Vihkan seda postiteenust, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud?

Postiteenustel vist raskeimad ja kiiremad (=€€€€€€) ajad hetkel. Smarti seina pühapäeval pandud pakk jõudis esmaspäeva õhtuks 210km kaugusele päälinna ja edasi näitas jälgimine, et pakk liigub seina poole, kuidas ja millega ei mainitud. Neljapäeva õhtuks 19.xx jõudis Mustamäele seina sisse. Aga me ei virise, kuni kullereid kodukontorisse ei sunnita.


Vasta

Kohalikus poes smardi kappide juures viimasel ajal pidevalt istuvad mammid suurte kastidega ja ootavad, millal keegi tuleb pakki välja võtma, et saaks uue kohe asemele susata. Omniva vist ka kuskil juba nuttis, et saatmise ajad pikenevad suurenenud koormuse tõttu.
Vasta

ommuku just vaatsi, et omnivä lehel on järjekorraga kastid ilusti ää näidatud.
mudu aga eila õhta kappi pandud asi on juba keset eestit uues kapis kundet ootamas.
ei saa kurta.
Vasta

Eile kell kaks tellisin Agromarketist jupid, peale tööpäeva lõppu tuli teade, et kaup on saatmiseks väljastatud ja mõtlesin, et ju laupäeva hommikul jõuab. Võta näpust, 07.30 tuli SMS, et kraam on Omniva pakiautomaadis olemas.

Eile hommikul Tartus kappi pandud pakk võiks ka täna hommikul jõuda, vähemalt on kiri üleval, et on teel pakiautomati. Tegu siis sinise kapistikuga.
Vasta

Siin on küsimus ka automaadi asukohas.
On kohti kus järjekord ei teki kunagi on kohti kus pea igapäevaselt on täituvus suur. Ja kui siis tuleb mingi hüpe on suure täituvusega kapp kohe lukus.
Pealinna servas Lool on 3 erinevat automaati ja kõik on kõvas kasutuses. Sinise ääres on kohati ka statsionaarsed täitjad valmis kui kapis ruum avaneb saab kohe jälle sisse panna. Vanasti oli jõulud see tipp aga nüüd on see ka ületatud nagu räägitakse.
Vasta

Pistan ka oma kolm kopikat teemasse. 
Sai Dpd kaudu tellitud pakivedu Tartumaalt Tallinna külje alla. Kõik ilus ja kena, ning 17.3 võttis kuller paki peale. Edasi on vaikus, jälgimiskood ka muud infot ei anna kui vaid see, et pakk on kulleri käes, mis pole isegi terminali jõudnud. Ei hakanud kohe paanikat tekitama, ehk jõuab kohale. Mitu päeva vaikus majas ja hakkas kahtlaseks kiskuma. Kirjutan siis klienditeenindusse, et -kus on, noh. Vabandatakse ette ja taha ning palutakse pakki kirjeldada. Helistan siis saatjale ja küsin väljanägemise kohta ning edastan info klienditeenindusele. Vabandatakse veelkord (paistab väga sisseharjunud refleks olema) ja lubatakse otsida Tartu terminalist. Paki teele saatmisest on nädal möödas kui ei suutnud enam klaviatuurist eemal olla ning küsisin uuesti koos mõningate plaanikirjeldustega, et mida kavatsen teha kui nad oma jalgu kõhu alt välja ei aja ja pakki ei leia. (Pakis auto detail, mida kohe väga vaja ja pole lootust ka eriti samasugust leida).
Tulid taas uued vabandused ja lubati ka Tallinna terminaalist otsima hakata. Sama päeva õhtul tuli uus mail, et kuller on pakile kleepinud vale sildi ja pakk on läinud valesse kohta.  Kuna rohkem infot ei olnud, siis eeldasin, et paki asukoht on teada ja millalgi see ehk kohale jõuab. Nädal läks taas linnutiivul ja mõtlesin juba uuesti hakata kirjutama ja infot küsima kadunukese kohta, kuid üllatus-üllatus kui postkastis oli kiri, et pakk on teel koos uue jälgimiskoodiga. Uudishimulik, nagu ma olen, läksin Dpd lehele, et vaadata kuskohs see pakk siis on, et niikaua teel. Pakk, mis pandi Tartu maakonnast teele Tallinna külje alla, oli jõudnud Dekani nimelisse kohta, mis asub Sloveenias. Vahemaa Dekani ja Tallinna vahel on 2133km. Nüüdseks on pakk Poola jõudnud ja ehk on lootust see ka kunagi kätte saada. Seisukorrast pole muidugi õrna aimugi enam, sest keegi on kuskil selle vastu võtnud, lahti teinud ja uuesti teele pannud. Kokku on teekond mingi 4500km ja päris mitmed ümberlaadimised konteineritest konteineritesse.
Kui pakk jõuab tervena kohale peale ca 3 nädalat, siis on põhjust küll ilmselt väga õnnelik olla.
Vasta

DHL Shipment

Delivery not possible - new delivery attempt the next working day.
Fr, 02.04.2021, 13:26 hours


Detailed tracking history
Fr, 02.04.2021, 13:26 The recipient was not present. A new delivery attempt will take place.

Polnud jah kodus, aga keegi pole ette helistanud, nagu tavaliselt ega ka värava taga käinud, nagu videovalve pealt näha.
Kuidas nad seda teevad, kas peaksin kartma mingeid seni tajumata jõudusid?  Sad
Vasta

(04-04-2021, 13:43 PM)margus61 Kirjutas:  DHL Shipment

Delivery not possible - new delivery attempt the next working day.
Fr, 02.04.2021, 13:26 hours


Detailed tracking history
Fr, 02.04.2021, 13:26 The recipient was not present. A new delivery attempt will take place.

Polnud jah kodus, aga keegi pole ette helistanud, nagu tavaliselt ega ka värava taga käinud, nagu videovalve pealt näha.
Kuidas nad seda teevad, kas peaksin kartma mingeid seni tajumata jõudusid?  Sad
see on tüüpiline dhl. ma ei tea kas kullerid üritavad firmat tõmmata või milles asi, aga endal ka samamoodi ja ise olen kodus olnud.

Pähkliajude hirm
Vasta

(04-04-2021, 13:43 PM)margus61 Kirjutas:  DHL Shipment

Delivery not possible - new delivery attempt the next working day.
Fr, 02.04.2021, 13:26 hours


Detailed tracking history
Fr, 02.04.2021, 13:26 The recipient was not present. A new delivery attempt will take place.

Polnud jah kodus, aga keegi pole ette helistanud, nagu tavaliselt ega ka värava taga käinud, nagu videovalve pealt näha.
Kuidas nad seda teevad, kas peaksin kartma mingeid seni tajumata jõudusid?  Sad
välismaiseid DHL pakke tarnivad vahest ka Itella ja Omniva kullerid. Itella omadega see pidev probleem käivad ei tea kus selle pakiga. Mul kolm korda järjest käinud kuskil kuigi tel.number pakil peal - keegi ei helista egas mitte mingit infot. Kui helistad keskusesse siis ainult vabandused ja järgmine kord sama lugu. Olen suunanud automaati. Tundub et seal nagu voldipoldi neegrid oleks tööl.
Vasta

DPD tunneb ja teeb oma tööd küll. Eks kõik on kulleri isiksuses ja tema tähelepanelikkuses kinni.
Viie päeva eest Lätist tellitud toode jõudis täna rikkumata kujul kontaktivabalt maja ette pargitud auto pakiruumi. Loomulikult teavitati kulleri saabumisest ka tunni jagu ette ja sealses teavitusvormis vastusena justnimelt oma auto lukustamata pakiruumi ära märkisingi.
Au ja kiitus sohvrile!  Cool
Vasta

(04-04-2021, 15:34 PM)hundu77 Kirjutas:  
(04-04-2021, 13:43 PM)margus61 Kirjutas:  DHL Shipment

Delivery not possible - new delivery attempt the next working day.
Fr, 02.04.2021, 13:26 hours


Detailed tracking history
Fr, 02.04.2021, 13:26 The recipient was not present. A new delivery attempt will take place.

Polnud jah kodus, aga keegi pole ette helistanud, nagu tavaliselt ega ka värava taga käinud, nagu videovalve pealt näha.
Kuidas nad seda teevad, kas peaksin kartma mingeid seni tajumata jõudusid?  Sad
välismaiseid DHL pakke tarnivad vahest ka Itella ja Omniva kullerid. Itella omadega see pidev probleem käivad ei tea kus selle pakiga. Mul kolm korda järjest käinud kuskil kuigi tel.number pakil peal - keegi ei helista egas mitte mingit infot. Kui helistad keskusesse siis ainult vabandused ja järgmine kord sama lugu. Olen suunanud automaati. Tundub et seal nagu voldipoldi neegrid oleks tööl.

Ei hakka kompaniid mainima, aga keiss ise: tuli kõne võõralt numbrilt, aga keegi midagi ei rääkinud, ainult mina allotasin, (eeldan et see oli kuller). Kaks minutit hiljem hakkas koer haukuma: vola pakiauto väravataga. Jope peale ja ketsid jalga... ja nägin ainult auto tagatulesid. Pani jeehat. Kõne siva tagasi samale numbrile, keegi ei vastanud. Paar tunnikest hiljem tuli sõnum, et kuna kedagi polnud kohal siis nüüd pakk automaadis, tule järgi. Mida helli?..Kaks autot hoovis, aknas tuled põlevad, ning kuller tõmbab leebet? Jäi mulje, et ta ei tahtnudki seda pakki üle anda, vaid tegi kohustusliku kõne, näitas gepsule, et käis kohal ja leebet. Tema motiivist aru ei saanud aga ilmselgelt mingi kamm siin oli.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

Probleemi pole, tekkis küsimus. Mida on see kohalik postiasutus kõike selle saadetisega teinud?
Kui lätlased said hakkama kahe punktiga, siis peale piiri ületamist on ikka tõsiseks tegevuseks läinud! Big Grin 

   

Ehk oskab keegi dešifreerida?
Vasta

Täiesti normaalne töö ju. Kõik toimingud eeskujulikult kompuutrisse fikseeritud. Vaata, kui kellaaegade vahe oleks pikem, tekiks mul küsimus, et miks saadetis nii kaua mõnes jaamas pidurdus.
Pidur on ka tegelikult olemas. Lõpus. Selle oleks saanud paki saaja ära hoida, sest teada on ju, et praegusel katkuajal on pakiautomaatide tühjendamine päris suur probleem ja see süü lasub inimestel, kes pakki ootavad, mitte posteenust pakkuvate firmade töötajatel.
Vasta

(13-04-2021, 16:05 PM)Janka Kirjutas:  ... sest teada on ju, et praegusel katkuajal on pakiautomaatide tühjendamine päris suur probleem ja see süü lasub inimestel, kes pakki ootavad, mitte posteenust pakkuvate firmade töötajatel.
Mina näituseks ootasin küll nädal aega, kui oli vaja minna ka toidupoodi ja siis sõitsin linna, tühjendasin pakiautomaadi sahtli ning sama automaadi teisegi sahtli, kuna samal päeval tuli veel üks saadetis. Praegusel koroonaajal ei lähe minusugune vanamees küll oma tervisega riskima ja linna peale eraldi kooserdama, 30+30 km otsast rääkimata.
Ei näe omal süüd, ennem olen eeskujuks liigsete kontaktide vähendamisel.
Vasta

Jajahh, Honkomees  Smile
Millegi pärast leiavad minu Eestist äraolekul minu enese poolt tellitud saadetised kõik vägagi kiiresti oma kodu üles. 
Vahet pole, kas saabuvad need kulleriga või pakiautomaati.
Asi selles, et ma pole õnneks ses maailmas üksinda ja alati olen leidnud kellegi, kes läheb ja kiiremas korras automaadi sahtli tühjaks teeb ning saadetist minu kodumaale tagasi jõudmiseni kenasti nõus on olnud hoiustama.
Vasta

Tsitaat:Mina näituseks ootasin küll nädal aega, kui oli vaja minna ka toidupoodi ja siis sõitsin linna, 
Olen näinud Hiiu Rimi põrandal hunnikut kaste, no vähemalt kuus kastitäit pakke ja kaks inimest seal kõrval istumas. Ootavad, kuni keegi teeb mõne kapi tühjaks, et saaks ühe paki asemele panna. Ilmselt ühe päevaga neid ära ei paiguta, võibolla läheb mitu päeva.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(13-04-2021, 20:28 PM)aavu Kirjutas:  
Tsitaat:Mina näituseks ootasin küll nädal aega, kui oli vaja minna ka toidupoodi ja siis sõitsin linna, 
Olen näinud Hiiu Rimi põrandal hunnikut kaste, no vähemalt kuus kastitäit pakke ja kaks inimest seal kõrval istumas. Ootavad, kuni keegi teeb mõne kapi tühjaks, et saaks ühe paki asemele panna. Ilmselt ühe päevaga neid ära ei paiguta, võibolla läheb mitu päeva.
Paki kohalejõudmisteade saadetakse ka siis, kui pakk on kastis (Smartpostis vähemalt). Sitsteen teab, et pakk on kapi kõrvale kasti jõudnud. Kui oma kättesaamiskoodi sisestada, trükib sulle kviitungi, mille inimene enda kätte rabab ja paki vastu vahetab.
Praeguse ülekoormusega on momeelest viisakas oma kraam nii ruttu välja võtta kui saab.
Vasta

(13-04-2021, 20:24 PM)Janka Kirjutas:  ...
Asi selles, et ma pole õnneks ses maailmas üksinda ja alati olen leidnud kellegi, kes läheb ja kiiremas korras automaadi sahtli tühjaks teeb ning saadetist minu kodumaale tagasi jõudmiseni kenasti nõus on olnud hoiustama.
Õnnelik inime, kel on palju sõpru. Ma sihuke pole, Võrus pole ühtegi nii hääd tuttavat ka kes seda businessi viitsiks harrastada, Tartusse ka pole hakanud tellima, et lapsed saaksid kätte ja siis kunagi, kuu-paari pärast mulle ära tooksid.
Vasta

Mul hetekel terav elamus DPD-ga. Pakk kadunud. Andsin teada. Keegi ei tea, kuna ma pole pakki automaati pannud. Big Grin  Kuna asi juba ammu hapu, tõestust mul pole.... pean ostjale ilmselt kahjud korvama. Edaspidi tuleb siis ka võtta paber peale paki automaati panemist.  Peale pikka seletamist pandi kuskile kirja, et selline ja selline pakk kadunud. Loodan muidugi, et see pakk ikka kunagi välja ilmub.
T.
Vasta

Tervist .

  Ma selles pakisaatmise teemas väga algaja aga , mul on vaja jalgratas Valgast  Harjumaale , Harku valda saada , soovitused ning nõuanded on oodatud .
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne