Keevitusmaskidest (isetumenevad)
#21

Ma küll mingi keevitaja pole aga peale seda kui õnnestus odavalt Speedglas soetada jäi hiina mask vedelema. Silmad eelistavad kallimat maski.
Vasta
#22

(09-10-2017, 09:27 AM)robi Kirjutas:   Kui isetumeneva maskiga alustasin, siis sain alguses ikka veidi esimese sähvaka silma. Eks seda saab nüüdki, aga mida parem mask seda vähem ehk.

Ei saa midagi, vahid silmad punnis ja sähvatust ei näe, pilt asendub kiirelt punase voolava metalli ja silmadele sobiva valgusega.
Vähemalt selle Würthi omaga oli nii. 

Miks ära müüsin - 1. laevu iga päev kokku ei keevita, suuri konstruktsioone kettaga ei lõika (oli mõeldud ka selle jaoks)  ja 2. silmanägemine on kah vanusest tingituna si..emaks jäänud. (prillid on ees kogu aeg). 
Et prillidest ja maskist hästi läbi näha, pead kogu aeg mõlemaid puhastama, mis on jube tüütu. Ja proze keevituskohale suunama.

Aga proovi enne ostmist ja ilmselt on paremad/kiirema reageerimisega ikka kallimad asjad. 
Ja see, kas pärast eraldi juppe saab osta, pole ka väheoluline.

.
Vasta
#23

Kunagi tegin mingit suuremat projekti odava hiina isetumenevaga ja õhtuks andsid silmad ikka päris korralikult tunda. Praegu kasutan nii kodus kui tööjuures Speedglasi ja ei ole sellist asja rohkem tundnud. Mul veel selline mure ka et mul keskmisest suurem pea ja hiina maskid ei mahu pähe  Big Grin
Vasta
#24

Aga kas see hea mask on odav speedglass või tippmudel? Speedglass on hinnaga seinast seina 100-1000 eur maski eest... Paluks siis täpsustada. Omalgi kodus odav hiinakas ajab asja ära kui paar pisikest surtsu teha kuid pikemaid keevitusi tehes on omalgi tunne, et võiks olla miskit paremat. Kuid inimesele kes keevituse 1x aastas välja võtab pole tarvis seda üüber maski
Vasta
#25

Ärge jumala eest ostke neid kuradi odavaid päikesepatareiga maske. Need on ikka eriti kehvad. Tänapäeval võiks neli sensorit igas klaasinurgas standard olla. Kui ainult üleval on sensorid, siis võib teinekord miski asi sensorid ära varjata(auto sumps vms).
Ja kui kellelgi peaks veel olema päikesepatareiga mask siis seda tasuks aknalaual hoida, et akud täis püsiks. Odavatel vist polegi akusid. Aga jah, iga vana profikeevitaja viskaks isetumeneva, olenemata hinnast või nimest, prükkarisse...
Vasta
#26

(09-10-2017, 20:36 PM)Taaviw126 Kirjutas:  Ja kui kellelgi peaks veel olema päikesepatareiga mask siis seda tasuks aknalaual hoida, et akud täis püsiks. Odavatel vist polegi akusid. 

Tubli, Taaviw126. Istu, kaks.

Esiteks pole mitte ühelgi mittevahetatavate patareidega maskil akusid. Kõikidel on sissevalatud patareid (tabletid), 1-2tk tavaliselt.
Teiseks, mis tuleneb eelnevast, on maski pidevas päevavalguses hoidmine suurepärane võimalus oma mask lühikese ajaga kanni keerata. Nimelt on need maskid automaatse sisselülitusega ja normaalses päevavalguses pidevalt töörežiimis. Kuna patarei on toetav funktsioon fotoelemendile, siis ilma keevituse intensiivse valguseta kurnatakse patarei üsna kiiresti ära. Ja siis ongi finito.

Tahad, et odav mask kaua töötaks? Hoia karbis või kapis, pimedas. Niisama lihtne ongi.
Vasta
#27

Minul igatahes aitas aknalaual hoidmine enne kasutamist kui mask jukerdama kippus. Aga see oli esimene ja viimane päikesepatareiga mask. Selles, et kõikidel hiina turuvuhvlitel maskidel patarei üldse on, selles mina nii kindel poleks.
Aga minu põhiline sõnum on ikkagi et ärge jamage tervisega ja ostke korralik asi. Mingu pigem õmblus perse kui silmadSmile
Vasta
#28

(09-10-2017, 21:30 PM)Taaviw126 Kirjutas:  Minul igatahes aitas aknalaual hoidmine enne kasutamist kui mask jukerdama kippus. Aga see oli esimene ja viimane päikesepatareiga mask. Selles, et kõikidel hiina turuvuhvlitel maskidel patarei üldse on, selles mina nii kindel poleks.
Aga minu põhiline sõnum on ikkagi et ärge jamage tervisega ja ostke korralik asi. Mingu pigem õmblus perse kui silmadSmile

+1 
Oli samuti kasutada üks hiinlane. Toas keevitada ei saanud, tahtis teine reaalset päikese käes olla ennem tööle hakkamist, kui nädal/paar kasutanud polnud.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta
#29

ma lähtusin (vast ca 7a tagasi?) lõpuks samast printsiibist - silmad on kallimad, kui sadakond eurot. Hiinlaste-eksperimendid jäid ära ja koju tuli sada mõnikümmend eurot (vist lausa Anapoli letihinda?) maksnud 3M mask.
täpsemad kirjad peal on 9100/100, nii korpusel kui elemendil on kirjad "Made in Sweden" ja CE kirjake, mille E keskmine pulk on muudest lühem. Muidugi iseküsimus on, kas valmistuskoht on oluline - autoteemades kirume ju pigem moodsaid sakslasi, mis on kalli tööjõu tasakaalustamiseks võimalikult odavatest / optimeeritud komponentidest koostatud... Niiet Euroopas koostamine võib pigem olla isegi hinna-kvaliteedi suhet allaviiv Wink
mu silmad on hobikeevitamistele (kahel masinal ca 400h metallitööd) hästi vastu pidanud ja "sähvakaid" ma ei tähelda. Mask seisab (viimast talve) külmas garaazhis ja patareid on aasta-kaks tagasi vahetunud.
paar korda olen eemale viidud õhuvõtust puudust tundnud, aga see on hobitegemistel vast isegi liialdus. Niiet paremat või kehvemat ma ei ihalda. Võiks vist isegi öelda, et olen rahul Smile

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#30

(09-10-2017, 21:10 PM)aeroplano Kirjutas:  
(09-10-2017, 20:36 PM)Taaviw126 Kirjutas:  Ja kui kellelgi peaks veel olema päikesepatareiga mask siis seda tasuks aknalaual hoida, et akud täis püsiks. Odavatel vist polegi akusid. 

Tubli, Taaviw126. Istu, kaks.

Esiteks pole mitte ühelgi mittevahetatavate patareidega maskil akusid....

Ma selles nii kindel ei oleks, et kohe 100% nii väidaks. Alles hiljuti lammutasin laiali ühe tõrkega maski, milles oli kaks u. 6mm x 15mm junni kirjaga li-ion rechargeable battery.

Olen ka ühe tablakatega mudeli lahti võtnud ja seal olid tõesti patareid.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#31

Kui need isetumenevad maskid veel uudistooted olid, siis peamised ostjad just profikeevitajad olid. Nii, et ma ei saa küll nõustuda, et profikeevitaja unistus see pigiklaas on. Lisaks oli teistsuguse kattega klaase ka, kui ainult tavaline must. Keevitajad ise olid suht rahul. Jah, oli üks või kaks praakmaski, millel sähvakad läbi tulid. Need läksid garantiikorras vahetusse.

Ja sõltub tööst ka - kui pikka õmblust teha, siis pole eriti lugu isetumenemisest, aga kui pidevalt maski üles-alla kiskuma peab, siis on päris nüri. Ja ega siis ainult silmad kaitset vaja - nahk annab ka kiirelt järgi.
Vasta
#32

Ma ostsin oma speedglassi(võin pärast garaazi minnes ka margi vaadata) maski vast mingi 10+ aastat tagasi. Ei olnud odav mask.
Ja pole mina veel täheldanud sähvaka läbi tulemist sealt. Saab regullida nii reageerimist kui ka tumenemist. Olles teinud peatpidi rattakoopas ja muudes kitsastes kohtades 24+ keevitusmaratone ei ole kordagi silmadel kergetki tunnet olnud,et midagi valesti oleks. Aga aidates ühe tuttava juures tal natuke keevitada(äkki mingi 2..3h) ja kasutades tema hiina maski, oli õhtul silmades päris korralikult aru saada,et keevitatud oli.
Aga see on ka ainumas kord kui olen odavat hiinakat proovinud. Seega see on lihtsalt minu üks kogemus. Kas endale ostaks odava hiinaka. Kindlasti mitte.
Nüüd on tegelikult mure ka tekkinud maskiga. Nimelt on elemendi sisse tekkinud väiksed(no nii 3mm läbimõõduga) alad mis ei tumene. Esialgu neid seal vaid kaks tükki on ja suht ekraani ülaservas. Aga ilmselt on ka lähiajal maski vahetus plaanis.
Nii,et loen ka huviga mida keegi kasutanud ja mida soovitatakse.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#33

Mul jälle hakkavad silmad tava maskiga valutama ja hiina automaatsega mitte.  Ma arvan et pigem on süüdi klaasi tumedus % selles silmade väsimises.
Vasta
#34

Mul aastaid tagasi kui kasutasin seda kallist Speedglass maski juhtus,oli see vbl.mingi sumpsi toru vms.mäleta enam.Aga sai seal autu all oldud pikali ja keevitus aeg tekkis nö.sulametalli tilk,mis sadas mulle otse kümmnesse.Sulatas kaitseklaasist läbi ja tegi jälje peale,see vedelkristall või krtteab mis see klaas endast kujutab.Jõudsin küll pea kiirelt küljele kallutada,aga mask oli P.See moment oli mask omadega pime ja ei miskit.Ja nii uskumatu kui see pole,see justkui taastus sellest haavast.Usub seda keegi või mitte,igatahes enam pole seal märgata mittemingit kärna.
Vasta
#35

Kahjuks on keevitusmaskid täna sellised veel, et keevitust alustades te ei näe mida te keevitate. Tehke endale teene ja kleepige maski ette (klaasi kohale)LED lamp mis valgustab keevituskohta, vähemalt 3w kuni 10w, üle selle tekib probleem akude ja kuumusega. Uskuge või mitte, isegi kõige kallimate maskide kvaliteet kahvatub hetkega LED'iga varustatud hiina junni kõrval. Proovige ära ja siis räägime edasi silmadest, maskide kvaliteedist, pupillide avanemisest pimedas jne... Lihtsalt proovige, see proov ei maksa suurt sittagi.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#36

Nii on, et kui päike otse peale ei paista, siis ei näe sittagi. Proovin kunagi ära ja tõmban taskulambi mägiaivariga maski külge Big Grin
Mingil maskil nägin hiljaaegu et oli stardieelne heledus väiksem kui teistel, 3M võibolla oli tootja ei mäleta täpselt. 
Kas neid maski kaitse klaase tehakse ainult plastikust, või on ikka klaasist variante ka olemas?  Mul maskil need klaasid suht täpilised pritsmetest ja sisemine kriimuline puhastamisest. Lisaks veel prill ka ees on siis ei näe midagi enam
Vasta
#37

Neid saab uusi osta aga kui saada ei ole või kallid tunduvad saab relakaga lõikamise visiirist või muust õhukesest materjalist lõigata  Wink
Vasta
#38

(12-10-2017, 08:25 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Neid saab uusi osta aga kui saada ei ole või kallid tunduvad saab relakaga lõikamise visiirist või muust õhukesest materjalist lõigata  Wink

Saada on jah igalt poolt, mul selline üldlevinud mõõtudega mudel aga ennem kuskilt tooma tõttamist teeks uuringut mida üldse turult saada on aj millest tasuks kauge kaarega nööda käia, eks siin on ka odavaid ja häid klaase
Vasta
#39

(12-10-2017, 03:07 AM)viplala Kirjutas:  Kahjuks on keevitusmaskid täna sellised veel, et keevitust alustades te ei näe mida te keevitate. Tehke endale teene ja kleepige maski ette (klaasi kohale)LED lamp mis valgustab keevituskohta, vähemalt 3w kuni 10w, üle selle tekib probleem akude ja kuumusega. Uskuge või mitte, isegi kõige kallimate maskide kvaliteet kahvatub hetkega LED'iga varustatud hiina junni kõrval. Proovige ära ja siis räägime edasi silmadest, maskide kvaliteedist, pupillide avanemisest pimedas jne... Lihtsalt proovige, see proov ei maksa suurt sittagi.

 Üks paremaid soovitusi, mis siin viimasel ajal antud on! 
 Panin kuuma liimiga oma maskile ka pisikese COB lediga tulukese ette (üles klaasi kohale) ja elu läks palju ilusamaks. Eks ole enne ka proovitud miskit prose sättida keevituskohta valgustama aga see pole kaugeltki see. Küll oled ise prosel varjuks ees, küll on miski muu häda. Lamp maski küljes on superhea lahendus.
 Tegin maskist välguga ja ilma välguta pilti ka. Välguga pildil oli klaas tume. Kas see tähendab siis ilmselt, et selle maskiga kannatab keevitada küll.




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#40

(12-10-2017, 06:59 AM)maisalup Kirjutas:  Kas neid maski kaitse klaase tehakse ainult plastikust, või on ikka klaasist variante ka olemas? 

Veidral kombel on tänapäeval plast kestvam kui klaas. Just sädemetele.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne