15-s Tchaika

"See telefon ei ole sisetelefon. See on kõige kangem eriside telefon Rosa, mida kasutas ainult absoluutne tippametkond. Väidetavalt Eestis olla seda kasutanud ainult kolm meest - julgeoleku pealik Kortelainen, Ülemnõugokgu Presiidiumi esimees Rüütel ja Keskkomitee esimene sekretär Vaino. Ehk siis mehed, kes allusid otse Moskvale."

A miks mitte kontakteeruda vanahärra endaga, kuniks veel võimalus on. Kutsud president Rüütli kenasti visiidile ja tutvustad oma masinaparki. Vaevalt, et ta tehniliste nüanssidega kursis oli või on, aga kindlasti saab selgemaks kuidas see side pidamine praktikas käis. Ma arvan, et ta tuleb hea meelega kui tervis lubab. Vai nott ? 

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

Võibolla huvilised on tähele pannud, et auto algsetel, ehk enne lahtivõtmist olevatel piltidel on näha esitiibadel asetsevaid avasid lipuvarraste jaoks. Tähelepanelik Moskva seltsimees, kes andunult jälgib seda ZIL-li taastamist ja proovib ka igasuguste pisividinate soetamisega mulle kasulik olla ja muidugi samas ka enda majanduslikku olukorda parandada, leidis mulle originaalsed lipuvardad. Küsitud hind muidugi kirves. Tegin oma pakkumise aga asjad muidugi ahvatlevad.
   
   
Probleem ilmnes veel piduri pea vaakum võimendiga. Selle olime kuidagi kahe silma vahele jätnud aga selgus, et sinna oli pandud lihtlabane Volga võimendi. Algasid uue otsingud. Leidsin Saksamaalt aga mees tahab vastukaubaks roolireduktorit. Minu arust tegemist tiba ebavõrdse vahetusega, aga eks tuleb veel kaubelda. 
   
   
   
   
Vasta

(03-11-2019, 01:57 AM)spitfire Kirjutas:  "See telefon ei ole sisetelefon. See on kõige kangem eriside telefon Rosa, mida kasutas ainult absoluutne tippametkond. Väidetavalt Eestis olla seda kasutanud ainult kolm meest - julgeoleku pealik Kortelainen, Ülemnõugokgu Presiidiumi esimees Rüütel ja Keskkomitee esimene sekretär Vaino. Ehk siis mehed, kes allusid otse Moskvale."

A miks mitte kontakteeruda vanahärra endaga, kuniks veel võimalus on. Kutsud president Rüütli kenasti visiidile ja tutvustad oma masinaparki. Vaevalt, et ta tehniliste nüanssidega kursis oli või on, aga kindlasti saab selgemaks kuidas see side pidamine praktikas käis. Ma arvan, et ta tuleb hea meelega kui tervis lubab. Vai nott ? 

Rüütli autojuhid ka elu ja tervise juures, neilt saaks samuti infi. Aga kas GAZ ja ZIL olid ühtemoodi varustatud?!

Do'nt panic
Vasta

(05-11-2019, 14:09 PM)giordanobruno Kirjutas:  
(03-11-2019, 01:57 AM)spitfire Kirjutas:  "See telefon ei ole sisetelefon. See on kõige kangem eriside telefon Rosa, mida kasutas ainult absoluutne tippametkond. Väidetavalt Eestis olla seda kasutanud ainult kolm meest - julgeoleku pealik Kortelainen, Ülemnõugokgu Presiidiumi esimees Rüütel ja Keskkomitee esimene sekretär Vaino. Ehk siis mehed, kes allusid otse Moskvale."

A miks mitte kontakteeruda vanahärra endaga, kuniks veel võimalus on. Kutsud president Rüütli kenasti visiidile ja tutvustad oma masinaparki. Vaevalt, et ta tehniliste nüanssidega kursis oli või on, aga kindlasti saab selgemaks kuidas see side pidamine praktikas käis. Ma arvan, et ta tuleb hea meelega kui tervis lubab. Vai nott ? 

Rüütli autojuhid ka elu ja tervise juures, neilt saaks samuti infi. Aga kas GAZ ja ZIL olid ühtemoodi varustatud?!
 Kardan, et Eesti Ülemnõukogu presiidiumi esimees oli ikka toiduahelas tükk maad allpool, kui N.Liidu kaitseminister või üks kõik kes Poliitbüroost.
Eks seda näitas juba ka eraldatud auto. Poliitbüroo liikmetele Suured ZIL-lid, kanditaatidele, väiksed Zil-lid, veel aste allapoole Gaz 14-d. Veel aste allapoole GAZ 24-d. Kõige alumisel astmel, rõhutan ikkagi astmel olid sõjainvaliidid, kes said ZMZ-d (Margunovkad) Allpool oli tavakodanikud, kellel oli õigus paraadidel hurraa hüüda ja kõrgema astme kodanikelt topelt hinnaga kasutatuid autosid osta. Big Grin Tõenäoliselt piirdus hr. Rüütli lisavarustus võimalusega autost helistada.
Vasta

Selle küsimusega võiks pöörduda J.Tootsi poole, 80-ndatel oli ta RAI -s saaterühma pealikuks.
Vasta

Tea kas on siit läbi käinud?

https://auto.mail.ru/article/75084-zdes_...ye-6_UtOhY
Vasta

Kas kellelgi on mingit kokkupuudet olnud sarnase pidurite vaakumvõimendiga. Ega seltsimehed omatoodangut ei kasutanud. Kaks ülejäänut oli Girlingi toode, siis see peaks ka olema. Autot hakati tootma 1978. Välja peaks nägema selline-
   
Vaja ainult võimendit. Paar postitust tagasi olid pildid asjast ka.
Vasta

Teine mure ka, vaja kardaaniriste. Mõõdud piltidel. Mingeid kirje ei ole. Näiteks rooli otsad olid GAZ 53 omad, mille omad need? Ostetud Läänest?
   
   
Kas keegi oskab tuvastada originaal päritolu?
Vasta

(06-11-2019, 13:50 PM)Formika Kirjutas:  Teine mure ka, vaja kardaaniriste. Mõõdud piltidel. Mingeid kirje ei ole. Näiteks rooli otsad olid GAZ 53 omad, mille omad need? Ostetud Läänest?


Kas keegi oskab tuvastada originaal päritolu?

Võta ühendust Pärnu kardaanimeistritega. Kindlasti leiavad lahenduse.
Niikuinii pead nende kätte viima, kui kardaan juba laiali on võetud.

http://www.kardaan.ee/
Vasta

Kardaaniriste pakuvad mõõtude järgi enamus normaalseid varuosade kauplusi.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(07-11-2019, 09:42 AM)Walter Kirjutas:  Kardaaniriste pakuvad mõõtude järgi enamus normaalseid varuosade kauplusi.

Üsna tavapäratu mõõduga tegemist. Mõõt kattub vaid ZIL 131 vintsi kardaaniristiga.

Varuosakood 121-4502030-B
Vasta

(07-11-2019, 10:18 AM)twist Kirjutas:  
(07-11-2019, 09:42 AM)Walter Kirjutas:  Kardaaniriste pakuvad mõõtude järgi enamus normaalseid varuosade kauplusi.

Üsna tavapäratu mõõduga tegemist. Mõõt kattub vaid ZIL 131 vintsi kardaaniristiga.

Varuosakood 121-4502030-B
Jah, seda oli karta, kuna minu otsingud ei kandnud ka vilja. Zilli vintsi kardaan on ju tegelikult väga aeglase pööelemisega. Moskvast leidsin laagri kopsikud aga riste pole kuskilt veel leidnud. Võibolla polegi neid vaja vahetada, piisab ainult kopsikutest. Ukrainast koju sõites küll mingit kardaani vibrat ei tundnud. Pilt ka pakutavatest kopsikutest.
   
Vasta

Alati ei peagi risti vahetama. Kui keerad risti teistpidi tööle, siis kärab isegi kulunud rist teist niipalju veel.
Vasta

Sidest veel, mis muidugi võib-olla eriti teemasse ei puutu.
https://habr.com/en/company/yota/blog/34...zhOfxVB44E
Vasta

Veel sidest.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Oktoober möödus rahulikult. Projekt seisis paar nädalat ja seoses probleemidega ekraniseeritud süütesüsteemi mõningate detailide puudusel, samuti tuli välja, et piduri pea vaakumvõimendi ei ole originaal. Tegelikult on kõik need asjad kusagil olemas aga kuna tegemist ZIL autoga, siis hinnad on kosmilised. Näiteks sellesama piduri võimendi eest küsitakse sama palju, kui mul üks tuttav käis välja hiljuti täiest sõidetava auto eest. Praegu tegelengi alternatiivsete võimaluste otsimisega. Võtsin ühendust mehega Inglismaalt, kes tegelebki Girlingi pidurisüsteemide taastamisega ja kellel on olemas kataloogid kogu Girlingi toodangust. Sama  mees taastas ka minu 2 liini vaakum võimendit selle aasta alguses. Sellest on kuskil eespool ka juttu. Igatahes püüab ta piltide ja jooniste järgi selgeks teha millise mudeli auto võimendit kasutati. Aasta on ju teada. ZIL 115 läks tootmisse 1978.
Jätkus igasugu pisidetailide taastamine, puhastamine, värvimine, tsinkimine. Paistab, et sellel ei tulegi lõppu. Panen ka väikese pildiseerija möödunud kuu tegemistest.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Vasta

Väike näide ZIL-li juppide hinnaskaalalt, ehk kuidas Venemaal tahetakse ratsa rikkaks saada. Pakuti uusi ilukilpe, mitte, et ma ise oleks otsinud aga tehti pakkumine.
   
   
   
   
Eimene pakkumine oli 1500.-€ nelja kilbi eest. Kuna mul pole olnud aega tutvuda oma ilukilpide seisukorraga, siis venitasin. Nädala pärast, et OK 1000.-€. Minu poolt vaikus. Eile õhtul tuli uus pakkumine 800.-€. Eks vaatame kuhu seltsimehed välja jõuavad. Selge on see, et alla 600.- nende hind ei lange. Samas mitte keegi mitte kuskil ei tegele nende autode renoveerimisega peale minu. Arvestades nende autode olematut tiraazi (4104-41047 kokku umbes 240 autot)  ja järelejäänud isendite arvu (erinevatel andmetel 30-40 isendit), siis ega nende ilukilpide ostjaid just jalaga segada pole. Paarkümmend autot seisab igasugu muuseumides, kellel neid ilukilpe niikui nii vaja pole. Arvan, et kümmekond autot on sellises hallis staadiumis, mille omanikud ei suuda otsustada, mis "pisikesega" peale hakata. Taastada liiga kallis, müüa odav ja ega neid rahakaid ostjaid, kes viitsiksid selle taastamise kolgata tee ette võtta ka pole. Ennem käiakse suurem summa välja juba taastatud auto eest.
Vasta

Seesama seltsimees kirjutab mulle ka igapäevaselt oma pakkumistega. Need pakutavad kilbid on Zil 41045/47 omad, sinu autol peaksid originaalis teistsugused käima. Teiseks on need pakutavad kilbid poolikud, ehk ilma kinnitusteta. Omaette nüanss selle seltsimehega on veel see, et kõik pakutav kaup on alati "uus". Kätte saades need asjad tihti nii uued polegi. Aga sellegipoolest on aeg ajalt täitsa põnevaid pakkumisi.

Lihtsalt kommentaariks veel täpsed tootmisarvud ka, kui kellelegi huvi pakub:
Zil 115/4104 (1978-1983) 106 tk
Zil 41045 (1983-1985) 41 tk
Zil 41047 (1986-2003) 150 tk
Zil 4105/41051/41052 (ehk siis samadel keredel soomukid) kokku 25 autot + 2 Trasco Bremeni autot.

Seinaleht - www.volga.ee
Vasta

(13-11-2019, 00:07 AM)Martin_R Kirjutas:  Seesama seltsimees kirjutab mulle ka igapäevaselt oma pakkumistega. Need pakutavad kilbid on Zil 41045/47 omad, sinu autol peaksid originaalis teistsugused käima. Teiseks on need pakutavad kilbid poolikud, ehk ilma kinnitusteta. Omaette nüanss selle seltsimehega on veel see, et kõik pakutav kaup on alati "uus". Kätte saades need asjad tihti nii uued polegi. Aga sellegipoolest on aeg ajalt täitsa põnevaid pakkumisi.

Lihtsalt kommentaariks veel täpsed tootmisarvud ka, kui kellelegi huvi pakub:
Zil 115/4104 (1978-1983) 106 tk
Zil 41045 (1983-1985) 41 tk
Zil 41047 (1986-2003) 150 tk
Zil 4105/41051/41052 (ehk siis samadel keredel soomukid) kokku 25 autot + 2 Trasco Bremeni autot.


Kas oskad välja tuua ka 117 ja 41041 tootmisarvud või peidavad "jupatsid" end juba nende numbrite sees?
Vasta

Aga palun, panen kirja täpselt nii nagu raamat ütleb:

Zil 117 (1971-1984) 80 tk
Zil 41041 (1986-2011) 23 tk

Olgu siis juba vanurid ka:
Zis 101 (1936-1940) 8752 tk, nende seas Zis 101A (1940-1941) 600 tk
Zis 110 (1944-1958) 2083 tk, (Raamat ütleb "kõik versioonid", samas kabriolette see vist ei puuduta, sest need on täiesti eraldi välja toodud)
Zis 115 (1947-1956) 55 tk
Zil 111 (1957-1962) 112 tk, nende seas Zil 111G (1962-1967) 26 tk
Zil 114 (1967-1978) 113 tk

Lisaks kabrioletid:
Zis 102A (1939-1941) 40 tk
Zis 110B (1947-1957) 100 tk
Zil 111B (1960-1962) 12 tk
Zil 111D (1963-1967) 12 tk
Zil 117B (1972-1979) 10 tk
Zil 41044 (1981) 4 tk, nende seas üks prototüüp, mis ehitati ümber 117B-st
Zil 410441 (2009-2012) 5 tk

Prototüüpi Zil 4102 tehti 2 tk

Seinaleht - www.volga.ee
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne