15-s Tchaika
#41

(10-10-2017, 08:04 AM)sfinks Kirjutas:  Aga mis edasi, mis plaanid autoga on? Kas aasta pärast näeme seda täies ilus ja hiilguses? Või jääb nii sama kirikus käimise autoks.
Väga hea küsimus. Selle auto ostuga tõmbasin endalt finantsilises mõttes tooli istumise alt ära. Eks nüüd kannatavad kõik projektid. Gaz 14 see eriti ei häiri, kuna seal on kõik olemas, ainult vaja aega ja kannatust. Esimest nii väga ei ole. Ülejäänud projektid nihkuvad vist natuke kaugemasse tulevikku, eriti M1 ja M11. M 20G läheb Novembris töösse, see juba kokku lepitud, Mis puutub ZIl-i, siis see oli taevast alla kukkunud õnn või õnnetus, mida ei osanud isegi unistada. Olen alati siin foorumites kirjutanud, et suur unistus on GAZ tüüpi KGB rida M1V8, M20G, 23, 2424, 31013 ja GAZ lux. autod 11, 12, 13, 14 ja nüüd siis ZiL.  Ausalt öeldes plaani veel polegi. Annan aru, et tegu saab olema ülikalli projektiga. Kuigi salong on heas korras, siis kere tahab täielikku renoveerimist. Keevitustöid pole just palju aga mullitamast on päris palju, nii et roosteuss on õige mitmes kohas sees. Tõenäoliselt tuleb kere raami pealt maha tõsta ja põhi üle vaadata, puhastada, kruntida ja kaitse peale, sama raamiga. Palju probleeme on elektri süsteemiga ja ka mootor ning käigukast tuleb üle vaadata. 3-s käik lülitub sisse väga suurtel pööretel. 2018 ei juhtu selle autoga suurt midagi, püüan ära vahetada klaasid. Uste klaasid on Moskvas olemas aga mees ei tea millised kuhu lähevad. Tuleb omad maha võtta, šabloonid teha, ja siis lasta Pihkva vennal need ära tuua. Moskvas on ka kasseti mängija olemas, küsivad 600€, üldiselt kõik jupid sellele masinale on üli kallid. Piduri peavõimendi on ka GAZ 2410 oma. Originaali eest küsitakse tonn. Eks ma siin kajasta seda auto taastamist tasapisi aga mingeid tähtaegu küll ei luba
Vasta
#42

Arvan, et saad oma probleemi lahendatud siit: 
 
Klaasipainutus oü   
tel. 56605450
E-post:
marko@lamitex.ee


Oma Sisu-le sain ühe esiklaasi, kui ka tagumise kumera klaasi just sealt. Jutud saab ka klaasivahele panna.

Autoplekksepa- ja keevitustööd,  värvimine, avariijärgne taastamine ning vanasõidukite renoveerimine. http://www.hmp.ee/
Vasta
#43

Väike näide kuidas Gruusias kaitsmeid parandatakse, puuoksake, jupp traati ja ta töötab jälle.
   
Vasta
#44

(10-10-2017, 00:14 AM)DevilDeVille Kirjutas:  
(09-10-2017, 20:20 PM)Formika Kirjutas:  
(09-10-2017, 20:19 PM)diesel Kirjutas:  kuttila ehk aitab klaasiga.
Vabandan rumala küsimuse pärast, kes või mis on Kuttila, pole enne asja olnud.

Kuttilast võib igakspetteks küsida muidugi aga kui säält abi ei saa, siis http://www.lamitex.ee/et/products/ ikka avitab. Kuna klaasi tegemiseks genereeritakse vorm, siis edaspidi saab rahulikult Ziliklaaside butiigi avada kõigile huvilistele esiklaaside kaubastamiseks Smile

Kuttila siis klaasivabrik üle lahe - https://www.google.ee/search?q=kuttilan+autolasi
Vasta
#45

Ma olen meeldivalt üllatunud, et minu tagasihoidlik kirjatöö osutus nii menukaks. Viimase 24h jooksul 2600 vaatajat. Ei tea, kas teema on huvipakkuv või olen ma vale elukutse valinud ja tuleks hoopis kirjanikuks hakata. Näiteks seiklusjutte maalt ja merelt kirjutama. Sellise menu juures võib isegi heeringa endale lauale kirjutada. Igatahes tänud kõigile kaasaelajatele ja mõtlejatele. Nüüd teen pausi kuni Oktoobri viimase nädalavahetuseni, et siis laetud patareidega edasi muterdada. Võib-olla mõnele repliigile jõuan veel homse päeva jooksul vastata aga mutrivõtmed panin tööriistakasti ja garaaži ukse lukku. Tänan tähelepanu eest.
Vasta
#46

[Pilt: hqitwhp1.nyf.jpg]
Tänane SL ÕL pajatab ,Kas kah Sinu keiss Smile
Vasta
#47

(10-10-2017, 15:53 PM)linnuke Kirjutas:  [Pilt: hqitwhp1.nyf.jpg]
Tänane SL ÕL pajatab ,Kas kah Sinu keiss Smile

Ei ole, pojal on must. Tal siin foorumis ka kuskil teema Zivkovi Tchaika nime all. Aga ta ei ole suur kirjamees.
Vasta
#48

väga hea lugemine ja ikka väga huvitavad autod kätte sattunud Smile jälgin huviga neid porjekte
Vasta
#49

(10-10-2017, 01:18 AM)spitfire Kirjutas:  Nii head lugu ei mõtle vintis peaga ka välja !!!  Auto-Moto kirjanduspreemia igatahes ja kestvad ovatsioonid seltsimeeste poolt !  Ja ega auhind ei ole mingi tühine diplom või rändpunalipp... vaid ikka korralik "autoostuluba", vabalt valitud margi lõikes, (välja võtta neljandas kvartalis, kätte saab ametiühingu valvelauast) Smile Smile
EI TAHA enam autoostu luba, loovutan lastekodudele
Vasta
#50

Nooojah,ei oska midagi kostagi aga niimoodi jätkudes varsti vist naine enam välja ei lase,jumalteab mis asi jälle näppu sattub ja mille koju tarib.
Vasta
#51

(10-10-2017, 15:34 PM)Formika Kirjutas:  Ma olen meeldivalt üllatunud, et minu tagasihoidlik kirjatöö osutus nii menukaks.
...

2 põhjust.

Esiteks: sellised asjad juhtuvad ainult filmis. Või siis tuttava tuttavaga. Igal juhul mitte minuga. Mistap on hea lugeda, et kellelgi päriselt ka on õnne.

Teiseks: sedamoodi emotsiooniga kirja panduna on see äärmiselt usutav ja ilmekas kirjatükk. Mulle meeldib!

Cool

P.S: Pikka iga ka mõistvale naisele, kes peale säärast tükki veel koju sisse laseb...
Vasta
#52

Juttu tõesti mõnus lugeda. Nagu eelpool mainiti, see nagu filmis. Või siis kellegi ilus fantaasia, leida selline auto, ja kuskohalt veel :Big Grin
Väga lahe, hoian edaspidi igaljuhul silma teemal peal.

Edu ja loodame, et rahakott soovidele ( unelmatele) järgi jõuab Smile

Kris

Rohkem kapotti all Big Grin
Vasta
#53

Huvilistele näitamaks Gruusia teh. passi.
   
Vasta
#54

Veider tunne on alati peale autori uute teemade läbi lugemist. Esmalt õhin ja hasart, kuid paari tunni pärast kui mõte jõuab sinnani, et kuidas ise sellist efektiivsust ja tulemit saavutada... tekib kerge tühjus Big Grin

Kadestan eelkõige projektijuhtimisomadusi, ma ei tea kui palju käsitööd omanik ise teeb, kuid see kõik on siiski ühele maapoisile hämmastust tekitav. 

Jõudu!
Vasta
#55

(11-10-2017, 08:21 AM)otipoiss Kirjutas:  Veider tunne on alati peale autori uute teemade läbi lugemist. Esmalt õhin ja hasart, kuid paari tunni pärast kui mõte jõuab sinnani, et kuidas ise sellist efektiivsust ja tulemit saavutada... tekib kerge tühjus Big Grin

Kadestan eelkõige projektijuhtimisomadusi, ma ei tea kui palju käsitööd omanik ise teeb, kuid see kõik on siiski ühele maapoisile hämmastust tekitav. 

Jõudu!

 Eks ta ole rohkem projektijuhtimine ja varuosade hankimine. Pidevad läbirääkimised ja kauplemised. Eks aastatega on tekkinud küllaltki arvestatav tutvusringkond. Palju tööd tuleb teha tohutute pisiosade saamiseks. Asi käib paljudel juhtudel niimoodi, kellelgi on mingi vidin aga ta ei müü seda, vaid ütleb annan, kui tood mulle vastu tolle vidina. Nii tekibki nimekiri, mis tavaliselt on kaks- kolm korda pikem, kui endal vaja. Plekksepp ma ei ole, pahteldada ja värvida ei oska. Mootoreid, käigukaste ei tee. Tegeleme demonteerimisega ja monteerimisega. Nõuded tehtavatele töödele on väga kõrged. Mingit allahindlust ei toimu. Kõik pisiasjadeni peab olema originaal või nägema välja nagu originaal. Ennem jääb tegematta. Palju resursse on läinud mittesobivatele vidinatele. Täna saadeti mulle Ungarist pikk nimekiri Zil 4104 juppe, kõik uued. Hind üli soodne, ainult tingimus, et pean kogu lao tühjaks ostma. Näiteks Moskvas maksab üks Zilli automaatkast 10 000.-$. Ungari pakkumises on ka uus kast sees + remkomplekt käigukastile + mulle vajalikud klaasid + kogu mootori komplekt, kaasaarvatud uued plokikaaned jne, + releesid, süütepoole ja palju muud. Kõik see kokku hulga odavam, kui Moskvas 1 käigukast. Teine küsimus, mis selle kõigega peale hakata. 4104+ seeria ZIl-e on järgi võib-olla 200 - 250 tk.
Vasta
#56

Tõenäoliselt on mõistlik see mudru ära võtta ja sealt endale vajalik komplekt eraldada

Ülejäänu pane ostuhind+transport hinnaga Venemaal mehele.

Hundid söönud, lambad terved.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#57

Vaadates neid projekte siis tekib küsimus et kas teemaalgataja kannab oma rahakotti kahe mehega Big Grin . Selliste projektide elluviimiseks on vaja eelkõige raha ja palju, kõik ülejäänu tuleb juba kergemalt.

Minupoolt aga palju jõudu ja paksu rahakotti.

Kaubavedu kaubikuga Tallinnas ja Harjumaal 56906136
Olemas ka autotreiler 2800 kg kandevõimega,millega aegajalt hädalisi aitan.
Vasta
#58

Tõenäoliselt tulebki nii teha  nagu hr. Aspelund soovitas. Aga seda kraami on mega palju ja kust nad üldse mu kontaktid said???
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
krt. viimast ööd ei lasta ka rahus kodus olla.
Vasta
#59

Uskumatu, täiesti uskumatu teema...
Vasta
#60

Ütlen ausalt,et seda teemat alguses lugedes, pidin mitu korda lugema,et arusaada,millest jutt käib.Aga tundub,et nagu "saatuse käsi" oleks siin mängus olnud,et auto pidi just eestisse tulema. Kui ma ei eksi,siis mingi paar kuud varem kui lahkasime GAZ 23 teemas KGB ja julgeoleku autosid,küsis keegi,et kas kodanik Formika ZIL ei taha. Siis tundus see nagu reaalset turgu vaadates,väga võimatult kättesaamatu asi. Aga näed, nüüd me oleme siin ja ZIL ka on täitsa olemas. Ehk tasuks tuletada meelde ütlust:never say never(ehk ära iial ütle,iial).


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne