Vihkan seda postiteenust, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud?

(18-04-2021, 10:53 AM)martinjev Kirjutas:  Sry, ma ei hakka seda teemat läbi lugema, ilmselt on siin ka asjalikku infot, aga alati kui jõuan vaba teema rubriiki ja näen uut postitust siin siis taban ennast mõttelt et kas tõesti - 28 lehekülge kirumist vingu ja hala postiteemal??? Täismehed (enamus),  automoto foorumis, mitte buduaaris või perekooli foorumis...
Kui mul pakk kaduma läheb, see pole vingumine ega hala.
Vasta

Kes istub buduaaris, kes perekooli foorumis.
Pole kumbagi iialgi lugenud. Mida neist asjalikku leiab?
Äkki tulekski martinjevi eeskujul sinna ka konto teha.  Big Grin
Vasta

(18-04-2021, 10:53 AM)martinjev Kirjutas:  Sry, ma ei hakka seda teemat läbi lugema, ilmselt on siin ka asjalikku infot, aga alati kui jõuan vaba teema rubriiki ja näen uut postitust siin siis taban ennast mõttelt et kas tõesti - 28 lehekülge kirumist vingu ja hala postiteemal??? Täismehed (enamus),  automoto foorumis, mitte buduaaris või perekooli foorumis...
Aga Sa ära loe seda teemat,ma sain siit teemast kinnituse ,millist kullerfirmat ma enam ei kasuta.Nutt või hala ,aga targem.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

Ei saa aru miks meed posti ja kullerifirmad ikka arvavad et 100% inimesi on töötud, liikumispuudega invaliidid või niisama kodused. Järjekordne pakk, seekord Omniva helistab aia tagant et ma olen nüüd kohal. Ok olin aga ei pea sellist teavitust ka normaalseks, saadaks või sms või midagi.
Vasta

Tellides paki peab ju arvestama et oleks seda vastu võtmas keegi sellel aadressil kuhu pakk on tellitud ja seda loomulikult töö ajal. See et keegi viitsib kuskilt helistada Eestis on minu jaoks täielik müstika ju on vähe tööd. Ei ole mulle peale ukse kella küll kuidagi teavitatud ei Hermese, GLS ega DHL  puhul saksamaal. Amazon teavitab läbi App-i et kohe olen Teie juures 5 klienti veel.
Vasta

(13-04-2021, 22:54 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  
(13-04-2021, 22:10 PM)diselist Kirjutas:  
(13-04-2021, 20:43 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Mul hetekel terav elamus DPD-ga. Pakk kadunud. Andsin teada. Keegi ei tea, kuna ma pole pakki automaati pannud. Big Grin  Kuna asi juba ammu hapu, tõestust mul pole.... pean ostjale ilmselt kahjud korvama. Edaspidi tuleb siis ka võtta paber peale paki automaati panemist.  Peale pikka seletamist pandi kuskile kirja, et selline ja selline pakk kadunud. Loodan muidugi, et see pakk ikka kunagi välja ilmub.
T.
Sa ei ole siis ainuke,sama teema ,selle vahega ,et võtsin paberi automaadist,pakk läks kuu aega paidest muhu saarele,3ndl vedeles viljandis,tähistamata kujul.See tõestamime ja seletamine ajas hinge täis lõpuks küll.Väldin seda dpd nüüd.
Ma usaldasin seda firmat, kuna arvasin, et.....  Mul teibiga pakisilt kõvasti kinni pandud. Kui see kusagil vedeleb, peab ikkagi välja ilmuma. Klienditeenidajat tuli veenda, et ta paneks üldse kirja, et selline pakk kadunud. Jäi mulje, et neil kadunud pakke üldse ei eksisteeri ja mingit nimekirjagi pole.... See oli minu jaoks natuke ulmeline. Kuidas on võimalik, et neil midagi kaduma ei lähe ja pole ka nimekirja.... Big Grin
No õnneks see pakk ilmus ikkagi kuskilt välja. Aega läks aga siiski.
Vasta

Täna üllatas DHL või kes iganes. Heas mõttes. Saksamaal hakkas pakki igatahes DHL liigutama. Eile õhtul oli pakk saksas Leipzigi lennuväljal. Täna sõitis kell 14.00 ilma kirjadeta bussike õuele ja tõstis paki trepile. 


Samas kui Omniva sõidutas pakki Tallinnast Otepääle kaks nädalat. Väites, et pakiautomaadis pole ruumi.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Minu poolt ka plusspunktid jälle DHL-ile. Eelmise esmaspäeva õhtul kella 23 ajal tellitud pakid olid Usast kodus käes neljapäeval kella 11 ajal!
Vasta

(19-04-2021, 20:42 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  
(13-04-2021, 22:54 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  
(13-04-2021, 22:10 PM)diselist Kirjutas:  
(13-04-2021, 20:43 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Mul hetekel terav elamus DPD-ga. Pakk kadunud. Andsin teada. Keegi ei tea, kuna ma pole pakki automaati pannud. Big Grin  Kuna asi juba ammu hapu, tõestust mul pole.... pean ostjale ilmselt kahjud korvama. Edaspidi tuleb siis ka võtta paber peale paki automaati panemist.  Peale pikka seletamist pandi kuskile kirja, et selline ja selline pakk kadunud. Loodan muidugi, et see pakk ikka kunagi välja ilmub.
T.
Sa ei ole siis ainuke,sama teema ,selle vahega ,et võtsin paberi automaadist,pakk läks kuu aega paidest muhu saarele,3ndl vedeles viljandis,tähistamata kujul.See tõestamime ja seletamine ajas hinge täis lõpuks küll.Väldin seda dpd nüüd.
Ma usaldasin seda firmat, kuna arvasin, et.....  Mul teibiga pakisilt kõvasti kinni pandud. Kui see kusagil vedeleb, peab ikkagi välja ilmuma. Klienditeenidajat tuli veenda, et ta paneks üldse kirja, et selline pakk kadunud. Jäi mulje, et neil kadunud pakke üldse ei eksisteeri ja mingit nimekirjagi pole.... See oli minu jaoks natuke ulmeline. Kuidas on võimalik, et neil midagi kaduma ei lähe ja pole ka nimekirja.... Big Grin
No õnneks see pakk ilmus ikkagi kuskilt välja. Aega läks aga siiski.

Veits teine teema aga siiski, kuidas asjad kulgevad. Jant siis lennureisi ja kohvrga. Persoonid laekusid aga kohvrid mitte. Nädalaga kohvrist mitte kõssugi. Sai siis uuritud ja puuritud, kuni öeldi midagi sellist, et ootame veel nädala ja kui siis ka ei ... ja  saate plekki per kilo midagi. Aga jutu sees öeldi, et kadunud kohvrite kodu on Kopenhaagenis. Kuidagi trehvas niimoodi, et sattusingi sinna Kopnhjaahenisse. Aega paar tundi oli ja sukeldusin otsingutesse. Ladu oli tõesti olemas, sisse lasta ei tahetud, aga pinnimise peale ikka üks neeger tegi lõpuks ukse lahti ja juhatas sisse. See ladu oli ikka korralik XXL mõõtu maksimarket, aga ma arvan, et mul kulus umbes 15mintsa oma kohvri leidmiseks. Seal ta oli, triipkood oli veits viga saanud, ilmselt skanner ei lugenud. Lisa birkal saksa tähtedega ilusti minu nimi ja aadress loetavalt peal, aga mai ass, keegi seda uurib. Lihtsalt keda kuraditki ei koti.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

Selleks kleebitakse nomraalses lennupakkuja check-in'i putkas kohvrile rohkem triipkoodisid peale, kui üksainus  Wink

Aga UPS üllatas nädala eest. 
Tracking-info laekus kenasti meilile, molutas see pakike kus ta siis molutas paar nädalakest vahepeal - aega mul selle saadetise kättesaamisega kuhjaga oli...
Kui pakike Tšehhimaalt Eesti pinnale jõudis, hakkas ka infot tihemini tulema, et ülehomme toimetatakse kohale.
Järgmisel hommikul uus kiri, et homme päält lõunat olgu ma valmis vastu võtma.
Andsin siis kenaste kodustele koheselt selle kõik edasi, a need teatasid, et kuller käis juba ära  Big Grin 
Ehk siis homne pakk saabus juba täna koju  Rolleyes
Vasta

Ostsin jebaist paki, maksin paypaliga. Mõlemas puhvetis on mu telefoninumber olemas. Saksast pandi pakk UPS kulleriga teele ilma telefoninumbrita.
Unustasin paki ära kuni mõni päev tagasi vaatasin juhuslikult oma tigupostkasti, ja mis ma näen.... käsitsi adresseeritud UPS kulleri kiri selle kohta, et mul on pakk tulnud juba 10 päeva tagasi.
Võtsin siis UPSiga ühendust ja sain paki kätte aga müüja kommentaar pani mõtlema, kas nii hakkabki edaspidi kullerpost toimetama?
"Because of the DSGVO / GDPR we cannot give your phone number out.
I don't know if we can even see it, in our shipping software, it automatically "räme sõim" in our phone number.
UPS started this behavior a few weeks ago and I don't know how we can solve it.
We would get huge fines if we don't enforce the GDPR"
Kes välismaa keelt ei oska, siis selgituseks, et müüja süüdistab GDPR-i, andmekaitseregulatsioone, mistõttu ei saa tema telefoninumbrit välja anda suurte trahvide ähvardusel.

Teine nali oli hiljuti alekspressiga - tellisin sealt 1/2AA mõõdus patareisid. Pakist leidsin taskulambi - mõtlesin et, mis ***** nüüd on, pole ise ju tellinud. Siis nägin, lambi peal silti - patareid on taskulambi sees, palun avage.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

Alist ei saa patareisid EL tellida, lennutransa turvakaalutlused va Li pärast, mõned siis pakuvad kavalat möödahiilimist.
P.S. mulle saadeti tellimusprillid, retsepti järgi, aga deklareerituna raamidena.
Vasta

See uus andmekaitse reegel igati tore jah Big Grin nüüd meite bürool kadunud isu klientidele minu isikliku nr jagada. Oled kodus või tood oma pakid minu pärast kas või jalgrattaga 40km  kauguselt ära. nt 10x 30kg  Big Grin
Vasta

mõne päeva eest tutvusin tööalaselt huvitava sisteemiga.
igaüks võib omale näiteks kullerite jaoks pakiautomaadi panna.
pakkujaid on laialt, enamasti kuumaksupõhiseid.
aga võib ka nõks üle saja raha eest osta luku ja teha sellele ise mistahes kast juurde.
rohkem jooksvaid kulusid pole.
kuller ei saa enam ajada pläma kodus mitte olemise kohta.
kast alati kodus. ukse avamise koode võid lõputult genereerida ja igaühele erineva kehtivusaja
ja avamiskordade arvu panna.
ainult sellest ei saanud aru, kuidas see lukukood kullerini toimetada.
Vasta

Minu kogemus DPD ga , negatiivne muidugi  : laekusin just koju ja istun veel autos ja kõne " Kas te olete kodus?   / olen/ ma toon paki ... , No selge , küsin siis et kuidas ma paki saabumisest peaksin ette teadma ja tuli selline vastus et terminal saadab sms i , ma siis vahin oma telefoni , mingit sms i pole , ka e posti pole mingit kirja tulnud .
Mulle jäi selline tunne et kui juhtumisi peaks sms tulema , siis paki saaja muutub kullerfirma vangiks , sa oled kohustatud kodus olema . Sellega veel asi ühele poole ei saanud , küsin kus ülejäänud osa saadetisest on ( tellisin kasvuhoone ) ja vastus oli muidugi - mina ei tea .
 Paari päeva pärast jõudis ülejäänud osa saadetisest kohale , sel korral tõepoolest kuller helistas ja küsis , kas olen pealelõunasel ajal kodus ja kui pole , siis kuhu saadetis panna .
Vasta

kulleril pole ju lukukoodi vaja.sina jätad ukse lahti ja kuller paneb ukse kinni koos kaubaga
Vasta

no meil on tööl vaja kundedele ühtevalu kaupa jätta kui nad päeva lõpuks kohale ei jõua.
aga muidu jah, tühi kapp võib lahti ka olla.
kas saab tellida kullervedu suvalisse kappi? või peab kindel aadress ja "inime" ka olema?
Vasta

Teoorias, kui kapp on elektriga ühenduses, siis võiks olla ju QR-kood, kus on ju sees ka aadress. Kuller näitab pakki või koodi lugemis-silmale, see tuvastab iseenda vastuvõtukohana, teeb ukse lahti ja kuller vajutab pärast kinni tagasi? Tegelikult on see QR vist juba praegu kõigil pakkidel peal? Ma pole seda dešifreerinud ja pole ühtegi pakendit praeguseks enam ka käepärast aga mis sealt välja tuleb?
Vasta

DHL -i kapp on kuidagi nende skanneri süsteemiga seotud. Kui sobivale kliendile oli pakk siis tuli vastav nuppuke kuhu vajutades kapp avanes. Kapp ise patarei toitel skanner tuli lukku lähedale panna. Aga pakki "kirjakaste" on turul mitmeid lihtsalt suurus erinev ja ei tohi unustada lahti teha et ikka kuller ligi saaks Big Grin
Vasta

Siin kõik igaltpoolt tellinud.AliExpress pakub saatjamaaks UK,Saksamaa,USA, Venemaa,Ukraina.Üks autoraadio vaja saada ,orig.hind üle mõistuse.Kustpoolt oleks kindlam.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne