vanemate igapäevaautode "väljasuremise" tempo

hmm, vaatenurki on erinevaid, aga minu arust peaks töökoda vahetama kässari trossid kui selline töö telliti. kogu muu mudru tuleks kundega kooskõlastada enne tegemist. ilma kokkuleppeta tehtud tööde eest maksma ei pea.
Vasta

Esindus vanasti keeldus üldse remontimast kui oli seis selline et auto ei oleks peale remonti ohutu. Aasta jooksul mis sai ühes esinduses töötatud juhtus korra nii.
Vasta

(09-10-2017, 21:03 PM)nootsii Kirjutas:  Esindus vanasti keeldus üldse remontimast kui oli seis selline et auto ei oleks peale remonti ohutu. Aasta jooksul mis sai ühes esinduses töötatud juhtus korra nii.

See õigus peab ka remondikohal olema. Töö saab ette võtta ainult vastastikusel kokkuleppel. Ja ka keeldumise õigus peab olema mõlemal poolel.
Vasta

(09-10-2017, 21:03 PM)nootsii Kirjutas:  Esindus vanasti keeldus üldse remontimast kui oli seis selline et auto ei oleks peale remonti ohutu. Aasta jooksul mis sai ühes esinduses töötatud juhtus korra nii.

Ma olen esinduses meistrina töötanud rohkem kui aasta ja selliseid juhtumeid, kus klotsivahetuse kundele sai öeldud, et enne ma seda autot sulle kätte ei anna, kui 1. kirjutad A4 paberile, et oled informeeritud sellest, et kettad on alla tehasepiiri kulunud või et pidurivoolkikud on pragudega VÕI 2. otsin sulle kasvõi 15€-sed hiina uued kettad ja B-osa uued voolikud külge ja maksad vahetuse + jupid kinni, oli ikka rohkem kui üks.
Ega siis inimene, kes pealegi pole autoasjtundja, ei oska õigeid "töid tellida"

Paberit ei tahtnud keegi kirjutada, kõigl oli ikkagi elu armsam ja lasti need asjad ära teha.
Ja mingis Kuuuurijas ei taha ükski ettevõte figureerida, et just tehti seal pidureid ja paar päeva hiljem autol purunes toru/voolik/ketas ja õnnetuses said kannatada inimesed.

Aga ega nemad (autoomanikud) ei teadnud, et ühelgi remondiettevõttel pole seaduse poolt mitte mingit õigust autot kinni pidada, isegi kui kunde tuleb autole järgi silmnähtavas joobes ja kukub sul leti ääres enne rahamaksmist pikali... Big Grin
(ka seda viimast on juhtunud; siis ma ka võtit kätte ei andnud, aga naisterahvas (!!!) viis maja eest parklast auto teise võtmega minema ja mina sain hiljem tõsise peapesu)

.
Vasta

Mis värk selle ketaste vahetusega on? Mulle igatahes on jäänud mulje, et ketaste vahetamise vajadus on väga tugevalt üle hinnatud. Mina olen seni näinud selleks ainult kahte olulist põhjust: 

1. Ketas on pragunenud ja võib selle  tõttu laiali lennata. 
2. Ketas on kulunud nii õhukeseks, et pidurdamisel võib klotside vahel käiv ketta osa rummust eralduda. Ühe korra vene ajal olen ühte sellist  sigulli ketast ka oma silmaga näinud, millel oligi rõngas rummu küljest lahti tulnud. 

No 3. põhjus on veel, kui kettad on väga kõverad on ja nendega on väga ebamugav sõita on. Aga see on juba rohkem mugavuse, kui turvalisuse küsimus.

Kas korralikud kettad üldse pragunevad või kõveraks lähevad? Või on see ainult mingite ebakvaliteetsete B osade häda?

Ise pole oma elus veel ühtegi ketast vahetanud. Kuigi on ka seda juhtunud, et klots lõpuni kulub ja metalliga kettale sooni sisse kulutab. Kui sinna uued klotsid peale panna, siis võtab klots suht kiirelt ketta kuju ja toimib ilma probleemideta edasi. Ülejärgmiste klotside paigaldamise ajaks on ketas jälle enam-vähem siledaks kulunud.

Tagumistelt ketastelt on tulnud korduvalt paksu roostet maha toksida. Aga kuna mitte keegi (Ka esindus mitte) ei suuda reguleerida paika pidurirõhuregulaatorit, siis pole näinud mõtet sinna uusi kettaid paigaldada. Nagunii on aasta-kahe pärast need ka samamoodi roostes. (Liugurid ja kolvid liiguvad ilusti).

Selle et ketastel on ametlikult suht väike lubatud kulumispiir, avastasin ka tegelikult alles seda teemat lugedes.

Kas peaks nüüd kiirelt poodi uute ketaste järele minema? 
Millised on reaalsed ohud, kui ma selle ikkagi tegemata jätan

Valgustage natuke rumalat.
Ärge väga kõvasti ka lööge  Big Grin
Vasta

(09-10-2017, 21:03 PM)nootsii Kirjutas:  Esindus vanasti keeldus üldse remontimast kui oli seis selline et auto ei oleks peale remonti ohutu. Aasta jooksul mis sai ühes esinduses töötatud juhtus korra nii.
On olnud juhus kus Saksas äsja ostetud autole mis viidi miskipärast hooldust tegema sealsesse margiesindusse (siis Saksa esindusse!) vahetati kliendilt sõnagi küsimata uued rehvid alla kuna vanad olid kulunud üle kulumispiiri ja midagi polnud hiljem kobiseda.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(10-10-2017, 12:16 PM)jawa354 Kirjutas:  Mis värk selle ketaste vahetusega on? Mulle igatahes on jäänud mulje, et ketaste vahetamise vajadus on väga tugevalt üle hinnatud. Mina olen seni näinud selleks ainult kahte olulist põhjust: 

1. Ketas on pragunenud ja võib selle  tõttu laiali lennata. 
2. Ketas on kulunud nii õhukeseks, et pidurdamisel võib klotside vahel käiv ketta osa rummust eralduda. Ühe korra vene ajal olen ühte sellist  sigulli ketast ka oma silmaga näinud, millel oligi rõngas rummu küljest lahti tulnud. 

No 3. põhjus on veel, kui kettad on väga kõverad on ja nendega on väga ebamugav sõita on. Aga see on juba rohkem mugavuse, kui turvalisuse küsimus.

Kas korralikud kettad üldse pragunevad või kõveraks lähevad? Või on see ainult mingite ebakvaliteetsete B osade häda?

Ise pole oma elus veel ühtegi ketast vahetanud. Kuigi on ka seda juhtunud, et klots lõpuni kulub ja metalliga kettale sooni sisse kulutab. Kui sinna uued klotsid peale panna, siis võtab klots suht kiirelt ketta kuju ja toimib ilma probleemideta edasi. Ülejärgmiste klotside paigaldamise ajaks on ketas jälle enam-vähem siledaks kulunud.

Tagumistelt ketastelt on tulnud korduvalt paksu roostet maha toksida. Aga kuna mitte keegi (Ka esindus mitte) ei suuda reguleerida paika pidurirõhuregulaatorit, siis pole näinud mõtet sinna uusi kettaid paigaldada. Nagunii on aasta-kahe pärast need ka samamoodi roostes. (Liugurid ja kolvid liiguvad ilusti).

Selle et ketastel on ametlikult suht väike lubatud kulumispiir, avastasin ka tegelikult alles seda teemat lugedes.

Kas peaks nüüd kiirelt poodi uute ketaste järele minema? 
Millised on reaalsed ohud, kui ma selle ikkagi tegemata jätan

Valgustage natuke rumalat.
Ärge väga kõvasti ka lööge  Big Grin
Kulumispiiri ületanud ketaste puhul võib olla teoreetiline oht, et lastes sellisega klotsid ka ilusti katete lõpuni võib suppordi kolb üldse välja tulla. Samuti tugevamal pidurdamisel ketas puruneda või rummu küljest lahti tulla.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(10-10-2017, 12:16 PM)jawa354 Kirjutas:  Mis värk selle ketaste vahetusega on? ...

Pidurdades muutub pidurdamise energia kuumuseks. See tuleb ka kusagile panna, selleks ongi kettale vaja massi. Massi saab aga paksusest.
Kui kettad on alla mõõdu, siis ohtlikul äkkpidurdusel lähevad kettad punaseks ja siis ... oleks nagu suvekummidega libedal jääl. Igastahes klotsil on selline tunne. Võidusõidu (kus kettad punetavad) kettad klotsid on hoopis teisest materjalist.
Meil on muidugi selliseid pidurdusi haruharva. See rohkem saksamaa autobaani teema, kus 200 pealt tuleb kiirelt maha pidurdada.
Vasta

Minu juurde on tuldud sooviga kettaid üle treida. Olen seda ka teinud ja mõnel juhul on öeldud pärast,et olen vist kehvasti teinud.... Big Grin Tegelikult nende õõnsate ketastega on selline lugu,et kui juba pedaal pidurdamisel jõnksutab,ei tasu treipinki panna. Enda autol olen proovinud küll aga kasu vähe. Kui ikka vahesein lahti siis pole midagi teha. Täismaterjalist kettaid võib julgelt üle treida,nendega häda pole. Tasub ikka jälgida ka,et kas on midagi veel lasta.... Lihtsam on võtta relakas ja kohe auto küljes pisut enne kolotside vahetust käiata kettaid siledamaks. Kui muidugi ligi saab.
Seega,kui keegi veel neid treida tahab siis tuleb ennem pikem jutt asjast....
T.
Vasta

soomes pidi siuke kord olema, et kui avastatakse piduritega mingi jama, siis kui summa on kuni 200.- siis klienti ei pea klienti teavitama, kui summa on suurem aga klendil pole raha, siis autot enne kätte ei saa kui leiab raha ja remont saab tehtud, muidu saab remondifirma korraliku trahvi
Vasta

(10-10-2017, 12:40 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  ... Täismaterjalist kettaid võib julgelt üle treida,nendega häda pole...
Ega ikke ei või küll. 
Lasin kunagi Volvol kettad üle treida. Mõne aja pärast tundsin, et pidur jõnksutab. Viisin kettad tagasi ja "noomisin" treialit. Ta kostis selle peale, et ega ma nüüd nii purjus ka polnud, et keerelt treisin. Lasi uuesti kergelt üle ja tunnistas fakti, et juu siis oli ikke purjus.
Mõne aja pärast jälle jõnksutab. Hakkasin siis asja üle juurdlema ja tuvastasin seaduspärasuse. Jõnksutamine hakkas mõlemal korral peale hädapidurdust. Ilmselgelt kuumenes ketas korraks üle.
Peale seda pole enam treimist kasutanud.
Vasta

Kettaid on ka igasuguseid. Üks treial rääkis, et toorik peaks enne mõõtu ajamist vähemalt aastakese vabas õhus päikese ja vihma käes seisma. Mida kauem ja seda parem, et niimoodi lähevad malmist pinged välja ja hiljem väiksem võimalus kuumast peast kõveraks tõmbuda. Mine sa võta kinni, ehk ongi asjad sedasi. A kes neid niimoodi ikka teeb, kõik ju maksab.
Vasta

(10-10-2017, 13:06 PM)alfredo Kirjutas:  Kettaid on ka igasuguseid. Üks treial rääkis, et toorik peaks enne mõõtu ajamist vähemalt aastakese vabas õhus päikese ja vihma käes seisma. Mida kauem ja seda parem, et niimoodi lähevad malmist pinged välja ja hiljem väiksem võimalus kuumast peast kõveraks tõmbuda. Mine sa võta kinni, ehk ongi asjad sedasi. A kes neid niimoodi ikka teeb, kõik ju maksab.

Võibolla polegi udujutt.Kusagilt kuulnud ,et svenssonid olla sportmootorite plokitoorikuid kah aastajagu merevees leotanud ,enne kui toimetama hakata... Rolleyes
Vasta

Kas kellelgi originaalid või näiteks Brembo või TRW kettad ka on kõveraks länud?
Vasta

(10-10-2017, 16:24 PM)jawa354 Kirjutas:  Kas kellelgi originaalid või näiteks Brembo või TRW kettad ka on kõveraks länud?

Millest need siis tehtud on?
Metallide tehnoloogia kehtib ka "kõvadele" firmadele.
Vasta

(10-10-2017, 16:30 PM)motamees Kirjutas:  
(10-10-2017, 16:24 PM)jawa354 Kirjutas:  Kas kellelgi originaalid või näiteks Brembo või TRW kettad ka on kõveraks länud?

Millest need siis tehtud on?
Metallide tehnoloogia kehtib ka "kõvadele" firmadele.

No mine tea mis sulami või tehnoloogia erinevusi võib pealtnäha sarnaste asjade sees peidus olla...
Vasta

(10-10-2017, 16:56 PM)jawa354 Kirjutas:  No mine tea mis sulami või tehnoloogia erinevusi võib pealtnäha sarnaste asjade sees peidus olla...

Jutt oli õhukseks kulunud ketastest ju...
Vasta

Oh teid naljamehi küll. Minu aus arvamus ketaste treimisest:
a. Tehakse kuna inimesel pole raha, või on võimalik tuttava või enda treipingis asju teha. Töökvaliteet seinast seina ja üldiselt treitud kettad on nagu lihvitud molotvi väntvõll. Kulub veel kiiremini ära kui samaväärne uus asi.


b. tehakse auto müügiks paha aimamatule ostjale,lihtsalt kaelast vaja ära saada masin,võimalikult väikse omakuluga.

c. Auto on vana räbal,surm,panna aga näed tahaks veel 1-a või 3 kuud sõita enne kui pressialla saadan.Tüüpiline provintsi vanamehe mõttelaad.

Üldiselt ketta ja piduritega on nii,et tootjad on näinud ette,et nad tuleb vahetada ära teatud aja järel,või kui lubatud kulumise piirmäär on käes või ületatud. Kui kettad on vahepeal peale jäänud ja tuliseks sõidetud on nad üldiselt surnud edaspidi. Sama asi,miks ei tohi uute ketastega kohe äkkilisi pidurdusi teha. Igal asjal on oma sissesõitmise periood ja aeg.


Meie oludes sööb pori ja rooste kettad ära nagu lugejad eespoolt said näha. Need,mis minu auto alt tulid olid sellised,et pooleks mineku äärel. Midagi head sealt ei saanud,pidurid läksid ka paar korda talvel peale ja kui juba kuumaks ketta kisub siis oli selge,et nendega enam edaspidi miskit teha pole.Lisaks kui sa tuliste ketastega porilompi sõidad siis see omakorda halvendab füüsikalisi omadusi.
Mina võtsin VW B3 remondi aluseks,lisaks Youtubele,ka suure 600 lk pikka VAG teeninduse juhendi,mida saab veel tasuta netist alla sikutada. Ning sealt sain selguse,et ei ole mõtet vanade ja elunäinud ketastega aega raisata. Kui pori ja rooste on kahjustanud ketaste tööpinnad,siis tuleb kettad asendada ja jutul lõpp. VAG insenerid polnud päris lollid ja kui asju teha nii nagu tootja on näinud nende hooldusvälbaks ette,siis pole mingit probleemi edaspidi. Ise asi on B varuosa kvaliteet aga see ei ole hetkel teemaks.
Mul on lisaks VAG suurele teenindus Piiblile ka veel oma tuttav,kes töötab VW esinduses Tartus ja teine suur entusiast,kes töötab Tallinnas ühes suuremas autoteeninduses. Tänu nendele,on üldse veel see VW Passat GT elus ja ei ole ohtlik kaasliiklejatele.
Kui tegu hobiautoga peab leidma aega süvenemaks raamatutesse ja seal kirjas olevatele tarkustele.


Vasta

(10-10-2017, 12:50 PM)motamees Kirjutas:  ...
Hakkasin siis asja üle juurdlema ja tuvastasin seaduspärasuse. Jõnksutamine hakkas mõlemal korral peale hädapidurdust. Ilmselgelt kuumenes ketas korraks üle.
Peale seda pole enam treimist kasutanud.

Eks need äkkpidurdused võivad ka uue ketta kõveraks ajada. Mul oli juhus kui said ca 200 000 km läbinud kõverad originaalkettad uute vastu vahetatud ja mingi paari nädala pärast väristas jälle pidurdades. Ju siis trehvas äkkpidurdus ja mõni porilomp kokku ... varuosade kvaliteet on kah teema omaette.
Vasta

(10-10-2017, 18:35 PM)kopraonu Kirjutas:  ... Minu aus arvamus ketaste treimisest:
a. Tehakse kuna inimesel pole raha, või on võimalik tuttava või enda treipingis asju teha. Töökvaliteet seinast seina ja üldiselt treitud kettad on nagu lihvitud molotvi väntvõll. Kulub veel kiiremini ära kui samaväärne uus asi.


b. tehakse auto müügiks paha aimamatule ostjale,lihtsalt kaelast vaja ära saada masin,võimalikult väikse omakuluga.

c. Auto on vana räbal,surm,panna aga näed tahaks veel 1-a või 3 kuud sõita enne kui pressialla saadan.Tüüpiline provintsi vanamehe mõttelaad.

...

Lisaks oma kogemustest neljanda variandi - kettaid pole saada. Igatahes mul oli nii et ihuremontija vahetas vanal surmal ära peale ketaste kogu pidurimajanduse (no peale selle veel palju muudki, nt kütusetorustiku) aga kettaid ei suutnud leida. Lasi siis treipingist läbi aga oli ka ise skeptiline selle tulemuse osas, kuid oli suht ainuke variant. Ei aidanud, õhutusega kettad olid. 

Siis asusin ise otsima ja ei mingeid pakkumisi, mõned väitsid, et kataloogid näitavad kardinaalselt erinevaid kettaid sellele sarale jne. Läksin siis oma sugulase juurde, kellelt aastaid tagasi said soetatud eelmised kettad ja palusin tal läbi sobrada oma arvuti ning leida millised kettad õnnestus tookord soetada ja kas sellelaadseid tooteid veel saab - saigi lõpuks ja pidurdamisel väriseva auto probleemist ka lahti.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne