Vihkan seda postiteenust, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud?

Paraku see, mis aliexpressis saatjamaana kirjas, ei maksa midagi. Võib ikka vabalt Hiinast ja vastava ajakuluga tulla. Samuti ei tähenda kiirema/kallima saatmisteenuse valimine midagi.
Lõpuks ikka jõuab ja kui ei jõua, siis teed õigel ajal dispute'i ja saad raha tagasi. Müüjapoolset häma ja palveid dispute tühistada lihtsalt ignoreerida.
Vasta

Ja kui valida nt vene või ukraina siis ütleb kohe, et sealt eestisse ei saada ... saksa valik on kindla peale minek, niivõrd kuivõrd
Vasta

Just deklareerisin mingi Hiina junni. Pool tundi oli mässamist, ikka mingi kohustuslik väli täitmata ja aru ei saa, milline. Selgus, et kui saatmiskulu on 0,00 siis on oluline millises valuutas see on Big Grin
Vasta

Jandasin hiljuti deklaratsiooniga. Automaatselt tuleb kauba kirjeldusse rida (minul oli nii, teistel teine tekst, mis sõltub paki sisu kirjeldusest) näiteks: plastic wheel stopper 0,8 kg. See rida on tarvis ära kustutada ja lisada oma kauba kirjeldus näidisnimekirjast. Ükski õpetus seda ei kajasta. Samuti ei tohi olla linnukest kastis “kaup ei ole veel käes”. Selle all on mõeldud, et kaup on veel hiinas. Eestis olev kaup tähendab, et linnukest sinna ei panda. Tugitelefoni näitsik lahendas minu mitmetunnise ponnistuse paari minutiga, oli asjaga vägagi hästi kursis.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta

Huvitav, sain ükspäev kätte mitu pakki, midagi deklareerima ei pidanud ja käibeka võttis ali juba ostes ära, väidetavalt. Mulle nagu kokkuvõttes sobis selline lahendus.
Esimest korda puutusin kokku seesuguse loodusnähtusega, kui "combined package". Millal ja kus neid kombainiti, ei tea. Aga hea lihtne lahendus. Muidu jookse mõne jebina pärast mitu korda automaadi vahet.
Vasta

(27-07-2021, 15:16 PM)alfredo Kirjutas:  Huvitav, sain ükspäev kätte mitu pakki, midagi deklareerima ei pidanud ja käibeka võttis ali juba ostes ära, väidetavalt. Mulle nagu kokkuvõttes sobis selline lahendus.
Esimest korda puutusin kokku seesuguse loodusnähtusega, kui "combined package". Millal ja kus neid kombainiti, ei tea. Aga hea lihtne lahendus. Muidu jookse mõne jebina pärast mitu korda automaadi vahet.
https://majandus.postimees.ee/7302011/tuhandetele-ummikus-olnud-hiina-pakkidele-maksumuudatused-ei-rakendu 
Tsitaat:Omniva töötajad tuvastasid, et tegemist on peamiselt AliExpressi kaupadega ning kõige varasemad saadetised olid teele pandud juba aasta alguses. Singapuri postiasutus pani kaubad Euroopa poole teele mai lõpus, kuid valesihituse tõttu jõudis partii Hollandi kaudu Soome.

Tegemist on väikese väärtusega kaubaga (kõik saadetised alla 22 euro), mis jõudis ELi territooriumile siiski enne 1. juulit, kui muutus kohustuslikuks ka selliste saadetiste deklareerimine ja käibemaksu tasumine. Seetõttu jõuab nüüd eestlasteni hulk saadetisi, mille puhul deklareerimist ja maksude tasumist ei nõuta.
Vasta

Mul tellitud 12.07.21.
Täna tuli teade,et tollist vabastatud,ei maksnud kellelegi midagi.
Aga hiinlasel oli täpselt 20% el.iga seoses tax juures.Kahtlustan et teevad odavate pakkidega el.tolliga mingisugust koostööd.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(27-07-2021, 16:48 PM)diselist Kirjutas:  Aga hiinlasel oli täpselt 20% el.iga seoses tax juures.Kahtlustan et teevad odavate pakkidega el.tolliga mingisugust koostööd.
Loomulikult - maksustamine nagu iga teinegi maaletoomine. Ning inimesele mugav: vajalikud kauba andmed tulevad müüjalt+transpordilt otse ja keegi ei pea oma lae pealt tootegruppi vms välja võluma ja valima. 21 sajand ikkagi Wink

aga kirun kah moepärast: DPD on mulle seni helistanud kulleri käigule eelneval päeval ja aja kokku leppinud. Täna oli teisiti: kell 9:02 SMS, et poole kuni pooleteise tunni pärast on kohal. Ning oligi kell 9:34 kohal. Plusspunktid kiire toimetamise eest, aga mu miinus lühikese etteteatamisaja eest on sellest plussist siiski suurem. Kisub veidi vanaks heaks "me kullerteenuse pakkujana eeldame, et te kõik istute kodus ja ootate pakke"-teemaks.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Osta endale kapp ja osta endale koodlukk. Mul on selleks maja ette pargitud vana autoromu.
Aga reeglina jätan kulleri tööta  Big Grin
Vasta

Täna tuli pommuudis,minul jäi alahuul värisema kui Roosna alliku pakiautost ostetud LT stange ja kapoti,ning maski transa eest küsis omniva nendelt transa kulu 75 eur. Marsuut Roosna-alliku-Viljandi  vahemaa 88km. 75 euri eest tuleb maailma teisest otsast suurem hunnik kaupa kui siit,hullumaja hinnad ikka.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

(28-07-2021, 18:02 PM)hundu615 Kirjutas:  Täna tuli pommuudis,minul jäi alahuul värisema kui Roosna alliku pakiautost ostetud LT stange ja kapoti,ning maski transa eest küsis omniva nendelt transa kulu 75 eur. Marsuut Roosna-alliku-Viljandi  vahemaa 88km. 75 euri eest tuleb maailma teisest otsast suurem hunnik kaupa kui siit,hullumaja hinnad ikka.
Ja minul tuli võsalõikaja terves tükis omniva kulleriga saaremaalt paidesse 15 euriga.Ei ole ju ka väike asi.Tellisin ise omniva kulleri saaremaale antud aadressile.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

DPD-l käpad püsti, koostöös müüjaga ei suudeta nädalaga pakki Eesti siseselt kohale toimetada. Kui on määratud pakiseina, siis ootadki kuni seinas koht vabaneb, pakipäkapikke pole, kullerilt otse kätte ei saa ja nii see pakike loksub, ikka pakiseinani ja tagasi jaotuspunkti...
Jõuluaeg, mis parata.


Vasta

Nu a tekita kodu juurde määneki peidupaik ja las kuller viskab sinna.
Vasta

(10-12-2021, 12:55 PM)Janka Kirjutas:  Nu a tekita kodu juurde määneki peidupaik ja las kuller viskab sinna.

Kas DPD kapiteenuse puhul on üldse võimalust tarnet eraisikul muuta? Koostöölepinguga firmal läbi kontaktisiku küll.

Kulleri aega saab muuta, seda olen tarvitanud.
Vasta

(10-12-2021, 14:08 PM)v6sa Kirjutas:  
(10-12-2021, 12:55 PM)Janka Kirjutas:  Nu a tekita kodu juurde määneki peidupaik ja las kuller viskab sinna.

Kas DPD  puhul on üldse võimalust tarnet eraisikul muuta? Koostöölepinguga firmal läbi kontaktisiku küll.

Endal pole vajadust olnud seda proovida aga esimeses sõnumis on mul küll olnud link veebi "kättetoimetamise aega ja kohta saad muuta siin".

Tõsi, mõne paki olen lasknud kulleril terassile või katuse all seisva auto kapotile poetada.
Vasta

(10-12-2021, 14:08 PM)v6sa Kirjutas:  
(10-12-2021, 12:55 PM)Janka Kirjutas:  Nu a tekita kodu juurde määneki peidupaik ja las kuller viskab sinna.

Kas DPD kapiteenuse puhul on üldse võimalust tarnet eraisikul muuta? Koostöölepinguga firmal läbi kontaktisiku küll.

Kulleri aega saab muuta, seda olen tarvitanud.
Kui pakiseina, siis pakiseina, kullerile ei saa anda jms, helistada ei ole aega jne. kõlas infotelefoni vastus. Saatjaga ei viitsinud hakata reede õhtul suhtlema. õhtul 18.45 tuli sms, et pakk seinas. Mahtus ikka peaaegu nädala sisse ära. Pikka viha ei pea, jõulud nagunii kohe läbi.


Vasta

Jõuluime  Smile

Manjana maalt pandi teele pakk mille peale kirjutati õige aadress, abikaasa neiupõlve nimi ning tema telefoni number, mis juba 10 aastat pole kasutusel.

Päevasel ajal on ainult kass kodus.

Kätte toimetamisega sai Omniva hakkama.

Kuidagi leiti aadressi järgi minu kontakt ja mina juhatasin edasi.

Respect  Cool

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Omniva on mõned aastad peale juhi vahetust saanud selgelt nr.1 ,itellaga on ikka vahest mingi viivitus või arusaamatus,dpd ga on ikka ikaldus.Väldin igaljuhul.
Omnivaga viimase aasta jooksul ca 50-60 pakki nii siit ja sealtpoolt maakera tulnud,0 probleemi.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

Eelmine nädal tellisin Lätist ühe originaalanduri bemmile ja Rootsist ühele töökaaslasele vidinaid. Ma isegi ei mõelnud, kui palju aega võiks minna, aga eile vaatasin, et DPD Kuller (näitas nime nii) helistab, ja suur oli mu üllatus, kui mõlemad pakid korraga tulid. Kuna mind ennast kodus polnud, lasin ühte kohta maha panna ja koju minnes sain need ilusti kätte.
Vasta

Tõeline tigupost.

[Pilt: AVvXsEjuJjmSyJhz2xQ3lq2aj_bgzqD1rEMqu8qt...zAiw=s4160]

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne