äratada. Loogiline, et maksuamet veeretab vastutuse endalt ära, kuna neid lihtsalt ei koti saadetised, millele tollimaksu otsa panna ei saa. Kas omniva peaks siis Maimu nr ära blokkima, et ta ka päriselt enda tellitud pakke kätte ei saaks?
Sotid selgeks saatejuhi eesmärk polnud asjast aru saada, vaid inimestesse hirmu külvata et omniva saadab ise tsüaniidi laiali.
Vasta

Tere.
Üks meeldiv kogemus ka vahelduseks.
E-bay'st tellitud passati seisupiduri mootor. Müüjaks saksakeelne poolakas. Pakk  Poolast teele pandud 7.ndal kuupäeval tavapostiga. Täna, 9.nda hommikul Itella kuller mul karbikesega ukse taga.
No tegi ikka päeva rõõmsamaks küll. Ise vaikselt lootsin, et ehk laupäevaks jõuab...

Kena kevadet!
Vasta

Mul ka omapärane kogemus Saksast tellimisega.Mul läks meelest ära et pakk tellitud ja kui pea kuu oli täis hakkasin uurima kaugel asi on.Selgus et sõidab Saksa poole tagasi kuna siin ei õnnestunud üle anda.Selgus et sakslase siinpoolne partner on Itella ,kellel teadupärast ainult pakiautomaadid.Sakslane sunnik ei pannud telefoni numbrit pakile,kuigi see oli tal olemas ja Itella väitis et kuller käis läbi ja hiljem nad saatsid paberteate .Kuu ajaga ja pealegi pole see teade veel kohale tulnud.Itella ainult vabandab ja ütleb et nemad ei tea miks paberkandja pole kohale tulnud.Minu õnneks ostsin sellisest poest kes kandis kogu tellimuse summa mulle tagasi.Uuesti tellides palusin neil kindlasti pakile telefoni number kirjutada.
Võib-olla on ka see üks põhjus miks mõned pakid maailmaavarustes tiirlevad et pole peal telefoni numbrit,kuna meil nii innovatiivne riik ,et ilma telefonita ei suudeta pakki kohale toimetada.
Vasta

Itella kulleri(te)le, kes helitehnika ilma ühegi kriimu, -mõlgi ja -murtud nuputa Kuressaarest Viljandi pakiautomaati toimetasid, lähevad siinkohal tänusõnad.

Küll aga pole veel mitte kuskilt otsast näha 07.mail Hollandist teele pandud pakki, mis tolle riigi piirest väljus 10.mail. Tuleb Omnivasse ... (sa püha püss ja hakkab vist peale!), sest nende jälgimisrada lõppeb samuti 10. mai varahommikuse kellaaja ja tekstiga, et "väljus Nederlandist".
Vasta

Janka, ole kannatlik. Mul kaduski üks sealtmaalt saadetud tavakiri kuhugi ära. Teistkordselt saadetud, nüüd juba tähitud kirja sain kätte mitmeteist päevaga. Natukene uurides, miks sedavõrd kaua läks, selgus, et kiri oli Eestis juba kuus päeva varem : ) Küsimusele, miks seda siis varem kätte ei saanud toimetatud, eriti adekvaatset vastust ei saanud. Stiilis, et käidi küll värava taga, aga kedagi ei olnud kodus jne. Hiljem suudeti paberilipakas teatega ikkagi kuidagi postkasti suruda, kuigi sedasama oleks ilmselt hea tahtmise korral saadd ka samal päeval teha, kui "kedagi kodus ei olnud". Aga ega eriti ei imesta, palgad on seal firmas töötajaile kuhugi elatusmiinimumi lähedale ja mis suurt entusiasmi siis  niiväga oodatagi.
Vasta

Tartus postkontorisse antud pakike jõudis Pärnumaa postipaki automaati oma nädalaga. 

Üldiselt tellitud kaup jõuab ilusti kätte ilma suurema mureta. Ainus asi, et kulleriga tuues peab keegi kodus valves olema. Ise olen alalõpmata kaugel ära, Viljandi firma pakub kapikest teeäärde kuhu kuller oma nodi saab jätta. Ei tea kas peab ka yhe puuri kokku klopsima. Big Grin

Saaks nyyd siiamaale toidupoest kraami ka tellida, jäeks poes käies need emotsiooni ostud ka ära, aga toda vist peab veel ootama.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta

Dpd üllatab oma kiirusega. Eile õhtul 20 aeg võeti kaup müüja käest üle, hommikul sõnum telefonis, et 8.15..9.15 on kuller ukse taga
Vasta

Suvepäike o vist juba mõjumahakand  ja ülekuumutanud.
     
 https://www.delfi.ee/news/paevauudised/e...d=86292549
Vasta

Et tänase postikorralduse edusammudest mitte üleliia eufooriasse sattuda, siis heitkem pilk hetkeks sajandi taha. Jutt käib siis õhulaevanduse algusaegadest.

"Esialgu tsepeliinilennud meieni siiski ei ulatunud, vilkalt käidi see-eest Ameerikas. Lombi tagant saabusid Euroopasse kogukad kirjapakid, ümbrikuil ilutsemas erepunased tsepeliini-õhuposti templid. Mõni säärane jõudis otsaga ka Eestisse. Kõiki pani ahhetama kiirus, millega kirjad kohale tulid. Narva linnavalitsuse abisekretäri härra Tillikase nimele 28. oktoobril New Yorgis postitatud saadetis oli 5. novembri hommikul adressaadi töölaual. Säärane kärmus võtaks nüüdsetel postiametnikel silme eest mustaks."

Eelnev lõik on laenatud Eesti insenerilugu tutvustavast V.Mägi raamatust -Nägus ja Kebja-
Vasta

Nii kaugele ei pea vaatamagi.
Talviti, kui enamus lahedaid töid lukus, istun omas mugavas toolis ja naudin muusikat. Teinekord  sirvin mainitud tegevuse manu kunagisi kirju, mida kroonuteenistusest kodustele saatsin. Kauge Kasahstani ja Eesti vahet liikus post tol ajal nelja kuni viie päevaga. Aastast 1990 jutt.
Vasta

mineva reede ommukupoolikul sai üks jürbel ostetud kohalikust veebipoest.
mingil täiesti arusaamatul põhjusel sain sama päeva noorel pärastlõunal sõnumi, et kaup juba omniva kapis mind ootamas.

või siis üks õhta tööpäeva lõpus tellisin traktorile ühe pulga, mis kappi ei mahu. järgmisel ommukul oli dpd kuller kaubaga enne ukse taga kui mina tööle kohale jõudsin.

küllap on anomaaliad, aga mina igatahes rahul.
Vasta

(28-05-2019, 09:45 AM)diesel Kirjutas:  ...
küllap on anomaaliad, aga mina igatahes rahul.

erand kinnitab reeglit Toungue
Vasta

(28-05-2019, 09:45 AM)diesel Kirjutas:  mineva reede ommukupoolikul sai üks jürbel ostetud kohalikust veebipoest.
mingil täiesti arusaamatul põhjusel sain sama päeva noorel pärastlõunal sõnumi, et kaup juba omniva kapis mind ootamas.

või siis üks õhta tööpäeva lõpus tellisin traktorile ühe pulga, mis kappi ei mahu. järgmisel ommukul oli dpd kuller kaubaga enne ukse taga kui mina tööle kohale jõudsin.

küllap on anomaaliad, aga mina igatahes rahul.

Tee mis tahad, aga kui Smarti kappi õhtul (õigel ajal) pandud asjad tulevad Mornasse ülejärgmisel päeval, siis Omnival homseks... Viriseks, aga pole põhjust.


Vasta

https://www.facebook.com/Ohtuleht/videos...3488941475
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne