Wanderer Truppenrad 1936
#1

Pühapäeva hommik, kell on 5.30. Kontrollin taskulambi patareisid ja istun autosse. Kuskil 6.15 loovutan 2 eurot ja süütan taskulambi lootes, et legendid vastavad tõele ja tõesti otsitakse juba pimedas varandust. Osaliselt on legendides ka terake tõtt, on taskulambiga aardeotsijaid ja on ka juba üht teist laiali laotatud aga üldiselt on plats veel tühi. Järgmine kord olen targem ja lähen selleks ajaks kohale kui hakkab valgeks minema, sest enamus pole pimedas jõudnud nagunii veel oma kola laiali laotada ja suurem lahtipakkimine toimub isegi kella 8-9ni välja. Jutt on nimelt Kurtna laadast. Pimedas tuhnides ei leidnud ega näinud ma midagi huvitavat. Ka valguse saabudes kohe ei paistnud kusagil ei Leutnereid, ei Wiklunde ja seis hakkas üpris nukraks muutuma, kuigi plats oli sõpru ja tuttavaid täis. Kuskil kella 9 ajal nägingi ksf! Oresti ühe lahtipakkiva lätlase auto juures seismas ja läksin asja uurima. ksf! Orest viitas asjaolule, et autos on ratta raame ja tuleb kannatlikult oodata. Seisime seal kahekesi ja üritasime teha nägu nagu poleks midagi toimumas, et mitte teisi vanarattahaigeid alarmeerida ja masse kohale meelitada. Kuna ksf! Orest oli seal esimesena, siis lätlane andis esimese raami otse autost tema kätte ja järgmise minule. Esimene osutus naiste Lippertsiks ja erilis kirgi ei kütnud aga teist raami ma keeldusin käest maha panema ja nõudsin, et ma saaks lätlasele raha anda. Nii läkski ja lohutuseks viisin sõbra ühe teise, talle vajalikuma jupi juurde ja leidsime mõlemad, et päev on korda läinud!

[Pilt: QDtML35m6tZaJ8je9PbQ02-xQwgKbeJ1c4IXjBz0...48-h589-no]
[Pilt: 2PWA1znJ3mij3Vaf_ctKMpJurGd88IhQ_1Fe8SyO...32-h589-no]
[Pilt: CC8dkRWueD3gaNECM5OmvT1-0gF_x12es51cw8BQ...32-h589-no]
[Pilt: skDoEWhUM-m5JDBJWXePgy9oWmkMbVY5vUiygUTc...32-h589-no]

Oskab keegi midagi rääkida detailidest, mida ennesõjaaegsetel truppenradidel kasutati? Kindlasti ei olnud nad ju samasuguse peaaegu standardse välimusega nagu alates 1939 aasta rattad. Kas võis olla Express lenks, mustad rummud, kolme traadiga sadul ja muu värk juba sellele ajal küljes või olid tavalised tsviilwandereri tükid?
Vasta
#2

1938 aasta kataloogist

[Pilt: 6rcq1XAT.JPG]
[Pilt: NLYK8oSy.JPG]
Vasta
#3
Lightning 

Tänan kataloogi pildi eest! Arendaks natuke seda dienstarbeit modelli teemat. Kas nendel kasutati ka musti ketirattaid kolme W kujutisega? Kas võisid nad olla ka kuidagi markeeritud või mitte? eeldan, et olid ilma aastaarvuta ja polnud neil kõigile kindlasti ka seda dienstradi juttu külge löödud nagu mõnel foorumist läbikäinud rattal olemas on. Kuidas siis ära tunda, et on teenistusrattaga? Kas võis olla must ketikas ja kroomlenks koos näiteks? Kas võis käia mingid erilist varustust külge? Mis tarvis võisid tehasest tagumise porilaua sees pisikesed augud olla (mitte niipalju nagu naisteratastel aga mõni üksik siin ja seal), mida sedaviisi kinnitada võidi? Targemad muidugi juba aimavad, et ju ma olen kuskil midagi näinud või koju vedanud, et sellised küsimused. Ei kinnita ega lükka ümber enne kui olen vastused saanud Big Grin!!!! Lihtlabane väljapressimine
Vasta
#4

Kas pildil nähtavad augud porilauas võivad teenistusrattale olla tekitatud mõne pisemat kasvu punaarmeelase pisemat sorti automaadist?

[Pilt: lA3stZKn1NcXGtrHc_jw_yrpkYKQ2sc98W-8y0hq...32-h589-no]
[Pilt: UI2DdH0paC3YAb2B1yTGwfKsck7DNY2qPB-fqzu9...32-h589-no]
[Pilt: bMXwjlmmPvLZdHLSLNdW3LZxkiglAqhzZrSNRT3Q...48-h589-no]
[Pilt: vn-rluUmd_xbB5Ec_oFi-hJ5BwvQE4g6_DKWnb1W...32-h589-no]
Vasta
#5

Killuaukudega 1941 a Diamant


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                   
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne