Roostevaba keevitamine
#1

Tere!

Keegi mig keevitusega roostevaba on proovinud keevitada? Mõtlesin roostevabast grilli vanni teha
Kas mingeid erilisi nüansse ka seal on? Ala tugevama/nõrgema vooluga keevitama kui tavalist terast? Gaas mul 75% argoon, kõlbab?
Vasta
#2

Saab keevitada küll, aga tavalise traadiga lastes lähevad õmblused kohe rooste.
Puhta keevitusargooniga ja roostevaba traadiga lastes saab ka tulemus roostevaba.
Vasta
#3

Proovitud Küll MMA-ga, küll MIG-iga, aga parima, ilusaima ja puhtaima tulemuse annab ikkagi TIG + happetöötlus + pesemine.
Gaasiks ikka ja alati ikka puhas argoon. Ka MIG-iga tehes.

Pildil käeharjutus TIG-iga.  
Puhastus tehtud nailonharjaga, aga tehnoloogia poolelt see õige pole, sest neutraliseerimist ei toimu ja mingil ajal kunagi hakkab õmblus hapnikuga reageerima ehk siis kipub rooste minema.

       

Eks teema autor ise teab, mis talle tähtis on. Kas ilu ja kestvus või üldsegi mitte kumbki, sest parajasti on käes materjali, mis tuleks lihtsalt ära kulutada.
Vasta
#4

Osta väike rull roostevaba traati ja anna tuld. Ma olen kodused roostevabast keevitused co2-ga teinud ja paari aasta jooksul ühtegi roostetäppi näha ei ole.
Vasta
#5

Tähtis ilu ja kestvus koos.
Happet leidub ja roostevaba traadirulli saab ka osta. Puhast argooni ei tahaks ainult võtma hakata. Hakka veel jebima seal baloonidega jms. Oleks väga suur patt kui argooni ja co seguga?
Vasta
#6

Ei ole probleemi.
Vasta
#7

(11-08-2020, 13:27 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Osta väike rull roostevaba traati ja anna tuld. Ma olen kodused roostevabast keevitused co2-ga teinud ja paari aasta jooksul ühtegi roostetäppi näha ei ole.
ise kasutasin ar segu ja rv traat ja isegi meres sulistades rooste puudub.
Vasta
#8

(11-08-2020, 08:24 AM)oliveer Kirjutas:  Kas mingeid erilisi nüansse ka seal on? 

Kõige erilisem nüanss on roostevaba uskumatu võime oluliselt kuju muuta nii keevitamisel kui ka kütmisel. Kui sellega suudad arvestada, siis saad kena asja ilmselt.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#9

Roostevaba keevitusel on olulised paljud asjad.
Näituseks mõned:

Rellaka ketas ainult selline mis on mõeldud roostevabale. Kui kettaga on lõigatud musta siis roostevabale enam ligi ei minda sellega.
Traadi kõri tingimata vahetada uue vastu või sellise vastu kus ei oleks sees jooksnud eelnevalt must traat. Samuti traadi juhtpuksid ja gaasidüüs.
Harjad ainult sellised milledega on ligi käidud ainult roosevabal.

Siis on suur võimalus, et õmblused rebaseks ei lähe

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#10

(11-08-2020, 13:37 PM)muska71 Kirjutas:  
(11-08-2020, 13:27 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Osta väike rull roostevaba traati ja anna tuld. Ma olen kodused roostevabast keevitused co2-ga teinud ja paari aasta jooksul ühtegi roostetäppi näha ei ole.
ise kasutasin ar segu ja rv traat ja isegi meres sulistades rooste puudub.
tegin ise paadimootorile propikaitsme roostevabast,käisin vaatasin ja mitme aasta jooksul jah rooste puudub.sõita sellega pole mõistlik,kuna korralik veetakistus.kalakohta sõidad ilma seal paned alla ja siis pole muret kividesse tühikäigul tiksudes sõita.
Vasta
#11

PS: Kui migiga lased ,kata kinni puhast poolt ,palju våimalik.Roostevaba piisad kleebivad hästi kinni, ja rikuvad ilusa poole ära.
Vasta
#12

(11-08-2020, 17:12 PM)linnuke Kirjutas:  PS: Kui migiga lased ,kata kinni puhast poolt ,palju våimalik.Roostevaba piisad kleebivad hästi kinni, ja rikuvad ilusa poole ära.
aerosooliga mõistlikk jah enne pind üle teha muidu piisad ehk keevituspritsmed metalli peal kinni jah.
Vasta
#13

Unusta roostevabast grilli tegemine heaga - iga kütmisega elab vann oma elu nii palju, et kole kohe. Kui tahad kestvamat asja, siis kasuta paksemat tavalist musta metalli. Ja tuleb ikkagi odavam.
Nähtud värk.

Ats.
Vasta
#14

(11-08-2020, 17:41 PM)ats97 Kirjutas:  Unusta roostevabast grilli tegemine heaga - iga kütmisega elab vann oma elu nii palju, et kole kohe. 

Ats.
suvaline roostevaba ei kesta jah,aga spets mark ja kestab.mul hakkepõleti katlas ja kolmas talv algab ja nigu uus.seda õiget roostevaba kahjuks müüaksee ainult lehe kaupa,keevitamiseka ka eri materjalid ja vist ka ettekuumutamine.
Vasta
#15

Manustet pildil näha RV materjalist grill. pilt aastast 2014, oli juba aastaid enne seda sellise kujuga ja on ka tänapäeval. Ei ole kuskilt kõveramaks läinud kuigi tuld on tehtud seal uhkelt. Tegemist ei ole siis üleni kodus kootud grilliga, peamine tükk on lõigatud mingist separaatorist ja sinna on keevitatud külge paar torujuppi. Jalad käivad ära. Tahan oma jutuga öelda seda, et kui kodumajapidamises on uhkesti üle RV materjali, tasuks ehk seada sammud kohalikku metallikokkuostu ja seal vahetada oma materjal valmis tüki vastu? Või siis jäätmejaamast otsida välja RV pütiga boiler ja see lõhki lõigata.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#16

Õige roostevaba ja suvaline roostevaba....  Big Grin
Kahte sorti enamasti seda materjali liigub. A2 ja A4 teras. Edasise uurimise jätan huvilise hooleks.
Grilli valmistamiseks kestavad mõlemad. Oleneb muidugi milline grill plaanis on (*). 
Pole seal vaja mingit ettekuumutamist ega tont-teab mis tsirkust koostamisel korraldada. Rikud vaid ilusa materjali ära oma foorumist loetud kellegi oletuslikku udutamist uskudes ja nende järgi toimetades, sest need oletajad on justkui poole kõrvaga kuskilt mõne teise samasuguse kuulja käest kuulnud ja nii see võltslust täis pall veerema läheb... 

(*Restiga grillil ei soovita ma resti valmistamiseks sedasama plekki kasutada, kuigi kuni +600*C kannatab veel kenasti välja)

____________________________
Kutid tegid plaanitava kilesauna jaoks saunaahju kolme mm-st roostevabast plekist. Ma ütlesin küll, et see vajub teil ju kössi, aga meister teatas, et ennegi teinud ja ei juhtu sellega midagi. Nagunii suht ühekordseks kasutamiseks ta on mõeldud ja mõne treti peab kenasti vastu Big Grin
See saunakinu jäi kahjuks või õnneks nägemata, sest saunapidu oli planeeritud korraldada objekti valmimisel, kuid lõppu ma ei suutnudki ära oodata. Saabus suvi ja tegin sealt maalt sääred.

Hargkoonuse valmistamine 3mm-st A2 terasest:

   
Vasta
#17

(12-08-2020, 12:08 PM)Janka Kirjutas:  Õige roostevaba ja suvaline roostevaba....  Big Grin
Kahte sorti enamasti seda materjali liigub. A2 ja A4 teras. Edasise uurimise jätan huvilise hooleks.
loe palun minu teemat biomassi põleti,seal on tuldtaluva roostevaba mark kirjas,äkki oli 540 aga peast võin eksida.ostsin enimor-ist ja tollal müüsid ka soovitud jupi ja müügimees ise soovitas just seda terast ka saunakerisele.ostsin ja ei kahetse,anapol müüs ka samale terasele sobiva elektroodid ja soovitas eelkuumutamist mida ka tegin ja asi kestab korralikus kuumuses.ei ole siin midagi kellegi luulud eelkuumutamisest.....ja isegi värvi ei muutnud see eelkuumutamine leeklambiga.
Vasta
#18

Veel teemast.

Teemaalgataja küsimus oli RV grillVANNI tegemise kohta. Vaevalt, et kuigipaljudel rullvaltside kasutamis võimalus käepärast kohe on.
Minule tundub, et soov oli kokku keevitada nn.mangal tüüpi grillvann. Selle pannakse jalad tavaliselt nurkadesse alla ning ei mingit lisaraami.
No ja kui sinna tule sisse teed siis ei ole see kuumus mõlemas otsas ühesugune ning nii ta jalad lääpa keerab. Jahtudes tõmbab muidugi tagasi mingilmääral. 
Justnimelt sellise banaaniga omalajal kogemus olemas(küll mitte enda oma).

Omal 2mm mustast tehtud 5 aastat tagasi ning pole miskit häda - mõnest kohast kerge rooste ning kevadest sügiseni õues lageda taevaall. Samas on kaas peal alati peale kasutamist ning püsib seest kuiv.

Ats
Vasta
#19

(12-08-2020, 14:41 PM)muska71 Kirjutas:  
(12-08-2020, 12:08 PM)Janka Kirjutas:  Õige roostevaba ja suvaline roostevaba....  Big Grin
Kahte sorti enamasti seda materjali liigub. A2 ja A4 teras. Edasise uurimise jätan huvilise hooleks.
loe palun minu teemat biomassi põleti,seal on tuldtaluva roostevaba mark kirjas,äkki oli 540 aga peast võin eksida.ostsin enimor-ist ja tollal müüsid ka soovitud jupi ja müügimees ise soovitas just seda terast ka saunakerisele.ostsin ja ei kahetse,anapol müüs ka samale terasele sobiva elektroodid ja soovitas eelkuumutamist mida ka tegin ja asi kestab korralikus kuumuses.ei ole siin midagi kellegi luulud eelkuumutamisest.....ja isegi värvi ei muutnud see eelkuumutamine leeklambiga.
Supostitusedonkahjuksniikomakohtadeta
jaortograafiliseltvärdsesstiiliskokkumä
tserdatudetjätanvaheleraskusedonse
llisteasjadelugemiselsaadaru.
Vasta
#20

(12-08-2020, 16:01 PM)Janka Kirjutas:  Supostitusedonkahjuksniikomakohtadeta
jaortograafiliseltvärdsesstiiliskokkumä
tserdatudetjätanvaheleraskusedonse
llisteasjadelugemiselsaadaru.
olen nõus,aga kahjuks pole kõigile antud annet hästi sõnu ritta seada,annan parima endast.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne