Vihkan seda postiteenust, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud?

(02-06-2020, 22:36 PM)Jansa Kirjutas:  Mul midagi vinguda ei ole, lihtsalt üks 'oma' pakike ka kuskil ilma peal rändamas ja tore aegajalt vaadata.
Ebay ost on, tulema hakkas rängal karoona ajal märtsi lõpus Cäliforniast. Ebay kaudu träking on kasutajasõbralik, nägin pakikese jõudmist teksasesse, jamaikale, new-yorki. Seal veetis mitu päeva kuniks selgus, et üle okeaani ikka ei saa, estonia oli bläklistis ka. Siis tagasi jamaika-teksas-sanfransisko.
Samal päeval kui tagasi jõudis, sai usps kanalid jälle lahti, lennukid lendama ja algas sama teekond müüjaga kokkuleppel uuesti. Hetkel on mul uus träking number ja läbi usps süsteemi saan loo arengut jälgida, aga see on tükkis tuimem, peale sanfransisko regional faciliti on vaid 'in transit' märge.
Asi ise on $19,90 nii et kogu operatsioon on suures osas meelelahutuslik, jõuab-ei jõua seia. Kui jõuab, on big jeee, kui ei, full refund, nagu rancho sell pakkus peale esimest kojupöördumist. Ja noh, läeb kaduma siis läeb kaduma.
Täna siis oli SEE päev, kus pakike peale 3+ kuud rännakuid kohale jõudis. Ja loomulikult mitte niisama, vaid puändiga Big Grin 
Nimelt sisaldas karp vaid tühja kilekotti ja kirjakest deutsche postilt, mis teatas, et saadetises tuvastati ohtlik ese ja see eemaldati. Ülejäänu saadeti nagu kord ja kohus edasi Big Grin Naera puruks rsk Big Grin 
       
Eks see takkajärgi mõeldes kerge avantüüri hõnguga oli aerosoolvärvi purki teiseltpoolt maakera niisama postiga saata, aga noh, pidasin seda rohkem müüja mureks ilmselt.
Vasta

Tellisin kunagi Hiinast kaupa, mille mõõdud ja miinimumkaal ei klappinud - ilmselgelt liiga kerge kullerteenuse jaoks. Kaubale lisaks oli pakitud suurde pappkasti üle viie kilo keraamilise plaadi lõikejääke. Oli niru tunne -postikulu oli suurusjärgus ~400EUR ja kaalust enamuse moodustas kaasapakitud prügi.
Teine huvitav nali oli paar aastat tagasi, kui tellisin samuti Hiinast paar kaablit... USB vist. Kui kaup laekus, oli pakis mingid vw passati stange jupid.
Eeltoodud kilekotti need muidugi üle ei trumpa....

Midagi positiivset ka.
Kiidan ka Rockautot nagu paar tegelast juba eelpool tegid. Lisaks igasugu vähem või rohkem haruldastele lääne/ameerika autodele leiab varuosade nimistust ka mosse 402/407 ja Lada Samara Big Grin
Tellin omale ja mõnele sõbrale iga kuu või vahel lausa iga nädal sealt midagi. Kui kiiret pole, võtan "tavaposti", tuleb paar nädalat. Kui kiire, võtan kulleri - tuleb alla nädala. Mõlemal juhul teen tollideklaratsioonid ise. Tuleb odavam.
Üldiselt on sealt suht lihtne tellida aga paljude eri juppide tellimisel, on postikulude optimeerimine paras pähkel. Igat juppi pakub tavaliselt terve ports tarnijaid. Nende hulgast tuleb leida jupid, mis on ühtlasi odavad ja saadetakse välja minimaalse arvuga erinevatest ladudest. Kalliste/suurte juppide puhul ei oleks ilmselt vahet aga näiteks küünlaid ja küünlajuhtmeid eri paigust tellides maksad ehk paar dollarit kauba eest vähem aga postikulu on topelt. Mida rohkem väikest&odavat pudi on, seda keerulisemaks postikulude optimeerimine läheb. Kui kellelgi on vaja abi Rockautost tellimisel, siis võin aidata aga palun võtta arvesse, et tasuta töötegemist ma endale lubada ei saa.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

Viimati sai ühele vanurile kiviautust mõned jubinad tellitud. Tellimus sisse esmaspäeva õhtul, vedajaks valitud DHL eelmakstud tollidega ja pakike kilulinnas käes kolmapäeva ennelõunal (kenasti kuller uksetaga ja puha). Samas tavaline rahvusvaheline postiteenus ei kõlba isegi neile teenusteosutajatele sisseistumiseks, Tšehhi Vabariigi postist ootan pakki varsti juba kaks kuud. Korra on pakike saatjale tagastatud, elik hetkel käibel juba jälgimiskood nummer kaks, mis muidugi ei muuda fakti, et pakk istub endiselt samas terminalis kuhu saatja selle viis. Eriti noobel on asjajuures riugas, et saatjale ei anta pakki küsimisepeale tagasi ka, et saaks selle mulle DHL-iga teelepanna. Peab lihtsalt ootama, millal kabjad järgmine kord paki omal initsiatiivil tagastavad Big Grin

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Kaugel Teil postkastid kodust on? Kas 1,5km on pigem selline tavaline või oleks põhjust tahta lähemale toomist? Tee on korralik, lumi lükatud, ümberpööramine olemas. Ainuke asi, et 1,5km kaugusel olevast teeotsast saab postiljon lihtsalt mööda sõita Aga kui lähemale tooks 
(järgmise teeotsani), siis peab ümber pöörama ja tagasi sõitma sinna 1,5km teeotsani.
Vasta

See on postiljoni töö ja sul on täielik õigus nõuda, et postiljon tooks selle sulle maja väravasse ära ja see pole sinu mure, et ta peab sõitma lisa ringi. Kui on tellimus siis ruleb sõita. Rõstavad hindasid, siis tehku tööd ka.
Vasta

Tsitaat:[b]§ 8.  Postkastile ja selle paigutamisele esitatavad nõuded[/b]
 
(6) Külas paigutatakse postkast selle omaniku ja universaalse postiteenuse osutaja vahelise kokkuleppe kohaselt isiku elu- või asukohast mõistlikul kaugusel asuvasse ja transpordivahendiga aastaringselt ligipääsetavasse kohta.


Seda muidugi täpsustatud ei ole, mis see mõstlik kaugus oleks. Sellest ka minu küsimus, kuidas praktikas asi teistel toimib. Seadusest tulenevalt mul mingit õigust koduväravasse postkasti nõuda ei ole ja seda ma ka ei ürita. Tegu tegelikult viie talu postkastide asukohaga, mille sooviks kõik ühte kohta, umbes poole lähemale saada, aga see tähendaks postiljonile umbes 750 meetrit (üks ots) lisaringi.
Vasta

mul pole postkasti. ei saa ka. olen mitu korda küsinud.
saaks mõne versta kaugusele "kastihunnikusse" enda oma ka panna.
samas naaber sai sünnipäevakingiks ilusa kasti, pani oma väravasse üles ja post käib.
aga minu posti ei panda ka naabri kasti.
läheb mõne kaugema külamehe kasti ja heal juhul siis toovad inimesed ise kohale või 
kutsuvad mind järgi.
õnneks posti tuleb harva ja ma pole viitsinud väga protsessima hakata.
aga imeline on see postimajandus küll.
Vasta

(07-07-2020, 12:07 PM)olli Kirjutas:  
Tsitaat:[b]§ 8.  Postkastile ja selle paigutamisele esitatavad nõuded[/b]
 
(6) Külas paigutatakse postkast selle omaniku ja universaalse postiteenuse osutaja vahelise kokkuleppe kohaselt isiku elu- või asukohast mõistlikul kaugusel asuvasse ja transpordivahendiga aastaringselt ligipääsetavasse kohta.


Seda muidugi täpsustatud ei ole, mis see mõstlik kaugus oleks. ...
mina loen §-st välja, et postkast peab asuma samas külas, meil on külade vahemaad nii verst-poolteist, st et postkast peaks ikka lähemal olema ...
Vasta

Tervist mehed. Räägisite rockautost jms kohtadest. Kust ma kõige kiiremini 4E60 kastile õlipumba saaksin.   Kood oleks näiteks Acdelco 24230110

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(16-07-2020, 18:46 PM)mlsluik Kirjutas:  Tervist mehed. Räägisite rockautost jms kohtadest. Kust ma kõige kiiremini 4E60 kastile õlipumba saaksin.   Kood oleks näiteks Acdelco 24230110

Rockautost ilmselt saadki. Täna tellides jõuab Tallinna koju kätte hiljemalt 23.07. Dhl, kõik maksud makstud. Jupp + transport + toll kokku täpselt 200€
Vasta

(05-07-2020, 00:43 AM)DevilDeVille Kirjutas:  Viimati sai ühele vanurile kiviautust mõned jubinad tellitud. Tellimus sisse esmaspäeva õhtul, vedajaks valitud DHL eelmakstud tollidega ja pakike kilulinnas käes kolmapäeva ennelõunal (kenasti kuller uksetaga ja puha). Samas tavaline rahvusvaheline postiteenus ei kõlba isegi neile teenusteosutajatele sisseistumiseks, Tšehhi Vabariigi postist ootan pakki varsti juba kaks kuud. Korra on pakike saatjale tagastatud, elik hetkel käibel juba jälgimiskood nummer kaks, mis muidugi ei muuda fakti, et pakk istub endiselt samas terminalis kuhu saatja selle viis. Eriti noobel on asjajuures riugas, et saatjale ei anta pakki küsimisepeale tagasi ka, et saaks selle mulle DHL-iga teelepanna. Peab lihtsalt ootama, millal kabjad järgmine kord paki omal initsiatiivil tagastavad Big Grin
Imede ime, täpselt päev alla kahe kuu jõudis pakike Jaromerist Järve postkontorisse, saatja esitas reklamatsiooni 14.07 ja sealt edasi toimis kõik nii, nagu pidanuks toimima 18.05. Elagu Suur Lendav Spagetimonster!

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Kui väljamaal on pakk teele pandud UPS kulleriga, siis kas Eestisse jõudes olete selle kätte saanud UPSi kullerilt või on pakk mõne teise vedaja kätte antud, näiteks Omniva või Itella?

Ühes poes on ainsaks postipartneriks UPS, aga ma eelistaks postikapist asja kätte saada.
Vasta

UPSil on eestis koostööpartner ja liiguvad ise oma pruunide autodega.
Vasta

(07-07-2020, 13:01 PM)diesel Kirjutas:  mul pole postkasti. ei saa ka. olen mitu korda küsinud.
saaks mõne versta kaugusele "kastihunnikusse" enda oma ka panna.
samas naaber sai sünnipäevakingiks ilusa kasti, pani oma väravasse üles ja post käib.
aga minu posti ei panda ka naabri kasti.
läheb mõne kaugema külamehe kasti ja heal juhul siis toovad inimesed ise kohale või 
kutsuvad mind järgi.
õnneks posti tuleb harva ja ma pole viitsinud väga protsessima hakata.
aga imeline on see postimajandus küll.

Ma ei teadnud, et seda kasti kelleltki küsima peab. Ostsin metsa maja, ehitasin aia ja värava kõrvale panin kasti ning tellisin lehe. Postiljon hakkas sõitma ja leht käima.

Lugupidamisega,

ka:rel

________________________
IZ 2125 "Kombi" '81
Skoda Octavia Combi 1,6 Elegance '02
Vasta

Värskeim kogemus sodomiitideühinguga nimega "Omniva":

16. okt pakk Liege-s. 20.okt näitab saatja träking, et pakk Eestis. 26. oktoober Eesti tollis.  4. nov saatja träkingus, et pakk on viimase miili kättetoimetaja käes. Kannatlikult ootan ja ootan, ei kolbigi. Saadan eile 13.11 olenditele kirja, et millal ma oma paki kättesaan. Vastuseks tuleb lausidiootsus, et pakk alles neljandal novembril väljus lähteriigistja nemad rohkem ei tea midagi. Täna hommikul teade, et tulge oma pakimassinasse järgi ja samalajal tekkinud ilge hunnik träkingut jeestipoosti lehele:

Sihtpostiasutusse jõudmine
14.11.2020 08:19
Tallinna Marienthali Keskuse pakiautomaat
Ladustamine
14.11.2020 08:19
Tallinna Marienthali Keskuse pakiautomaat
Saadetis saabus postiasutusse
14.11.2020 08:19
Tallinna Marienthali Keskuse pakiautomaat
Saadetis on teel sihtkohta
14.11.2020 06:05
Tallinna kullerpunkt
Saadetis saabus postiasutusse
14.11.2020 06:05
Tallinna kullerpunkt
Saadetis on teel järgmisesse postiasutusse
13.11.2020 22:25
Sorteerimiskeskus
Saadetis suunati ümber
13.11.2020 17:21

Saadetis saabus saaja asukohariiki
13.11.2020 16:11

Saadetis väljus saatja asukohariigist
04.11.2020 10:30

Saadetise info vastu võetud
26.10.2020 22:12

Saadetis pandi saatja poolt teele
20.10.2020 08:32

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Itellast:
bläkk:
- SMS ei sisalda saadetise viidet. Ütleb lihtsalt, et mingis kapis on mingi asi
- saadetis on pistetud kusagile Mustamäe kappi. Ilmselt leiaks kümmekond kappi, mis on tarneaadressile lähemad Smile

Hea:
- kõne klienditeenindusse oli null ooteajaga
- ilmselt kuvati mu numbriga seotuna kohe, mis pakid mul olla võiks. Antud paki kohta sain kohe teada, et tuli DHL-lt ja on ikka mulle mõeldud ehk asi on õige
- loomulikult pakuti ka võimalust asi lähemale re-ruutida, aga jätsin selle kasutamata

point: Itella klienditoest oli antud näites päriselt ning kiirelt abi. Helistan neile teinegi kord Big Grin

Edit: Omniva on kah tubli - kuigi aadressi pole ma automaadi omaks muutnud, ei tassi ta enam asju oma postkontorisse ega saada selle kohta paberteavitusi: tuleb SMS, mis annab saadetise viite, pakiautomaadi asukoha ning uksekoodi. Täitsa 21 sajandile kohane!
Ühe paki väljavõttu Omniva automaat miskipärast ei registreerinud ja saatis liigse korduv-SMSi, aga elasin üle.
No ja ilmselt ei jõua telefoni kaitseklaas kah minuni - see, mis võinuks juba 2 kuud tagasi käes olla:
Arrive at destination
2020-09-13 23:30:00

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(23-11-2020, 18:50 PM)13piisab Kirjutas:  ... tuleb SMS, mis annab saadetise viite, pakiautomaadi asukoha ning uksekoodi. Täitsa 21 sajandile kohane!
...samas võiks  Omniva sama tel. numbriga samale kodanikule korraga tulnud (väikesed)pakid panna ühte kappi, mitte kuude erinevasse ja siis sinna juurde kurta et automaadid kogu aeg täis. Ei tohiks ming hull raketiteadus olla. 21 sajandini on veel minna küll.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(25-11-2020, 09:09 AM)Basilio Kirjutas:  
(23-11-2020, 18:50 PM)13piisab Kirjutas:  ... tuleb SMS, mis annab saadetise viite, pakiautomaadi asukoha ning uksekoodi. Täitsa 21 sajandile kohane!
...samas võiks  Omniva sama tel. numbriga samale kodanikule korraga tulnud (väikesed)pakid panna ühte kappi, mitte kuude erinevasse ja siis sinna juurde kurta et automaadid kogu aeg täis. Ei tohiks ming hull raketiteadus olla. 21 sajandini on veel minna küll.
Minu meelest nad ei pane mitmeid pakke samasse kappi, sest siis oleks arvestatav oht, et mitmepakisaajad hakkaks oma peenemat nodi sinna kappidesse maha unustama. Ühe paki puhul on see võimalus väike, aga näiteks kahe suure ja ühe väikse puhul arvestatav. Ilmselt see jamade klaarimine ja kadunud pakkide otsimine võtaks rohkem ressurssi kui konsolideerimine võitu annab.
Vasta

Ekraanile annaks ju kuvada "Sulle on 3 pakki!".
Kui aga lausa unistama kukkuda, siis võiks olla sagedastel pakisaajatel võimalus rentida endale isiklik, telefoninumbriga seotud boks, umbes 10 euri eest kuus, kuhu kõik selle kodaniku pakid tulevad. Sellised kapid võiksid olla iga terminali küljes, mitte üksainus linnakeskuses postkontoris asuv kapike kogu maakonna kohta.
Pakiautomaadile võiks lisada paar moodulit ülilaiade kuid madalate kappidega kuhu saab saata ebastandardseid pikki esemeid a la harjavars. Teenimisvõimalused selles valdkonnas on praegu väga head ja mitmed uuendused vaid softis kinni, v.a. muidugi viimane.
Aga esialgu on hea seegi et Omniva vahetas automaadi vana ja sigaaeglase softi uue ja 4 korda kiirema vastu. Enne tuli täita pikk küsimustik Viimse Reliikvia stiilis: "Kas oled sa omal vabal tahtel siia tulnud, et..." vajutada mõttetult palju kordi nuppe ja oodata iga vajutuse järel ilmatu kaua et midagi juhtuks. Kujutluspildis väntas keegi sel ajal Omniva serveriruumis vana Felixit ringi. Nüüd käib lips ja lops ja pakk käes. Saavad küll kui tahtmist on.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Smartpostiga Pealinnast 12.xx seina pandud pakk teavitas teises Eesti otsas, järgmisel hommikul 9.20, et tahab koju. Super, teenus nagu peab, mõtlesin... kuni kõige ülemises reas kapi uks lahti kargas ja sealt 20+kg  kleepuvas kiles nurgeline kast vastu vaatas... 1,8m pikkuse inimese jaoks kuidagimoodi kättesaadav. Kas SP (ja ka Omniva) ei võiks raskeid pakke alumistesse kappidesse jagada?


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne