Uue pesumasina valimine
#1

Jõudu! Tuli päevakorrale pesumasina vahetus. Sooviks targemate nõu. Kas tänapäeval on vahet,
millist firmat eelistada või on kõigil mingid vead küljes? Siiani oli kasutusel Whirlpool (umbes 7 aastat).

Oma targa peaga vaataksin hinnaklassi kuni 350 EUR, 6kg pesu ja umbes 1200p tsentrifuug.

Mida soovitate?
Vasta
#2

Just eile pealelõunal tellisin tuntud Eesti netipoest kuivatiga 400 eurise Whirlpooli. Täna tõi kuller koju kätte. Tuttav soovitas, tal samasugune, pidi olema hea vaikne ja stabiilne. Siiani olen 4-5 kasutatud masinat pidanud, kõik on kõvasti vibranud ja üle mõne aasta pole kestnud.  Uut ei oska veel kommenteerida.
Vasta
#3

(24-10-2017, 17:22 PM)tartz1 Kirjutas:  Jõudu! Tuli päevakorrale pesumasina vahetus. Sooviks targemate nõu. Kas tänapäeval on vahet,
millist firmat eelistada või on kõigil mingid vead küljes? Siiani oli kasutusel Whirlpool (umbes 7 aastat).

Oma targa peaga vaataksin hinnaklassi kuni 350 EUR, 6kg pesu ja umbes 1200p tsentrifuug.

Mida soovitate?

2 nädalat tagasi soovitas müügionu whirlpoolist ja indesitist suure kaarega mööda käija. Eelmine oli 8kg lg, mis pidas samuti 7a. Uus tuli ka lg, seekord 6,5kg mahutavusega, toimib heaste, vaikne, suht kitsas. Hinnaklass oli sinu soovitus. +20 raha annaks auruprogrammid kahh juurde ehk grammi uuema mudeli.

Tänaseid toimetusi ära viska homse varna, ülehomme on ka päev Rolleyes
Vasta
#4

Ma ei tea kas ja kuidas see ostuotsust mõjutab, aga panen kirja ühe kogemuse Whirlpool`iga.
Pesumasin siis, eestlaetav. Mudeli jään esialgu võlgu.
Ostuhetkel oli kaalukausiks 7 aastane lisagarantii paagile. Apastraatusel ei ole paak mõeldud lahtivõetavana, olgu märgitud.
Ca 2 kuud peale tavapärase garantiiaja lõppemist hakkas tsentrifuugimisel hullu häält tegema. No selge, laager õhtal.
Kuna see 7 aastat oli kusagil mälusopis veel meeles, sai paprid üles otsitud ja kohalikku volitatud remonditöökotta garantiisse pakutud. Töökoda vaatas paberid ja masina üle ning konstanteeris: läheb garantii alla ja töösse.
Ajaliselt prognoositi, et no 2-3 nädalaga ikka saab kehvemal juhul.

Tegelikult läks kaks kuud ja kaks nädalat. Põhjendused venimise kohta olid erinevad ja eks algul üritati toote marki ka kõrgel hoida, aga tegelikkus oli see, et Whirlpool ise ei suutnud lubatud tarneaegadest kinni pidada. Kas tegu oli esmajuhtumiga või reeglipärase käitumisega, kus kulukaid garantiijuhtumeid teenindatakse viimases järjekorras, jäi mulle selgusetuks. Tean vaid, et koos minuga ootas veel keegi seda paaki koos laagri ja trumliga.
Töökojale endale mul etteheiteid ei ole, ega nad ju ise neid juppe ei tee.
Aga kaubamärgi suhtes jäi küll okas hinge.
Vasta
#5

Samsungi keskmise hinnaklassiga pesumasin rahuldas seitsme aasta jooksul kahe lapse (imikust kuni seitsmenda eluaastani) pluss täiskasvanute riietepesu vajadused.

Korra vahetasime laagreid. Läks edasi järgmisele perele töökorras olevana. Loodetavasti tiksub seal siiani.

Hetkel on LG Direct Drive mootoriga masin, seekord juba kahe täiskasvanu ja nelja lapse pesuga. Saab ka tööga hakkama. Plussiks on see, et ta on väga vaikne.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#6

Mina 13 a tagasi ostsin beko.Oli siis suht uus asi turul.Kõik soovitasid kaarega mööda käia , soovitasid osta ka eelnimet. tootjaid.Beko udjab siiamaani ilma galgonite jm. lisanditeta.
Ootan juba et ta otsa saaks, aga ta on vapper ja ei anna alla.
Enne ära ei vaheta kui otsa saab.
Masin käib ûlepäeva .
Vb.joppamise asi ja.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta
#7

Elu esimene masin oli eestlaetav Hoover (made in uk), minu käes kestis üle 15 aasta, oleks veel kestnud aga läks turgu kuna päälik käskis moodsama osta. Probleemivaba vanakooli masin oli.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#8

Oli ka Samsung, surnult sündinud ei suutnud nt villa pesu ega tsentrifuugimist normaalset läbi viia. Natuke meilivahetust viis selleni et samsung selle mudeliga ei tegele kuna see vene turu jaoks tehtud ( mudeli otsingust ei tulnud mitte ühtegi ingliskeelset vastust googlis nt) Mina otsiks enne netist kas seda mudelit mis valikus on ka kohalik maaletooja teab.
Vasta
#9

Mulle tundub, et tootja reklaam (nimi) masina peal ei oma tähtsust, sarnases hinnaklassis ja sarnaste põhiomaduste juures eriti vahet pole neil.
Vasta
#10

(24-10-2017, 17:22 PM)tartz1 Kirjutas:  Siiani oli kasutusel Whirlpool (umbes 7 aastat).

http://forum.automoto.ee/attachment.php?aid=62631
Mul sama firma masin, kah väääääga vana.
Küsiks kas sinu oma läheb mahakandmisele või kasutad näiteks garaažis tööriiete pesemiseks? Huvi oleks sobivusel masina alt amordid. Minu omal täitsa läbi. Muidugi ei tea sobivust.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#11

Mina ostsin aasta alguses ..... pesumaja.
5kg pesu pesemine kuivatamine ja triikimine maksab mu kohalikus Tallinna pesumajas 11,4EUR.

Võrdluseks võtsin ühe saksa tuntud brändi A energiaklassiga kuivatiga pesumasina, mis võimaldab lisaks pesule maksimaalselt 5 kilo pesu väidetavalt ära ka kuivatada ja mis maksab 700 raha. Selleks, et masin võrreldes pesumajaga omahinna tasa teeniks, kulub 62 pesukorda, mis minu puhul tähendab peaaegu kaht aastat.
Kui pesta see 62 korda masinaga ja ka kuivatada, siis kulub veel 60 EUR elektrile, 10 EUR veele, krt-seda-teab-kui-palju pesu-loputusvahenditele ja triigitud ei saa midagi. Laadimine ja opereerimine on paras närvi-ajakulu ka.... no milleks?

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#12

(24-10-2017, 21:45 PM)isandpauk Kirjutas:  Mina ostsin aasta alguses ..... pesumaja.
..........
 krt-seda-teab-kui-palju pesu-loputusvahenditele ja triigitud ei saa midagi. Laadimine ja opereerimine on paras närvi-ajakulu ka.... no milleks?

Triikida tänapäeval pole kombeks, loputus ja muid lõhnaaineid ei kannata minu kodulõvi. Isegi raske neid ilma alpiaasa või männimetsa lõhnata pesupulbreid leida. Õues kuivatatud pesu on ikka õige. Aga noh, noortel seda aega vähe, meie vanad oleme nii harjunud ja harjumust muuta... on raske. Iseenesest on ju tore emalõviga nöörilt lina võtta, kaheks, klopime kaks korda, neljaks, kortsime selle neljandiku mõlemasse kätte ja siis sakutame täiest jõust piki lina saagivate liigutustega, venitame kokkukortsitudosad peost sirgeks. Alles siis lapime pikuti kokku ja triigitud ta ongi.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#13

(24-10-2017, 21:45 PM)isandpauk Kirjutas:  Mina ostsin aasta alguses ..... pesumaja.
5kg pesu pesemine kuivatamine ja triikimine maksab mu kohalikus Tallinna pesumajas 11,4EUR.

Võrdluseks võtsin ühe saksa tuntud brändi A energiaklassiga kuivatiga pesumasina, mis võimaldab lisaks pesule maksimaalselt 5 kilo pesu väidetavalt ära ka kuivatada ja mis maksab 700 raha. Selleks, et masin võrreldes pesumajaga omahinna tasa teeniks, kulub 62 pesukorda, mis minu puhul tähendab peaaegu kaht aastat.
Kui pesta see 62 korda masinaga ja ka kuivatada, siis kulub veel 60 EUR elektrile, 10 EUR veele, krt-seda-teab-kui-palju pesu-loputusvahenditele ja triigitud ei saa midagi. Laadimine ja opereerimine on paras närvi-ajakulu ka.... no milleks?

Esiteks on väga palju infi pesumajades/keemilistes puhastustes ärarikutud riietest. Palju seda tavalist hebeed on, ikka erinevad gore-texid ja muud spetskohtlemist vajavad kangad, igat satsi tuleb erinevalt kohelda ja ei viitsi seal masstöö juures keegi sul lugeda ärakulunud sildikest, ise tead neid piiranguid peast.
Teiseks, on tulemuseks keemia järele haisev pesu. Ise lasen alati läbi lisaloputusprogrammi ja enamasti panen pärast veelkorra käsitsi kiirprogrammi koos loputusega tööle, siis saab enam-vähem lõhnatuks. Tänapäeva nn ökonoomsed masinad ju ei kasuta vett ja tulemus on teadagi. Katsu särki üle pea selga ajada, kui pesupulbri keemialõhn südame pahaks ajab. hakka või nagu vanasti jõe-järve äärde pesu vedama 
Kolmandaks on see lõbu vaid suurtes linnades.
Neljandaks, kes krt viitsib veel pesumaja vahet käia, ma ei viitsi poeski käia.
Viiendaks - pesu pestakse 2-3 korda nädalas, st et need 62 korda saavad täis alla poole aastaga. Peamiselt ju ihupesu, sokid, särgid jms, higised töö ja jahirõivad veel pealekauba.  Korda nädalas 4 voodi voodipesu.

Aga hääd töökindlat uut pesumasinat vaatan ikka, kuna enamasti lähevad läbi laagrid niiviisi, et naised ei märkagi, ja siis ei saa/ei tasu remont enam ära, kuna ka laagripesad on õhtal.
Vasta
#14

Ka meitel on nüüd juba eespool hea sõnaga mainitud LG direct draiviga 6kg masin. Mudelit kahjuks peast ei ütle. On tõepoolest väljast pisike ja vaikne ning tööd teeb korralikult. Ei hakanud lõhkuma isegi siis kui tossud koos tööriietega pessu viskasin. Alguses ehmatas poes ära see, et Venemaal kokku pandud, aga müüja suutis ära veenda, et ega kollased käekesed hoolikamad ole, pigem vastupidi. Siiani pole mingit põhjust nuriseda. Kõva poolteist aastat on vist juba käinud.
Minu jaoks uudisasjadeks on masina enesepuhastuse režiim(vajab spets pesuvedelikku ja teeb puhtaks küll) ning väidetav suhtlemisoskus nutifoniga. Seda viimast polegi proovinud. Pesuprogrammi alguses ei hakka kohe vett sisse lahmima nagu vana masin, vaid uriseb ja veeretab pesu natuke aega. Kaalub üle nagu manuaal ütleb. Siis otsustab kui palju vett võtab ja kuidas käitub.
Ise pesumasinat valides avastasin nüansi mida võiks jälgida - luuki avades peaks üle vaatama luugi hinged ja lukustuse. Mõnelgi maineka firma masinal tundus uksehing süldi külge kruvitud olevat. Suur lõtk veel pealekauba. Luugi avanemisel vajus see oma raskuse all tüki maad allapoole. Samuti ei äratanud usaldust plastist lukukeel või konks.
Udupeentest funktsioonidest ja 3a garantiiga mootorist pole kasu kui uks eest ära kukub. Takkapihta võidakse siis öelda, et ise murdsid küljest ja garantiist oled ilma.
LG-l seisab vähemalt sellel mudelil luuk korralikult ees ja lukk on metallist.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#15

Ise ostsin 7a tagasi Electroluxi mästervätt pesumasina, kasutatud peast, enne mind oli ta ka juba vähemalt 7 aastat tööd teinud. Praeguseks olen ära vahetanud mootori laagrid, harjad ja kiiruselugeja, millest viimane riknes "magnettormis", mille lapsed korraldasid (visates väikseid magneteid masina külge, sealt läksid need mootori vahele). Praeguse kõhutunde järgi kestab ta veel pikalt, korra olen elektroonika osa ka lahti võtnud (kui harju vahetasin). Masin saab koormust ka vähemalt 2-3 korda nädalas kindlasti, lisaks inimeste riietele peseme seal sees ka näriliste allapanemise lappe, mis siis kui lapsed puuri koristavad väga puhtaks ei klopita ja sisaldavad igasugu pruuni ja karvast ollust. sellega masin on ummistunud mõned korrad, aga lisainstruktaažiga oleme ka sellest murest lahti saanud. Emale sattus sama mudel, ta suutis muidugi trumli katki teha, pestes 2-3x raskemat vaipa, kui masin ette näeb ja tsentrifuugimisel juhtus midagi sellist: https://www.youtube.com/watch?v=iXEa034GqFM Smile
Vasta
#16

Eestlaetav Elektrolux aastast 94 kestis 10 aastat, siis oli vee-pumpamise-pumba vahetus ja kestis veel 10 aastat. Siis kooles millegi kätte, ilmselt laager v mootor vms, ei tea, oli edasi antud lõpuni kasutamiseks.
Pealtlaetav Indesit- 2 aastat->millegi garantiiremont (ei mäleta, mis oli) +1 aasta->totaalne häving, kogu elektroonika kärssas mustaks käkiks kokku.
Pealtlaetav Elektrolux - läheb vist 6-es aasta. Pesukordi nädalas 5-10...

Kuigi tänapäeval on vist kõik kodumasinad kuskil kaug-idas tehtud, tuleb tunnistada, et "vanad head nimed" ja ehk seetõttu ka karvake kallimad kestavad siiski paremini.... 
Aga siin foorumis peaks olema (vähemalt) üks elukutseline kodumasina-pesumasina remont-meister?
Vasta
#17

Kas peaks ka kirjutama midagi huvitavat siia ei tea ???
Vasta
#18

Minu soovitus selline, et mine poodi ja otsusta kas eest või pealtlaetav, kas kuivatiga või ilma. Siis vaata rahakotti ja osta rahakotile sobiv ära. Firmade vaatamine ei vii sind kuhugi, sest kui ta kestab siis kestab ja kui laguneb, siis laguneb. Pole neil firmadel vahet midagi. See pikk jutt siin foorumis on samane sellega, et kellele meeldib ema, kellele tütar ja mõnele meeldivad mõlemad.
Vasta
#19

Meie valisime kg'de järgi. Masinat ei pea viimase piirini täis toppima, teoreetiliselt peseb seega paremini ja kuna tehtud suuremale kogusele, siis ilmselt kestab ka kauem. Aga see selgub tulevikus Big Grin .
Vasta
#20

Meie väikelinna ühes pesumajas on kasutusel samasugused pesumasinad, nagu neid ka kodutarbijatele müüakse. Aasta - paar tagasi sai otsitud directdrive mootorit ja muu suhtlemise käigus sai pesumaja omanikult küsitud ka, et millise tootja masinad on vastupidavamad. Vastus oli ilma hetkegi kõhklemata Electrolux.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne