Vihkan seda postiteenust, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud?

(06-01-2020, 16:16 PM)viplala Kirjutas:  ... Paar päeva enne kui tähtaeg kukub, avage 'open dispute' ja sinna kirjutage, et pakk pole kohale jõudnud ja märkige ära, et soovite kogu oma raha tagasi...
Võin eksida, aga enne tähtaja kukkumist Alis dispuuti avada ei saa. Viimati kasutasin seda võimalust kuu aega tagasi ja tuli oodata kuni aeg kukkunud. Siis lasi avada ja raha sai mõne päevaga tagasi.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Kümmekond tellimust tegin novemri alguses mille tähtaeg on lähima kümne päeva jooksul kukkumas ja midagi ei ole tulnud sellest pundist kohale. Enne ja pärast tellitu on ilusti kohal.
Vasta

(06-01-2020, 16:38 PM)Basilio Kirjutas:  
(06-01-2020, 16:16 PM)viplala Kirjutas:  ... Paar päeva enne kui tähtaeg kukub, avage 'open dispute' ja sinna kirjutage, et pakk pole kohale jõudnud ja märkige ära, et soovite kogu oma raha tagasi...
Võin eksida, aga enne tähtaja kukkumist Alis dispuuti avada ei saa. Viimati kasutasin seda võimalust kuu aega tagasi ja tuli oodata kuni aeg kukkunud. Siis lasi avada ja raha sai mõne päevaga tagasi.

Dispute peaks saama algatada küll, eriti tuleb tähelepanu pöörata Buyer Protection ajale, kui see lõppema hakkab, peab kindlasti avama dispute, on siis transa aeg otsas või alles poole peal. Üldse tasuks süveneda nende teemade sisse kui sealt kaupa tellida. Eriti tähtis on just see Buyer Protection. Kui see otsa saab, oled ilma aliexpressi kaitseta, õigemini müüja laseb sulle igast asendist kõrge kaarega pähe ja sa ei saa mitte kui midagi protsessida enam. Kui dispute on avatud, ei tohi seda enne cantseldada kui raha tagasimakse otsus on aliexpressi poolt tehtud või  oled müüjaga kokkuleppeni jõudnud, et ta saadab uue eseme ja uus ese on teele pannud ja müüja saatnud sulle ka trakingu. Peale dispute cantseldamist seda uuesti avada ei saa.  Buyer Protection'it saab müüa pikendada (seller extends the protection), see on ok, seda saab müüjalt ka nõuda kui ta kadunud eseme asemel uue teele läkitab ja tahab et sa cantseldaksid dispute.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

jube keeruline värk.kas tõesti see mäng on seda väärt Rolleyes
Vasta

Igal juhtumi puhul on see mäng küünlaid väärt! Distsiplineerib kauba pakkujaid ehk hoiab huiarid eemal.
Vasta

Aliexpress ja eBay on lapsemäng, aga katsu sa midagi tellida japamardist või veel hullem poolakate allegrost! Võiksin pikkasid lugusid rääkida...
Vasta

(06-01-2020, 19:10 PM)sturmbannführer Kirjutas:  jube keeruline värk.kas tõesti see mäng on seda väärt Rolleyes
Odavalt tahad, pead kaasa mängima.
Vasta

pikad lood need kõige huvitavamad ongi, seega lase aga tulla.
Vasta

(06-01-2020, 19:17 PM)Romka Kirjutas:  Aliexpress ja eBay on lapsemäng, aga katsu sa midagi tellida japamardist või veel hullem poolakate allegrost! Võiksin pikkasid lugusid rääkida...
ebayst tuli jupp mulle nädalaga kohale.
Ali- st on alati kuu min. läinud.
Vasta

(06-01-2020, 19:26 PM)ants Kirjutas:  
(06-01-2020, 19:17 PM)Romka Kirjutas:  Aliexpress ja eBay on lapsemäng, aga katsu sa midagi tellida japamardist või veel hullem poolakate allegrost! Võiksin pikkasid lugusid rääkida...
ebayst tuli jupp mulle nädalaga kohale.
Ali- st on alati kuu min. läinud.
on ka nädala ringi läinud, hiinlaste leht näitas tšehhi ladu, pakk hakkas trackingu järgi tulema saksast ...
Vasta

Nende asjade puhul, mida olen Alist vaadanud, on näidanud lähtekohaks nii Hiinat, Venemaad kui ka näiteks Prantsusmaad. Huvitav, kas tarneaja suhtes on ka mingit vahet? Ja kuidas näiteks Venemaalt tellimisega on- miskipärast on mul selliste asjade puhul väike eelarvamus, umbes, et "äh, poohhui, budet kak budet" Big Grin Noh, venelased iseenesest toredad inimesed, aga eks on seegi teada, et nad sellised isepäised on Big Grin
Vasta

(06-01-2020, 19:10 PM)sturmbannführer Kirjutas:  jube keeruline värk.kas tõesti see mäng on seda väärt Rolleyes

Kui paar klõpsu hiirega üle jõu käib, siis peaks tõsiselt kaaluma igasugusest elektroonilisest asjaajamisest loobumist. Proovi eestis katkise kauba eest raha tagasi küsida, saad hiireklikke, sebimist, seletamist ja jooksmist nii et nutumaik suus. Aliekspress on sigalihtne, turvaline ja mugav, ainus miinus on ootamine. Samas ma ootasin Kaup24 ostetud jubinaid kuu aega, iga nädala tagant lükati tellimus edasi nädalake.  Ebay koos oma paypaliga on kordades keerulisem. Enamus eesti e poed on keerulisemad. Enamus tavapoodidest ostetud kauba tagastamine on tuumafüüsika võrreldes aliexpressiga. Isegi turult kurke osta on keerulisem. Lihtsalt istud, vahid mokk töllakil ekraani ja klõpsad hiirega paar korda. Mis seal ülejõu käivat on?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(06-01-2020, 20:07 PM)Aare R. Kirjutas:  Nende asjade puhul, mida olen Alist vaadanud, on näidanud lähtekohaks nii Hiinat, Venemaad kui ka näiteks Prantsusmaad. Huvitav, kas tarneaja suhtes on ka mingit vahet? Ja kuidas näiteks Venemaalt tellimisega on- miskipärast on mul selliste asjade puhul väike eelarvamus, umbes, et "äh, poohhui, budet kak budet" Big Grin Noh, venelased iseenesest toredad inimesed, aga eks on seegi teada, et nad sellised isepäised on Big Grin
venemaa lao puhul on mul alati kirjutanud midagi sellist, et ei saa Eestisse tarnida. Alati saab Hiinast, vahel ei saa ka Euroopast tellida.
Vasta

Täna 65 päeva hiljem saabus Hiinast eBayst ostetud jubin (19 november ostetud siis). Esimest korda pandi see Omniva pakiautomaati, päris mugav! Tegelikult on Saksa eBay pakid ennegi pakiautomaati saabunud, aga siis Smartposti.
Vasta

mul kah 24.11 tellitud pakk pole jõudnud ja kaebuse peale on väidetavalt pandud 03.01 uus pakk teele
seni veel pole näinud kumbagi.
tellitud läbi uk amazoni aga selgus, et tuleb hiinast  Toungue

ootan kuu lõpuni ja siis kisan jälle  Big Grin

novembris tellitud muud pakid nii US, UK, Saksa ja ka Hiinast on kõik kohal juba ammu.

aga see kuidas jagatakse pakke kas toon kätte või panen automaati on nii kaootiline 
kord saadetakse teade et pakk tuleb kohe ja nüüd vali kas toome koju või automaati
teine kord läheb küsimatta automaati ja siis järgmise puhul tuuakse küsimatta koju.
see siis itella mitte omniva.

kui saaks omniva andmebaasis panna kuskile linnukese, et ükskõik kust tellitud pakk sellele aadressile läheks automaati oleks see vast hea
hetkel see kuidagi toimib alist tellides aga mitte mujalt
mul on vaid 2 päeva nädalas kuidagi võimalik õhtul jõuda kontorisse kui on avatud kuni 18.30 ülejäänud päevadel on avatud vaid keset päeva kuni 14.00 või nädalavahetus päris suletud
Vasta

(23-01-2020, 12:16 PM)MeelisV Kirjutas:  mul kah 24.11 tellitud pakk pole jõudnud ja kaebuse peale on väidetavalt pandud 03.01 uus pakk teele
seni veel pole näinud kumbagi.
tellitud läbi uk amazoni aga selgus, et tuleb hiinast  Toungue

ootan kuu lõpuni ja siis kisan jälle  Big Grin

novembris tellitud muud pakid nii US, UK, Saksa ja ka Hiinast on kõik kohal juba ammu.

aga see kuidas jagatakse pakke kas toon kätte või panen automaati on nii kaootiline 
kord saadetakse teade et pakk tuleb kohe ja nüüd vali kas toome koju või automaati
teine kord läheb küsimatta automaati ja siis järgmise puhul tuuakse küsimatta koju.
see siis itella mitte omniva.

kui saaks omniva andmebaasis panna kuskile linnukese, et ükskõik kust tellitud pakk sellele aadressile läheks automaati oleks see vast hea
hetkel see kuidagi toimib alist tellides aga mitte mujalt
mul on vaid 2 päeva nädalas kuidagi võimalik õhtul jõuda kontorisse kui on avatud kuni 18.30 ülejäänud päevadel on avatud vaid keset päeva kuni 14.00 või nädalavahetus päris suletud
Saab ju nüüd:

https://www.omniva.ee/login
Vasta

(23-01-2020, 12:16 PM)MeelisV Kirjutas:  kui saaks omniva andmebaasis panna kuskile linnukese, et ükskõik kust tellitud pakk sellele aadressile läheks automaati oleks see vast hea
Mõni päev tagasi jäi kõrva selline võimalus O esindaja sõnavõtust meedias. Üritasin mina veidi, aga ainult IDga sisse logides ei saanud hakkama. Vbl vaja järjekordne konto teha ja siis õnnestub.
Nõmedavõitu see riigifirma asi selles osas ka, et pakiautomaaditeenuse eest ei saa maksta LHV pangalingiga. Kirjutasin, vastati viisakalt ja kiiresti, et peavad läbirääkimisi jne.
Muidu mul ka mingi novembri alul tellitud jublakas tuli nädal tagasi kohale. Ammu ei lootnud enam saada, aga paari euro pärast ei viitsinud sõna ka võtta. Seda enam, et ikkagi leidsin need akuklemmikrokodillid vahepeal üles oma varudest.
Vasta

Oli kirgastav kogemus Omnivaga. Kuna Viljandis firma kolis Uku keskusesse siis seadsin sammud sinna. Käisin ühe tiiru ümber maja, ei midagi. Käisin teise ja ikka ei leia. Vaatasin lõpuks maja juhisest, et kuskil nagu on. Lõpuks leidsin. Sihukesse urkasse pugenud, et lase olla. Ükse ees kollane postkast.... ja vaatad seda kohta- vasakul akendel Lukukoja reklaam ja siis läbi klaaside vaadates paremal  paistavad ka Omniva kirjad. Silmanägemine on mul korralik aga see koht on täiesti nähtamatu. Õues vaadates ei viita miski, et siin Omniva pesitseks. Nagu nuputamisülessanne oleks selle koha leidmine. Helistasin ka ekstra klienditeenindusse. Seal mainiti , et pretensioonid tuleb kirjalikult esitada....  Ma ütlesin, et mul ei ole pretensioone, ma olen lihtsalt kurb ja nördinud! Big Grin  Krt. Mida rikkamaks läheb firma, seda jaburamaks läheb asi. Kas tõesti enam mõistust kellegil pole? Täielik vaestemaja.

T.
Vasta

(23-01-2020, 12:29 PM)ivo86 Kirjutas:  
(23-01-2020, 12:16 PM)MeelisV Kirjutas:  ......

kui saaks omniva andmebaasis panna kuskile linnukese, et ükskõik kust tellitud pakk sellele aadressile läheks automaati oleks see vast hea
hetkel see kuidagi toimib alist tellides aga mitte mujalt
.....
Saab ju nüüd:

https://www.omniva.ee/login

nagu kirjutasin toimib see telli pakk automaati vaid AliExpressist tellides.
ei mujalt.
Vasta

(23-01-2020, 14:39 PM)MeelisV Kirjutas:  
(23-01-2020, 12:29 PM)ivo86 Kirjutas:  
(23-01-2020, 12:16 PM)MeelisV Kirjutas:  ......

kui saaks omniva andmebaasis panna kuskile linnukese, et ükskõik kust tellitud pakk sellele aadressile läheks automaati oleks see vast hea
hetkel see kuidagi toimib alist tellides aga mitte mujalt
.....
Saab ju nüüd:

https://www.omniva.ee/login

nagu kirjutasin toimib see telli pakk automaati vaid AliExpressist tellides.
ei mujalt.

Just täna tuli ebayst pakk, ilusasti sinnapakiautomaati, kuhu seadistatud.

Millest see "ainult aliexpress" väide, omniva lehel seda ju ei ole?
Varem oli küll mingi jama jah, ma sain oma pakid ainult kontorist kätte, sest nii on ja jääb, aga nüüd muutsin ära ja toimib.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne