Uue pesumasina valimine
#21

Haa, mul on 90-ndate alguse pealtlaetav UPO, siiamaani toimetab ja mingit remonti pole vaja läinud.
Pesumasin kogu eluks.
Vasta
#22

(26-10-2017, 11:22 AM)MadDriver Kirjutas:  Meie väikelinna ühes pesumajas on kasutusel samasugused pesumasinad, nagu neid ka kodutarbijatele müüakse. Aasta - paar tagasi sai otsitud directdrive mootorit ja muu suhtlemise käigus sai pesumaja omanikult küsitud ka, et millise tootja masinad on vastupidavamad. Vastus oli ilma hetkegi kõhklemata Electrolux.

Teine küsimus oleks võinud olla, et milliseid ta veel kasutanud on?
Vasta
#23

(26-10-2017, 17:47 PM)andres21 Kirjutas:  
(26-10-2017, 11:22 AM)MadDriver Kirjutas:  Meie väikelinna ühes pesumajas on kasutusel samasugused pesumasinad, nagu neid ka kodutarbijatele müüakse. Aasta - paar tagasi sai otsitud directdrive mootorit ja muu suhtlemise käigus sai pesumaja omanikult küsitud ka, et millise tootja masinad on vastupidavamad. Vastus oli ilma hetkegi kõhklemata Electrolux.

Umbes aasta tagasi pesumasinapoe tädi väitis kindlalt, et Electroluxil otseveoga mootoreid ei kasutata (invertermootoreid aga küll) ja seetõttu sai LG võetud. Eelmine electrolux kestis 18 aastat (1998 ostetud)!! Kusjuures mingit hellitamist ei saanud, ikka kruve, naelu jms sealt filtrist välja tulnud. Keskmine tuleb vähemalt üks pesukord päevas kindlasti. Kahel korral sai uue küttekeha ja korra uued harjad. Uus LG on aga mega vaikne tõesti. Kõrval seistes pole ka aru saada kui masin käib. Tsentrifuugi natuke kuuleb.
Vasta
#24

Vastuseks Andres21-le.
Vot seda ma tõesti ei küsinud. Samas vaadates nende kolakambrit, ehk ruumi, kus hoiti nende prügimäele sõitu ootavat tehnikat, oli seal nii Siemens'eid, LG-sid, Samsunge ja jumal teab, mida kõike veel. Pesumaja omanik on aus ja otsekohene inimene ja ma usun, et nad on aastate jooksul nii mõnegi kaubamärgi järele proovinud.
Loomulikult on see jällegi ühe inimese arvamus/tähelepanek ja ma postitasin selle vastuse, et anda vihjet, kust võiks käia infot ammutamas.
Edu masina otsinguil!
Vasta
#25

Tere!
 Uuel kuivatiga Samsungi pesumasinal laager pidas vastu täpselt aasta. Kuna garantiiga ei viitsinud mässata harutasin masina laiali ja veaks muljutud sk tihend ,mis vee laagrini lasi. Lisaks oli ka üks raskuse polt lahtine ,mis tekitas tavalisest suuremat müra. Tänu Lemona.ee ja kiirele tarnele sai 4 päevaga masin töökorda.
Eelmine pesumasin oli samuti Samsungi oma ,mis pidas vastu 2 aastat ,siis lõpetas juhtpaneeli osakond oma töö
Enam samsungi poole ei vaata
Vasta
#26

Lisan ka enda kogemuse. Kunagi uus Indesit 2a. emailitukorpus roostetas läbi töötas 2a. Remondi eest küsiti 500 eek vähem kui uus. Siis võtsin kõige odavama 1000 pöördega plastik trumlikorpusega Beko mis oli selle aja kohta päris kõva sõna ja seda siiani pakun aastat 10
Vasta
#27

Oma kogemus Bekoga. Hakkas peale garantiiaja lõppu trummel loksuma ja varsti üks "tellis" lahkus, trummlikorpus kildudeks. Trummlilaagrid made in Tyrkei, kuulid sees lapikud nagu omatehtud tinahaavlid. Korjasin korpusekillud kokku. Nõukaaegse mustripõletajaga kõrvetasin killud seest ja väljastpoolt korpuseks kokku ja on nüüd korralikkude laagritega u kümme aastat teeninud. Ei anna võimalust Elektroluxi või Lg osta. Vahepeal kadus vedela pesuvahendi allalimpsamisvõime. Pole hullu, korgitäis otse masinasse.
Vasta
#28

Mingi aja sai kasutatud teiste vanu masinaid, UPO ja Indesit äkki, mõlemal tekkis sarnane häda - rihm ei vedanud või jäi mootor jõetuks, ei käinud ringi enam eriti.
Ca 5 aastat tagasi sai endale uut masinat otsitud ja töökaaslane käis välja hea mõtte - läheme uurime remondikohast, mis on hea ja mis halb.
Läksimegi, miski keldripood annelinnas, päris suur töökoda tundus.
Remondimees seletas kohe hea meelega, et Indesit ja Whirlpool on saast ja Saksa Bosch ja korralik Electrolux on hea, sest juppe on saada ja hea vahetada ka.

Siis küsisin, et kuidas LG-ga on. Mõtles hetke ja ütles "Ei tea, pole ühtegi toodud".


Ostsin LG.
Vasta
#29

Poest vileuue masina ostul kannatab ehk "kuumakse" sisse arvestada lisagarantii maksumus, oleks näiteks 4 aastat mureta? Midagi juhtub siis müüja viib ja toob ja remondib. Pesumasin küll avariisse ei satu aga tõmbaks paralleeli tutika sõiduauto ostul kasko maksmisega...

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta
#30

kui ei ole kogemust, ei oska mõningaid asju tahta. Ma olen alles sel aastal Electroluxi masina soetamise järel "valgustatud" saanud ja järgmistel masinatel peavad olema täidetud sellised tingimused:
1) masina piiksumisi peab saama vaigistada (uued masinad mängivad tööd lõpetades hirmkoledaid asju, mis kestavad kole pikalt)
2) masinal ei tohi olla miljon ettemääratud programmi vaid lihtsalt ja üheselt arusaadavad rezhiimid plus võimalus temperatuuri, tsentrifuugikiirust ning ka pesu mustusastet ise programmis muuta (seda viimast võimaldavad vist vähesed?)
3) programmi kestust saab käsitsi muuta ehk siis öelda masinale muudest parameetritest sõltumatult, mis ajaga ta hakkama saama peab

(muide mina ei jäänud LG pesutulemustega rahule)

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#31

(23-11-2017, 21:42 PM)ivo86 Kirjutas:  Mingi aja sai kasutatud teiste vanu masinaid, UPO ja Indesit äkki, mõlemal tekkis sarnane häda - rihm ei vedanud või jäi mootor jõetuks, ei käinud ringi enam eriti.

Kui mootor ei taha enam trumlit ringi vedada (muutub jõuetuks), siis on kondekas läbi. Oma masinal on kolm korda selline viga olnud, muid muresid pole. Vaatasin just järgi, olen selle pesumasina ostnud 12. detsembril 1997, seega saab peagi täis 20 aastat viieliikmelise pere teenistuses. Eks ta pisut vana ole, korpuse ülemine serv hakkas pisut roostetama, tegin sinna valge Hammeritega uue triibu. Tsentrifuugimine algab mõnikord paraja kolinaga, aga siis rahuneb maha.
Proua ei taha uue ostmisest kuuldagi, sest kuuleb pidevalt töökaaslastelt ja sõbrannadelt, kuidas need oma uute pesumasinate riketega jamavad.
Ah et mis marki?
SILTAL
Ausõna, ei teinud ise!
Vasta
#32

Umbes aasta tagasi oli uudis, et simuleeritud 10 aasta testist pääsesid läbi Miele, Bosch ja AEG. Loomulikult ei imiteeritud seal sooja-külma vaheldumisega kummidetailide vananemist aga töötsüklite arvuga hakkamasaamine on väärikas. Oma 20+ aastat vana töötavat Mielet vaadates usun seda testi küll.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#33

Sakslaste Test.de teeb kah selliseid teste ja jäi silma, küll täiesti teine asi, aga nt vorwerki mingi söögitegemise masin nägi laboris peale 160 töötunni järel tõesti seest nagu uus välja siis odavam konkurent oli seest sellist musta tahmataolist ollust täis. Korea tootjad: Samsungiga ei vedanud ostsin ja oli algusest peale vigane ning LG kohta ütles tuttav müüja et parem vaata midagi muud. Samsung ja LG on minu jaoks ikka Teleri tootjad, testides ka alati esimesed aga pesumasin vähe keerulisem ehituselt Big Grin  Miele odavfirma (nõudepesumasin)nt kestis 5-6 aastat siis lasi maagilise tossu välja.  Ja kui pole võimalik masinaid keldrisse/pesukööki peita siis on vaiksus ikka väga oluline, millest muidugi enne aru ei saa kui uus vaiksem/lärmakam masin paigas.
Vasta
#34

(25-11-2017, 10:10 AM)nootsii Kirjutas:    Miele odavfirma (nõudepesumasin)nt kestis 5-6 aastat siis lasi maagilise tossu välja.  .
Kui odavfirma-viide on Miele kohta, siis ajad midagi sassi - see on üks kallimaid ja oma nõudepesumasina põhjal kiidan nii töökindlust kui vaikset toimetamist.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#35

exquisit on mööblipaigaldus firma väitel Miele "odav firma"
Vasta
#36

Uuel Elektrolux masinal enam laagreid vahetada ei saa kuna trummel pooleks ei käi.Julmalt kokku sulatatud või liimitud.Kuna mul üks laager hakkas kergelt mühama, sai siis puuritud läbi laagri pesa auk kahe laagli vahele. Aerosool ketimääre vaigistas laagrid. Eks nüüd toimetab mingi aja edasi.
Vasta
#37

Uuendaksin natuke teemat.
Vaatan, et pesumasin/kuivati 2in1 variandis on energiakalss A või siis lausa B. Kas energiaklassi võtab alla ainult kuivatiosa? Et kui samal masinal jätta välja kuivatusprogramm, kas siis ta oleks samuti A+++ jms?
Vasta
#38

KUI (ja see on väga rammus kui) pesumasina osa on sama, siis jah, ainult kuivatamisele "raisatud" energia on põhjus.

Aga võib vabalt ka olla, et kuna niikuinii on energiaklass peetis, siis paneme mõne vanema põlve komponendi ka huugama, selmet seda taaskasutusse saata. Wink Vähemalt mina kalkuleeriks küll tootjana selle variandi läbi.
Vasta
#39

Vaata mitu kg saab pesta mitu kuivatada
Vaata kaua käib kuivatus tsükkel sellel masinal ja kaua puhtal kuivati. 

Ma ka mõtlesin kunagi ja kiirelt mõtlesin ringi. 

Siis oli teemaks et kogu pestav kogus kuivati jaoks palju ja osa tuleks välja tõsta. 
Teisalt kestis kuivati tsükkel kaks korda kauem või veel rohkem kui tavalisel kuivati ja samal ajal uut masinatäit pesta ei saa. Meie perele see ei sobinud. Vahest käivad masinad mõlemad kolm tsüklit järjest ühel päeval aga kombo masinaga oleks see võtnud 3päeva.
Vasta
#40

Olen pesumasina kasutaja ajast kui Tuula ja Riga nimelised ilma tegid.Erinevaid ''läänlaseid'' ka mõned läbisõidetud.Pealtlaetav Cylinda 8000 oleks olnud nagu Mercedes W123,töötab,töötab,
töötab... .Aga iga asi saab ükskord otsa,kokku vist 18 aasta uhas.
Järgmine oli Brandt WT-08725,see töötas 11 aastat,kuni mootori kollektor ''ära põles'' ja mingid kalad olid ka juhplokiga.
Tänane masin oli Whirlpool AWE 55611,tööiga 3 aastat.Nädalas korra leidis kasutust.Üle koormatud ka ei olnud.Veaks oli et loobib rihma maha.Küljekaan maha,siis avastasin et trummli
rihmaratas ka kõver.Pole ime siis ime et rihma maha loobib.
Parandus meister(20.a.kogemust) tegi remondi hinnapakkumiseks 190 E.Ma ise kodus ei olnud,homme lähen uurin,mis täpsemalt viga oli.Seda raha ma ei maksa,valin uue.
Kes nõustaks,mis see ilusa poisslapse nimi tänapäeval peaks olema et ma mõne aasta pärast jälle
sokipaari käsitsi nühkima ei peaks.Tahaks pealtlaetavat,5-6 kg ja võimalikult lihtsa
menüü või siis väheste nuppudega pilli.

1985 Lada 1300 SL
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne